Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 13 urami, maus pravi:

Zate bi bilo bolje, da še kaj drugega prebereš kot service manual za svoj motor.

Izraz se pogosto uporablja (tudi v sodbah... spodaj ti prilagam linka, če ti bo uspelo prebrati) za tiste, ki so večkratni storilci istovrstnih prekrškov ... uporablja se tudi izraz "večkratni specialni povratniki".

Se opravičujem... sem pozabil, da tudi ti sodeluješ v pogovoru, pa bom zaćeu uporablat bul domaće izraze.

Ni vse narobe, česar ti ne razumeš :P

pa še linka:

http://odlocitve.us-rs.si/documents/66/3e/up-981-072.pdf

in

http://www.gregormacedoni.si/wp-content/uploads/2010/09/Untitled-2.pdf

 

ne bluzi .. ti si tisti , ki si večkratni povratnik saj kot si napisal skoz solzice spuščaš..

pa še specialen si ..:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

 

pa še specialen si ..:P

Itak je...poznaš še koga,ki se mu vsaki dan tako mudi v službo,da se pelje 330kmh na šiht?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, DAMI34 pravi:

1. se ne tolažim

2. o slovnici mam dovolj pojma

3. pišem samo kar vidim, pri nas in na tujem

Prometna kultura je najslabša pri nas. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Borutt pravi:

Prometna kultura je najslabša pri nas. 

Sem ti že napisal, da ni res, pri nas so samo slabši vozniki, ker niso vajeni takih gneč kot jih imajo drugje po svetu, ker ne znajo hitro reagirat. Kultura je pa povsem ista. Sploh če gledam Italijo, kjer se precej vozim, ravno tako tam zavijajo brez smernikov, rikvercajo na AC (4 žmigavci veljajo za vse tut obračanje na AC), ustavijo sred ceste in sprašujejo, "dove si puo prendere un buon caffe", majo plačano AC samo za levi pas...in še bi lahko našteval. Prav nobene razlike, razen tista, ki sem jo omenil in kateri so se bili sami prisiljeni prilagoditi, namreč, da malo manj mencajo, pa izsiljujejo, predvsem pa da pričakujejo izsiljevanje ( v mestih) in zato znajo tudi reagirati.

Poleg tega, vsaj kar vem, v statistiki ne jemljejo podatka, koliko nesreč in sranja povzročijo tujci, ki so v tranzitu.

Definitivno pa ne trdim,, da je pri nas prometna kultura na nivoju, vendar ni Italija nič boljša.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že prvič vedel, da ne boš razumel. 

Jaz pišem o prometni kulturi. Zato sem ti pa napisal, da si poglej to besedno zvezo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"... Prav nobene razlike, razen tista, ki sem jo omenil in kateri so se bili sami prisiljeni prilagoditi, namreč, da malo manj mencajo, pa izsiljujejo, predvsem pa da pričakujejo izsiljevanje ( v mestih) in zato znajo tudi reagirati..."

 

In ravno to je veščina vožnje po mestu in gužvi! Kljub navideznem kaosu v mestih promet teče precej tekoče!  Če treba se formirajo tri špure v križiščih namesto dveh, ne rabi vsak 20 metrov prostora okol sebe in vsaj 3 sek reakcijskega časa ..Vozniki se prilagodijo situaciji in zadeve špilajo. Pri nas moraš pa itak biti presran, če prevoziš rumeno na semaforju in skoz v špegu gledat, da nimaš pajaca kje od zadi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Sem že prvič vedel, da ne boš razumel. 

Jaz pišem o prometni kulturi. Zato sem ti pa napisal, da si poglej to besedno zvezo.

Po mojem mnenju pa smo bolj kulturni vozniki kod italijani...V avstriji pa nekoč v ovinku naletel na star vw kombi v njem "mladi...odpta od voznika vrata,muzika na glas premikali pa se dobrih 20km/h...seveda sem znoru na njih in o totalno...povsod se vse doživi...

pred 1 minuto, hy650 pravi:

"... Prav nobene razlike, razen tista, ki sem jo omenil in kateri so se bili sami prisiljeni prilagoditi, namreč, da malo manj mencajo, pa izsiljujejo, predvsem pa da pričakujejo izsiljevanje ( v mestih) in zato znajo tudi reagirati..."

 

In ravno to je veščina vožnje po mestu in gužvi! Kljub navideznem kaosu v mestih promet teče precej tekoče!  Če treba se formirajo tri špure v križiščih namesto dveh, ne rabi vsak 20 metrov prostora okol sebe in vsaj 3 sek reakcijskega časa ..Vozniki se prilagodijo situaciji in zadeve špilajo. Pri nas moraš pa itak biti presran, če prevoziš rumeno na semaforju in skoz v špegu gledat, da nimaš pajaca kje od zadi...

V Italiji se po zakonu mora peljati skozi ko je oranžna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Borutt pravi:

Sem že prvič vedel, da ne boš razumel. 

Jaz pišem o prometni kulturi. Zato sem ti pa napisal, da si poglej to besedno zvezo.

kar sem pisal sem pisal!

Če ti nočeš mene razumeti, ne vidim potrebe, da se ubadam s slovnico in besednimi zvezami :P

Zame je vse, kar se dogaja na cesti pravzaprav "prometna kultura"

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Borutt pravi:

Prometna kultura je najslabša pri nas. 

Smo pač odsev naših vrlih miličnikov ;)  Ni vas tam, kjer bi morali biti in zato se ljudje razpustijo. Tam kjer ste, pa počnete bedarije in izvajate agresijo nad prekrškarji, ki niso tako rizični kot tisti, ki konstantno delajo smrtno nevarne prekrške. K sreči obstaja naravna selekcija in taki agresivneži na cestah prej ko slej umrejo, a kaj ko kdaj pa kdaj kakšnega nedolžnega pobere s seboj. 

 

Policija    Klik na lastno odgovornost, za resničnost podatkov ne odgovarjam. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, hy650 pravi:

"... Prav nobene razlike, razen tista, ki sem jo omenil in kateri so se bili sami prisiljeni prilagoditi, namreč, da malo manj mencajo, pa izsiljujejo, predvsem pa da pričakujejo izsiljevanje ( v mestih) in zato znajo tudi reagirati..."

 

In ravno to je veščina vožnje po mestu in gužvi! Kljub navideznem kaosu v mestih promet teče precej tekoče!  Če treba se formirajo tri špure v križiščih namesto dveh, ne rabi vsak 20 metrov prostora okol sebe in vsaj 3 sek reakcijskega časa ..Vozniki se prilagodijo situaciji in zadeve špilajo. Pri nas moraš pa itak biti presran, če prevoziš rumeno na semaforju in skoz v špegu gledat, da nimaš pajaca kje od zadi...

da, samo to ni kultura, to je samo znanje, oziroma prisila. Sej tut mopedi rinejo vsepovsod in jih prej opazijo pri nas, kar pa ne pomeni, da imajo boljšo kulturo vožnje, le bolj navajeni so.

pred 18 minutami, sesir pravi:

 

V Italiji se po zakonu mora peljati skozi ko je oranžna...

to ne bi vedel, vem pa da pri nas te "civilni opazovalec" zacinka, ko stojiš pri rumeni v križišču in seveda spelješ, ko speljejo pred tabo. 3 pike 250€ :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To nikakor ni kriv Slovenski zakon pač pa kultura nas voznikov je reku borut !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

To nikakor ni kriv Slovenski zakon pač pa kultura nas voznikov je reku borut !

to je kasiranje, po navodilih :D nadrejenih. Ob 7 uri, ko je gneča, se to počne v križišču pri Brezi. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

to je kasiranje, po navodilih :D nadrejenih. Ob 7 uri, ko je gneča, se to počne v križišču pri Brezi. 

 

Tega v Sloveniji ni !!!

Vpraši boruta,če men ne verjameš:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Arzen pravi:

Smo pač odsev naših vrlih miličnikov ;)  Ni vas tam, kjer bi morali biti in zato se ljudje razpustijo. Tam kjer ste, pa počnete bedarije in izvajate agresijo nad prekrškarji, ki niso tako rizični kot tisti, ki konstantno delajo smrtno nevarne prekrške. K sreči obstaja naravna selekcija in taki agresivneži na cestah prej ko slej umrejo, a kaj ko kdaj pa kdaj kakšnega nedolžnega pobere s seboj. 

 

Policija    Klik na lastno odgovornost, za resničnost podatkov ne odgovarjam. 

 

Si že naredil izpit za motor? 

Pozabil si napisati, da si ti sam odgovoren za varnost v prometu. Če počneš bedarije, bodo pešec. In to čim dlje od ceste. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, DAMI34 pravi:

...

to ne bi vedel, vem pa da pri nas te "civilni opazovalec" zacinka, ko stojiš pri rumeni v križišču in seveda spelješ, ko speljejo pred tabo. 3 pike 250€ :P

 

Za rumeno luč ni takšna kazen. Torej si prevozil rdečo luč in ne rumeno. Prevozil in ne stal v križišču. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Za rumeno luč ni takšna kazen. Torej si prevozil rdečo luč in ne rumeno. Prevozil in ne stal v križišču. 

 

hehe, pri rumeni sem stal v križišču, ki se ni spraznilo, dokler ni rdeča gorela. Škoda k nisem stal kar sred ceste. :P

.Zdej pa farbaj kogarkoli. In sem plačal in so vsi srečni, tako šefi kot država. Zadoščenje ste dobil.

4 komadi smo čakali na sankcije...mislim, da ti to lahko nekaj pove, da ga zadnji redno faše.

Sej veš kak je ko bicikle slikajo...da ni bil isti opazovalec?

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Borutt pravi:

Si že naredil izpit za motor? 

Pozabil si napisati, da si ti sam odgovoren za varnost v prometu. Če počneš bedarije, bodo pešec. In to čim dlje od ceste. 

Ti si pa pozabil, da si del organa, ki mi more zagotoviti visoko stopnjo varnosti, kot se hvalijo na strani vašega ministrstva. Ne počutim se ravno varno, niti kot pešec ne. Pa ne zaradi mojih "bedarij" (ker jih ni), ampak zaradi drugih na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, DAMI34 pravi:

hehe, pri rumeni sem stal v križišču, ki se ni spraznilo, dokler ni rdeča gorela. Škoda k nisem stal kar sred ceste. :P

.Zdej pa farbaj kogarkoli. In sem plačal in so vsi srečni, tako šefi kot država. Zadoščenje ste dobil.

4 komadi smo čakali na sankcije...mislim, da ti to lahko nekaj pove, da ga zadnji redno faše.

Sej veš kak je ko bicikle slikajo...da ni bil isti opazovalec?

 

Peljal si v rdeči luč, ker si dobil kazen za rdečo luč.  Kdo sedaj koga farba ? 

Štirje? Veliko prekrškarjev. Takšna je naša prometna kultura. 

 

pred 25 minutami, Arzen pravi:

Ti si pa pozabil, da si del organa, ki mi more zagotoviti visoko stopnjo varnosti, kot se hvalijo na strani vašega ministrstva. Ne počutim se ravno varno, niti kot pešec ne. Pa ne zaradi mojih "bedarij" (ker jih ni), ampak zaradi drugih na cesti.

Ti si odgovoren za svoje obnašanje v prometu. Zaradi tvojega obnašanja je takšno stanje v prometu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem kazensko odločbo iz Avstrije za prekoračeno hitrost 24km/h (omejitev 70), plačilo 55€, 

Koliko pri nas? :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Borutt pravi:

Ti si odgovoren za svoje obnašanje v prometu. Zaradi tvojega obnašanja je takšno stanje v prometu. 

Dobro zadevo konzumiraš :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, solorider pravi:

Dobil sem kazensko odločbo iz Avstrije za prekoračeno hitrost 24km/h (omejitev 70), plačilo 55€, 

Koliko pri nas? :whistle:

Pred enim tednom sem po pošti dobila dve priporočeni kuverti z identično vsebino iz Avstrije (Dopis v nemščini, prevod v slovenščini, obrazec za javljanje identitete voznika, obrazec za pritožbo + položnica za 50€)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, solorider pravi:

Pred enim tednom sem po pošti dobila dve priporočeni kuverti z identično vsebino iz Avstrije (Dopis v nemščini, prevod v slovenščini, obrazec za javljanje identitete voznika, obrazec za pritožbo + položnica za 50€)

Ko kaj takšnega pride k nam in vemo,da smo krivi gremo takoj plačat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Ko kaj takšnega pride k nam in vemo,da smo krivi gremo takoj plačat!

bilo je govora kazni v tujini in pri nas in me zanima kakšna kazen bi bila pri nas. Da vidim razliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, solorider pravi:

Dobil sem kazensko odločbo iz Avstrije za prekoračeno hitrost 24km/h (omejitev 70), plačilo 55€, 

Koliko pri nas? :whistle:

 

pred 12 minutami, solorider pravi:

bilo je govora kazni v tujini in pri nas in me zanima kakšna kazen bi bila pri nas. Da vidim razliko.

čakamo na tvoje dopolnilo - peljal si 94 v naselju ali izven naselja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Peljal si v rdeči luč, ker si dobil kazen za rdečo luč.  Kdo sedaj koga farba ? 

Štirje? Veliko prekrškarjev. Takšna je naša prometna kultura. 

Da, kultura. In kultura policije,  ki namesto da bi sproščala in usmerjala promet v jutranji konici, raje nabira, ampak to je že preveč za organe, kajti od sproščanja ter urejanja prometa ni denarja, kajne :P

 Točen odraz stanja v državi.

Pa še odgovor na trditev "velik prekrškarjev". Normalno, vsak, ta zadnji, ki ni mogel prej skoz križišče in je še stal v križišču je šel skozi rdečo, ker je normalno. Razen če bi ostal v sredi križišča ali pa kak meter čez prehod za pešce.

Pa ne trudi se z odgovorom. Je brezveze, ti maš svoje mišlenje, jaz svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!