Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

 

pred 8 minutami, Borutt pravi:

  900 eurov, če ima več kot 0,80 do vključno 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,38 do vključno 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 16 kazenskih točk;

Možakar je imel 0,56 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka :blush:.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Darko3g pravi:

Bom se malce postavil proti. Pri kakšni hitrosti ti motor razpade na pol?

In večina klobuktregerjev, tudi če ima v riti 1,18 promila (morda zanj dnevna doza) pogleda levo in desno, in spelje, tudi če vidi daleč nekje nekaj približajočega, za katerega ne domneva da leti 150 na uro.

Torej  je mladenič imel smolo,da je imel s seboj lepo mladensko in se je naravni cesti hotel izkazati, pa mu je en pijanec sekal pot. Moje prepričanje pa je, da če bi mladenič vozil po predpisih (torej največ 90) bi:

1. pijanec zapeljal na cesti dolgo preden bi sploh pripeljal do tja,

2. pijanec bi ga videl dosti bliže in morda ne bi zavil na glavno cesti,

3. lahko bi reagiral in utrpel bistveno manjše poškodbe.

Če pijanec ne bi bil pijan, pa tudi nisem prepričan, da bi počakal na motorista. Torej pijanost ni nujno glavni vzrok za nesrečo

Če pa pijanca tam ne bi bilo pa bi se izteklo brez nesreče, kar se zgodi večinoma, ko vozimo prehitro.

Ne zagovarjam avtomobilista in sem proti alkoholu med vožnjo, želim le, da ne poskušate motorista oprati vsake krivde, in da je izključni krivec za nesrečo avtomobilist. Tudi mene so že kdaj spregledali in izsilili, pa sem na srečo tako slab voznik, da redko vozim preko 100 na uro.

to , da domneva, da leti 150 na uro..  :hmm: .... tu nimaš kaj domnevati....ampak videti in se prepričati. Druga stvar je, da ne vidiš, ali spregledaš.

Da ti odgovorim še na ostale tvoje točke:

1. nima veze... on je zapeljal v tistem trenutku, kot je zapeljal ....  če bi pa motorist peljal 10 na uro več, kot je peljal, bi bil pa že mimo, preden bi pijanec ven zapeljal....

2. bi ga videl bližje ja.... in ga videl mogoče celo v oči, ko bi zapeljal ven.... boh si ga vedi.

3. lahko bi reagiral...tako kot Dami recimo. :eek:  ..in  lastovičji let....... pa je Dami peljal 60 na uro...

 

...in če pijanec ne bi bil pijan, verjetno ne bi bil pijanec.... ampak navaden stric s klobukom.... In kaj ima veze....  BUM se je zgodil v vsakem primeru...edino olajševalno okoliščino bo imel, ker je bil pijan....

in da nikogar ni na poti, pa nam je vsem nam želja..ane? ... tudi če pelješ po predpisih....

 

Res je, da se vsaka nevarnost potencira s hitrostjo... ampak jebi ga... slučaj na slučaj... skupek pogojev v danem trenutku.... nimaš kaj.

Kaj hočem reči?

... da je brezveze ugotavljat kaj bi bilo, če bi bilo.... Tu nimamo nobenega vpliva. Zgodlo se je. Jebi ga. In upamo, da se to ne zgodi.

Tudi ti, ko voziš po predpisih, nisi čisto nič bolj varen, kot ostali. O.k. ...pustimo zdej izzivalce usode... govorim za tiste, ki imajo vsaj malo samoohranitvenega nagona.... pa tudi ti kdaj kaj spregledajo ali so  spregledani.

 

...tko.... malo sem modroval....

:P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, KARMEN1 pravi:

 

Možakar je imel 0,56 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka :blush:.

Te moti, ker tam piše do vključno 0,52 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Te moti, ker tam piše do vključno 0,52 ?

Ja :doze:

pred 1 minuto, rmarin pravi:

O.K., fantje (in dekleta),

tole temo veliko prebiram in malo komentiram. Ampak zdaj bom pa malo dodal.

Še najbolj se strinjam z Darkom3g. Morda bi bilo fino, da rečemo bobu bob-za motorista je udeležba v prometu kar rizična.

Smo na Balkanu (ki se razteza tudi preko svojih geografskih meja) in tu v glavah velja pravilo močnejšega. Npr imel sem normalen avto in so me redno izsiljevali. Zdaj vozim tritonski traktor in že dolgo me ni nihče izsili. Ampak na motorju pa kot da je odprt lov na nas.

Kar bi rad povedal je da se moramo zavedati, da so to pravila igre in da je v našem velikem interesu, da jih dojamemo in se temu prilagodimo. Kaj nam bo pomagalo. če bo na nagrobniku pisalo "Imel je prednost."

 

Lp in srečno 

Rok

Res!

Ko prečkam cesto na prehodu, mi moški vedno ustavijo, ženske pa dajo gassssss :blush:.

To pa je naravna selekcija :whistle:.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, rmarin pravi:

O.K., fantje (in dekleta),

tole temo veliko prebiram in malo komentiram. Ampak zdaj bom pa malo dodal.

Še najbolj se strinjam z Darkom3g. Morda bi bilo fino, da rečemo bobu bob-za motorista je udeležba v prometu kar rizična.

Smo na Balkanu (ki se razteza tudi preko svojih geografskih meja) in tu v glavah velja pravilo močnejšega. Npr imel sem normalen avto in so me redno izsiljevali. Zdaj vozim tritonski traktor in že dolgo me ni nihče izsili. Ampak na motorju pa kot da je odprt lov na nas.

Kar bi rad povedal je da se moramo zavedati, da so to pravila igre in da je v našem velikem interesu, da jih dojamemo in se temu prilagodimo. Kaj nam bo pomagalo. če bo na nagrobniku pisalo "Imel je prednost."

 

Lp in srečno 

Rok

...se podpišem pod tole.

..in to, kar sem odebeljil, prekleto velja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, KARMEN1 pravi:

Ja :doze:

Odštej 0,05. Je boljše ?

Pravzaprav bo pa prišel rezultat v gramih na kilogram, kjer ni nobene tolerance. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Darko3g pravi:

OK, kaj pa če bi vozil trezen? Potem ne bi smel biti star 62 let oz. ne bi smel imeti klobuka?

Strinjam se, da alkoholizirani ne smejo na cesto, vendar to ni bil glavni vzrok za nesrečo. Vprašanje pa je,kaj storiti, da do nesreč ne bi prihajalo (brez alkohola, brez telefonov, brez malih otrok na zadnjem sedežu, spoštovanje predpisov, omejitve hitrosti). Če bi se vsega tega držali, potem bi bile nesreče res nesreče (padec drevesa na avto, skok živali, padanje kamenja), ostalo pa bi lahko preprečili.

Darko, sam nisem nikoli omenjal stricov z klobuki in starosti, predvsem modro molčim ker bom hitro z klobukom, očali in pri omenjenih letih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Frenk 67 pravi:

Moj fotr jih bom mel vsak čas 73 pa sem mu prejšnji vikend dostavu Yamaho, k mi je delala gužvo v garaži. Prav, da mu bo prau pršla za lovit mlajše upokojenke. Upam, da bo dal na glavo čelado namest klobuka.

super a ni fajn da so vitalni, je pa tut fajn da se začno zavedati svojih sposobnosti, tudi jaz se ne počutim vsak dan enako, so dnevi ko sem manj zbran zamišljen itd itd...pa je takrat bolje da ne grem na moped, no edin na pisto :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

super a ni fajn da so vitalni, je pa tut fajn da se začno zavedati svojih sposobnosti, tudi jaz se ne počutim vsak dan enako, so dnevi ko sem manj zbran zamišljen itd itd...pa je takrat bolje da ne grem na moped, no edin na pisto :P

Računam, da ga bo vsako sončno nedelo postavu na dvorišče, ga u nulo zglancu, pol pa lepo počas do svoje gostilne na kofe pa nazaj v garažo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja mama jih ima 74, je zelo vitalna in zdrava ženska, kljub vsemu sem ji že preprosto v fris  povedala, da PRVIČ ko bom le zaslutila, da ni več varna v prometu, bom poskrbela, da ne bo več imela vozniškega.

Pika, konec, brez pardona :sleep2:!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Moja mama jih ima 74, je zelo vitalna in zdrava ženska, kljub vsemu sem ji že preprosto v fris  povedala, da PRVIČ ko bom le zaslutila, da ni več varna v prometu, bom poskrbela, da ne bo več imela vozniškega.

Pika, konec, brez pardona :sleep2:!

Ma te takoj razdedinim , bi pol 2x premislila  .....hiša, vikend, helikopter in 2 miliona € ali pa da mi pustiš izpit .....premisli preden komu kaj jemlješ :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, HD-Dyna pravi:

Pa sej ni panike, k ne bom mogu več vozit, bom pa cele dneve :l_01:

Itak. In to ne svoje ampak od onih, ki so trenutno na furi. :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Frenk 67 pravi:

Moj fotr jih bom mel vsak čas 73 pa sem mu prejšnji vikend dostavu Yamaho, k mi je delala gužvo v garaži. Prav, da mu bo prau pršla za lovit mlajše upokojenke. Upam, da bo dal na glavo čelado namest klobuka.

Če bi mu dal KTM,bi mu stvar olajšal..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, dreja_123 pravi:

zakaj: zato ker mu je priletel u rit skoz okno, če bi ga bočno nasadil...bi pa klicali držanega tožilca in mrliškega oglednika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor je bil gsx-r750,fant je vozil motorje ze od malih nog,dokazoval se ni ker je bila njegova punca z njim,in ni bil neki divjak.

Sodelavec je bil na kraju ko je slisal 62 letnega ko je dajal zapisnik da (je bilo sonce nizko ni videl nic ampak je vseeno speljal)..ko pa ga je motorist zadel je moski odpeljal 500 m naprej proti nasdlju se ustavil na avtobusni pogledal avto in iz avtobusne poklical policijo,in se vrnil na kraj..avto honda jazz.punci pa je pasek od celade utrgalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah smola na kubik :/, se toliko bolj mi ga je zal, ko sem tole prebral! To me spomni na posnetek, ki je bil enkrat objavljen na motosvetu, ko je z gs-om vozil iz Lučin proti Horjulu in je ravno zaradi sonca nekdo speljal motor pa v haubo. Tista 2 sta imela vec srece.

V glavnem.. Naj mu bo lahka zemlja

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejmo si vsi kartone na sprednjo sipo in vozit,sej te ne briga ce kaj vidis ali pa tudi ne,tam je omejitev 50 in redkokaterega vidim tam prehitevat,tale fant je lih prehitel en avto ko se je vracal nazaj na svoj pas in je možakar izskocil..50 ni sel 200 pa tudi ne..dokaj zafrknjen odcep ceste kjer se najdejo italjani pulezani in vsesorte drugih kamikaz..

Videl sem 1x hondo cbr repsol 2007 kako je pri hitrosti okoli 60 km\h zaradi prepozno danega zmigavca (italjan) po boku priletela v betonski steber,vilce odlomljene skupaj z okvirjem sprednja feltna napol,zadnja osmica ,zadnji del odlomljen,edina cela stvar je bil pokrov rezervoarja..fantu sem jo pomagal nalozit v kombi kasneje se je prodajala na avto.net.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem kar si sedaj povedal, je možno da ga stric sploh ni videl. Videl samo avto, ki se približuje z neko normalno hitrostjo, ocenil, da je dovolj daleč in speljal na cesto, v tem času je pa motor začel prehitevanje, kar je na levi strani avta in ga ta stric(predvidevam da se je z desne vključeval na cesto) nikakor ni mogel videti. Hitrosti pri prehitevanju so pa navadno kr velike. Moje mnenje, ne poznam te ceste. Vglavnem zaheban splet okoliščin. Sedaj bolj razumem mojga fotra, ki se pri 68 vsede na maxiscooter, ter se pelje tako, da ni ovira, pretirava pa ne, kr lepo povprečje drži na regionalkah. In lepo uživa, ter se mu hebe ali pride domov ob 19.00 ali 20.00. Še na mnoga leta in veliko km.

Se pa kr malo zamisliš, ponavadi še 13 letnega otroka vozim zraven na mopedu, tako da počasi pa z pametjo.

Popravljeno . Popravil map
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!