Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred eno uro, franc pravi:

Previdnost je mati modrosti, ker običajno smerniku sledi zavijanje na levi pas (skladno s tem kar si napisal zgoraj) .

Drugače pa imam jaz najslabše izkušnje s "tvojimi" profesionalci. Ostali so nadležni, ti "tvoji" profesionalci, so pa dejansko nevarni.

lp

profiji so tisti, ki stalno vozijo. Lahko so počasni, veliki, težki...so profiji. Veš ni štos da letim 150km/h po ac, bistvo je da na prehitevalnem "letim" 100 brez glupega zaviranja :D

Previdnost je mati modrosti je reku tip, ki je žlajfal u grič :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ojej. 

a lažem? Ne ko bo tale s smernikom krenil levo, že ko bo prvič žmrknil s smernikom, bo drama.

Najlepši dokaz je na lokaciji, kjer se gre s treh na dva pasova AC, tik pred viaduktom (smer lj.po)...ne moreš verjet kaka dramatična zaviranja se dogajajo na tretjem ultra prehitevalnem pasu :P

Drama na2. Običajno se skor ustavijo....vse zato ker ga starci, psihopati, turisti in mlade fukare ne znajo pravilno VTAKNIT :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

a lažem? Ne ko bo tale s smernikom krenil levo, že ko bo prvič žmrknil s smernikom, bo drama.

Najlepši dokaz je na lokaciji, kjer se gre s treh na dva pasova AC, tik pred viaduktom (smer lj.po)...ne moreš verjet kaka dramatična zaviranja se dogajajo na tretjem ultra prehitevalnem pasu :P

Drama na2. Običajno se skor ustavijo....vse zato ker ga starci, psihopati, turisti in mlade fukare ne znajo pravilno VTAKNIT :P

 

nism napisal da lažeš. Napisal sem Ojej. in bom še enkrat. Ojej. Ker ojej. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..jest tut zabremzam na prehitevalnem pasu, ko prehitevam, ko da nekdo žmigavc za kamionom...ker se mu nočem nabiti v rit, ker bo sigurno zapeljal ven 10m pred mano. Jaz 130 ...un pa 90.

:huh:

...bi pa dobu un fajn pospešek, če jest ne bi bremzu...   :D

...bi bila pa to dobra fora za preprečiti fantomske zastoje.. ene dva bokobrana spredi na odbijač...pa gassa...     :D

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Kugelschreiber pravi:

nism napisal da lažeš. Napisal sem Ojej. in bom še enkrat. Ojej. Ker ojej. 

se strinjam. res je ojej :D

 

pred 15 minutami, Zivnorc pravi:

..jest tut zabremzam na prehitevalnem pasu, ko prehitevam, ko da nekdo žmigavc za kamionom...ker se mu nočem nabiti v rit, ker bo sigurno zapeljal ven 10m pred mano. Jaz 130 ...un pa 90.

:huh:

...bi pa dobu un fajn pospešek, če jest ne bi bremzu...   :D

...bi bila pa to dobra fora za preprečiti fantomske zastoje.. ene dva bokobrana spredi na odbijač...pa gassa...     :D

 

 

 

k nimaš jajc, pol pa bremzaš :P

nabij hudiča!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jooj, je rekla stara mamca (namesto stara mamca lahko vstaviš jebivetar turist, baba k drka telefon, tip k res nima pojma kje se nahaja itd) kaka kolona je bla včeraj. Še dobro, da sem bla prava :P

 

Pravkar, vandrovec pravi:

Ma, norišnica je po naših avtocestah...jaz se lepo vozim po starih magistralkah, malo prometa in še vinjete ne potrebujem 🙂

takoj ko se zabije AC se zabije tudi magistralka, sploh vse okrog LJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/6/2023 at 1:06 PM, DAMI34 said:

profiji so tisti, ki stalno vozijo. Lahko so počasni, veliki, težki...so profiji.

Zbran, pozoren, previden profi.  
 

https://www.rtvslo.si/crna-kronika/voznik-tovornjaka-ki-je-trcil-v-kolono-na-ljubljanski-obvoznici-je-zaviral-tik-pred-zdajci/681108

 

profi 3, neprofi 0 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:

statistika ti šepa :P koliko profičev povzroči nesreče vs neprofiči. Pa tu ne zajamem letne kilometrine, ki jo eni in drugi prevozijo.

 

Danes u Wajdušni, dva kalibra, brez obrniti glavo, bumtras na cesto. Zgleda da oba (penzijon šoping) profija :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, DAMI34 said:

statistika ti šepa :P koliko profičev povzroči nesreče vs neprofiči. Pa tu ne zajamem letne kilometrine, ki jo eni in drugi prevozijo.

 

Danes u Wajdušni, dva kalibra, brez obrniti glavo, bumtras na cesto. Zgleda da oba (penzijon šoping) profija :P

 


 

S statistiko bi se prepucaval? Neproduktivno do amena.

Rezultat za ta tedn na lj obvoznici stoji.  3:0 za profija.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kugelschreiber pravi:


 

S statistiko bi se prepucaval? Neproduktivno do amena.

Rezultat za ta tedn na lj obvoznici stoji.  3:0 za profija.  

ne bi se, se pa raje za profiji vozim, ker so manj blesavi kot "turisti" sa bičiklicama i kufer trugo na avtomobilčkima :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ta plavi" se bodo prej ali slej morali posvetiti varnostni razdalji med kamioni. Minimalna razdalja je 100 m. Če na 100 km avtoceste najdeš dva, ki se držita tega :worship: .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, franc pravi:

"Ta plavi" se bodo prej ali slej morali posvetiti varnostni razdalji med kamioni. Minimalna razdalja je 100 m. Če na 100 km avtoceste najdeš dva, ki se držita tega :worship: .

lp

Varnostna razdalja ni tako velik problem kot so telefoni in info sistemi. Ljudje vse več delajo kaj drugega ko vozijo.

Vse več je nesreč, ko se zaletijo v stoječo kolono, vozila na odstavnem pasu, servisna vozila z veliko tablo in lučkami,.... Zmeraj več je takih, ki ne gledajo naprej.

Seveda govorim za AC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi to je res. Samo, če niso sposobni urediti nekaj kar se vidi od daleč in je zlahka dokazljivo...

Se pa strinjam, da bi morali tiste, ki gledajo filme igrajo igrice in še marsikaj drugega (kar so jim v tujini dokazali, pri nas pa ne vem, da bi našim kaj takega uspelo) , obtožiti in obsoditi za umor ali poskus umora, če jih pravočasno prestrežejo. Pa bi bile zadeve hitro urejene.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko je več vzrokov, tudi kamionarji niso vsi čist gladki itak. Dobiš raznorazne psihopate, od alkohola, do pretiravanja pri urah vožnje do gledanja tvja.

Ampak v primerjavi z normalnim prometom, kjer se dogaja 100 in en nelogičen način vožnje so skoraj zanemarljivi. Al pa se bom popravil: nad njimi se vrši mnogo več in hujši nadzor.

Da osebni avto zavije s prehitevalnega direkt pred kamion in zavira na mrtvo, ker hoče na petrol, ja tudi to sem videl. In potem bodo zapisali ni reagiral, se ni prilagodil situaciji.

Prejšnji teden na H4 dve babi v meganih. Trčili druga drugi v rit, kamion se jih je samo dotaknil, kombi pa krepko nasadil kamion. Varnostna? Ja v teoriji se lepo sliši. Če bi vsi vozili 30km/h pa 50m narazen bi bilo mnogo manj nesreč. Ampak teorija ne zdrži gneče, torej se je potrebno pametno obnašat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kamionih ni hočeš nočeš. Kamion mora voziti na najmanj 100 m varnostne razdalje. To, da se "nabijejo" eden do drugega, je kaznivo. Ravno Ljubljanska obvoznica je en tak tipičen problem, ko se ne moreš "izključiti" iz prometa s prehitevalnega pasu, ker kamioni vozijo v "konvojih" na par metrov razdalje (posledično prihaja do "vrivanja" , pa je to izključna krivda kamionov, ker ne spoštujejo (osnovnih) predpisov.

Posledice so pa očitne.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno. Samo eni imajo problem *vrivanja* med kamione. Al pa nočejo al pa ne znajo.

Jaz ga nimam namreč. Z lahkoto grem na desni pas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Čudno. Samo eni imajo problem *vrivanja* med kamione. Al pa nočejo al pa ne znajo.

Jaz ga nimam namreč. Z lahkoto grem na desni pas.

Bi te rad videl.

Priznaš ali ne so "tvoji" profiji, resen problem in bi že davno morali izginiti na železnico, samo je železnica še bolj gnila. In ti "profiji" so (žal) eni navadni primitivci (par izjem ne spremeni dejstva) in ne govorim "na pamet" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, franc pravi:

Bi te rad videl.

Priznaš ali ne so "tvoji" profiji, resen problem in bi že davno morali izginiti na železnico, samo je železnica še bolj gnila. In ti "profiji" so (žal) eni navadni primitivci (par izjem ne spremeni dejstva) in ne govorim "na pamet" .

lp

Heh. Dokler bo v glavah ljudi takšna miselnost bomo veselo capljali po prehitevalnem pasu drug za drugim , zavirali na mrtvo, stali v kolonah medtem ko nas bodo po desnem pasu kamionarji prehitevali.

Da, prometa je več, to je dejstvo. Discipline pa ni.

Ni vračanja na desni pas, kar je en hujših problemov za nastanek famoznih zaviranj. Ni uporabe smernikov in pravilnega vključevanja. Se pa strinjam, če pošljemo kamione na vlak bo bolje. Al pa jim zgradimo svojo ac 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, franc pravi:

Bi te rad videl.

Priznaš ali ne so "tvoji" profiji, resen problem in bi že davno morali izginiti na železnico, samo je železnica še bolj gnila. In ti "profiji" so (žal) eni navadni primitivci (par izjem ne spremeni dejstva) in ne govorim "na pamet" .

lp

No ne pretiravaj, tudi jaz sem eden teh ex profijev in ni ravno tako kot pišeš.

In zdaj se spet pogovarjajo strokovnjaki o c in e kategoriji...brez kategorij slednjih...🤣

No kokice imam, kar nadaljujta...

Bi več napisal ampak dejanske izkušnje in znanje tu na tem portalu ni ravno zaželjeno...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... glede varnostne razdalje bi jaz, če bi bil polcaj, napisal tistemu, ki vozi spredaj preblizu tistemu zadaj..  :D

 

... tko pač je. Če pelješ 10 m za nekom za ritjo, se ti kaka budala še tu vmes vrine. ...in če bi hotel držati pravilno varnostno razdaljo, se lahko preprosto kar ustaviš, ker ti jih bo uletavalo vmes po šest... ne samo po eden.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič mi je svakinja pribila, da so motoristi ful nevarni.

Sem jo vprašal zakaj, pa je odgovorila:

ker se full ustrašim, ko gredo mimo. 

Sem lepo mirno pojasnil, a ne spremljaš dogajanja na cesti? Ne gledaš v ogledala? Drkaš telefon?

je bla tiho..Le členki na rokah so bili še vedno beli od krčevitega stiskanja volana :P

Vsaka podobnost s kreteni na AC, ki se niso sposobni umakniti med kamione, je zgolj slučaj :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Zivnorc pravi:

... glede varnostne razdalje bi jaz, če bi bil polcaj, napisal tistemu, ki vozi spredaj preblizu tistemu zadaj..  :D

 

... tko pač je. Če pelješ 10 m za nekom za ritjo, se ti kaka budala še tu vmes vrine. ...in če bi hotel držati pravilno varnostno razdaljo, se lahko preprosto kar ustaviš, ker ti jih bo uletavalo vmes po šest... ne samo po eden.

 

To je približno res za osebne avtomobile. Kamioni so s takim početjem (dokazano) nevarni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, franc pravi:

To je približno res za osebne avtomobile. Kamioni so s takim početjem (dokazano) nevarni.

lp

lej, vzemi mal v obzir dejansko hitrost dogajanja. Če se cijazi 10, 20, 30, 40km/h se bodo tudi kamoni zgostili, če gre promet na voznem 90km/h je tistih 50m varnostne čist ok. Ti bom pojasnil zakaj:

zato ker s kombijem zlahka prehitim po desni 3 do 5 kurcev, ki serjejo na prehitevalnem pasu 89km/h, da jih kamioni prehitevajo a se jim ne da odmaknit nazaj na vozni pas. :P

In ne, nisem edini...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!