Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred eno uro, Borutt pravi:

Tisto o lahkotnem je letelo nate. Ker ti pišeš lahkotno o stanju v državi in s tem povezanim stanjem na cestah. Na krvavih cestah. Se sploh zavedaš o čem in kako pišeš? Kajti, tebi je normalno, vsaj tako pišeš, da se državno sranje preseli na cesto v obliki gladiatorstva. Nekoč bo nekomu dvignilo pokrov in bo kakšen tvoj prekršek vzel osebno in te potolkel sredi ceste. Vsaj tako zgleda tvoje razmišljanje v povezavi gnila država - krvave ceste. In cestarji te bodo pometli. 

Ne mešaj Kitajce, Ruse in Trumpe v Evropo. Smo v Sloveniji in v Evropi. 

žal ne pišem o lahkotnem, ampak o odražanju stanja. Slabše kot bo stanje v državi, slabše bo tudi na cesti. Vzrok-posledica. In da, lahko se zgodi, v kolikor bo še manj policajev na cesti in še manj nadzora, da me bo kdo potolkel. No pravzaprav, če mal splošno kroniko spremljamo se to tudi dogaja.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, DAMI34 said:

žal ne pišem o lahkotnem, ampak o odražanju stanja. Slabše kot bo stanje v državi, slabše bo tudi na cesti. Vzrok-posledica. In da, lahko se zgodi, v kolikor bo še manj policajev na cesti in še manj nadzora, da me bo kdo potolkel. No pravzaprav, če mal splošno kroniko spremljamo se to tudi dogaja.

 

Meni se ne zdi da je nadzora manj.

Povej kaj se dogaja, jaz ne spremljam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 4. 2019 ob 10:56, DAMI34 pravi:

Slabše kot je v državi, bolj se folku jebe.

Generalno gledano je stanje v državi daleč od slabega. Sam mediji te konstantno prepričujejo, kako je vse v kurcu in v podnu. Še kr naprej gledati Dnevnike, pa Tednike, pa 24ur in Zlovenske novice brati. Pa razne anti nekaj FB skupine. To je v osnovi problem. Za medije je jasno, kako nabirajo pozornost in kako od te pozornosti živijo. Za lunatike na FB je jasno, kako nabirajo pozornost in kako si pol s tega gradijo neko podobno kao lastne inteligence in pomembnosti.

Za politike itak ni življenje brez izrednih razmer, ker jih v neizrednih v resnici noben kaj veliko ne rabi, birokracija sama od sebe pobere davke in potala proračun naokoli. Ironija je, da se ljudje v razvitem svetu na splošno počutijo verjetno najmanj varne v zadnjih nekaj desetletjih... pa živimo v kr najbolj varnih časih kadarkoli. No sej ko enkrat pogledaš kak novičarski kanal ti je jasno zakaj. Same breaking news pa nabijanje in o tem, kaj vse je ne vem kako grozno.

Sam to je vse bullshit. Tekmovanje v dretju za pozornost in s tem posledično za €€€/klike/lajke... karkoli že pač je razumljeno kot 'nagrada'. Stanje v državi je daleč od slabega. Je tudi daleč od optimalnega, ni pa lih slabo. Sam Zlovenci radi jamrajo.

 

pred 20 urami, DAMI34 pravi:

Statistika kaža da nikoli ni bilo bolje. Manj smrtnih itd...počakajmo do konca leta.

Letos zaenkrat kaže, da bo slabše kot je bilo lani. Vzroki? Beri zgoraj. Kolker je zaenkrat med motoristi kr mir, se pa vsi ostali tolčejo kr obilno, počasi bomo do 30 mrtvih letos v prometnih nesrečah prilezli.

Je pa to še vedno precej boljš kot je bilo še ne tako dolgo, kakih 10 let nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, jskrablin pravi:

Generalno gledano je stanje v državi daleč od slabega. Sam mediji te konstantno prepričujejo, kako je vse v kurcu in v podnu. Še kr naprej gledati Dnevnike, pa Tednike, pa 24ur in Zlovenske novice brati. Pa razne anti nekaj FB skupine. To je v osnovi problem. Za medije je jasno, kako nabirajo pozornost in kako od te pozornosti živijo. Za lunatike na FB je jasno, kako nabirajo pozornost in kako si pol s tega gradijo neko podobno kao lastne inteligence in pomembnosti.

Za politike itak ni življenje brez izrednih razmer, ker jih v neizrednih v resnici noben kaj veliko ne rabi, birokracija sama od sebe pobere davke in potala proračun naokoli. Ironija je, da se ljudje v razvitem svetu na splošno počutijo verjetno najmanj varne v zadnjih nekaj desetletjih... pa živimo v kr najbolj varnih časih kadarkoli. No sej ko enkrat pogledaš kak novičarski kanal ti je jasno zakaj. Same breaking news pa nabijanje in o tem, kaj vse je ne vem kako grozno.

Sam to je vse bullshit. Tekmovanje v dretju za pozornost in s tem posledično za €€€/klike/lajke... karkoli že pač je razumljeno kot 'nagrada'. Stanje v državi je daleč od slabega. Je tudi daleč od optimalnega, ni pa lih slabo. Sam Zlovenci radi jamrajo.

 

Letos zaenkrat kaže, da bo slabše kot je bilo lani. Vzroki? Beri zgoraj. Kolker je zaenkrat med motoristi kr mir, se pa vsi ostali tolčejo kr obilno, počasi bomo do 30 mrtvih letos v prometnih nesrečah prilezli.

Je pa to še vedno precej boljš kot je bilo še ne tako dolgo, kakih 10 let nazaj.

1. ekonomija

ne vem, kje ti vidiš, ampak 20 let nazaj je mela vsaka ulca svojo trgovino, vsak je nekaj počel, kupci so iskali dobro blago. Sedaj, par veletrgovcev, par monopolistov, kup tovarn razprodanih...jaz ne vidim da je bolje

2. statistika: še vedno smatram, da je vsako leto bolje

3. razvitejša kot je država, večja kot je splošna blaginja, bolj so ljudje mirni, manj je potrebe po kriminalu in vse se potem odraža tudi na prometu. To je samo moje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 4. 2019 ob 11:37, jskrablin pravi:

Generalno gledano je stanje v državi daleč od slabega. Sam mediji te konstantno prepričujejo, kako je vse v kurcu in v podnu. Še kr naprej gledati Dnevnike, pa Tednike, pa 24ur in Zlovenske novice brati. Pa razne anti nekaj FB skupine. To je v osnovi problem. Za medije je jasno, kako nabirajo pozornost in kako od te pozornosti živijo. Za lunatike na FB je jasno, kako nabirajo pozornost in kako si pol s tega gradijo neko podobno kao lastne inteligence in pomembnosti.

Za politike itak ni življenje brez izrednih razmer, ker jih v neizrednih v resnici noben kaj veliko ne rabi, birokracija sama od sebe pobere davke in potala proračun naokoli. Ironija je, da se ljudje v razvitem svetu na splošno počutijo verjetno najmanj varne v zadnjih nekaj desetletjih... pa živimo v kr najbolj varnih časih kadarkoli. No sej ko enkrat pogledaš kak novičarski kanal ti je jasno zakaj. Same breaking news pa nabijanje in o tem, kaj vse je ne vem kako grozno.

Sam to je vse bullshit. Tekmovanje v dretju za pozornost in s tem posledično za €€€/klike/lajke... karkoli že pač je razumljeno kot 'nagrada'. Stanje v državi je daleč od slabega. Je tudi daleč od optimalnega, ni pa lih slabo. Sam Zlovenci radi jamrajo.

 

Letos zaenkrat kaže, da bo slabše kot je bilo lani. Vzroki? Beri zgoraj. Kolker je zaenkrat med motoristi kr mir, se pa vsi ostali tolčejo kr obilno, počasi bomo do 30 mrtvih letos v prometnih nesrečah prilezli.

Je pa to še vedno precej boljš kot je bilo še ne tako dolgo, kakih 10 let nazaj.

generalno stanje je v državi slabo, vseskozi se zadolžujemo, ker porabimo več, kakor ustvarimo

infrastruktura je praktično povsem dotrajana

oblast in politika nima pravega vpogleda, kako živijo državljani

tudi če ne gledaš teh kapitalističnih medijev in novic, se stanje ne bo spremenilo

kaj smo sedaj imeli nazadnje? nekateri v javnem sektorju so si priborili višje plače...bravo (butli)...državi ni problem zvišat plač...ker bodo z lahkoto poskočile tudi cene in tudi so, pa si spet na istem, samo folk tega ne razume, ima večjo plačo, a je tudi vse dražje

stanje v državi je slabo, kamorkoli pogledam

 

 

en primer:

na ulico že težko zapeljem, ker čakamo nov "asfalt" že leta in leta. mi je nerodno it poslikat, ker je v centru mesta, flika na fliko, oziroma zdaj po deževju obupne luknje

drugo kot jamranje tu ne pride v poštev oziroma teženje na občino

mesto Maribor je vedno bolj zanemarjeno, a frajer župan bo dvignil cene, da bo lahko preplačal svoje bolane projekte

mimogrede, ko nam gre tako super, zadnja cvetka so spet novi izračuni za nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča, ki so znatno poleteli

--------------

nadomestila za uporabo sploh ne bi smelo računati, ker je uporaba lastne nepremičnine temelj lastninske pravice

nadomestilo za uporabo lahko zaračuna samo lastnik...

res smo bolana država

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Depresivci. Nehite. 

 

 

ni depresija, je pa dokazovanje, da se na koncu situacija taka kot je odraža tudi v prometu. Večina pijančkov (razen nekaj politikov pa kakega kriminalista verjetno..pa še to verjetno) Ne zapije iz dobre volje, prej iz obupa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DAMI34 pravi:

žal ne pišem o lahkotnem, ampak o odražanju stanja. Slabše kot bo stanje v državi, slabše bo tudi na cesti. Vzrok-posledica. In da, lahko se zgodi, v kolikor bo še manj policajev na cesti in še manj nadzora, da me bo kdo potolkel. No pravzaprav, če mal splošno kroniko spremljamo se to tudi dogaja.

 

Kakšna neumnost je to, da je na cesti vse dovoljeno? Saj te po svoje razumem; kršitelj se spreobrne, ko se ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Borutt pravi:

Kakšna neumnost je to, da je na cesti vse dovoljeno? Saj te po svoje razumem; kršitelj se spreobrne, ko se ...

ne gre se za to, kaj je dovoljeno, ampak kaka je zavest uporabnika. Slabše kot je, bolj se vsem jebe..po domače povedano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, sesir pravi:

Predvidevamo,da pripeljal 299kmh glede na razbitine na razdalji 200m...tovornjak ima vecjo povrsino kot resilec....aja lovica delov motorja nima...

http://domzalec.si/motorist-silovito-trcil-v-tovorno-vozilo-in-umrl-na-kraju-nesrece/

verjetno počasi ne, je pa veliko odvisno še od kota udarca, ker če bi direktno priletel ne bi šel nič naprej, razen toliko kot kamion.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Snecer pravi:

projektil in rahel ovinek na levo, ki ga ni zvozil in direkt v tovornjak...

to domnevam na podlagi videnih fotk

Jaz bi si prej upal trditi, da ga je pokal kar velik čez omejitev in je kamion zamenjal vozni pas, mogoče prehitevanje drugega kamiona in je počilo.

Res ne vem kako se drugače zaletet v kamion, razen samomor. 

Pa pustimo stat, je kar je jbg jz sam upam, da me teta s koso pusti na mir eno 50 let še:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, C eagle pravi:

Pa si ob kavo @DAMI34.... :jezik:

ja in ob živce, ker se je vse sranje od tule preselilo v Policijo (ne dobesedno) :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

ja in ob živce, ker se je vse sranje od tule preselilo v Policijo (ne dobesedno) :P

 

Pridi v soboto en giro mimo Darsa v Po, pa ti ga jaz častim... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle se približno vidi, kako je priletel. Kot bi ga nagnil levo, da bo upalil mimo kamiona (relativno nizko udarjeno) Al se je kaj zamisli, izgubil, falil, zasanjal, vozil obsolutno insane hitrost, pitaj boga.1114093619_Breznaslova.thumb.jpg.e56f9bbcd467756caf7fcca109dd41bc.jpg

pred 7 minutami, C eagle pravi:

Pridi v soboto en giro mimo Darsa v Po, pa ti ga jaz častim... ?

mam mal hitrejši poligon v soboto. Kavo pa kr ptrihrani za drugič...mislim denarce :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sem pozabu da greš trenirat s tvojo na Jadranko... ?Srečno in uživajta-te....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 4. 2019 ob 8:45, DAMI34 pravi:

ne gre se za to, kaj je dovoljeno, ampak kaka je zavest uporabnika. Slabše kot je, bolj se vsem jebe..po domače povedano.

Prepovedano je marsikaj in dovoljeno je tudi marsikaj. In komur ni jasno, da s svojim “jebe se meni” odnosom na cesti ogroža sebe in ostale, naj bo doma in naj z glavo tolče v zid. Ker je ni večje neumnosti od izjave, da se lahko nekomu jebe za vse na cesti, ker so izginili milijoni ali pa milijarde. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Prepovedano je marsikaj in dovoljeno je tudi marsikaj. In komur ni jasno, da s svojim “jebe se meni” odnosom na cesti ogroža sebe in ostale, naj bo doma in naj z glavo tolče v zid. Ker je ni večje neumnosti od izjave, da se lahko nekomu jebe za vse na cesti, ker so izginili milijoni ali pa milijarde. 

ti smatraš potemtakem da sem problem jaz (moja izjava), ker tako vidim? Še mal pašte boš moraj pojesti da boš razumel "realnost"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, DAMI34 pravi:

ti smatraš potemtakem da sem problem jaz (moja izjava), ker tako vidim? Še mal pašte boš moraj pojesti da boš razumel "realnost"

Napisal si, da se ljudem na cesti jebe za vse, ker je, kot je. Takšna izjava je glupost na kubik. Ker te bo nekdo v kratkem potolkel, ker mu bo dovolj tvojih prekrškov. 

Bo sedaj ta tvoja realnost šla skozi sluhovode do ...? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Napisal si, da se ljudem na cesti jebe za vse, ker je, kot je. Takšna izjava je glupost na kubik. Ker te bo nekdo v kratkem potolkel, ker mu bo dovolj tvojih prekrškov. 

Bo sedaj ta tvoja realnost šla skozi sluhovode do ...? 

Potolkel me bo točno iz razloga, ki ga ti zanikaš. Folku se jebe in to na2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Potolkel me bo točno iz razloga, ki ga ti zanikaš. Folku se jebe in to na2

Kaj tebi res ni jasno, da na cesti odnos “jebe se mi” ni nikoli zaželjen? Ker je jebeno nevaren za vse. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Kaj tebi res ni jasno, da na cesti odnos “jebe se mi” ni nikoli zaželjen? Ker je jebeno nevaren za vse. 

Itak. Ampak opažam da je žal tako. Ljudje zelo neresno in neodgovorno gredo na cesto. Sploh taki, ki še niso bili soočeni s kakimi posledicami nesreče.

Zakaj misliš da je tok čvekanja po telefonu? Zaradi nujnosti? Jaz bi rekel da prej zaradi odnosa jebe se mi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!