Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Pa da ne bom "lahov" samo hvalil, ker ta raja, ko pride k nam pride na "campagnio(deželo) in zgubi občutek, da je potrebno paziti in se obnašati previdno, in takrat so zajebani, kot ovce.

Sem na lastne oči vidal Taljana rikvercat v krožnem ko je sfalil izvoz. Očitno je prešprical matematiko v OŠ :slap: 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, jskrablin said:

Sem na lastne oči vidal Taljana rikvercat v krožnem ko je sfalil izvoz. Očitno je prešprical matematiko v OŠ :slap: 

Kako veš, da ni bil Romun? Podobno velja za Švicarje, ki drvijo proti Jugi. Redkokdo je pravi Švicar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Xebec pravi:

Po tvoje je javni sektor nad ljudstvom in se vas tudi kritzrat ne sme več, ampak lahko počnete kar vam pade na kurac?

Se opravičujem, obersturmbannführer, nism vedu.

Ti sploh razumeš, kaj sem napisal? Očitno ne. 

Pa še enkrat zate; če nimaš najmanjšega pojma o neki službi, se ne vtikaj, ker samo brihtole prodajaš. 

Ko bi vsaj tebi padlo kaj na kurac. Ker pa samo Levanka Rukić in Desanka Šakić, ...

pred 3 urami, krucymucy pravi:

Po placah so nad ljudstvom.

Zato je pa takšna gužva pri nas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, smasher pravi:

Sej ponavadi se res ne vtikam v tuje posle in delovanje policije ampak lahko pa vseeno podaš komentar na sledeče:

Menim da nekaj reda na cesti mora biiti in tudi vsakič ko me lopicaji ustavijo se vedno prijazen (v zadnjih 2 mesecih že 3x kontrola in alkotest) in se ne bunim to je njihovo delo in prav da preverjajo promet in voznike. 

Moti me pa velika neenakost obravnavanja, še posebaj glede "dobrih znancev policije", ko mene skoroaj da ne slečejo, preverijo opremo in vse, natoi pa pride mimo "stari znanec policije" na olupljenem čaotu brez luči brez nič in hladno reče policaju "valda mi ne boš dau kazni zdej", policaj mu neki odgovori in se "model" odpelje naprej.

Se vozim okoli na motorju A kategorije po obvnoznici v moto opremi, za mano pride sodelavec (ok dijak) na "25" skiterju prav tako po obvnoznici dobrih 120km/h, in pol mi na delu reče "ni panike moj oče je dobri kolega z glavnim na postaji, sem že prehiteval policaje po obvoznici s skuterjem, ma se poznamo, če me pa ustavijo fotra pokličem"

Tako da včasih se nekateri vozniki počutimo malce butasto ko pridemo iz regionalne ceste proti naselju in pač spustim gas in pustim da motor sam bremza in mi gospod policaj veselo naloži kazen in išče, če bi lahko našel še kaj ker sem imel tik za tablo še 14km/h preveč, (v naslejih 50m bi zgubil še tisto nekaj htrosti do naselja ), ampak za nekatere velja zakon do zadnje vejice brez olajšav.. za druge.. pa.. ?

Kar smo do sedaj nabili, sploh nima nobene veze s to temo. 

Napiši v drugo temo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam bom izrezal in premaknil v moraliziranje, lahko pa tudi moderator. Nisem šel sploh za tem da je tema o ukradenih motorjih, je bilo tako nabijanje tle okoli da sem misli da je tema o cestnem moraliziranju. 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

briga mene, kaj moram vedeti o delu drugega, ampak da je naša Policija al pa kdo od represivnih organov zaposlenih pri meni bi bilo:

koliko inkasa, toliko muzike....zgolj slučaj, da je podobno tebi in tvojemu delovnemu mestu?

Pa se ne obešam nate, so srčni ljudje v vlogi "represivnih organov" , ki jih ne briga koliko zaslužijo gospodarju ampak, koliko prispevajo k varnosti in pretočnosti prometa (da tudi pretočnost je denar in to zelo velik)

Če pa gledam zadevo samo in zgolj z vidika, koliko mi je nekdo prinesel dobička in pa še v stilu "kratkoročno" gledanje, saj me lahko kmalu zamenjajo....prjatu....kasiram pred vsako bajto isto kot faking kretenski redarji. Da pa ne bo kdo vzel besede "kretenski" zares je mišljena samo v  stilu...ok...ok, bom nardil vse da obdržim službo.

Če se pa spustiva na realna tla...je situacija v državi, pa tudi v "organih" podobna kot v našem zjebanem podjetju, denar mečemo z lopato skozi okno, a zlo pazimo, da nas nekdo pri nakupu enih etiket formata A4 in 100 listov v paketu ne nategne. Tam je pa res zelo pomembno, da kupimo selotejp od kitajca, ki je 10centov cenej in etikete od nekoga, kjer prišparamo 2€. (zanemarimo dejstvo da porabim 2x več selotejpa in da etikete odpadajo)

Ekola, to je biznis. Prav tako gospodari država....ja...tudi vi "policija" pomagate pri gospodarjenju in statistiki, ki pomaga nekaterim obdržati stolček.

Pa da se vrnem h kraji...če bi le to štelo v neko statistiko, bi bila tudi pri nas hitro akcija...."kraja ubija" če ne drugega vsaj lastnika ukradenega. Res bi rad vedel % najdenih...res, ampak ne bom nikol zvedu...ker to ne prinaša dobička.

in če že kracam:

res čakam akcijo: "izsiljevanje ubija" jebemumast 99% motoristov bo hvaležno državi, pa pofukani agenciji za nevarnost..in ostalim oblastnikom, če se bo na tem mestu kaj zgodil..ampak se ne bo a ne, ker ni penezov od tega.

 

https://www.policija.si/index.php/en/statistika

tabele so nekje okoli 85 strani pa naprej ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 6. 2018 ob 11:25, Tedybear pravi:

Ti podatki so znani tudi Ministrstvu za infrastrukturo.....trenutno stanje cest je nekaksen davek na nevzdrževanje v casu krize. Odhajajoci minister Gašperšič je ocenil, da sedaj, ko denar spet je ( itak pa ga ni nikoli dovolj) in je tempo vzdrzevanja "mocno pospešen", bo potrebno cca 4-6 let, da se bomo vrnili na predkrizno stanje. Torej....se ene par let bomo padali na lestvici, pol bo pa ze itak spet kriza....

ta denarček bo nova vlada popalila v 3 mesecih .. če nečesa ni potem se s tem ni potrebno obremenjevati.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Bostjan L pravi:

Ukradena vozila statistika za 2017. Vir Policija

1722023985_ScreenShot2018-06-19at06_35_03.png.c41acda9f0925836e0ff8dc43dfafe4b.png

kako oblikujejo ..da manj izgleda več..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, thumper said:

kako oblikujejo ..da manj izgleda več..

Sem najprej na to pomislil.

Tako izgleda veliko lepse ...

 

ukraden.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Borutt pravi:

1. Ti sploh razumeš, kaj sem napisal? Očitno ne. 

Pa še enkrat zate; če nimaš najmanjšega pojma o neki službi, se ne vtikaj, ker samo brihtole prodajaš. 

2. Ko bi vsaj tebi padlo kaj na kurac. Ker pa samo Levanka Rukić in Desanka Šakić, ...

1. Default odgovor, ko nimaš proti argumenta...

2. Nimaš najmanjšega pojma, zavajaš, brihtole prodajaš, ne vtikaj se.

lp, Lokalni šerif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kar sem premaknil čvek, škoda da povsod posmetimo.

pred 1 uro, krucymucy pravi:

Sem najprej na to pomislil.

Tako izgleda veliko lepse ...

 

ukraden.jpg

tak od oka 30% izplen pri dražjih kategorijah, pa velik manjši% pri cenejših kategorijah.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 6. 2018 ob 19:33, sesir pravi:

Moje mnenje je da puno nabija...

Pred časom ko prodajal bmw imel le 89.ooo prevoženih pa bil kot star? 

Kot zgleda pač nabija...

Zakaj po tvoje nabija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Kmet2 pravi:

Okrožno sodišče v Ljubljani
Tavčarjeva 9
1000 Ljubljana

Zadeva: pritožba

Dne 18.6.2018 sem ob cesti res opazil okrogel znak z rdečim robom, v katerem je bila na beli podlagi številka sedemdeset (70). Poleg te številke pa ni bilo nobene merske enote, ki bi označevala, na kaj se sklicuje ta številka.

Kot sami veste, je Državni zbor Republike Slovenije z Ukazom o merskih enotah (Zakon o meroslovju (ZMer) Ur.l. RS, št. 1/1995 in Spremembe Ur.l. RS, št. 8/2000-ZUT, 22/2000),
sprejel zakon, da so merske enote določene na temelju mednarodnih dogovorov, ki obvezujejo tudi Republiko Slovenijo. V Republiki Sloveniji so s tem zakonite merske enote SI standardizacije. V tej uredbi je določeno, da je merilna enota za dolžino meter, merilna enota za čas pa je sekunda. Izpeljava za hitrost je torej enota dolžine deljeno z enoto časa (m/s).

Ne morem si zamisliti, da celo delavci Ministrstva za notranje zadeve kršijo enega od osnovnih zakonov v RS. Torej, pri številki na znaku ni napisana merna enota, to pa pomeni, da velja v tem primeru osnovna mednarodna enota, ki jo je Republika Slovenija sprejela in uzakonila za uporabo na ozemlju RS.

Zato sem spoštovano sodišče predpostavljal, da pomeni število 70 na znaku veličino za osnovno enoto meritev – to je m/s. To je 70 m/s, kar je enakovredno 252 km/h. Ker sem jaz vozil le 51,39 m/s oziroma 185 km/h, kar je mnogo manj od določenih 70 m/s, prosim cenjeno sodišče, da mi nemudoma vrne nezakonito odvzeto vozniško dovoljenje.

Včeraj se ti je to zgodilo? 

A

Cesta ali njen del, kjer je hitrost vozil omejena na najvišjo dovoljeno hitrost, označeno na znaku (v km/h).

B

image127.png

image128.png

image129.png

image130.png

2232-2

2232-3

2232-4

2232-5

image131.png

image132.png

image133.png

image134.png

2232-6

2232-7

2232-8

2232-9

image135.png

image136.png

 

2232-10

2232-11

Koeficient retrorefleksije: RA2.

C

Kombinacija znaka z znakom 2434 na istem drogu pomeni največjo dovoljeno hitrost za celotno naselje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, smasher pravi:

Sej ponavadi se res ne vtikam v tuje posle in delovanje policije ampak lahko pa vseeno podaš komentar na sledeče:

Menim da nekaj reda na cesti mora biiti in tudi vsakič ko me lopicaji ustavijo se vedno prijazen (v zadnjih 2 mesecih že 3x kontrola in alkotest) in se ne bunim to je njihovo delo in prav da preverjajo promet in voznike. 

Moti me pa velika neenakost obravnavanja, še posebaj glede "dobrih znancev policije", ko mene skoroaj da ne slečejo, preverijo opremo in vse, natoi pa pride mimo "stari znanec policije" na olupljenem čaotu brez luči brez nič in hladno reče policaju "valda mi ne boš dau kazni zdej", policaj mu neki odgovori in se "model" odpelje naprej.

Se vozim okoli na motorju A kategorije po obvnoznici v moto opremi, za mano pride sodelavec (ok dijak) na "25" skiterju prav tako po obvnoznici dobrih 120km/h, in pol mi na delu reče "ni panike moj oče je dobri kolega z glavnim na postaji, sem že prehiteval policaje po obvoznici s skuterjem, ma se poznamo, če me pa ustavijo fotra pokličem"

Tako da včasih se nekateri vozniki počutimo malce butasto ko pridemo iz regionalne ceste proti naselju in pač spustim gas in pustim da motor sam bremza in mi gospod policaj veselo naloži kazen in išče, če bi lahko našel še kaj ker sem imel tik za tablo še 14km/h preveč, (v naslejih 50m bi zgubil še tisto nekaj htrosti do naselja ), ampak za nekatere velja zakon do zadnje vejice brez olajšav.. za druge.. pa.. ?

Lahko. Ni pa nujno, da boš zadovoljen. 

Prijazen si? Potem je izraz lopicaji samo tiskarski škrat. 

Glede neenakosti ti ne morem odgovoriti, ker nisem bil poleg. 

Ne poznam tega dijaka niti njegovega očeta. Bom nekaj napisal glede klicanja kogarkoli, ko se zadeva zaključi. 

Pokaži plačilni nalog, kjer piše kazen in lokacija. Da vidimo, če je bilo res 14 km/h preveč tik za tablo naselje. Pa bomo potem skupaj pljuvali po ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, motolover pravi:

Kako veš, da ni bil Romun? Podobno velja za Švicarje, ki drvijo proti Jugi. Redkokdo je pravi Švicar.

Rogaška Slatina, velik del gostov v zdravilišču je iz Italije :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Borutt said:

Lahko. Ni pa nujno, da boš zadovoljen. 

Prijazen si? Potem je izraz lopicaji samo tiskarski škrat. 

Glede neenakosti ti ne morem odgovoriti, ker nisem bil poleg. 

Ne poznam tega dijaka niti njegovega očeta. Bom nekaj napisal glede klicanja kogarkoli, ko se zadeva zaključi. 

Pokaži plačilni nalog, kjer piše kazen in lokacija. Da vidimo, če je bilo res 14 km/h preveč tik za tablo naselje. Pa bomo potem skupaj pljuvali po ... 

Ja se znajo zgoditi pri meni tipkarski škrati. Čeprav je bilo to leta 2010, ko je bil v veljavi ta dokaj strog zakon ko sem kasiral 250€ in 3 pike, ampak ker nerad pospravljam zana bit da bom nekega dne res uspel še najti tisti listek.

Poanta tistega dijaka, je bila samo primer ki ga osebno poznam , da se slučajno nebi nalsonil na zgodbe "baba čula baba rekla" o tem kako se baje "pomaga" med sodelavci na policijji, če je kolega pijan pa da gre s ceste da o alkoholiziranosti v poročilu ni govora, takih stvari nisem želel omeniti ker so govorice in podobno, zato sem dal dva primera kjer sem bi jaz praktično v prvi osebi. In imaš prav nisem bil zadovoljen z odgovorom(za enkrat).

Kar se tiče moje prijaznosti do policajev, me je med eno kontrolo policaj malce čudno pogledal, ko je vprašal za opremo, pa sem mu v prtljažniku lepo zložil tisto škatlo ki jo majo avti s trikotniokom +  žarnice (ki so dan danes brezveze ker verjamem da 80% lastnikov ne zna ali pa ne zmore menjati žarnice na lastnem vozilu), brezrokavnik in 3 škatle prve pomoči :D 1 je "ta frišna" in veljavna po zakonu, tiste s "pretečenim rokom" pa imam če se kdaj na počitnicah ali na kakšnem pikniku komu kaj zgodi ( za enkrat sem še vedno preživel, sterilni zloženec je po 10 letih še vedno opravil svojo funkcijo - neverjetno)

Moje osebno mnenje je, da bi lahko bile kazni bistveno nižje ampak, ampak tudi vozniki bi morali postati bistveno "bolj fer", si šel prehitro, 50€ + pol ure čakanja (policaj prepove nadaljevanje vožnje za toliko časa), mobitel 30€ vsakič+15min čakanja, da bi ljudje samo zaradi tega ker bojo ustavljeni in jim bo zateženo,da bi komu morda končno vklopilo, ne ne bom dal telefona na uho če ne drugega samo zaradi teženja, ali pa ne bo norel brezveze ker na koncu ne bo na cilju hitreje.. (sej vem kakšna utopična ideja, ker vsak dela napake, in te šef znervira ali kdo drug pa si rahlo raztresen pa je hitro lahko 200€, ki pri plačah ki jih v tem času delijo zna bit kar občutno)

LP 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, smasher said:

mobitel 30€ vsakič+15min čakanja

Za mobitel je kar v redu kazen.

Za hitrost so ubijalske.

Za alkohol prav tako - ampak se ne sekiram (vec). :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18 Jun 2018 ob 20:01, Borutt pravi:

 

Ti še ne gre branje, kajne. Vprašaj doma, ti bodo razložili. 

Torej lahko sklepam, da ti doma niso dobro razložili? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/19/2018 at 9:24 AM, Borutt said:

Bom nekaj napisal glede klicanja kogarkoli, ko se zadeva zaključi. 

Je kaj v teku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!