Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Ti si res nepotreben Maus :lol1:...kako ti je stisnu :P

sm potreben .. full in vedno :jezik:

brcnu te bom u kolen :ras:

p.s.

a kdo pozna motorista, ki je včeraj umru :?

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, maus said:

 

DARS d.d. trenutno upravlja skupno 610 km avtocest in hitrih cest, 163 km priključkov in razcepov, 27 km počivališč ter 7 km drugih cest.  

 

DARS upravlja z avtocestami in ne državnimi cestami ... zato na pamet govoriti, da je DARS državni cestar ni samo laično ampak zelo nevedno.

Z državnimi cestami upravlja Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo ... toliko v vednost ... 

pa še nekaj .. ne prenesem da mi lih vsak kurac govori, da sem jaz nepotreben .. v 30 letih dela v teli firmi, si tudi jaz zaslužim, z magistrsko izobrazbo, malo boljše delavno mesto ;) ... pa še nekaj ... zaradi mojega prispevka v nekaj zelo pomembnih projektov, bom celo nagrajen :P 

 

 

 

Maus, ti osebno si priljuden in neskodliv clovek. Tvoj jeben delodajalc, pa je podn od podna. 610km upravljate. Vceraj sm jih prevozil 120km. To je slabih 20%. Ni malo. Od tega je 20% omejenga na 80km/h, in na pamet bi reku 33% po voznem pasu neprevoznega z dovoljenih 110km/h. Vse to pr najvisjih cestninah oziroma "povracilih za uporabo cest" ob registracijah, dokaj dragih vinjetah in izredno dragih kamijonskih cestninah. Pri vsej silni izobrazbi skoncentrirani na DARSu se kamjoni slabih 10 let vozijo zastojn po delih kjer vase kobre 11 avtomobiliste in motoriste gladko strafajo. Pri vsej silni nujnosti, je DARS konstantno del problema, in tako, by proxy,  vsi tam zaposleni tudi. Normalnemu, poprecnemu uporabniku in placniku drzavne infrastrukture niste del resitve, ste nasprotje od dobrih zgledov. Ste problem. Ucer sm usaj 5x reku, jebjte se dars in usi skupej u 3 popoldan. Nic res popolnoma nic osebnega, ampak care, da si pomemben del DARSa res ni nek na kar bi clovek lahk bil ponosen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Cartman pravi:

 

 

Maus, ti osebno si priljuden in neskodliv clovek. Tvoj jeben delodajalc, pa je podn od podna. 610km upravljate. Vceraj sm jih prevozil 120km. To je slabih 20%. Ni malo. Od tega je 20% omejenga na 80km/h, in na pamet bi reku 33% po voznem pasu neprevoznega z dovoljenih 110km/h. Vse to pr najvisjih cestninah oziroma "povracilih za uporabo cest" ob registracijah, dokaj dragih vinjetah in izredno dragih kamijonskih cestninah. Pri vsej silni izobrazbi skoncentrirani na DARSu se kamjoni slabih 10 let vozijo zastojn po delih kjer vase kobre 11 avtomobiliste in motoriste gladko strafajo. Pri vsej silni nujnosti, je DARS konstantno del problema, in tako, by proxy,  vsi tam zaposleni tudi. Normalnemu, poprecnemu uporabniku in placniku drzavne infrastrukture niste del resitve, ste nasprotje od dobrih zgledov. Ste problem. Ucer sm usaj 5x reku, jebjte se dars in usi skupej u 3 popoldan. Nic res popolnoma nic osebnega, ampak care, da si pomemben del DARSa res ni nek na kar bi clovek lahk bil ponosen. 

prou imaš :P ... uživi ;)

ne da se mi več, še posebi, ker je tema namenjena drugačnemu nabijanju.

aja .. slišal sem, da bodo črte, kot so na Rakitni potegnili tudi preko Kačjih rid in na Črnem Kalu ;)

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pr pizdi nej uzivam, ce za dozvole za uporabo sfukanih cest na leto ruknem 500€, tisti ki bi mogli skrbet za ceste pa fantazirajo???

 

Ponosn s lahk nase, na to kar delas od 15.00 dalje. Na dars pa res ne. Tako kot jez, bezvezn drzavlan ne morem/smem bit ponosn na domet drzavice. Kar mi rata narest z rokami pa lahk recm, i made this, and its good. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Cartman pravi:

Kako pr pizdi nej uzivam, ce za dozvole za uporabo sfukanih cest na leto ruknem 500€, tisti ki bi mogli skrbet za ceste pa fantazirajo???

 

Ponosn s lahk nase, na to kar delas od 15.00 dalje. Na dars pa res ne. Tako kot jez, bezvezn drzavlan ne morem/smem bit ponosn na domet drzavice. Kar mi rata narest z rokami pa lahk recm, i made this, and its good. 

prou imaš .. ne uživat :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, maus pravi:

a še nekaj .. ne prenesem da mi lih vsak kurac govori, da sem jaz nepotreben .. v 30 letih dela v teli firmi, si tudi jaz zaslužim, z magistrsko izobrazbo, malo boljše delavno mesto ;) ... pa še nekaj ... zaradi mojega prispevka v nekaj zelo pomembnih projektov, bom celo nagrajen :P 

 

Če od tebe na darsu zahtevajo magisterij za surfanje po netu, se boš moral vprašat, koliko je v resnici vreden brezplačen šolski sistem, katerega si opeval par dni nazaj v tej isti temi...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Cartman pravi:

Kako pr pizdi nej uzivam, ce za dozvole za uporabo sfukanih cest na leto ruknem 500€, tisti ki bi mogli skrbet za ceste pa fantazirajo???

 

Ponosn s lahk nase, na to kar delas od 15.00 dalje. Na dars pa res ne. Tako kot jez, bezvezn drzavlan ne morem/smem bit ponosn na domet drzavice. Kar mi rata narest z rokami pa lahk recm, i made this, and its good. 

Pojdi malo v svet pogledati njihove ceste. Naše niso tako slabe, kot bi nekateri radi prikazali. Pravzaprav ugotavljam, da naše ceste najbolj kritizirajo ravno cestni drkači in stalni prekrškarji. Nekdo mora biti kriv za njihove neumnosti.

pred eno uro, SF pravi:

Če od tebe na darsu zahtevajo magisterij za surfanje po netu, se boš moral vprašat, koliko je v resnici vreden brezplačen šolski sistem, katerega si opeval par dni nazaj v tej isti temi...

Si mu fouš, kajne. 

pred 6 urami, Snecer pravi:

To ste pravi majstri, se prvo trepljate za neumnosti pol pa ko se kaj zgodi pa vse poripano pa jok in stok.

Ampak, kar je najhuje, tudi takšni dogodki ne bodo nič pomagali in spremenili, že jutri se bo furala scena dalje naprej, ker "meni se to pač ne more zgoditi".

 

Si ti po mojih zapisih brskal ? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste res niso tako slabe, morale pa bi biti zlate. Dars pa bi jih moral vsaki dan zloščit do visokega sjaja.

Popravljeno . Popravil Gonca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, VS800 pravi:

Vse povprek...:smoke:

Vse povprek...:smoke:

Vse povprek...:smoke:

Haha pa res na veliko konzumiraš nekaj :lol1: 

pred 8 urami, Gonca pravi:

Še nisem zasledil da bi negdo s toliko žolča in vulgarnizmi branil privatni sektor, kot to počno izobraženi javni uslužbenci. Mogoče pa bi cestar maoral poznati tudi lopato.

 

Ne ti in ne cartman ne rabita metat krivdo na delavce v darsu, kajti oni že plačujejo to, kar morajo. Imam lastno izkušnjo, da so naročili neka dela, ki smo jih opravili, na koncu pa je denar pobral vmesni člen, tisti ki je dela prenaročil nam.  Niso oni krivi, če so mutili drugi. Resda je skregano z logiko, da ni konkurence in da imajo fantastično koncesijo. Kot vsepovsod lažejo, delajo pizdarije, kradejo in delajo po navodilu tisti, ki so nad takimi kot je maus. Na napačnega se spravljate pa četudi po vašem 8 ur samo sedi za računalnikom in se praska po jajcih, pa verjamem da bi tudi vi delali to in kupovali nove kawe. Jaz mu privoščim, naj uživa, če ima to možnost.  Vi se pa pojejte od zavisti, hepani.

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Gonca said:

Kaj pa pomeni "hepani" mi lahko prosim razložiš to besedo? Mislim da jo prvič slišim.

Konjujedan ali nekdo, ki nima pojma o ničemer/bedak. Mogoče sem zgrešil čist v piko, ampak smisu je vsekakor zadet.

Ajd!

P.S.: vsekakor ni tega mislu @Arzen :D:

jgl-hepan-krema.jpg?1417967241

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Gonca pravi:

Kaj pa pomeni "hepani" mi lahko prosim razložiš to besedo? Mislim da jo prvič slišim.

 

pred eno uro, GoBobi pravi:

Konjujedan ali nekdo, ki nima pojma o ničemer/bedak. Mogoče sem zgrešil čist v piko, ampak smisu je vsekakor zadet.

Ajd!

P.S.: vsekakor ni tega mislu @Arzen :D:

 

 

http://razvezanijezik.org/?page=hepan

 

@maus Tole te je zanimalo ne? http://sobotainfo.com/novica/kronika/znano-je-kaj-je-botrovalo-smrti-ponesrecenega-motorista/127259

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, SF pravi:

Če od tebe na darsu zahtevajo magisterij za surfanje po netu, se boš moral vprašat, koliko je v resnici vreden brezplačen šolski sistem, katerega si opeval par dni nazaj v tej isti temi...

jaz sem si ga plačal iz svojega žepa ... lahko surfam (kot ti praviš) kokr čm, dokler je delo narejeno .. ker nisem na tekočem traku, je delo intervalno ... 

pa koji kurac si ti, da se moram pred tabo zagovarjat :eek:  .. sj sm vesel, da si v privatnem sektorju .. mogoče imaš tudi svojo obrt in da ti gre super .... sj ti privoščim veliko dobićka ;) 

 

pred 7 urami, Arzen pravi:

Niso oni krivi, če so mutili drugi. 

čš povedat kdo je bil to :mad: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, maus pravi:

prou imaš .. ne uživat :P

 

Ne se dat , jz držim s tabo , sam Cartman ma pa kar prav :P.......sam jz uživam k ti uživaš in ti privoščim ,da še bolj uživaš , uživej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Ne se dat , jz držim s tabo , sam Cartman ma pa kar prav :P.......sam jz uživam k ti uživaš in ti privoščim ,da še bolj uživaš , uživej :D

sj sm reku, da ma prau ... on je verjetno zelo uspešen obrtnik-podjetnik in bi lahko svoje bogate znanje in izkušnje iz privatnega sektorja prenesel v državna podjetja ... mogoče tudi v javna ... 

in res je tudi, da so marsikatere poteze moje drage firme nelogične, ne morem spremeniti ne trase, ne način cestninjenja, ne sistem javnega naročanja, pa še marsikaj, čeprav sem velikokrat vpleten pri pripravi zakonov in sprememb, katere obtičijo nekje pred drugim branjem  ... 

js tut uživam ... pejt se pelat ne pa doma viset :jezik: 

pred 5 urami, Arzen pravi:

sm že zvedu :cry: 

pred 8 urami, Borutt pravi:

Pojdi malo v svet pogledati njihove ceste. Naše niso tako slabe, kot bi nekateri radi prikazali. Pravzaprav ugotavljam, da naše ceste najbolj kritizirajo ravno cestni drkači in stalni prekrškarji. Nekdo mora biti kriv za njihove neumnosti.

itak je za vse kriva policija :P

js vem .... so me velikokrat ustavili in me hotl spoznat ... pa se me dotikat ... roko na hrbet dajat ... :P ... 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, maus pravi:

sj sm reku, da ma prau ... on je verjetno zelo uspešen obrtnik-podjetnik in bi lahko svoje bogate znanje in izkušnje iz privatnega sektorja prenesel v državna podjetja ... mogoče tudi v javna ..

in res je tudi, da so marsikatere poteze moje drage firme nelogične, ne morem spremeniti ne trase, ne način cestninjenja, ne sistem javnega naročanja, pa še marsikaj, čeprav sem velikokrat vpleten pri pripravi zakonov in sprememb, katere obtičijo nekje pred drugim branjem  ... 

js tut uživam ... pejt se pelat ne pa doma viset :jezik: 

sm že zvedu :cry: 

itak je za vse kriva policija :P

js vem .... so me velikokrat ustavili in me hotl spoznat ... pa se me dotikat ... roko na hrbet dajat ... :P ... 

 

Sej on bi takoj ,sam saj veš kako je pridet v ta podjetja ......nepotizem, strankarstvo pa take pa to :cool: če bi res preračunali koliko denarja se steče v DARRS in pogledali stanje cest se pač po ZKP ne izide pa če si še tok potreben tam :P:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Borutt said:

Pojdi malo v svet pogledati njihove ceste. Naše niso tako slabe, kot bi nekateri radi prikazali. Pravzaprav ugotavljam, da naše ceste najbolj kritizirajo ravno cestni drkači in stalni prekrškarji. Nekdo mora biti kriv za njihove neumnosti.

 

 

Pelal sem se postojna nova gorica postojna. Rebrnice cca 30km omejitev 80. Zelo drag in dolgotrajen odsek ceste, ze v startu nezadosten da bi dovoljeval vsaj 110km/h??? Vipava Selo 110. Vozni pas zrukan  do nevoznosti. Vipava Vogrsko rabim vinjeto, tovornjak gre zastojn. Lublanski ring domzale, grosuple, rabim vinjeto, kamjoni zastojn. 

Povracilo za uporabo cest 150€ vinjeta 115. Vozim po kolovozu ali zdrapani avtocesti. Res kritiziram kar tako?

 

7 hours ago, Arzen said:

Haha pa res na veliko konzumiraš nekaj :lol1: 

Ne ti in ne cartman ne rabita metat krivdo na delavce v darsu, 

Ce bi prebral in razumel kaj sm napisal, se ne bi uzigal. Zelo jasno sm povedal, da nimam nobenih zamer na osebni ravni. Da mi je jasno kje se igra velika igra, in da delavec sistema ne more sprement. 

Ce recm jebemti cerkev, mislim jebemti cerkev. Ne recem  jebem ti kristjana zarukanga k gres k masi. Vidis razliko?

 

9 minutes ago, maus said:

sj sm reku, da ma prau ... on je verjetno zelo uspešen obrtnik-podjetnik in bi lahko svoje bogate znanje in izkušnje iz privatnega sektorja prenesel v državna podjetja ... mogoče tudi v javna ... 

in res je tudi, da so marsikatere poteze moje drage firme nelogične, ne morem spremeniti ne trase, ne način cestninjenja, ne sistem javnega naročanja, pa še marsikaj, čeprav sem velikokrat vpleten pri pripravi zakonov in sprememb, katere obtičijo nekje pred drugim branjem  ... 

js tut uživam ... pejt se pelat ne pa doma viset :jezik: 

sm že zvedu :cry: 

 

Ce ti v 30 letih "pri koritu" nis mogu nic narest, ker je DARS v resnici programirana politicna zanka, kako nej stvar spremeni kriplcek iz Postojne, k je lih u osnovno zakoracu, ko si ti tam ze potegnu prvo placo?

 

Maus, nikoli nic osebnega. Ce bi blo osebno, ne bi pisalo na forumu, ampak bi ti v brk povedal. Nq zalost so velik3 ribe z DARSa na racun uporabnikov scrpali miljarde, in imamo kar imamo. Kot rekreativni uporabnik vase infrastrukture trdim, da je DARS slab gospodar. 

 

Pa se to me zelo zanima. Nikjer ne dobim odgovora. Kaksne so marze prodajalcev vinjet? Letna avto vinjeta stane 94€ in DDV ki gre direkt drzavi. Koliko od teh 94 pokasira dars, ce nalepko uzamem na petrolu? Oziroma, koliko pustim crpalkarjem? 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Cartman pravi:

Maus, nikoli nic osebnega. Ce bi blo osebno, ne bi pisalo na forumu, ampak bi ti v brk povedal.

Tudi tebi nič osebnega .... vse kritike prevzamem na mojega delodajalca ... upravičene in mnogokrat neupravičene, na nekatere se celo jaz jezim na nekatere pa hecam,

določenih stvari si pa ne dovolim ;) 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

C3 ti jez kdaj roko na hrpet polozim, bo sam de te pozdravim pa d3 mi kofe placas. res nimam nob3nih drugih ambicij. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

Problem "krosk" ali podobnih motorjev je tudi v gumah, ki vsaj po moji oceni kaj rade zdrsnejo na mokrem, spolzkem, posoljenem in vlažnem asfaltu. 

 

pred 18 urami, jskrablin pravi:

To je res. Offroad gume s 'čepki' niso najboljša izbira za trdo in spolzko podlago. Ko enkrat zdrsne, se težko 'vlovi' nazaj.

 

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

sem jih že videl s cestno legalnimi krampki (recimo 50/50), kako so na prvem dežku legli, kot bi prišli na led. Gumica ti daje varljiv občutek držanja, ponavadi še prideš s terena kjer se gumbki udirajo, potem si pa na asfaltu, kjer se nima kam udrt in tudi prijet. Nisem strokovnjak, sem pa videl kvazi cestne offroudarje kako čofnejo.

dejta no.. na 34 leta starem mopedu sm se že parkrat peljal tud kej malega čez omejitev pa čist u redu peljejo .. da ne bo pomote - govora je o prednji dunlop geomax 70/100-19 in zadnji mitas 754 extreme winter 100/100-16 .. 

btw.hitrost ni problem..temperature -5stC tudi ne ..dež sploh ne ..problem je višek konjev... al pa oslov za balanco..

pred 8 urami, Arzen pravi:

Ne ti in ne cartman ne rabita metat krivdo na delavce v darsu, kajti oni že plačujejo to, kar morajo. Imam lastno izkušnjo, da so naročili neka dela, ki smo jih opravili, na koncu pa je denar pobral vmesni člen, tisti ki je dela prenaročil nam.  Niso oni krivi, če so mutili drugi. Resda je skregano z logiko, da ni konkurence in da imajo fantastično koncesijo. Kot vsepovsod lažejo, delajo pizdarije, kradejo in delajo po navodilu tisti, ki so nad takimi kot je maus.

 Vi se pa pojejte od zavisti, hepani.

tukaj pa sam sebe negiraš..

ni res , da plačujejo kar morajo.. kot si sam napisal plačujejo preveč in tu je njihova krivda - zakaj pa do teh posredniških "provizij" prihaja in kam odteče dejanska razlika denarja - to bi znal mogoče povedati kdo drug - pa ne sme ..pač iz enega od verjetnih razlogov ki botrujejo korupciji ali pa opletanja s tujim penisom po koprivah - beri razmetavanjem denarja , ki ni v njihovi osebni lasti temveč je državni le-ta pa ne velja za "našega" ali "mojega"in se z njegovo nesmotrno porabo ne gre obremenjevat  .. 

mogoče je pa sistem javnega naročanja zgrešen , ker se denar ne steče direktno na račune dejanskih izvajalcev .. to bi se lahko zakonsko omejilo z maksimalno višino procenta od posla , ki bi ga lahko zase odtegnili posredniki ...

khmm..sorry samo nekaj .. če delaš v eni firmi in nekdo nekaj zajebe , potem se reče "firma je zajebala" .. ne reče se "ta iz te firme je zajebal"... torej je krivda za zajeb kolektivna .. hebiga pač so vsi , ki delajo v firmi krivi .. 

tisti , ki pa v tej firmi dela dobro in pošteno pa zase itak ve kam paše .. pač ima s strani javnosti kolektivno črno piko .. samo se ne sekira sam pri sebi..

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Snecer pravi:

Lej, po tej cesti se vozijo s kroskami, štirikolesniki (kroske neregistrirane itak) na Pohorje, da se vozijo po vlakah in še kje. Jih redno spremljal (slišim), ker sem tam večkrat v bližini. Ko sem videl novico, sem prvo pomislil, da je padel raznašalec časopisa, ki vsako jutri tam razvaža časopis.

Stanovalci pa so upravičeno divji na objestneže, lastniki gozdov in sprehajalci, nabiralci takisto, so se že dogajale scene, da so čez vlake napeljevali bodečo žico (noro, samo kaj češ).

Skratka, pokojni se tam sploh ne bi smel vozit...stezo za krosko ima v Radizelu.

Ne lapaj če ne poznaš resnice!!Vozil je registriran enduro motor in da ,bil je moj prijatelj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Cartman said:

Pa se to me zelo zanima. Nikjer ne dobim odgovora. Kaksne so marze prodajalcev vinjet? Letna avto vinjeta stane 94€ in DDV ki gre direkt drzavi. Koliko od teh 94 pokasira dars, ce nalepko uzamem na petrolu? Oziroma, koliko pustim crpalkarjem? 

od kod 94€? brez ddv je cena 90,16€ .. kako je na petrolu ne vem, vem pa da enemu trgovcu ostane 1,8€ na vinjeto .. ni pa to neki top prodajalec vinjet .. prodajalci na veliko dobijo boljši rabat ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, bambi61 pravi:

Ne lapaj če ne poznaš resnice!!Vozil je registriran enduro motor in da ,bil je moj prijatelj!

me res zanima, kje se da s tem fino vozit pri nas ...

2016_Yamaha_WR450F_Enduro_007.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!