Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Pravkar, Borutt pravi:

Sam sebe demantiraš. So krive dovoljene droge ali pritisk v loncu ? 

Kaj ti moram spet razlagat kot 5 letnemi modremu otroku :D

Ne moti me nobeden dokler zaradi opijatov ne dela pezdarije po cesti in takrat bi ga zaprl in obesil za jajca ......a bo šlo zdej ....;) 

Pa nehaj mi že enkrat za vrat dihat , odkar te poznam mi dihajo za ovratnikom vsi od davčne do kriminalistov in carinikov :P:lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DL650 pravi:

Kakšno vezo ima 0,0 z obrati motorja ... :fyou::twak:
Lepo si se zahaklo ... za crknit od smeha!

P.S.
+ tega pa me ne zanimajo tovrstni motorji, sem še sposoben uporabljat noge in roke

zahajklo se sti kako vezo ima 0.0 z kavnim mlinčkom???:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ludiluka pravi:

Ne ne zadnjič sm te videl na črnem kalu pivo pit pol pa še eno pol pa še kavo. aja pa olje ti kaplja iz končnega prenosa :P

 

.

... tamau, nehi po sosednjih mizah gledat ... :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmeta moramo nekaj dni pustiti pri miru, ker je zadet od narkoze in ostalih substanc.

Bo že prišel k sebi :cool:.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alkohol_plakat_policija1.jpg

V zadnjih letih se je delež prometnih nesreč, ki jih zakrivijo pijani vozniki, nekoliko zmanjšal in predstavlja 9-odstotni delež vseh povzročiteljev prometnih nesreč. Zaskrbljujoče pa je, da več kot petina voznikov, ki povzročijo smrtno prometno nesrečo, vozi pod vplivom alkohola.

Alkohol in človek

 

Alkohol najprej oslabi sposobnost normalnega miselnega presojanja. Voznik je tako prepričan, da vozi bolje kot dejansko, temu pa sledijo slabša sposobnost zaznavanja, napačne ocene razdalj, počasne reakcije, motnje pri ravnotežju, zožen zorni kot itd.

 

 

Posledice

 

V prometu to konkretno pomeni izzivanje nevarnosti: prepočasna ali prehitra vožnja, težje obvladovanje ali spremljanje smeri vožnje, nevklopljeni smerni kazalci, ustavljanje pri zeleni luči, vožnja v rdečo luč itd.

 

 

Koliko časa je alkohol v krvi?

V povprečju se 0,07 miligrama v litru izdihanega zraka (0,15 grama alkohola na kilogram krvi) razgrajuje eno uro. Če ste imeli opolnoči 0,95 miligrama v litru izdihanega zraka (2 grama alkohola na kilogram krvi), boste zjutraj ob 7. uri na poti v službo imeli še vedno 0,48 miligrama v litru izdihanega zraka (1 gram alkohola na kilogram krvi), dopoldne pa še vedno nad 0,24 miligrama v litru izdihanega zraka (0,5 grama) in boste še vedno "nevarnost" v prometu.

 

To zadnje se mi zdi pomembno, ker če se napiješ zvečer in greš zjutraj na vožnjo, še ne pomeni, da si trezen.

Kdor želi prebrati vse: http://www.policija.si/index.php/component/content/article/156-prometna-varnost/6187-alkohol-ubija-najvekrat-nedolžne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, KARMEN1 pravi:

Kmeta moramo nekaj dni pustiti pri miru, ker je zadet od narkoze in ostalih substanc.

Bo že prišel k sebi :cool:.

Zase se brigej :)

pred 1 minuto, motolover pravi:

Alkohol_plakat_policija1.jpg

V zadnjih letih se je delež prometnih nesreč, ki jih zakrivijo pijani vozniki, nekoliko zmanjšal in predstavlja 9-odstotni delež vseh povzročiteljev prometnih nesreč. Zaskrbljujoče pa je, da več kot petina voznikov, ki povzročijo smrtno prometno nesrečo, vozi pod vplivom alkohola.

Alkohol in človek

 

Alkohol najprej oslabi sposobnost normalnega miselnega presojanja. Voznik je tako prepričan, da vozi bolje kot dejansko, temu pa sledijo slabša sposobnost zaznavanja, napačne ocene razdalj, počasne reakcije, motnje pri ravnotežju, zožen zorni kot itd.

 

 

Posledice

 

V prometu to konkretno pomeni izzivanje nevarnosti: prepočasna ali prehitra vožnja, težje obvladovanje ali spremljanje smeri vožnje, nevklopljeni smerni kazalci, ustavljanje pri zeleni luči, vožnja v rdečo luč itd.

 

 

Koliko časa je alkohol v krvi?

V povprečju se 0,07 miligrama v litru izdihanega zraka (0,15 grama alkohola na kilogram krvi) razgrajuje eno uro. Če ste imeli opolnoči 0,95 miligrama v litru izdihanega zraka (2 grama alkohola na kilogram krvi), boste zjutraj ob 7. uri na poti v službo imeli še vedno 0,48 miligrama v litru izdihanega zraka (1 gram alkohola na kilogram krvi), dopoldne pa še vedno nad 0,24 miligrama v litru izdihanega zraka (0,5 grama) in boste še vedno "nevarnost" v prometu.

 

To zadnje se mi zdi pomembno, ker če se napiješ zvečer in greš zjutraj na vožnjo, še ne pomeni, da si trezen.

Kdor želi prebrati vse: http://www.policija.si/index.php/component/content/article/156-prometna-varnost/6187-alkohol-ubija-najvekrat-nedolžne

To je spet ena od tistih prirejenih statistik ki jim opravičuje razne inkasantske akcije .  

In še enkrat , ker vidim da nekateri kljub temu da niso pod analgetiki težko sledijo razpravi ..............ne podpiram alkohola v prometu in sem strogo proti , se pa ne spotikam in solim pamet nobenemu ki to počne in ne ogroža nikogar v prometu .

Primer:   mene ne briga kdo pri Vikiju spije pir in me ne briga kdo pri Baški Buri spije pir in kdo sem jaz da mu govorim kaj lahko in kaj ne  dokler .........

Ni isto ali se pripravljaš nekaj ukradet ali pa si dejansko ukradel ! 

In nekateri se ga napijejo zvečer kot živali,da ne ve kje spi , tak naj si kar prebere Googlove  mojstrovine Motolaverja ,sam tega ne potrebujem ker znam piti alkohol zmerno , če vem da bom moral biti drugi dan operativen .

Drugače pa sploh ne uživam alkohola kot ob dopustih in priložnostih .

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, motolover pravi:

Alkohol_plakat_policija1.jpg

V zadnjih letih se je delež prometnih nesreč, ki jih zakrivijo pijani vozniki, nekoliko zmanjšal in predstavlja 9-odstotni delež vseh povzročiteljev prometnih nesreč. Zaskrbljujoče pa je, da več kot petina voznikov, ki povzročijo smrtno prometno nesrečo, vozi pod vplivom alkohola.

Alkohol in človek

 

Alkohol najprej oslabi sposobnost normalnega miselnega presojanja. Voznik je tako prepričan, da vozi bolje kot dejansko, temu pa sledijo slabša sposobnost zaznavanja, napačne ocene razdalj, počasne reakcije, motnje pri ravnotežju, zožen zorni kot itd.

 

 

Posledice

 

V prometu to konkretno pomeni izzivanje nevarnosti: prepočasna ali prehitra vožnja, težje obvladovanje ali spremljanje smeri vožnje, nevklopljeni smerni kazalci, ustavljanje pri zeleni luči, vožnja v rdečo luč itd.

 

 

Koliko časa je alkohol v krvi?

V povprečju se 0,07 miligrama v litru izdihanega zraka (0,15 grama alkohola na kilogram krvi) razgrajuje eno uro. Če ste imeli opolnoči 0,95 miligrama v litru izdihanega zraka (2 grama alkohola na kilogram krvi), boste zjutraj ob 7. uri na poti v službo imeli še vedno 0,48 miligrama v litru izdihanega zraka (1 gram alkohola na kilogram krvi), dopoldne pa še vedno nad 0,24 miligrama v litru izdihanega zraka (0,5 grama) in boste še vedno "nevarnost" v prometu.

 

To zadnje se mi zdi pomembno, ker če se napiješ zvečer in greš zjutraj na vožnjo, še ne pomeni, da si trezen.

Kdor želi prebrati vse: http://www.policija.si/index.php/component/content/article/156-prometna-varnost/6187-alkohol-ubija-najvekrat-nedolžne

pusti te tečaje pa pamet v roke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Kmet2 pravi:

Kaj ti moram spet razlagat kot 5 letnemi modremu otroku :D

Ne moti me nobeden dokler zaradi opijatov ne dela pezdarije po cesti in takrat bi ga zaprl in obesil za jajca ......a bo šlo zdej ....;) 

Pa nehaj mi že enkrat za vrat dihat , odkar te poznam mi dihajo za ovratnikom vsi od davčne do kriminalistov in carinikov :P:lol1:

V enem zapisu si hkrati omenil, da nimaš nič proti zadetim in pijanim, nato pa bi jih zaprl. Ni ti treba nič razlagati, ker si preveč jasno napisal, da sem celo jaz razumel, kaj šele ostali. 

V prometu je edino pravilno nič alkohola in nič droge. Ste pa vsi dovolj stari, da lahko odgovarjate za svoja dejanja. Na obdukciji pa tako ali tako vse razrežejo in analizirajo. Da imamo mi ta plavi nekaj čtiva. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Borutt pravi:

V enem zapisu si hkrati omenil, da nimaš nič proti zadetim in pijanim, nato pa bi jih zaprl. Ni ti treba nič razlagati, ker si preveč jasno napisal, da sem celo jaz razumel, kaj šele ostali. 

V prometu je edino pravilno nič alkohola in nič droge. Ste pa vsi dovolj stari, da lahko odgovarjate za svoja dejanja. Na obdukciji pa tako ali tako vse razrežejo in analizirajo. Da imamo mi ta plavi nekaj čtiva. 

Ja podpiram alkohol in droge med vožnjo ............to vrjetno razumeš ,super , uživaj še naprej , ker se delaš butca se mi ne da dopisivat s teboj in spet razlagat ............alkoho je super, droge še boljše , če pa vse zmešaš skupaj si pa končno pripravljen na motor . :OK:

 

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Pa nehaj mi že enkrat za vrat dihat , odkar te poznam mi dihajo za ovratnikom vsi od davčne do kriminalistov in carinikov :P:lol1:

Ja valjda, če si iz Kočevja. Kočevarje se drži naziv "kriminalec", kot recimo CEljsko registersko, naziv .. slab voznik.
Si mislo, da te bojo ujčkali ? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DL650 pravi:

Ja valjda, če si iz Kočevja. Kočevarje se drži naziv "kriminalec", kot recimo CEljsko registersko, naziv .. slab voznik.
Si mislo, da te bojo ujčkali ? :P

Zase se brigej ....:P........slab voznik :lol1:

pred 8 minutami, KARMEN1 pravi:

Amen.....

Si verna ? Vidim da si zelo ostra kar se tiče cestnoprometnih predpisov , mogoče poglej malo pred svoj nos imaš verižnega kršitelja dostikrat poleg.......Amen .....:winkiss:

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DinDiin pravi:

Kasn prickanje neki, a neb sli raj na per?:lol1:

Pa pol valda na motor ne:D Sam se sploh ne usedem na motor če nimam gajbe v riti pa heroin v žili :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DinDiin pravi:

Kasn prickanje neki, a neb sli raj na per?:lol1:

bi, sam sm v službi in nosim orožje, kjer je zakonsko predpisano 00, za razliko od mopediranja, sm pa prej že razložil, zakaj je pr mopediranju drgač:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm absolutno za 0.0, tud popivanje zvečer pa z mačkom drug dan je isti, če ne še slabši qurac.

....pa če smo u že desetiškem sistemu nima veze a maš 50kg, 280kg, jajnike, jajca, evnuh,....

...tlele u lj se mal jasni, grem po en göser pa pol husquarno zalaufat :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, pik1 said:

.

... na mopedu nimam skoraj nič pokromanga ... :dry::dry::dry:

... pa mi vseeno ultra paše pivo ... in mogoče tud kakšna dunja v rokci ... :)

... s kakšnim prjatlom zraven ... jasno tud motoristom ... :)

... no, res pa je, da je ta ritual po končani dnevni ruti ... :)

Lp, žejni Pik

Po končani furi oz še najraje zvečer si privoščim (velikokrat prav to valentin's):

examples-valentins.jpg

Velik ljubitelj in v bodoče še varilec piva. Na motorju vedno 0.0 (tudi v mladosti) v avtomobilu pa si privoščim eno če mi res paše. Butično pivo je res super roba a je nekje 50% trga za zalivat rože (če mi pivo sicer ni všeč ga ne označim za slabo, če res ni slabo drugače).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Kmet2 pravi:

Pa pol valda na motor ne:D Sam se sploh ne usedem na motor če nimam gajbe v riti pa heroin v žili :OK:

Saj ni čuden pol, da si vedno v pristnem stiku z asfaltom. Veš kaj sem jaz razmišljal ?
Glede na tvoje padce, zdrse, operacije ... ti bi šel lahko komot k kakšni moto firmi za varnostno lutko z katero preizkušajo crashe! :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DL650 pravi:

Saj ni čuden pol, da si vedno v pristnem stiku z asfaltom. Veš kaj sem jaz razmišljal ?
Glede na tvoje padce, zdrse, operacije ... ti bi šel lahko komot k kakšni moto firmi za varnostno lutko z katero preizkušajo crashe! :P

Probaj čim manj ,definitivno bolj zdravo za tebe :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, gusar pravi:

bolje pijan nego nor:beer2:

nekateri z 0,0 niso trezni:cry:

 bolje bit nor kot neumen ..res pa je , da jih je veliko z 0.0 neumnih .. 

pred 4 urami, DL650 pravi:

 Dejstvo je, da pač na motorju je potrebno ravnotežje, hitra reakcija, predvsem pa človek mora biti 150% pri stvari, kar pri vožnji avta vseeno lahko malo toleriramo.

Drugo je vožnja z avtom, čeprav ne podpiram tega, ampak z enim pivom se vsedem za volan, razen ko vozim vnuka se striktno držim 0,0 .... Plus tega pri moji pojavi in kilah nista dva piva .... nič!

Je pa res, da pri večini na slikah vidiš pivo in potem se takim modelom normalno na jadranki moja vožnja zdi ... upokojenška. Takrat so vsi hrabri, ampak zapomnite si .... tudi za hitrimi se nabere kolona.

dejstvo je tudi , da je motor polovico ožji od avta in je manj možnosti za snet pešca, kolesarja , mopedista ali motorista ..

če misliš , da sta dva piva "nič" ti mora takoj za goltancem stečt ven.. ni nič in to vemo vsi ... tudi za takimi , ki govorijo da dve pivi nista nlč se nabere kolona.. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, thumper pravi:

 

 

če misliš , da sta dva piva "nič" ti mora takoj za goltancem stečt ven.. ni nič in to vemo vsi ... tudi za takimi , ki govorijo da dve pivi nista nlč se nabere kolona.. 

Res je, ampak dosti kasneje, kot pa za tistimi, ki pametujejo. :D
 

pred 9 minutami, Kmet2 pravi:

Probaj čim manj ,definitivno bolj zdravo za tebe :P

Sem vedel, da tistega stavka ne bi smel napisat. sem pričakoval, da boš vprašal, če je kaj bolelo. :twak::P

 

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DL650 pravi:

Res je, ampak dosti kasnejo, kot pa za tistimi, ki pametujejo. Hik ...

kar je še zmeraj prej kot za treznimi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, pik1 pravi:

.

... na mopedu nimam skoraj nič pokromanga ... :dry::dry::dry:

... pa mi vseeno ultra paše pivo ... in mogoče tud kakšna dunja v rokci ... :)

... s kakšnim prjatlom zraven ... jasno tud motoristom ... :)

... no, res pa je, da je ta ritual po končani dnevni ruti ... :)

Lp, žejni Pik

ja, včasih se prov vprašam, a se vozmo sam zato, da si lohk potem pir pa dunjo prvošm :P

ps. pa pijan ne znam vozit, mi je čist vse preveč ravno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!