Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 29 minutami, DAMI34 pravi:

nikjer ne piše, pa tudi ni razvidno, da je bil polni plin. Pa še nov moped, kdor ma rad svoj moped, ni polnega plina v fazi vtekanja. Problem v tem primeru, poglej moped je relativno cel , ker je motorist zadel znak, kjer ga je prelomilo in je bilo takoj konec :(

Da pa imajo avtomobili ogledala za okras in da smernik daje izključno prednost pred vsemi neglede kaj se dogaja okoli avtomobila pa že dolgo vemo.

ps. na sliki je tudi vsaj tu kar vidim, dovoljeno prehitevanje

Zdaj je problem v znaku. Bravo, stručko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Zdaj je problem v znaku. Bravo, stručko. 

štručko, priletel je v znak, vsaj tako so pisali na FBju ako mene lažejo, lažem i ja dalje.......

Valda ti je jasno da je srečanje z znakom ponavadi usodno? Poznam kar nekaj primerov, ko so čisto po "nesreči" umrli, ker so objeli znak.

ps. ne ubadam se s problemom, ker v danem primeru jih je več, ne samo eden, ampak smrtne poškodbe je pa definitvno fasal ob srečanju z znakom, oziroma ali pa verjetno z nosilcem znaka.

 

pred 15 minutami, franc pravi:

Bereš pa bolj slabo?

Prehitevanje kolone...

lp

jah, pr teh letih še dobro da berem .P

Veš enako bi lahko zapisal, zavijanje levo, kjer je prepovedano, odvzem prednosti, mogoče celo neuporaba smernika...baje kolono prehitevaš tudi na državni meji...je samo odvisno kako si kak modri razlaga zakone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

štručko, priletel je v znak, vsaj tako so pisali na FBju ako mene lažejo, lažem i ja dalje.......

Valda ti je jasno da je srečanje z znakom ponavadi usodno? Poznam kar nekaj primerov, ko so čisto po "nesreči" umrli, ker so objeli znak.

ps. ne ubadam se s problemom, ker v danem primeru jih je več, ne samo eden, ampak smrtne poškodbe je pa definitvno fasal ob srečanju z znakom, oziroma ali pa verjetno z nosilcem znaka.

 

Problem je v znaku. Ni problem v morebitnem napačnem zavijanju in v morebitnem napačnem prehitevanju in vsem, kar pride poleg. Ne, problem je v znaku. 

Kako se jaz tega ne spomnim? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Problem je v znaku. Ni problem v morebitnem napačnem zavijanju in v morebitnem napačnem prehitevanju in vsem, kar pride poleg. Ne, problem je v znaku. 

Kako se jaz tega ne spomnim? 

če bi on drsel naprej in v nič zadel, problema nema :ras:

bo šlo, al se boš spet na kako vejico ali piko obesil?

Četudi mi pri 200km raznese zadnjo gumo pa moped poleti v zrak vključno z mano in jaz ostanem cel=problema nema

če jaz peš padem po stopnicah in si zlomim tilnik= problema ima

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, problem je, da je ČLOVEK podlegel poškodbam. Včeraj sem šel ravno v Dolsko in sem šel v svoj opomin pogledat, kaj se je tam dogajalo. Res je tam dovoljeno prehitevanje in res je, da punca tam ni imela kaj zavijat, ker je prepovedano, razen za kmetijsko mehanizacijo, ampak to revežu zdaj nič ne pomaga. On je videl samo ravnino in ga je zasrbela desna roka. Žal par sto metrov prekmalu...

Screenshot_20180531-125914.png

Popravljeno . Popravil MdAzz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

nikjer ne piše, pa tudi ni razvidno, da je bil polni plin. Pa še nov moped, kdor ma rad svoj moped, ni polnega plina v fazi vtekanja. Problem v tem primeru, poglej moped je relativno cel , ker je motorist zadel znak, kjer ga je prelomilo in je bilo takoj konec :(

Da pa imajo avtomobili ogledala za okras in da smernik daje izključno prednost pred vsemi neglede kaj se dogaja okoli avtomobila pa že dolgo vemo.

ps. na sliki je tudi vsaj tu kar vidim, dovoljeno prehitevanje

Ce bi se peljal mimo kolone previdno se ne bi ubil. Nima smisla o tem razpravljat, zal je sam tudi kriv ... Je pa tako, da se moras kot motorist sprijazniti z dejstvom, da bos vedno potegnil ta kratko. Glede zmigavcev pa ti dam prav, pol jih misli, da so nepotrebni ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Borutt said:

Problem je v znaku. Ni problem v morebitnem napačnem zavijanju in v morebitnem napačnem prehitevanju in vsem, kar pride poleg. Ne, problem je v znaku. 

Kako se jaz tega ne spomnim? 

ti se tega, po službeni dolžnosti, ne smeš spomnit. In ja, tudi v takih koliščih je problem. Ampak pr nas se to ne sme nit oment, kaj šele, da bi kdo kaj razmišljal o posodobitvah infrastrukture. Tudi ko so prilike za izboljšavo idealne, se to zgodi strašno strašno redko. Kakšna dvojna ograja, in to je max. Asfalt na obnovlenem delu avtoceste je pač isti kurac kot star, v dežju naporen in nevaren. vem vem. .je treba prilagodit hitrost....

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, IZTOK pravi:

Ce bi se peljal mimo kolone previdno se ne bi ubil. Nima smisla o tem razpravljat, zal je sam tudi kriv ... Je pa tako, da se moras kot motorist sprijazniti z dejstvom, da bos vedno potegnil ta kratko. Glede zmigavcev pa ti dam prav, pol jih misli, da so nepotrebni ...

komentiral sem samo "poln plin", pa nič drugega.

pred 9 minutami, MdAzz pravi:

Ne, problem je, da je ČLOVEK podlegel poškodbam. Včeraj sem šel ravno v Dolsko in sem šel v svoj opomin pogledat, kaj se je tam dogajalo. Res je tam dovoljeno prehitevanje in res je, da punca tam ni imela kaj zavijat, ker je prepovedano, razen za kmetijsko mehanizacijo, ampak to revežu zdaj nič ne pomaga. On je videl samo ravnino in ga je zasrbela desna roka. Žal par sto metrov prekmalu...

Screenshot_20180531-125914.png

daaa, o čem pa pišem, lahko je tudi mala brzina pa vseeno podležemo...malce nesrečen padec in konec. Ni nujno poln gas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

 

če jaz peš padem po stopnicah in si zlomim tilnik= problema ima

 

zate ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Situacija na cesti -  https://www.google.com/maps/@46.0939777,14.6731403,3a,75y,241.71h,76.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1smZeP61x4dBP676EnRi4fDQ!2e0!7i13312!8i6656

 

Ostalega ne bom več kaj dosti komentiral. Imam lastno izkušnjo z zelo podobno situacijo - sam sem na lastno srečo v zadnjem trenutku prekinil manever, ker mi je situacija izgledala rahlo sumljivo. Drugače ne vem, kaj bi bilo. Izkazalo se je, da je kolona pred menoj počasi upočasnjevala ker je en htel zaviti. Seveda ga nisem videl, ker je za njim vozil višji in širši avto. Po tistem sem kolone prehiteval lepo enega po enega z odmori. Da so me lahko pred menoj vozeči opazili in upoštevali v svojih manevrih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, jskrablin pravi:

Situacija na cesti -  https://www.google.com/maps/@46.0939777,14.6731403,3a,75y,241.71h,76.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1smZeP61x4dBP676EnRi4fDQ!2e0!7i13312!8i6656

 

Ostalega ne bom več kaj dosti komentiral. Imam lastno izkušnjo z zelo podobno situacijo - sam sem na lastno srečo v zadnjem trenutku prekinil manever, ker mi je situacija izgledala rahlo sumljivo. Drugače ne vem, kaj bi bilo. Izkazalo se je, da je kolona pred menoj počasi upočasnjevala ker je en htel zaviti. Seveda ga nisem videl, ker je za njim vozil višji in širši avto. Po tistem sem kolone prehiteval lepo enega po enega z odmori. Da so me lahko pred menoj vozeči opazili in upoštevali v svojih manevrih.

Jaz generalno peljem pocasi in previdno ce je stojeca kolona izkljucno na meji, pred trajektom, delovno zaporo ali zelezniskim prehodom. Gres lepi pocasi in ce kaj pride nasproti smuknes kam vmes nazaj. V naseljih in pred kriziscih nikoli ! Se mam prevec rad :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi počasi sem šel mimi stoječe kolon in so mi nekajkrat pred mano hoteli obračat .. parkrat je šlo res za milimetre

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, maus pravi:

tudi počasi sem šel mimi stoječe kolon in so mi nekajkrat pred mano hoteli obračat .. parkrat je šlo res za milimetre

...samo posledice bi bile VERJETNO manjše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

tudi počasi sem šel mimi stoječe kolon in so mi nekajkrat pred mano hoteli obračat .. parkrat je šlo res za milimetre

Odkar imajo avtomobili klime se je saj nehalo dogajati, da so odpirali vrata (to je šele "veselo" in nepredvidljivo) .

lp

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Problem je v znaku. Ni problem v morebitnem napačnem zavijanju in v morebitnem napačnem prehitevanju in vsem, kar pride poleg. Ne, problem je v znaku. 

Kako se jaz tega ne spomnim? 

Res je ni problem v znaku problem je v vozniku,  ker ni upošteval prilagajanje cesti ,okolici in svojim voznimi sposobnostmi AMPAK ne glede na to ,da je za to kriv vozniki je potrebno pofukane znake in salamoreznice tako postavit, da tudi če ne upoštevam vsega naštetega glede varnosti moram bit kaznovan z smrtno kaznijo ??? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, thumper said:

vožnja po bob stezi je rezervirana samo in izključno za gs-arje ..sam povem če s mogoč pozabu k ti je nekej zatem kolega prletu odzadej k nis gledu u špegu pa si se mu nastavu.. vse je ovisno s katerega zornega kota se pogleda na določen dogodek..

Ja v mojem primeru bi bilo najbolje da bi vozil v vseh kriziscih naravnost.

Tako ali tako vse poti vodijo v Rim.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, MdAzz pravi:

...samo posledice bi bile VERJETNO manjše...

upam... če bi padel na mestu in se nabou na kakšen stebriček ali kol za paradajz ... nikol se ne ve ... če bi poznal številke lota, bi jih napisu .. in to parkrat ;)

pred 50 minutami, franc pravi:

Odkar imajo avtomobili klime se je saj nehalo dogajati, da so odpirali vrata (to je šele "veselo" in nepredvidljivo) .

lp

sj grejo otroci vn scat in srat, ter se loptat sa žogom ... ;)

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, franc pravi:

Bereš pa bolj slabo?

Prehitevanje kolone...

lp

od kje ti dokaz , da je prehiteval kolono??? lahko je bil polo drugi avto zapovrstjo - kar še ni kolona dokler ne bi prehitel tretjega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je polo zavijal 400m od krožišča in je vse stalo takoj za krožiščem  je bila verjetno kolona... Pravzaprav je bilo samo veliko avtov, ki pa so bili vsak zase...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

če bi on drsel naprej in v nič zadel, problema nema :ras:

bo šlo, al se boš spet na kako vejico ali piko obesil?

Četudi mi pri 200km raznese zadnjo gumo pa moped poleti v zrak vključno z mano in jaz ostanem cel=problema nema

če jaz peš padem po stopnicah in si zlomim tilnik= problema ima

 

Problem je v karambolu oziroma v temu, da je do njega prišlo. Bo šlo sedaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, MdAzz pravi:

Ne, problem je, da je ČLOVEK podlegel poškodbam. Včeraj sem šel ravno v Dolsko in sem šel v svoj opomin pogledat, kaj se je tam dogajalo. Res je tam dovoljeno prehitevanje in res je, da punca tam ni imela kaj zavijat, ker je prepovedano, razen za kmetijsko mehanizacijo, ampak to revežu zdaj nič ne pomaga. On je videl samo ravnino in ga je zasrbela desna roka. Žal par sto metrov prekmalu...

Screenshot_20180531-125914.png

Je v vsakem primeru dovoljeno prehitevati? Kaj pa predvidevanje? 

 

(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:

...

10.  vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"kolona" pise v Slovenskih novicah. Merodajnosti tega medija ne bom omenjal, verjetno je vsem vse jasno. Upam. Cisto mozno, da kolone ni bilo - the dead can't testify.

Zavijati levo je prepovedano z znakom. Nadalje - ob zavijanju levo te pricaka naslednji znak - prepovedan promet za vsa vozila v obeh smereh, z dopolnilno tablo - "dovoljeno za kmetijsko mehanizacijo". Jebemo zalost, kaj tu ni jasno?

Pri trku v steber je 50 km/h vec kot dovolj za smrtne poskodbe.

Prehitevanje kolone je prekrsek, izsiljevanje je vzrok nesrece. Been there, done that, k srecji z lazjimi posledicami zame (pa eno konkretno totalko).

Kaj pa telefon? Je kdo pregledal seznam klicev povzrociteljice? Zakaj je tako pogosto potrebno poostriti kontrole hitrosti, ko se pa izven naselj vsi vozijo 65 s telefonom navezanim na buco (in pri vstopu v naselje zmanjsajo hitrost na 60)?

 

3 hours ago, DAMI34 said:

Četudi mi pri 200km raznese zadnjo gumo pa moped poleti v zrak vključno z mano in jaz ostanem cel=problema nema

če jaz peš padem po stopnicah in si zlomim tilnik= problema ima

Zavarovalnica meni drugace - vsaj ce v prvem primeru ne ostanes popolnoma cel. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, jskrablin pravi:

Situacija na cesti -  https://www.google.com/maps/@46.0939777,14.6731403,3a,75y,241.71h,76.63t/data=!3m6!1e1!3m4!1smZeP61x4dBP676EnRi4fDQ!2e0!7i13312!8i6656

 

Ostalega ne bom več kaj dosti komentiral. Imam lastno izkušnjo z zelo podobno situacijo - sam sem na lastno srečo v zadnjem trenutku prekinil manever, ker mi je situacija izgledala rahlo sumljivo. Drugače ne vem, kaj bi bilo. Izkazalo se je, da je kolona pred menoj počasi upočasnjevala ker je en htel zaviti. Seveda ga nisem videl, ker je za njim vozil višji in širši avto. Po tistem sem kolone prehiteval lepo enega po enega z odmori. Da so me lahko pred menoj vozeči opazili in upoštevali v svojih manevrih.

saj pišeš pametno in prav, ampak to kar ti počneš še vedno ne daje pravice kretenu v avtu da počne kar pač počne.

pred 2 urami, MdAzz pravi:

Glede na to, da je polo zavijal 400m od krožišča in je vse stalo takoj za krožiščem  je bila verjetno kolona... Pravzaprav je bilo samo veliko avtov, ki pa so bili vsak zase...

 

in to opravičuje polota da zavije ko majmun brez pogledati cv ogledalo, kjer se ne sme?

Swašta bi rekla Fata :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Problem je v karambolu oziroma v temu, da je do njega prišlo. Bo šlo sedaj?

ne tebi ne gre, ker ne prebereš kdo komu kaj citira in zakaj. Ampak od tebe sem to vajen, in te žal ne jemljem več resno, čeprav vse kar napišeš je prav.

Sedaj, ker si moj frend in imaš čas, se poiskusi skoncentrirati in preberi naslednje:

Nekdo je napisal da je bilo ožemanje gasa, jaz sem k temu zapisu pripomnil, da ni bilo to ampak slaba ocenitev situacije, kar ga je koštalo življenja, saj je zadel v prometni znak. Vsak ki ima IQ 1 ali več bo to razumel. Nekdo, ki se pa dela pametnega, pa bo to negiral in klobasal do onemoglosti.

Vsi vemo, kako pride do takih in podobnih situacij. Potrebno je več napak in žalosten splet okoliščin. So pa nekateri tule, ki imajo rešitev za vsak problem. No tole vam povem, ko bote ležali vsi sklumpani in polomljeni v bolnišnici zaradi "spleta okoliščin" ali neumnosti nesposobnežev, takrat vam bom prav vse verjel, do takrat pa si vaše filozofiranje lahko samo vtaknite v .........

 

 

pred eno uro, Zok pravi:

 

 

Zavarovalnica meni drugace - vsaj ce v prvem primeru ne ostanes popolnoma cel. :)

sem napisal cel zgolj za ilustracijo. Sem se ulegel na mastni cesti na jadranki in ostal cel. Škodo plačal sam, če bi imel kasko krije zavarovalnica. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!