Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

8 minutes ago, maus said:

js use razumem .. sam vi nočte mene razumet :ras: 

js sm priden .. garam k žvina cele dneve in noči ... plačujem visoke davke in prispevke .. in pol se eno lepo soboto zapeljem... utrujen od celotedenskega garanja ... žvižgam in prekoračim hitrost za 15 km/h ... radar me ulovi in plačam nekajkratno višino, kot en k prigon mim mene z SS raketo in ga ujame radar, ker njemu itak nič ne morjo, ker ne more kazni plačat ... :huh:

počas bom ratu razvrvan :dry: 

ajde, maš neki point tu .. ampak od njega je tudi treba izterjat zadevo, pač prodat raketo al mu zobe izpulit in na dražbo znjimi .. za pač 20€ kazni .. tebe bo bolelo (ker boš plačal nekajkratno) in njega ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, dr.looney pravi:

nisi edini.....pa če sem mal žleht. si zaposlen v državni firmi, sej vemo kako se financirajo.....:ras: 

kako :O

pred 3 minutami, Tex pravi:

čak čak .. tu si pozabil, da ima maus 25k mesečno .. njemu je to drobiž vseskup in kvečjemu pol dodatnega sivega lasu, ker mora položnico izpolnit ..

sj zato .. mene bolj vzgoji, če organ ali organka tulta name .. dnar name nima nobenega vzgojnega pomena :P

a sploh štekate al kaj :huh: 

pred 2 minutami, Tex pravi:

ajde, maš neki point tu .. ampak od njega je tudi treba izterjat zadevo, pač prodat raketo al mu zobe izpulit in na dražbo znjimi .. za pač 20€ kazni .. tebe bo bolelo (ker boš plačal nekajkratno) in njega ..

nau me bolelo .. vzgojno pa tut ne bo ... :jezik:

a zdj štekate poanto :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Tex pravi:

čak čak .. tu si pozabil, da ima maus 25k mesečno .. njemu je to drobiž vseskup in kvečjemu pol dodatnega sivega lasu, ker mora položnico izpolnit ..

No no 25.000 nima "nihče"!

v sloveniji jih je itak zelo,zelo malo z visokim dohodkom...kok opažam celo večini tistih z malo višjim komaj preživi...

Plus koliko opažam me na cesti bolj ogrožajo avti nižjega razreda kot neke makine...

Ker po socialnem kaznovanju bi najbolj najebali pošteni garači.....prevaranti pa nagrajeni?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, maus said:

kako :O

sj zato .. mene bolj vzgoji, če organ ali organka tulta name .. dnar name nima nobenega vzgojnega pomena :P

a sploh štekate al kaj :huh: 

pa dobro, kdo bi kdajkoli na tebe lahko tulil? pol bi si on zaslužil kazen ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Ker po socialnem kaznovanju bi najbolj najebali pošteni garači.....prevaranti pa nagrajeni?

to je edini point vsega tega

 

Pravkar, Tex pravi:

pa dobro, kdo bi kdajkoli na tebe lahko tulil? pol bi si on zaslužil kazen ..

spustim souzico in oblubm, da naum več ... tko kt u šoli ... in to je vzgojno :P

se strinjam pa za večkratne povratnike ... to pa 10 x kazn

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, sesir said:

No no 25.000 nima "nihče"!

v sloveniji jih je itak zelo,zelo malo z visokim dohodkom...kok opažam celo večini tistih z malo višjim komaj preživi...

Plus koliko opažam me na cesti bolj ogrožajo avti nižjega razreda kot neke makine...

Ker po socialnem kaznovanju bi najbolj najebali pošteni garači.....prevaranti pa nagrajeni?

Tudi z 5k lahko mirno plačaš kazen in nov izpit. Pri 250€ je to 5% dohodka, pri 500€ penzije pa je to 50% dohodka ..

Pošteni garač revež bi manj plačal, kot v zdajšnjem sistemu. Predpogoj vsega je pa itak, da se prevarante sankcionira že zato, ker so prevaranti in se jim onemogoči postat prevarant.

9 minutes ago, maus said:

se strinjam pa za večkratne povratnike ... to pa 10 x kazn

nekoč sem naivno mislil, da so za to namenjeni ustni opomini .. ampak glede na to, da se jih tako ali tako nikamor ne zabeleži in ni nobene evidence, kolikokrat si že dobil opomin, mi je sedaj jasno, da je to za kolege in dekolteje ..

Popravljeno . Popravil Tex
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Tex pravi:

nekoč sem naivno mislil, da so zato namenjeni ustni opomini .. ampak glede na to, da se jih tako ali tako nikamor ne zabeleži in ni nobene evidence, kolikokrat si že dobil opomin, mi je sedaj jasno, da je to za kolege in dekolteje ..

sem dobil opomin in je bil zabeležen v uradnih evidencah ...

lovili so me s helihopterjem (oni so divjali, jaz pa sploh nisem vedel da me lovijo, saj helikopter nima lučk in ne dela iju iju) .. in pol so me ustavili in mi dali ustni opomin, ker sem po njihovi strokovni oceni peljal prehitro in še nekaj prekrškov naredil ... odloćno sem zanikal ampak sem dobil ustno opozorilo ...  

kadarkoli me organka ustavi, pa zahtevam, da mi da oralno opozorilo, čeprav nisem nić storil, pa me samo nažene naprej :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Tex pravi:

 

Pošteni garač revež bi manj plačal, kot v zdajšnjem sistemu.

Predpogoj vsega je pa itak, da se prevarante sankcionira že zato, ker so prevaranti in se jim onemogoči postat prevarant.

Kaj pa časovna prepoved ponovnega upravljanja izpita??

Zakaj in po kateri logiki bi @maus plačal manj kot zdaj ???Pomislili kako malo jih ima visoke plače in dobijo kazni...Skupno bi blo v proračunu še manj denarja!Sankcionirali pa bi delovne ljudi,ki se trudijo in ustvarjajo!

Drugi del si hotu vic napisat?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Tex pravi:

pa dobro, kdo bi kdajkoli na tebe lahko tulil? pol bi si on zaslužil kazen ..

sam na mausa je treba tulit, ker drgač nč ne sliši.......:ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

sam na mausa je treba tulit, ker drgač nč ne sliši.......:ras:

Mogoče še zato ni prišel na kavo z novo nijo,ker nisem tulil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, IZTOK pravi:

Kazen je kazen in za isti prekršek ne moreta dva plačati različno.

Lahko in tudi plačujejo!

V skandinavskih državah se globe računajo glede na dohodek prekrškarja! Enako velja za Švico.

Še primer....

http://www.24ur.com/novice/svet/720-000-evrov-kazni-za-prehitro-voznjo.html

Pa zgoraj omenjene države niso ravno neke banana republike....

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus .. jaz sem ti kar vse polajkal .. pa ne ker bi se tako zelo strinjal z tabo, ampak da te popeljem čez magičnih 40.000 lajkov .. seveda pričakujem :kava: v zahvalo .. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Tex pravi:

@maus .. jaz sem ti kar vse polajkal .. pa ne ker bi se tako zelo strinjal z tabo, ampak da te popeljem čez magičnih 40.000 lajkov .. seveda pričakujem :kava: v zahvalo .. ;)

kdor bo meu več lajkou bo plaču večjo kazn :huh: 

pred 52 minutami, skalaprava pravi:

Lahko in tudi plačujejo!

V skandinavskih državah se globe računajo glede na dohodek prekrškarja! Enako velja za Švico.

Še primer....

http://www.24ur.com/novice/svet/720-000-evrov-kazni-za-prehitro-voznjo.html

Pa zgoraj omenjene države niso ravno neke banana republike....

 

sj demokracijo smo tut uvedl od teh nebanana republik, pa je zdj več kot pol ljudi na robu preživetja :huh: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tex pravi:

 

.. dobro, pustimo kajmakove otoke .. pač je treba mehanizme poštimat in potem cenzuse znastavit .. ne govorim zdaj se obešat točno na dohodek/premoženje/ ... govorim samo o tem, da bi se mi bolj pravična zdela kazen, ki je nekako odvisna od tega, kdo kolko ima in ne kar neki random fiksni znesek ..

V tem je ravno kaveljc, tak način je še manj pravično, ker premoženja ne moreš enostavno dokazati, ni evidenc itd... Najbolj enostavno je v % na dohodek prijavljen pri DURS-u. Pa gremo in plačaj, zakaj pa se ne znajdeš in si pošten pri prijavi dohodkov. Pa lepo primerjaj: Profesor z doktoratom ima plačo X prijavljeno pri DURS-u, plača vse davke in potem bo še plačal kazen v toliko % več kot povprečnež, ker je celo življenje študiral in je pošten.

Pa enako za zobozdravnika ali kogarkoli, ki lahko dela tudi z gotovino brez računa. Ni plačal davkov, plačo uma revček majhno, mercedesa na ženo, bajto na mamo, kazen pa bo zanj nižja. In to je po tvoje pravično?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, IZTOK pravi:

Pa enako za zobozdravnika ali kogarkoli, ki lahko dela tudi z gotovino brez računa. Ni plačal davkov, plačo uma revček majhno, mercedesa na ženo, bajto na mamo, kazen pa bo zanj nižja. In to je po tvoje pravično?

ja sj .. ćist razvrvan postanem :huh:

ne rečem za kj druzga .. socialno politiko, pač več plačajo tisti, ki imajo večje dohodke .. ravno tako s nepremičninami, čeprav je že tam tko tko ...

prekrškovno politiko pa po načelu premoženja .. odloćno zavraćam :dry: 

ko boste imeli vsi svoje dohodke in premoženje zavedene v registru pri Komisji za preprečevanje korupcije .. pol se mi pa jaute ... vsak neprijavljen dohodek, nepremičnina, določene vrednosti, TRR-ji v tujini in podobno, ki se ga ujame naj se kaznuje 100 x vrednost takega dohodka 

potem bo vsaj malo pravično ... 

do takrat pa ... pssssst :P

 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Avstriji vsi plačajo enako kazen, nekajkrat nižjo kot v Slo, pa se veliko bolj držijo predpisov kot pri nas. Pri nas sociala že tko skrbi za uravnilovko, nižja plača - dokladi za otroke, cenejši vrtec, cenejša preharana v šoli, ,,,,.  Ko sem mel otroke v vrtcu je šla cela ženina plača za vrtec, valjda nič od dokladov ali subvencij. Ko sem delal v Avstriji sem dobil za otroke 700€ na mesec, ne glede na dohodek. Pač stimulirajo nataliteto. A pr nas hočmo, da majo otroke sam tisti z nizkim OD?  Seveda je pri nas fama, da dobro zaslužijo sam tisti, ki so pri koritu in nič ne delajo. Dejstvo je, da uspešnost firme največkrat zavisi od nekaj ključnih (običajno dobro plačanih) ljudi. Pa sej zato se človk trud in gara, da bo dobro zaslužu, da si bo lahko več privošču, pa tud da ga bo kazen za 5 km/h prehitro manj bolela.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Frenk 67 pravi:

Pa sej zato se človk trud in gara, da bo dobro zaslužu, da si bo lahko več privošču, pa tud da ga bo kazen za 5 km/h prehitro manj bolela.

garam, da bi si več lahko privošču, ne pa da zaradi tega plačujem višje kazni za enake prekrške :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Frenk 67 pravi:

V Avstriji vsi plačajo enako kazen, nekajkrat nižjo kot v Slo, pa se veliko bolj držijo predpisov kot pri nas. Pri nas sociala že tko skrbi za uravnilovko, nižja plača - dokladi za otroke, cenejši vrtec, cenejša preharana v šoli, ,,,,.  Ko sem mel otroke v vrtcu je šla cela ženina plača za vrtec, valjda nič od dokladov ali subvencij. Ko sem delal v Avstriji sem dobil za otroke 700€ na mesec, ne glede na dohodek. Pač stimulirajo nataliteto. A pr nas hočmo, da majo otroke sam tisti z nizkim OD?  Seveda je pri nas fama, da dobro zaslužijo sam tisti, ki so pri koritu in nič ne delajo. Dejstvo je, da uspešnost firme največkrat zavisi od nekaj ključnih (običajno dobro plačanih) ljudi. Pa sej zato se človk trud in gara, da bo dobro zaslužu, da si bo lahko več privošču, pa tud da ga bo kazen za 5 km/h prehitro manj bolela.

So čisto vse kazni za vse prekrške nekajkrat nižje v Avstriji, kot trdiš ?

Kakšno primerjavo prekrškov oziroma višine kazni daj, da se bo kdo lažje odločil, kje naj se vozi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

So čisto vse kazni za vse prekrške nekajkrat nižje v Avstriji, kot trdiš ?

Kakšno primerjavo prekrškov oziroma višine kazni daj, da se bo kdo lažje odločil, kje naj se vozi. 

Mi dobili letos!

V Avstriji 68kmh na 50...kazen 35eu

V Sloveniji 68 na 50 pa tri pike in 250eu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Frenk 67 pravi:

V Avstriji vsi plačajo enako kazen, nekajkrat nižjo kot v Slo, pa se veliko bolj držijo predpisov kot pri nas. Pri nas sociala že tko skrbi za uravnilovko, nižja plača - dokladi za otroke, cenejši vrtec, cenejša preharana v šoli, ,,,,.  Ko sem mel otroke v vrtcu je šla cela ženina plača za vrtec, valjda nič od dokladov ali subvencij. Ko sem delal v Avstriji sem dobil za otroke 700€ na mesec, ne glede na dohodek. Pač stimulirajo nataliteto. A pr nas hočmo, da majo otroke sam tisti z nizkim OD?  Seveda je pri nas fama, da dobro zaslužijo sam tisti, ki so pri koritu in nič ne delajo. Dejstvo je, da uspešnost firme največkrat zavisi od nekaj ključnih (običajno dobro plačanih) ljudi. Pa sej zato se človk trud in gara, da bo dobro zaslužu, da si bo lahko več privošču, pa tud da ga bo kazen za 5 km/h prehitro manj bolela.

Pa si se vprasal zakaj je tako? 

Mi se dolgo ne bomo Avstrija, ker pri nas znamo samo drugemo v pisker gledati. Pa luknje v zakonu iskat.Redko kdo pa prevzema odgovornost za svoja dejanja. Smo imeli nizke kazni in kam nas je to pripeljalo nikamor. Danasnja srednja generacija je zrasla ob milicnikih in sodnikih za prekrske, pa je ni nic izucilo. Marsikdo se še hvali s tem kolikokrat so mu izpit vzeli pa kako so jih kot mulce lovili po polju, ko so se vozili z avtomobili brez vozniske. Nic ni pomagalo, zato pa je zdej tako. 

In sedaj taista generacija joka in stoka kako ni nic posteno. Prej je pa bilo? 

Kar imamo smo si sami skuhali. Odnos "dokler mene ne prizadene mi dol visi " nas je pripeljal do tega. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

ne rečem za kj druzga .. socialno politiko, pač več plačajo tisti, ki imajo večje dohodke .. ravno tako s nepremičninami, čeprav je že tam tko tko ...

hmm .. zakaj pa to? če sem pač bolj priden kot ostali, nardim lepo šolo, garam več kot ostali, delam dlje, mam še kakšni popoldanski sp in delam popoldneve, vikende, .... zato pač zaslužim par k€ več kot ostali .. zakaj pol treba mene bolj olupit pri zdravstvenem in vrtcu recimo? a bodo z mojim frocom lepše pesmice prepevali, ker plačam 2x tolko kot sosed?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hitrost v naselju

do 20 kmh  - 29 - 60€

do 30 kmh - 56 - 72€

do 40kmh - 150€

 

izven naselja

do 20 kmh  - 29 - 50€

do 30 kmh - 56 - 90€

do 40kmh - 140 -160€

do 50 kmh  150 - 300€

avtocesta

do 20 kmh  - 45€

do 30 kmh - 60€

do 40kmh - 140 -160€

do 50 kmh  150 - 300€

rumena luč 36 - 42€

rdeča luč  58 -70€

@Borutt ti pa lohk svojo tarifo napišeš

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, dr.looney pravi:

Pa si se vprasal zakaj je tako? 

Mi se dolgo ne bomo Avstrija, ker pri nas znamo samo drugemo v pisker gledati. Pa luknje v zakonu iskat.Redko kdo pa prevzema odgovornost za svoja dejanja. Smo imeli nizke kazni in kam nas je to pripeljalo nikamor. Danasnja srednja generacija je zrasla ob milicnikih in sodnikih za prekrske, pa je ni nic izucilo. Marsikdo se še hvali s tem kolikokrat so mu izpit vzeli pa kako so jih kot mulce lovili po polju, ko so se vozili z avtomobili brez vozniske. Nic ni pomagalo, zato pa je zdej tako. 

In sedaj taista generacija joka in stoka kako ni nic posteno. Prej je pa bilo? 

Kar imamo smo si sami skuhali. Odnos "dokler mene ne prizadene mi dol visi " nas je pripeljal do tega. 

 

jst sem izpit za moped naredu pri 14h, za A pri 16h, za B pri 19h, pol pa faks in se jebu v službi cele dneve, da mam dons solidne dohodke. In zdej naj plačujem večje kazni k sosedov Tonček, k se cel lajf zajebava, žvi pr tastarih, je nezaposlen in se fura s staro garo, ki je vprašljivo izpravna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Frenk 67 ti si pač škodljiva kapitalistična in neoliberalna baraba, ki ji je poleg nesorazmerno visoke dohodnine in dajatev na plačo treba še gate z riti potegnit. Zdaj veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Frenk 67 pravi:

jst sem izpit za moped naredu pri 14h, za A pri 16h, za B pri 19h, pol pa faks in se jebu v službi cele dneve, da mam dons solidne dohodke. In zdej naj plačujem večje kazni k sosedov Tonček, k se cel lajf zajebava, žvi pr tastarih, je nezaposlen in se fura s staro garo, ki je vprašljivo izpravna?

In pol zivljenja bos zapravil za to , da se bos ukvarjal z drugimi. :friend1:

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!