Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

53 minutes ago, Snecer said:

daj google maps, da si ogledamo :) ampak 118 pa je kar pretiravanje (po števcu je to 125...130 minus toleranca).

je morala kar brezglavo tišati

Po lokaciji sodeč je to verjetno iz rondoja "tabletka" proti Bučni vasi, tam nekje, dejansko obvoznica pa vseeno v naselju zaradi neumne postavitve table. 118km/h tam dosežeš za šalo, le malo spustiš motor v obrate pa si tam, brez kakšnega tiščanja. Se mi pa zdi da je tudi 70 omejitev tam, potem pa 50 daleč pred stavbami in uvozi. Street view ne pokriva te lokacije. 

25 minutes ago, ukica said:

 

Tocno tako, ker se kolo ne uporablja kot prevozno sredstvo ampak v rekrativne namene naj se uporablja tam kjer kot rekreativec nikogar ne ogrozas. 

Prosim pelji se kdaj v cetrtek/sredo(sem ze pozabil) iz Dola do Hrasynika ob cc 2-3h ko se ti nabije cela creda kolesarjev..

So pa brezobzirni kolsarji in pravtako motoristi..

Pa ravno sredo si našel, v času ko poteka Dolska runda. S tem se pa kar sprijazni, je že tradicionalna (45 let).

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, motolover pravi:

Če ti kolesar povzroči škodo, ti jo mora tudi poravnati. Poznam par primerov, ko so plačali iz svojega žepa, zraven pa bili še dobro poškodovani. So pa resni kolesarji tudi zavarovani za take in podobne primere. Če delaš 15.000km in več letno je pametno o tem razmišljati. 

Če ima iz česa poravnat škodo. Uradno. Povečini tisti, ki nima za zavarovanje, tudi uradnih dohodkov nima in se lahko z njim tožariš, na koncu pa pod nosom obrišeš.

Dva kolesarja navštric na cesti nimata kaj iskati. Zakonsko. Razen, če eden prehiteva drugega ali če je to trening profesionalcev s spremstvom. Vse ostalo je pa napihovanje, kot da bi nekdo od nas tukaj z motorjem dirkal po regionalki in mislil, da je profesionalec The Doctore. Takšnim dvojcem brez luči ne trobim, jim ne žugam, se ne derem nanje, ... jih pa pomilujem. Smilijo se mi kot oni v Hrastovcu, Begunjah, LJ- Polje in še kje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, I30 said:

Z bmflarji ne pijem.

Sej lahko vsak za svojo mizo sediva.:kva2:

Zgleda da je cajt za civilno incijativo z naslovom Pobijmo kolesarje,tist k ga noumo fental se nej pa z motorjem voz pa bo problem resen,kar se pa motoprofijev dirkacev tice jih pa vidm in srecam vsak dan kar precej.:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, luxsa pravi:

Sej lahko vsak za svojo mizo sediva.:kva2:

Zmajenu!:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jest se bom pa v kelnerja preobleku, pa prnesu za pit.... kaj bom pa kermu not kanu.... pa ne povem....  :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

...jest se bom pa v kelnerja preobleku, pa prnesu za pit.... kaj bom pa kermu not kanu.... pa ne povem....  :P

 

klistir:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U glavnem dost za dons o klesarjih in njihovih pizdarijah,zdej se moram skoncentrirat na jutr k mam servis na bemflnu,na balin sem se ze ostrigu sam da me noujo oni,sam se merco za ole poiscem na mi ga noujo prevec zaracunal pa sm zmagu.:kva2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, luxsa pravi:

Dragi Thumper, ne se trest te bo se frslok nausezgodi,prehitevat cez use mozne crte,tud u skarje sem se naucu od prjatlov matoristov,glej ga zlomka,ene par jih je clo na motosveto, ene 10 let nazaj.Pred tem sem bil samo kolesar idiot ne tud matorist idiot.:kva2:

ne zgovarjaj se na prijatelje ali pa na rek "če ima človek take prijatelje potem sovražnikov ne rabi" ..  take vožnje kot jo ti opisuješ se lahko navzame samo bagra..  prijatli niso krivi , če je nekdo dovzeten za slabe stvari in cepec.. kriv si sam , ker ne veš kaj je prav in kaj ne... in škoda ker so ti dali izpit za motor če tako razmišljaš in voziš ..

kar se zdravja tiče si ti po havbah ležal - ne jaz .. upam samo , da mi ne bo kdaj nekdo s takim mišljenjem zagrenil dneva ...

včasih se mi taki skoraj zasmilijo.. skoraj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, luxsa pravi:

Mas prou,ampak dve tretjine nas je takih na motoskretu.:cry:

nikjer ne piše da je to obvezno - odloči se vsak sam zase .. v katero kategorijo pa s to odločitvijo pade pa je čisto njegova krivda...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je da se cele crede svabov in jodlarjev vozjo v mejah normale in po predpisih samo mi balkanci se ne mormo nikakor,lep primer je jadranka.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, luxsa pravi:

Zanimivo je da se cele crede svabov in jodlarjev vozjo v mejah normale in po predpisih samo mi balkanci se ne mormo nikakor,lep primer je jadranka.

Sej si lepo povedu. Črede, ergo goved. 
Pa nismo mi stoka bre!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, luxsa pravi:

Zanimivo je da se cele crede svabov in jodlarjev vozjo v mejah normale in po predpisih samo mi balkanci se ne mormo nikakor,lep primer je jadranka.

diujak, govor v svojem imenu:lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, luxsa pravi:

Zanimivo je da se cele crede svabov in jodlarjev vozjo v mejah normale in po predpisih samo mi balkanci se ne mormo nikakor,lep primer je jadranka.

pelji se kdaj iz idrije proti tolminu ...pa boš vidu jodlarje pa švabe,kašno mejo majo...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, luxsa pravi:

Zanimivo je da se cele crede svabov in jodlarjev vozjo v mejah normale in po predpisih samo mi balkanci se ne mormo nikakor,lep primer je jadranka.

daleč od tega, Jodlarji dom nažigajo da je veselje, prava štala :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, hp2 said:

pelji se kdaj iz idrije proti tolminu ...pa boš vidu jodlarje pa švabe,kašno mejo majo...

 

A zato se jih tam tolk potouce.

No ja tud v Dolomitih se jih je treba mirkat,ampak na jadranki so pa cist pridni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, luxsa pravi:

A zato se jih tam tolk potouce.

No ja tud v Dolomitih se jih je treba mirkat,ampak na jadranki so pa cist pridni.

jadranka ni njihovo naravno okolje:D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep "uraden" prispevek medijev kako se ne/vozi.
Reklama za Franjo skupina 6 kolesarjev brez spremstva, vožnja vštric ipd.. Sicer so še kar solidni kolikor je videti, a da reklamirajo nezakonito obliko vožnje ... no ja mediji... :SS

 

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, I30 pravi:

K so se bukslni pedalogonski začel še u tej temi usajat, pa še tle enkrat kar smo že v primernejši temi pisal.
Plačevanje registracije in cestnine.
Pravijo da tudi oni plačujejo. Je bil dober odgovor, da imamo nekateri tudi druga vozila poleg avtomobila, pa ali to pomeni, da za njih ne rabimo plačat? 
Uničevanje ceste. Menda da bicikli ne uničujejo cest. Že res, se pa zaradi njih zahteva dodatne ureditve in prilagoditve cest. Že samo opozorilne table, da so pedalogonci na cesti in da naj pazimo na kuretno, ki vijuga po celem cestišču, nekaj koštajo. Da o širših cestiščih, utrjevanju in asfaltiranju bankin, kolesarskih pasovih in podobnem ne debatiramo. 
V primeru kolesarskih voženj za potrebe transporta vsega tega ne bi bilo potrebno v takih obsegih in v teh časih. A je takih voženj zelo malo v primerjavi s tako popularnim rekreativnim brcanjem.
Nikomur ni težava počakati in v primernem trenutku prehiteti, se umakniti in ostale manevre izvajati pri normalni kolesarski gostoti. Ko pa gre za krdela pobesnelih rekreativcev nabitih z adrenalinom in medsebojno tekmovalnostjo in dokazovanjem, je situacija bistveno drugačna.
In kot že rečeno, nikomur nisem dal privolitve, da z mojim denarjem za cestnino organizira pridobitne rekreativne in športne prireditve, ki krnijo moje možnosti gibanja v času njih trajanja.
Torej rekreativci in zaslužkarji uzurpirajo tisto, kar ostali plačujemo. To počno v času dogodkov kot v času priprav in dnevnega sproščanja
. Gre samo za zanikrno škrtost ala bmflarji,  da si ne privoščijo plačila za svojo rekreacijo kot to počnemo uporabniki fitnes dvoran, igrišč, balin placev, golf igrišč ipd. ali samo za možganski deficit? Po mojem gre kar za oboje pa še kaj zraven!

In ko za povrhu poleg teh dejstev dodamo še dejstvo o redni zlorabi zakonskih določil in za povrhu še odkrita negodovanja in grožnje, ko se jim pokaže ali že samo pove, da to ni v redu, je slika tipičnega obritonožnega rekreativnega pedalogonca popolna. Za v učbenike psihiatrije!

Če dodaš pa še malo odstopanja števca (kaj veš, mogoče je bla z bmflnom) je šla pa lohk kar 145.:eek:
 

upam da kmal ukinejo vse "panoramske" vožnje kvazi moto klubov ob njihovih pijanskih srečanjih.... še posebej ko se vozijo brez spremstva, po dva ali trije vštrič in po možnosti nabijajo gas in trobjo celo pot....

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolesarji  lahko vozijo izključno drug za drugim, ob desnem robu vozišča, v razdalji, ki še omogoča varno vožnjo in varno zaviranje (najmanjša razdalja naj bo enaka dolžinam treh koles), medtem ko je kolesarska vožnja vzporedno dovoljena le v primeru, ko gre za športne prireditve in je za kolesarje zagotovljeno spremstvo 

 

pred eno uro, pajkica pravi:

upam da kmal ukinejo vse "panoramske" vožnje kvazi moto klubov ob njihovih pijanskih srečanjih.... še posebej ko se vozijo brez spremstva, po dva ali trije vštrič in po možnosti nabijajo gas in trobjo celo pot....

 

a so ti prepovedal udeležbo na takih zborih, ker si delala pizdarije, zdej pa spet pametuješ:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, builder pravi:

kolesarji  lahko vozijo izključno drug za drugim, ob desnem robu vozišča, v razdalji, ki še omogoča varno vožnjo in varno zaviranje (najmanjša razdalja naj bo enaka dolžinam treh koles), medtem ko je kolesarska vožnja vzporedno dovoljena le v primeru, ko gre za športne prireditve in je za kolesarje zagotovljeno spremstvo 

 

a so ti prepovedal udeležbo na takih zborih, ker si delala pizdarije, zdej pa spet pametuješ:D

a ti misliš da si pa pameten ker veš več kot jaz mogoče?

pametujem kolikor hočem, kot ti....  in??

aja, če kolesarja vozita vzporedno pač plačata kazen. enako kot če nekdo vozi več kot 50 v naselju. torej, prekršek kot vsak drug, ki ga nardi motorist, ki pa ni bog

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!