Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 11 minutami, ftp pravi:

dva dni nazaj Bertoki pri Kopru

Da pa človek vozi pod alkoholnimi hlapi pa je ok..tisti ki si je kupil motor in ni še nikoli vozil čez omejitev naj se javi..

celo zimo sem se vozil z motorjem ker sem avto prodal,(naj me štrafajo takoj policaji) imel sem xenonko (vožnja v službo ob 6h zjutraj po dokaj gozdni cesti) in avspuh brez db kilerjev niti eden me v celi zimi ni izsilil,ko pa sem demontiral xsenonko in obcasno dal notri db kiler je oa kot ruska ruleta....moje mnenje je če te ne vidijo naj te slišijo..

Popravljeno . Popravil Ciko86
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, ne seri. Nisem nobenega opravičeval. Če bi bilo po moje, bi tisti, ki bi ga napihal ostal brez vozniške za vedno, pa že brez nesreče.

Bodi realen, ko v naselju za 3x presežeš omejitev, si enostavno spregledan, tudi če vsi pazijo in so trezni.

Nesreča se nikoli ne zgodi iz enega samega razloga ampak iz več razlogov, ki se zgodijo v istem trenutku in hitrost je vedno tu.

Če malo "prilagodiš" hitrost je tudi izsiljevanje lahko manj boleče.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 9 minutami, ftp pravi:

Dami, ne seri. Nisem nobenega opravičeval. Če bi bilo po moje, bi tisti, ki bi ga napihal ostal brez vozniške za vedno, pa že brez nesreče.

Bodi realen, ko v naselju za 3x presežeš omejitev, si enostavno spregledan, tudi če vsi pazijo in so trezni.

Nesreča se nikoli ne zgodi iz enega samega razloga ampak iz več razlogov, ki se zgodijo v istem trenutku in hitrost je vedno tu.

Če malo "prilagodiš" hitrost je tudi izsiljevanje lahko manj boleče.

Glej, lastne nemunosti plačujemo sami, bodisi precenjevanje, neznanje itd, z malce pogledfa levo desno pa bi se dalo marsikaj rešiti. prevečkrat je oravičilo, da je motorist vozil prehitro, se vprašam, le zakaj se ne zabijajo tudi v avte ki gredo prehitro. Velikokrat se tistim, ki slabo gledajo zdi da so vsi prehitri. Torej posploševat, da smo prehitri in si sami krivi za nesreče je iz trte zvito.

Zaenkrat ni nobenega dokaza, da je motorist sam kriv za prometno pri bertokih, je pa lahko pripomogel k nesreči, če je bil prehiter (k nesreči vedno prispevamo, ker smo manjši od avtov in slabo vidni), vendar je alkohol in malomarnost veliko večji greh.

In ne, zaradi pijancev in malomarnežev ne mislim voziti 20km pod omejitvijo. 

V naselju pa nimaš kaj presegati hitrost. 150 skoz naselje...je smrtna obsodba. Pa ne 150, 80 je dovolj.

tale se je sam izsilil?: http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/nova-nesreca-motorista-v-ljubljani-umrl-43-letnik.html

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, DAMI34 said:

in kje si to prebral? torej si je motorist sam kriv, da ga pijanec ni opazil, in celo še vozil naprej, dokler se ni spomnil obrniti?

Saj ni čudno da kosijo po nas, ko take opravičujemo.

 

Dami,bi se kar strinjal,da si je pokojni mladenič tudi sam v veliki meri kriv,da ga danes ni več!
Včeraj sem šel z motorjem tam mimo,vozil kolikor je omejitev,se pravi 50km/h in je ni teorije ne prakse,da bi sploh prišlo do prometne s tako hudimi posledicami!Sem tudi poskusil simulirat nesrečo,seveda počakal,da ni bilo nobenega na cesti in bi mu moral vinjeni voznik res pred nosom zapeljat,da bi se vanj tko hudo zaletel,pa tudi drevo,v katerega je kasneje priletel,je od kraja trka oddaljen kakih 10 metrov!
Pokojni mladenič je tam moral imet najmanj 100km/h in dejstvo,da je zadel v zadnji konec avta,to vse pove+pred krajem trka je ravnica in je vse pregledno in še enkrat,če bi vozil 50km/h,bi imel zlatega časa preprečit najhujše!
Je pa res,da čim voziš pod vplivom alkohola in povzročiš nesrečo,si posledično kriv,ne glede na vse,bi pa poudaril,da tudi pokojni motorist,ki je imel le 20 let,vozil pa suzuki gsx,kubikaže ne vem,vem pa,da bi moral bit vozen z A2 kategorijo,se nikakor ni držal omejitve!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, kitekatus pravi:

Dami,bi se kar strinjal,da si je pokojni mladenič tudi sam v veliki meri kriv,da ga danes ni več!
Včeraj sem šel z motorjem tam mimo,vozil kolikor je omejitev,se pravi 50km/h in je ni teorije ne prakse,da bi sploh prišlo do prometne s tako hudimi posledicami!Sem tudi poskusil simulirat nesrečo,seveda počakal,da ni bilo nobenega na cesti in bi mu moral vinjeni voznik res pred nosom zapeljat,da bi se vanj tko hudo zaletel,pa tudi drevo,v katerega je kasneje priletel,je od kraja trka oddaljen kakih 10 metrov!
Pokojni mladenič je tam moral imet najmanj 100km/h in dejstvo,da je zadel v zadnji konec avta,to vse pove+pred krajem trka je ravnica in je vse pregledno in še enkrat,če bi vozil 50km/h,bi imel zlatega časa preprečit najhujše!
Je pa res,da čim voziš pod vplivom alkohola in povzročiš nesrečo,si posledično kriv,ne glede na vse,bi pa poudaril,da tudi pokojni motorist,ki je imel le 20 let,vozil pa suzuki gsx,kubikaže ne vem,vem pa,da bi moral bit vozen z A2 kategorijo,se nikakor ni držal omejitve!

O tem bo razsojala policija, tožilci, ogledniki. Zaenkrat ni podatka, koliko je šel. leteti 10m pa ne rabiš neke brzine, zgolj za info, jaz sem se zaletel in nato letel 10m.

In iz mojega primera ti lahko povem, da se vsem nam zdi, da bi se bilo nemogoče zaleteti, dokler vemo kje se je zgodilo. Tisočinenkrat sem šel mimo kraja kjer sem bil izsiljen in se mi je zdelo nemogoče, da se točno tam zgodi, kar se je zgodilo.

Tudi vožnja pod vplivom alkohola ni avtomatska obsodba. Če bi pijanec vozil po glavni cesti v okviru omejitev, in bil izsiljen, bi bil krivec za nesrečo povzročitelj, ali pa bi bila deljena krivda, vsak pa bi plačal svoje. Zato pa so rekonstrukcije nesreč.

 

Se pa strinjam, moralno in fizično smo si sami krivi, če ne znamo reševat in preprečevat neumnosti drugih in če smo prehitri. Fizika je kurba in hitrejši kot smo, manj je časa za reagiranje. V naseljih se pa nevarnost poveča še za 5x.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alkohol nikoli ne more biti glavni krivec za prometno nesrečo. Vedno je vzrok nekaj drugega (izsiljevanje, neupoštevanje prometnega znaka, stran/smer vožnje), alkohol je sekundarni krivec oz. vzrok zakaj nekdo nekoga ni videl ali zanka ali osebe ter z tem storil dejanje, ki je vzrok PN.  Teoretično po zakonodaji vinjen voznik ki pelje pravilno ne more biti vzrok za PN, odgovarja lahko samo za prekršek vožnje pod vplivom alkohola. Nekdo je gor omenil kaj se pije na furah v lokalih. Jest sam na celodnevni vožnji, posebej ko je vroče stisnem kaka 2 pira ali špricerja. Vmes se vsaj enkrat fino je, pa še kej prigrizne. Upam si trditi da je skoraj vedno 0.0, nikoli pa več od dovoljenega. To ni pijanščina in alkoholiziranost. To kar vidiš v gostilni je lahko prvi in zadnji pir za tist dan, pa pač folk ni alkoholiziran. Drugo je ko jih nekaj zaporedoma stisneš, takrat pa res lahko popušiš na alkotestu in refleksih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

O tem bo razsojala policija, tožilci, ogledniki. Zaenkrat ni podatka, koliko je šel. leteti 10m pa ne rabiš neke brzine, zgolj za info, jaz sem se zaletel in nato letel 10m.

In iz mojega primera ti lahko povem, da se vsem nam zdi, da bi se bilo nemogoče zaleteti, dokler vemo kje se je zgodilo. Tisočinenkrat sem šel mimo kraja kjer sem bil izsiljen in se mi je zdelo nemogoče, da se točno tam zgodi, kar se je zgodilo.

Tudi vožnja pod vplivom alkohola ni avtomatska obsodba. Če bi pijanec vozil po glavni cesti v okviru omejitev, in bil izsiljen, bi bil krivec za nesrečo povzročitelj, ali pa bi bila deljena krivda, vsak pa bi plačal svoje. Zato pa so rekonstrukcije nesreč.

Ja Dami,v večini ti dam prav,ti pa pravim,ker sem tudi sam se zaletel v avto pri 100km/h,letel čez avto in glej ga zlomka,imel sem res velikansko srečo,da sem jo odnesel brez posledic,oz.samo fajn natolčen.In ne,nisem letel 10m!
Še enkrat,pri 50km/h,da so na koncu bile tako katastrofalne posledice,ni šans,in tudi če bi že prišlo do nesreče,kot sem reku,bi mu moral tik pred nosom zapeljat,ne pa da je v zadnji del avta zadel.
To pišem,ker njegovi bližnji vsi pravijo,da je bil zelo izkušen motorist,da se je on vedno držal omejitev in ne vem še kaj,normalno,da se bo branilo svojega najbližjega,sam po slikah na fb sodeč,vsaka druga slikca je na zadnjem kolesu z motorjem,ali skuterjem,....
Še enkrat,žal mi je vsakega,ki umre na cesti,kriv ali ne kriv,upam,da sam ne bom tega doživel,ker če bom,ne bom preživel,hočem povedat,da je res dejstvo,da je v veliki meri kriva prav hitrost motorista,da se konča potem tako tragično.
A misliš,da nesrečnik,ki je včeraj pri Idrskem imel nesrečo in umrl,da je vozil po predpisih,dvomim,močno dvomim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, kitekatus said:

To pišem,ker njegovi bližnji vsi pravijo,da je bil zelo izkušen motorist,da se je on vedno držal omejitev in ne vem še kaj,normalno,da se bo branilo svojega najbližjega,sam po slikah na fb sodeč,vsaka druga slikca je na zadnjem kolesu z motorjem,ali skuterjem,....

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče teh izsiljevanj. To je velka heba, nikakor ni prav in vsi imajo po svoje prav. Tisti ki zagovarjajo enega in drugega. Težko je tako na pamet rečti kaj je sploh izsiljevanje. in kaj se je v dotičnem karambolu sploh dogajalo in zakaj in kje se je motorist zaletel v rit vozila. Načeloma, če se v rit zaleti kak meter za križiščem, kjer se je vozilo vključilo na cesto lahko še govorimo o izsiljevanju. Če je pa pri omejitvi recimo 50 se zaletel recimo 20 metrov za križiščem je pa težko govorit o izsiljevanju. Prej neprilagojeni hitrosti tistega ki je vozil po glavni cesti ali da se ni križišču približeval z primerno hitrostjo. To je povedano tako na splošno. Kaj se je pa dejansko pri omenjenem karambolu dogojalo verjetno vedo pa samo ogledniki, varjant je miljon. Tudi ta ni neverjetna, da se je stric normalno vklopu, ker ga ni videl zarad prehitevanja vozila, motorist se je pa samo minimalno dotaknil zadnjega ter ga je fuknlo, stric pa še prav začutu ni, potem se mu je pa kasneje kej zasvitalo, pa se je vstavu. Ne vem špekuliram, dejanske zadeve tako nihče ne ve razen oglednikov, pa še to je vrašanje, če vedo vso dogajanje pred in po trku. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 5. 2016 at 18:46, DAMI34 pravi:

toliko o diujakih...Ciko vse povedal.

Sicer pa, tut moja je mela izgovor, da jo je sonce oslepilo, zdej ne vem, ampak če te sonce oslepi, pa nič ne vidiš, lahko spelješ? Fak in logika idiotov.

Te je kdaj sonce oslepilo ? Verjamem, da te je, tako, kot vse nas. In si mogoče počakal, da je zaslepljenost minila ali si kar peljal naprej ? Saj veš; domači prag pa pometanje pa ... Včasih se je potrebno ozreti vase. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je bila pozna jesen .. 8-10stC .. 

ti kar nekaj posplošuješ ...

sva pa bila včeraj na furci- pravzaprav kofetkanju -  150km poleg vsakdanjih negativnih tudi pozitivno presenečena .. od centra trbovelj do hrastnika ji je ena baba v puntotu vozila skoz za ritjo .. tudi ko sva na odprti cesti pospešila se ji je prilepila za rit - in moja seveda zmanjša kakopak - in smo se lepo trajbali 80 ..še dva , ki sta čakala na semaforju iz trbovelj sta vozila za to babo kar nekaj časa ker sta verjetno opazila njeno bebavost... 

pozitivno ? ja ..in to na poti od hrastnika čez celje do trojan ..vsi vozili zadaj z varnostno razdaljo - bmw suv od laškega do celja ..vsi dajal žmigavce .. gospa v modusu na rdeči luči vidno pustila prostor s tem , da se je umaknila desno in pustila prostor spredaj ...in ne morš verjet čez dva semaforja isto mercedes a ... 

do trojan ja .. tam pa sharan ali galaxy spelje s parkplaca zgoraj izza avtobusa , ki mu je zakrival pogled .. spelje mi ni problem tam vozim če imam vse v zornem kotu pod 50 - in če nimam tud pod 40 kot sedaj je šlo čisto normalno ..sam ko je pa po koncu trojan vozil še zmeraj 45 - 55 je bil pa dolgčas .. nekaj se pogovarja , krili z rokami  - dvomim da naju je sploh opazil .. jaz skočim mimo njega moja pa počaka .. in tako potem naslednjih 500m saj ko sem ga prehitel se je tip namenoma vozil - s špeglom prek polne črte .. končno je bil potem tisti klanec dol prazen in tip je videl , da se peljem spreda s 50 na uro in čakam mojo - ko je dala žmigavc ji je spet zapeljal - nisem točno videl do kam a sem videl bočni manever - a kakor je rekla kar malo čez sredino ..

kofetkanje zaključila z rezultatom - v resnici pozitivnim .. kajti negativne situacije so pač del motorističnega vsakdana - pozitivne pač ne.. :D

marsikdo bo rekel , da naj si namontiramo kamero .. kaj pa vem.. usoda je pač usoda a če jo ne izzivaš na polno te verjetno zna pustit na miru .. murphy je pa tak kot je temu nič ne mormo ..sam če si prijazen do usode te lahko včasih vsaj malo zaščiti ko te doleti murphy ...

mene je .. na konc desne serpentine  kjer je bil po nekaj 10m levi ovinek.. spustil gas , pozabil dat v prvo , pol sta se pa pokazale dve pikce v svetlobi k je avto prpelal iz unga levega ovinka.. itak je motor crknu na mest .. pa ker je cesta visela desno moja je pa dol skočila sem z levo roko mal motor zadrževal da ni padel na polno po tleh z desno sem p svojo ujel da se ni skotalila po klancu na začetek serpentine.. jebiga - ranjen ego , odlomljena desna tačka in skrivljena zavorna ročica , praskica na zaključku balance pa desn kolen k je itak zjeban je pol bolel ene dva tedna .. ego se je pocajtal takoj k je moja rekla kolk sm dobr da sm njo lovil ne pa motor :D ..tačko smo naredil zasilno v podnanosu pr lajbn-u kar tud ni blo slabo smo se po dolgem času vidl :D ..

vzrok ? nepravilna ocena situacije oz. nepredvidevanje smeri sonca ki me je ob izhodu iz serpentine pribil direkt v zenice - vizir to še poslabša seveda ..izgovor mam tud - megan ki sem ga spustil naprej prek serpentine se je ustavil na konc serpentine -seveda brez kakršnegakoli desnega smernika - bi ga baje videl tudi v primeru , če bi vklopil vse štiri..  pol se je pa vse skupaj poklopilo... 

malce banalno ? itak .. sam za kej tazga pr 10 na uro kuj podpišem še za kdaj ..moja mati ima en povezan pregovor :"vsaka slaba stvar je za nekaj dobra .. je pa bolš večkrat po mal slaba kot enkrat velik.."

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Te je kdaj sonce oslepilo ? Verjamem, da te je, tako, kot vse nas. In si mogoče počakal, da je zaslepljenost minila ali si kar peljal naprej ? Saj veš; domači prag pa pometanje pa ... Včasih se je potrebno ozreti vase. 

Da, počakal, kaj , sej bi bil mona, če bi na slepo peljal ven.

Kaj pa ko moram s kombijem rikverc na glavno cesto na slepo? Kako naredim, a kar speljem? Kljub temu, da nič ne vidim, grem 10 pa 10cm, da me opazijo, da se mi izognejo. Statična ovira je neprimerno manj nevarna od premikajoče. 100x sem se izognil ljudem, ki me niso videli (pustimo vzroke) vendar, ko so me opazili, so počili po zavori in se ustavili na voznem pasu. V primeru da imaš neko normalno hitrost, se ga da obvozit.

Če so pa ljudje malomarni in jih sonce oslepi, pa vseen butnejo na cesto, potem smo motoristi v toplicah ali pa na britofu.

Verjamem, da tudi ti v primeru slabše vidljivosti lezeš na cesto pa 10x pogledaš levo in desno, prav tako v primeru, če te sonce oslepi. 

Tisti pa ki so nažgani, jim čuti otopijo, oni jadrajo v sanjskem svetu in nam povzročajo kruto realnost. Ne bom rekel, da sem nezmotljiv in da ne kršim predpisov, sem pa odgovoren in ne spravljam ljudi po nepotrebnem v nevarnost.

pred 2 urami, kitekatus pravi:

Ja Dami,v večini ti dam prav,ti pa pravim,ker sem tudi sam se zaletel v avto pri 100km/h,letel čez avto in glej ga zlomka,imel sem res velikansko srečo,da sem jo odnesel brez posledic,oz.samo fajn natolčen.In ne,nisem letel 10m!
Še enkrat,pri 50km/h,da so na koncu bile tako katastrofalne posledice,ni šans,in tudi če bi že prišlo do nesreče,kot sem reku,bi mu moral tik pred nosom zapeljat,ne pa da je v zadnji del avta zadel.
To pišem,ker njegovi bližnji vsi pravijo,da je bil zelo izkušen motorist,da se je on vedno držal omejitev in ne vem še kaj,normalno,da se bo branilo svojega najbližjega,sam po slikah na fb sodeč,vsaka druga slikca je na zadnjem kolesu z motorjem,ali skuterjem,....
Še enkrat,žal mi je vsakega,ki umre na cesti,kriv ali ne kriv,upam,da sam ne bom tega doživel,ker če bom,ne bom preživel,hočem povedat,da je res dejstvo,da je v veliki meri kriva prav hitrost motorista,da se konča potem tako tragično.
A misliš,da nesrečnik,ki je včeraj pri Idrskem imel nesrečo in umrl,da je vozil po predpisih,dvomim,močno dvomim.

Ne moraš obsojat dokler ni dokazano. Si prebral članek? Zaenkrat je zadeva taka kot je. In da, tudi v zadnji del avtomobila se zadane, če te izsilijo. Tudi motoristi nismo ves čas 100% zbrani, lahko se zamisliš, gledaš daleč naprej in pozabiš, kaj se ti dogaja pred nosom, lahko ga je bejba kaj vprašala. Samo skozi posledice dokazovat koliko je vozil, je nesmiselno.

Sedaj, potrebno se je vprašat ali je voznik ki se vključuje na prednostno dolžen opazit samo voznike ki vozijo po prednosti s hitrostjo 50? Torej tiste, ki gredo več se lahko izsili? Vsi vemo, da s povečanjem hitrosti se veča tudi nevarnost, in daleč od tega, da zagovarjam nore hitrosti, vendar v danem primeru in po slikah, je vidnost dovolj dobra, 50, 70, ali 80 kdor gleda bo videl.

Jaz mam tut 2 slikce na FB na zadnjem kolesu, a pol sem diujak? :P

ps. ena na tomos automatic druga pa apn6, upam da je to dovoljeno. (na yamahi pa me ni noben slikal)

Vsi ki zdrsnejo/zdrsnemo ven s ceste vozimo neprilagojeno svojim sposobnostim, ali pa ne opazimo peska, cvetnega prahu itd, razlika je da nekateri imamo srečo pa pademo v maline, drugi pa v drevo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no .... Marsikaj se lahko zgodi...

Včeraj meje ruknil človek, ki ni tako napačen, ampak.... Mudilo se mu je domov, ravno mu je partnerka poslala SMS kje je tako dolgo, ker je imel v avtu  robo za kuhanje kosila .... Posledično je bil živčen, stisnil na rdečo, da bo čimprej doma in v križišču naletel na mene .... Jeba, kosti cele, Ego malo manj ampak....Vse se da dogovoriti, dokler ne pristane kdo v bolnišnici... Policija naredila zapisnik, danes sem jim še poslal posnetek iz moje kamere in toje to... Vozilo na Avtocomercu, jest pa en mesec peš.... Tega nobena zavarovalnica ne plača, kakor tudi novih tablic in še marsikaterega Taxija in sličnih stroškov ter poti....

Ampak, važno da smo vsi celi in zdravi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral članek,prebral kup komentarjev tu in na fb in pod določenimi članki,v glavnem ja,nikjer ni zabeleženo,da je prekoračil hitrost,samo kot sem že prej napisal,mi vrag ni dal mira,sem se včeraj sedel na motor in šel z namenom na kraj nesreče in si sam naredim predstavo,kako je možno pri 50km/h,kolikor vsi njegovi bližnji pravijo,da je šel,oz.bolje rečeno,da ni vozil hitro in da so na koncu pri tisti hitrosti posledice tako hude.Tud,če bi se na polno pri 50km/h,brez zaviranja zaletel,je do unega drevesa še nekaj metrov in motor niti do tam ne bi prišu.
Kar se njegovih slik na zadnjem kolesu tiče,ja,ne rečem,to ne pomeni biti divjak,samo vseeno,pri 20 letih vozit suzukija gsx,sploh ne vem,če je tist motor bil vozen z A2 kategorijo,možno,ne bom trdil,še vedno pa lahko da blokade ven in gas.
Glej Dami,se v večini strinjam s tabo,a sam sem šel včeraj mal raziskovat,bi rekli strokovnjaki,naredil rekonstrukcijo nesreče,da bi sam ugotovil,ali je res pokojni mladenič vozil po predpisih in še enkrat poudarjam,tam je pred odcepom že nekaj metrov ravnine,omejitev še vedno 50km/h,časa za zavirat,če se držiš pravil,koliko hočeš,ampak on je tam že prehiteval avto,pa tudi če je vozil avto 20km/h in ga je nesrečnik prehiteval,je imel že čez 50km/h in bi vsekakor opazil,da je nekdo speljal iz stranske ceste,dejstvo pa je,da sledi zaviranja nisem videl,prehitevat tam pa tudi ne bi smel,ker v naselju je prepovedano prehitevanje,razen,če avto res vozi 10km/h.
Tako,pa naj reče kdo kar hoče,pokojni mladenič je vozil najmanj 80km/h,najmanj!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, HD-Dyna said:

 

Ampak, važno da smo vsi celi in zdravi !

HD-D če dobro analiziraš te je zaj@bala baba..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, FLY pravi:

HD-D če dobro analiziraš te je zaj@bala baba..

Yp, pa še moja ne .... Kaj hočeš :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Snecer said:

če si kupiš cestaka, to pomeni divjanje

Skoraj nepisano pravilo,na žalost.Redki so SS-piloti,ki vozijo po omejitvah,pa še to v naseljih,ven iz naselja pa........zummmmmmmm,mal ti strese motor in sploh ti ni jasno,kaj se je ravnokar zgodilo,pa vozim okrog 100km/h po regijonalnih:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Te je kdaj sonce oslepilo ? Verjamem, da te je, tako, kot vse nas. In si mogoče počakal, da je zaslepljenost minila ali si kar peljal naprej ? Saj veš; domači prag pa pometanje pa ... Včasih se je potrebno ozreti vase. 

Borutt je napisal, tako kot je. Treba je začet stvari reševat pri sebi, šele na to obsojat druge. Dejstvo je, če bi se peljali v naselju, izven naselja po predpisih, SEM PREPRIČAN, da bi marsikateri motorist lahko preprečil trčenje, pa četudi mu stari pijan čiča preseka pot. 

Sploh pa žalostno za takšnega motorista, da se mu kaj takšnega zgodi, ki je bil na tečaju varne vožnje, da se v naselju pri 40/50km/h ni uspel izognit avtu (pišem na splošno).

 

Popravljeno . Popravil DL650
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, Snecer said:

če si kupiš cestaka, to pomeni divjanje

Te bom popravil, si v oceh drugih divjak...itak te na regionalki usak potovaln/enduro motor lahko lovi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, HD-Dyna pravi:

Ne vem no .... Marsikaj se lahko zgodi...

Včeraj meje ruknil človek, ki ni tako napačen, ampak.... Mudilo se mu je domov, ravno mu je partnerka poslala SMS kje je tako dolgo, ker je imel v avtu  robo za kuhanje kosila .... Posledično je bil živčen, stisnil na rdečo, da bo čimprej doma in v križišču naletel na mene .... Jeba, kosti cele, Ego malo manj ampak....Vse se da dogovoriti, dokler ne pristane kdo v bolnišnici... Policija naredila zapisnik, danes sem jim še poslal posnetek iz moje kamere in toje to... Vozilo na Avtocomercu, jest pa en mesec peš.... Tega nobena zavarovalnica ne plača, kakor tudi novih tablic in še marsikaterega Taxija in sličnih stroškov ter poti....

Ampak, važno da smo vsi celi in zdravi !

motit se je človeško, sej tut moji povzročiteljici je bilo izredno žal in hudo, sem videl na lastne oči ko me je obiskala. Ampak, tale ampak je pa zlo pomemben, malce več če bi se pazilo, pa ne bi bilo teh neumnosti. 

Sami sebe moramo vedno opozarjati, da ni dovolj, da 1x pogledamo, neglede na prevozno sredstvo.

V tvojem primeru pa je itak: baba kriva, k je možu težila :P

Sm vesel, da si cel, ker v nasprotnem bi te tut jaz hodil v dolenjske obiskovat :D

 

 

pred 38 minutami, Snecer pravi:

če si kupiš cestaka, to pomeni divjanje

a dj no dj, tvoj versis ma 4.5 ali 5 sekund do 100, 200km gre bp, tis tut diujak :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je da za našo varnost moramo prvo poskrbeti sami, nato šele lahko skrbijo drugi udeleženci, policisti, cestarji, ... Če bi vsak mel to v glavi, bi bilo tragičnih dogodkov manj. Res so zmogljivi motorji relativno lahko dostopni. Ne vem, za jurja že dobiš 100+ konjev, ampak za ubit maš enega konja dovolj. Gledam ta svoja moto jajca. 35 konjev. gre 160, po AC je tud 170 že letelo. To so kr lepe številke za praktično nezaščitenega jezdeca.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, DL650 pravi:

Borutt je napisal, tako kot je. Treba je začet stvari reševat pri sebi, šele na to obsojat druge. Dejstvo je, če bi se peljali v naselju, izven naselja po predpisih, SEM PREPRIČAN, da bi marsikateri motorist lahko preprečil trčenje, pa četudi mu stari pijan čiča preseka pot. 

Sploh pa žalostno za takšnega motorista, da se mu kaj takšnega zgodi, ki je bil na tečaju varne vožnje, da se v naselju pri 40/50km/h ni uspel izognit avtu (pišem na splošno).

 

upam, da se ti nikol ne bo potrebno izognit avtu. V mojmu primeru ni bilo nobene šanse, nobene, se je narisala pred mano, pa še lezla je, da mi je zapirala obvoz. Podoben primer je Bikerjev bag, vide sigurno še obstaja tule na MS. So nerešljive situacije, ki pa jih znalci znajo s tipanjem rešiti.

1000 in 1x sem premlel situacijo, verjem da se vsaj 100x letno izognem budalam, pa v mojem primeru ne vidim nobene rešitve. V vsakem primeru bi zadel. In ja poudarim, hitrost je bila okrog 60km/h, kar je v okviru omejitev. Če ne verjameš ti pošljem kopijo policijskega zapisnika.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če se ti zemlja odpre in od včeraj popoldan ne moreš ustat? 

Sam ko res ne moreš nebenega ukrivit

Sam tut sam nisi kriv

Popravljeno . Popravil stuhec
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, lep primer vzornega motorista. :D
Pri 1:00 se lepo vidi, kako je strpen in ne "popizdi", ko nekdo vozi po omejitvah. Pri 2:10, pa se lepo vidi vzorna vožnja in prikaz pravilnega prehitevanja (talne označbe).  Motorista poznam in še danes pri teh letih živi in uživa v vožnji.
 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!