Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 5 minutami, DL650 pravi:

Evo, lep primer vzornega motorista. :D
Pri 1:00 se lepo vidi, kako je strpen in ne "popizdi", ko nekdo vozi po omejitvah. Pri 2:10, pa se lepo vidi vzorna vožnja in prikaz pravilnega prehitevanja (talne označbe).  Motorista poznam in še danes pri teh letih živi in uživa v vožnji.
 

 

in kaj si hotel povedati, da se ne da varno prej čez polno črto? :P

In taki se potem radi hudujejo če jih kdo prehiti. Ovira na cesti (avto) pa ne predstavlja nobene nevarnosti, ko brezveze zavira???

Če mene vprašaš, je vzorna vožnja skozi vasi in mesta. Pametno, previdno, pregledno. Tukaj kapo dol.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem videl slike prometne nesreče iz Bertokov. In to naše slike in ne tiste rumeno obarvane. Dejstvo je, da je nekdo zapeljal iz stranske ceste na glavno cesto v trenutku, ko je po njej nekdo pripeljal. In ta nekdo bi z vožnjo v okviru omejitve sedaj na hribu s pogledom na morje preklinjal na pol slepega možakarja pod vplivom alkohola. Ampak se je odvilo drugače. 

Zelo zanimivo se mi zdi, ko nekdo piše, da mora vsakodnevno reševati situacije, ker ga ostali izsiljujejo. Se mi zdi, da sem prikrajšan za marsikateri čar motorizma, ker ne doživljam vsega tega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

Če je to letelo name, izsiljen sem bil ko sem vozil v okvirih omejitev. Sicer me pa poznaš, nič hitrej kot ti. Sem pa vesel, da te nikoli ne izsilijo :P

Si se pa hitro našel :jezik:

Leti ali pa je letelo na vse. 

Izsiljevanje je in bo zaradi takšnega in drugačnega razloga. Krivda je lahko enostranska ali pa obojestranska. Me pa zelo skrbi sekanje ovinkov. Sploh pa zato, ker vidim preveč cestnih drkačev (ni napaka) na replikah njihovih idolov in tudi ostale, katerim je pomembno varčevanje goriva in gum, sekati popolnoma nepregledne ovinke. Saj tudi pri sekanju preglednih ovinkov jih nebi pohvalil. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DL650 pravi:

Evo, lep primer vzornega motorista. :D
Pri 1:00 se lepo vidi, kako je strpen in ne "popizdi", ko nekdo vozi po omejitvah. Pri 2:10, pa se lepo vidi vzorna vožnja in prikaz pravilnega prehitevanja (talne označbe).  Motorista poznam in še danes pri teh letih živi in uživa v vožnji.
 

 

pri 25 ni vozil 40 ..pri 1.00 res ne popizdi tudi ne vem zakaj bi .. a pri istem avtu pri 1.37 se mu je vtiska v rit -  ni vozil 50 kot je z znakom omejeno in prekratka varnostna razdalja .. pri 1.50 se ne držl omejitve 60.. pri 2.30 prekoračil omejitev 90 ..pri 3.50 krepko prekoračena omejitev v naselju .. pri 4.22 krepko čez omejitev 30 !

normalen umirjen motorist - ja .. normalna vožnja po jadranki - vsekakor..

vzoren?? nikakor ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Sem videl slike prometne nesreče iz Bertokov. In to naše slike in ne tiste rumeno obarvane. Dejstvo je, da je nekdo zapeljal iz stranske ceste na glavno cesto v trenutku, ko je po njej nekdo pripeljal. In ta nekdo bi z vožnjo v okviru omejitve sedaj na hribu s pogledom na morje preklinjal na pol slepega možakarja pod vplivom alkohola. Ampak se je odvilo drugače. 

Zelo zanimivo se mi zdi, ko nekdo piše, da mora vsakodnevno reševati situacije, ker ga ostali izsiljujejo. Se mi zdi, da sem prikrajšan za marsikateri čar motorizma, ker ne doživljam vsega tega. 

se vidi da nimas pojma :P dej se vozit skozi naselja in krizisca tako kot sw povprecni motorist, vsaj ene 20km/h nad omejitvijo pa bos vidu kak drek so vsi ostali vozniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, thumper pravi:

pri 25 ni vozil 40 ..pri 1.00 res ne popizdi tudi ne vem zakaj bi .. a pri istem avtu pri 1.37 se mu je vtiska v rit -  ni vozil 50 kot je z znakom omejeno in prekratka varnostna razdalja .. pri 1.50 se ne držl omejitve 60.. pri 2.30 prekoračil omejitev 90 ..pri 3.50 krepko prekoračena omejitev v naselju .. pri 4.22 krepko čez omejitev 30 !

 

Thumper, lepo si analiziral zadevo. Človek dobi občutek, da delaš v kakšnem državnem laboratoriju, kjer analizirate ...
Moram reči, da je to optična prevara, zaradi postavitve kamere in ti je desna stran bližje in se vidi, kao, da se full hitro premika.
Ti si videl morda na števec?

Glede na to, da sem danes iz avta srečal sigurno 100+ motoristov, upam, da ne bomo spet prebirali o smrtnih žrtvah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, DL650 pravi:

Thumper, lepo si analiziral zadevo. Človek dobi občutek, da delaš v kakšnem državnem laboratoriju, kjer analizirate ...
Moram reči, da je to optična prevara, zaradi postavitve kamere in ti je desna stran bližje in se vidi, kao, da se full hitro premika.
Ti si videl morda na števec?

Glede na to, da sem danes iz avta srečal sigurno 100+ motoristov, upam, da ne bomo spet prebirali o smrtnih žrtvah.

en mora mal analizirat če pa take kvasite ..

optična prevara? bi rad povedal , da kamera enkrat snema hitreje drugič pa počasi ? primerjal sem samo odseke med sabo ..in vsi posnetki so narejeni pod istim kotom kajne...

zakaj ni na posnetku prehitevanje golfa plus ? ker je za tisto skalo idealen odsek za prehitet ker se vidi cel spodnji ovinek .. pa polna črta pa 50 omejitev .. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

velikokrat so povzročitelji normalni ljudje, ki se ne zavedajo posledic, ki jih lahko povzročijo s telefoniranjem, nezbranostjo, malomarno vožnjo, in ne rabiš dosti, da se zaveš, da če nekdo trikrat pogleda, ne spregleda. To tupim non stop u glavo, tako mojim otrokom, kot sebi, ampak nekateri so na cesti, kot bi bili ne vem, pri piru za šankom.

Torej neke rigoroznosti ne zagovarjam (od zapora do sekanja rok) , ampak mi je bolj všeč močna preventiva. Bolje sprečiti nego liječiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo treba odpret temo kdo je bolj pameten in kdo ima bolj prav:hmm:,eni pač pričakujejo da se njim ne bo nikoli nič zgodilo,ker so pačprevidni in vozijo po predpisih.Včasih bi blo dobro da bi se kdo postavil v kožo drugega ,ki je že imel nesrečo,potem naj pa pametuje.Vsi smo krvavi pod kožo in vsi delamo napake.Kar se pa omejitev tiče-če ne boli denarnica pa lahko kaj drugega:P,dovolj je že da maš motor podrajsan(ali pa kaj več)in tudi to boli

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, bobi1001 pravi:

Bo treba odpret temo kdo je bolj pameten in kdo ima bolj prav:hmm:,eni pač pričakujejo da se njim ne bo nikoli nič zgodilo,ker so pačprevidni in vozijo po predpisih.Včasih bi blo dobro da bi se kdo postavil v kožo drugega ,ki je že imel nesrečo,potem naj pa pametuje.Vsi smo krvavi pod kožo in vsi delamo napake.Kar se pa omejitev tiče-če ne boli denarnica pa lahko kaj drugega:P,dovolj je že da maš motor podrajsan(ali pa kaj več)in tudi to boli

če si zraven računalnika in nabijaš, te ja ne more nobeden izsilit... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da bi bilo v prvi fazi potrebno izboljšat naše ceste. Te so v takšnem stanju, da te srce boli, ko se pelješ.
Opaža, da je ogromno ovinkov, stranskih cest, kjer ni urejena okolica levo/desno in koliko krat ti grmovje prepreči pogled v stransko ulico ali obratno. Signalizacija je prav tako porazna.

Ostalo pa je v glavah ljudi, ki si mislijo: meni se itak ne more nič zgodit. Pa vsak v tej Sloveniji gleda SAMO na sebe, preveč je egoizma. Mi lahko debatiramo in pametujemo s tem ne bomo premaknili nič na bolje. Sprijaznit se moramo, da pač v banana republiki to tak je.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste so res porazne a le te ne ubijajo ljudi, ubijamo se sami. Z neznanjem, precenjevanjem in ogromno z malomarnim odnosom do vožnje.

kako ne, mene na motosvetu kr naprej izsiljujejo, daj za kavo , daj za kavo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DL650 pravi:

Moje mnenje je, da bi bilo v prvi fazi potrebno izboljšat naše ceste. Te so v takšnem stanju, da te srce boli, ko se pelješ....

Še dobr, drugač bi še bolj letel...:whistle:

Boljš, da te mal srce boli, kot pa da te orng kolena, komolci,....rebra, itd.

 

Drugače pa....nesreče so se, se in se bodo dogajale. Če pa upoštevamo, koliko motoristov (nas)je na cesti sedaj (v primerjavi s številom izpred dvajset, tridest ali še več let nazaj) pa menim, da je nesreč še malo....

Ja, vsaka je preveč, ampak, kot sem že napisal, so se, se in se bodo dogajale. Včasih ga biksajo drugi, včasih ga sami, če ga pa vsi naenkrat......:(....no, takrat je pa.....:slap:-  hudič!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še nekaj o definiciji izsiljevanja, v nedavnem tragičnem primeru v Bertiokih.

Da ne bo pomote, NE OPRAVIČUJEM PIJANCA in upam da bo dolgo brez izpita.

 

Na izhodu na glavno cesto je na levo nekih 50m vidljivosti. Pijanc je potreboval nekako 2 sekundi da je prišel do polovice ceste. Če je motorist vozil 100km/h (je bistveno več) prevozi v 2 sek približno 56m, kar pomeni da je mož, ko je speljal imel prazno cesto. A JE TO IZSILJEVANJE??? NE NI!!!

Tam velikokrat tudi traktorji izvozijo pa potrebujejo tudi več časa da pridejo na svoj pas. Pa še to zavorna pot pri 100km/h je okoli 40m.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba sta imela smolo, dvomim, da bi možakar lahko preprečil nesrečo tudi če ne bi pil.

Zagovarjam, da se med in pred vožnjo ne pije ničesar alkoholnega. Hitro se zgodi, da imaš smolo in si udeležen pri nezgodi. V primeru, da imaš v krvi vsaj nekaj alkohola, takoj pride do ugibanj in tudi na sodišču bodo to izkoristili proti tebi. V opomin vsem, ki mislijo, da ni nič narobe, če pijejo in vozijo, ker so pač navajeni in so nekaj jedli. Taki izgovori na sodišču ne bodo pomagali. Kakor bodo tudi proti fantu najverjetneje uporabili njegovo FB stran, če je res objavil slike svojih vragolij. V glavnem eno sranje za oba..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 5. 2016 at 14:44, DL650 pravi:



 

To je dejstvo ... ko imaš postrešje sinhronizirano z zapestjem, potem je skoraj nična verjetnost, da se ti kaj zgodi.
Dejstvo je, če pretiravaš in se preceniš, potem so posledice katastrofalne.

 

K temu je treba dodati še kanček sreče in obvezno predvidevanje. Brez tega, ti planinska jeklenica med zapestjem in kepo ne pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

kako ne, mene na motosvetu kr naprej izsiljujejo, daj za kavo , daj za kavo :P

Čak, da te jest najdem. Ne za kavo, reku ti bom daj za pivo :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cbr600rr 2007 je imela na testu 46.8m od 100 na nulo(autobild) .. kaj to pomeni si lahko vsak zase razmisli...

znižat hitrost vožnje .. je pa izsiljevanje oz.zmanjševanje hitrosti pogojeno z - ??? - z omejitvijo hitrosti na določenem delu - če je nepregleden odsek , vidljivost max.50m in omejitev 50km/h potem je izsiljevnje ko mora vozilo , ki vozi po prednostni cesti zmanjšati hitrost..

se bo treba prepričat , da vse kar peljem-o nad max omejitvijo nas ne izsilijo drugi ampak se posiljujemo sami .. jaz se že dolgo prepričujem samega sebe pa še nisem čisto pravi vernik..se pa trudim kolkr mi le rata ..

se strinjam s tabo..če moraš pri tvoji 50km/h močno bremzat si izsiljen -- razen v primeru če je cona 30 kjer si prekoračil omejitev za 66% kajne..in ko teh 66% preneseš na omejitev 50 se pelješ 80 na uro .. ne nisi izsiljen če voziš tako.. sorry ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, take imamo ... :slap:

Prometno poročilo

30.05.2016 07:17
Zadnji vnos: 30.05.2016 07:08

Kolesar se vozi po primorski avtocesti med Razdrtim in Postojno proti Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bi več vozili in manj analizirali.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Če se bi več vozili in manj analizirali.........

sm za moralno vožnjo, čimveč take vožnje. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Če se bi več vozili in manj analizirali.........

 

Pravkar, DAMI34 pravi:

sm za moralno vožnjo, čimveč take vožnje. :D

zase se brigita :ras: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

 

zase se brigita :ras: 

 

sem za zase se brigi vožnjo. Sem za vožnjo kjer se sam zase brigam in nobenga strica s klobuki niti tete z očali :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!