Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

no sej sem vedel, ostal si na rdeči luči in ti ne znese naprej. Rdeča luč je že zdavnaj zaključena...kazen in pika :P

al boš za vsak odgovor ponavljal isto? Rdeča luč, rdeča luč, rdeča luč.....

pa preber še 1x moj post, govoril sem o efektivi in pretočnosti.

Zgolj mnenje...ne bi bilo logično za večjo pretočnost in manjše onesnaževanje,da bi se na serdo križisča postavil policist in usmerjal....

Ja sam pol ni polnjenja državne blagajne al kako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, kitekatus pravi:

Sam eni tukaj gor imate res viška časa,neverjetno,kot da bi forum plačal moderatorjem in članom,kdo bo več časa prebil in pisal,ter se kregal in dajal kdo ima prav:P:P:P

Dobri ste,vsa čast,da imate toliko časa na razpolago;)

hehehe, kolk ga mate šele tisti, ki vse to berete :P

 

pred 1 minuto, sesir pravi:

Zgolj mnenje...ne bi bilo logično za večjo pretočnost in manjše onesnaževanje,da bi se na serdo križisča postavil policist in usmerjal....

Ja sam pol ni polnjenja državne blagajne al kako

fak, nehi za mano ponavljat, ker te bodo takoj obtožili da namerno rineš v rdečo luč. Tenx @sesir, vsaj en ki razume. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

no sej sem vedel, ostal si na rdeči luči in ti ne znese naprej. Rdeča luč je že zdavnaj zaključena...kazen in pika :P

al boš za vsak odgovor ponavljal isto? Rdeča luč, rdeča luč, rdeča luč.....

pa preber še 1x moj post, govoril sem o efektivi in pretočnosti.

Ker za prevoženo rdečo luč vedno znova najdeš izgovor v obliki stanja v križišču ali pa v obliki civilnega izdajalca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Ker za prevoženo rdečo luč vedno znova najdeš izgovor v obliki stanja v križišču ali pa v obliki civilnega izdajalca. 

Sesir je razumel, za ostale mi je pa vseen. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, solorider pravi:

OMEJITEV 70KM!

prvo - ne rabiš se dret ja?

drugo - lepo odgovori če sem te lepo vprašal : v naselju ali izven naselja? ja???

pred 17 urami, Borutt pravi:

Ker se delaš pametnega, ti bom prilepil del zakonodaje. Pa se potem sam odloči, kje je bil postavljen prometni znak z omejitvijo hitrosti na 70 km/h.

(5) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti v naselju, se kaznuje:

3. z globo 250 eurov, če prekorači hitrost za več kot 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke

(6) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, razen na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h;

(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 30km/h;

 

napisal je , da je prekoračil hitrost za 24km/h.. ti si mu dal edino možnost take kazni v točki (7) .. torej pri nas ni kazni za večjo prekoračitev kot 20 za naselja in izven naselij?

pred 15 urami, Borutt pravi:

Še vedno nisi razložil, kje se je ta omejitev nahajala. Napisal si 24 km/h prekoračitve. S toleranco ali brez ? 

kaj piše na plačilnem nalogu , ki pride na naslov plačnika ? matr si včasih pametn da ti škoduje .. 

aja to si ti Borutt .. ok sam zajebavaš al se delaš neuman? ker veš kajpiše kajne ? ali pač ne ??

 

pa bi moral vedeti.. al pa nazaj učit se ..

pred 42 minutami, Borutt pravi:

Še vedno nisi napisal, kje je bil postavljen znak in, če je bila prekoračitev s toleranco ali brez.

Torej te že drugič sprašujem eno in isto. Se mi pa dozdeva, da si vozil na pamet in sploh ne veš, kje si prekoračil omejitev. In sedaj gledaš papirje, da boš prepisal lokacijo. Sem uganil, kajne. 

izmerjena hitrost/prekoračitev na radarju je zmeraj s toleranco ane.. ko pa odbijejo toleranco pa napišejo netto hitrost na nalog.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

Sesir je razumel, za ostale mi je pa vseen. :P

 

Ta plavi so pa res packi, ker so ti kazen napisali. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, thumper pravi:

prvo - ne rabiš se dret ja?

drugo - lepo odgovori če sem te lepo vprašal : v naselju ali izven naselja? ja???

napisal je , da je prekoračil hitrost za 24km/h.. ti si mu dal edino možnost take kazni v točki (7) .. torej pri nas ni kazni za večjo prekoračitev kot 20 za naselja in izven naselij?

kaj piše na plačilnem nalogu , ki pride na naslov plačnika ? matr si včasih pametn da ti škoduje .. 

aja to si ti Borutt .. ok sam zajebavaš al se delaš neuman? ker veš kajpiše kajne ? ali pač ne ??

 

pa bi moral vedeti.. al pa nazaj učit se ..

izmerjena hitrost/prekoračitev na radarju je zmeraj s toleranco ane.. ko pa odbijejo toleranco pa napišejo netto hitrost na nalog.. 

So zaprli ? 

Radar izmeri hitrost, od katere je potrebno odšteti toleranco.

Še vedno ni napisal, če je s toleranco ali brez. 

24 minus toleranca je 19. Ker še vedno ni napisal, kaj in kako. 

Saj bodo kmalu odprli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Borutt pravi:

So zaprli ? 

Radar izmeri hitrost, od katere je potrebno odšteti toleranco.

Še vedno ni napisal, če je s toleranco ali brez. 

24 minus toleranca je 19. Ker še vedno ni napisal, kaj in kako. 

Saj bodo kmalu odprli. 

V "anonymverfügung", ki jo dobiš, piše hitrost pri kateri je bila v tvojo korist že upoštevana toleranca meritve.  Rezultat iskanja slik za anonymverfügungRezultat iskanja slik za anonymverfügung

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Frenk 67 pravi:

V "anonymverfügung", ki jo dobiš piše hitrost od katere je bila v tvojo korist že upoštevana toleranca meritve.  Rezultat iskanja slik za anonymverfügungRezultat iskanja slik za anonymverfügung

Ne razumem nemško. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Ne razumem nemško. 

Diе  in Betracht kommende Messtoleranz wurde bereits zu Ihren Gunsten abgezogen. = Ustrezna toleranca meritve je bila že odšteta v vašo korist.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, thumper pravi:

prvo - ne rabiš se dret ja?

drugo - lepo odgovori če sem te lepo vprašal : v naselju ali izven naselja? ja???

napisal je , da je prekoračil hitrost za 24km/h.. ti si mu dal edino možnost take kazni v točki (7) .. torej pri nas ni kazni za večjo prekoračitev kot 20 za naselja in izven naselij?

kaj piše na plačilnem nalogu , ki pride na naslov plačnika ? matr si včasih pametn da ti škoduje .. 

aja to si ti Borutt .. ok sam zajebavaš al se delaš neuman? ker veš kajpiše kajne ? ali pač ne ??

 

pa bi moral vedeti.. al pa nazaj učit se ..

izmerjena hitrost/prekoračitev na radarju je zmeraj s toleranco ane.. ko pa odbijejo toleranco pa napišejo netto hitrost na nalog.. 

Oprosti, ce te usesa bolijo! :winkiss:

Borut, ce je dobil za placilo 55€ a je to s toleranco ali brez. To si more vsak doma sam zracunati? Ne delaj se bedaka, ce hoces znizati slo kazen napisi izven naselja, da te ne bo glava bolela.

pred 3 minutami, Frenk 67 pravi:

Diе  in Betracht kommende Messtoleranz wurde bereits zu Ihren Gunsten abgezogen. = Ustrezna toleranca meritve je bila že odšteta v vašo korist.

Saj tudi pri nas je isto samo Borutt se dela bedaka in bo spet nekaj nasel da bo zgledalo da brcamo v temo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, DAMI34 pravi:

hehehe, kolk ga mate šele tisti, ki vse to berete :P

 

fak, nehi za mano ponavljat, ker te bodo takoj obtožili da namerno rineš v rdečo luč. Tenx @sesir, vsaj en ki razume. :D

 

Kaj si nor Dami,da grem vse to brat,moram vzet dopust,je pa res,da na hitro preletim vsebine,sam ti pa Borutt zmagata,bemtiš,kaj bi šele bilo na kakšnem srečanju v živo,okoli arena,ring,zvezde srečanja pa Dami in Borutt,ostali pa glasno navijat kdo bo koga:D:D:D

Malo šale,malo zares,brez zamere;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, kitekatus pravi:

Kaj si nor Dami,da grem vse to brat,moram vzet dopust,je pa res,da na hitro preletim vsebine,sam ti pa Borutt zmagata,bemtiš,kaj bi šele bilo na kakšnem srečanju v živo,okoli arena,ring,zvezde srečanja pa Dami in Borutt,ostali pa glasno navijat kdo bo koga:D:D:D

Malo šale,malo zares,brez zamere;)

Se že menijo kdaj se dobijo kmet,dami in borut v ringu

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Ta plavi so pa res packi, ker so ti kazen napisali. 

če ne bereš, kar sem pisal, potem lahko tudi to trdiš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, kitekatus pravi:

Kaj si nor Dami,da grem vse to brat,moram vzet dopust,je pa res,da na hitro preletim vsebine,sam ti pa Borutt zmagata,bemtiš,kaj bi šele bilo na kakšnem srečanju v živo,okoli arena,ring,zvezde srečanja pa Dami in Borutt,ostali pa glasno navijat kdo bo koga:D:D:D

Malo šale,malo zares,brez zamere;)

Z Boruttom sva osebna prijatelja, nekje tedensko skupaj kavo pijeva, kar pa ne pomeni, da se morava tule strinjati. Jaz vem, da v kolikor ga pokličem in rabim pomoč mi bo vedno stal ob strani in obratno.

Pa še predlagam, da si naslov teme prebereš, brez šale :P

 

pred 12 minutami, sesir pravi:

Se že menijo kdaj se dobijo kmet,dami in borut v ringu

ne boš verjel, ampak kar pogosto :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Si prebral moj drugi stavek? Sem imel prav, kajne.

Sedaj mi pa prosim poišči divjanje. Saj veš, zakonsko opredelitev. Pa ne kakšen pravopis. 

Kje si ti našel kakšno ogrožanje? Je hren premočan?

Divjanje je zakonsko opredeljeno v ogrožanju. Ti mi pa najdi, kaj je ogrožanje :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Z Boruttom sva osebna prijatelja, nekje tedensko skupaj kavo pijeva, kar pa ne pomeni, da se morava tule strinjati. Jaz vem, da v kolikor ga pokličem in rabim pomoč mi bo vedno stal ob strani in obratno.

Pa še predlagam, da si naslov teme prebereš, brez šale :P

 

Verjamem,da sta prijatelja in ja,nikjer ne piše,da se morata ne tu,ne kjerkoli strinjat;)

Ja,ja,ja,sem si že večkrat prebral naslov teme,itak me v obvestilih skoz opozarja,ko kdo kaj novega napiše,pa je tolk tega,da res nimam časa vsega brat,se pa tu in tam fajn nasmejem tebi,Borutt-u in ja,skor pozabil na Kmet-a:DDD

Evo,zdaj pa nabijajte naprej,pa še ženo lahko vmes nabijete,da ne bo preveč ljubosumna:DDD

Gremo wen na sonček;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, kitekatus pravi:

Verjamem,da sta prijatelja in ja,nikjer ne piše,da se morata ne tu,ne kjerkoli strinjat;)

Ja,ja,ja,sem si že večkrat prebral naslov teme,itak me v obvestilih skoz opozarja,ko kdo kaj novega napiše,pa je tolk tega,da res nimam časa vsega brat,se pa tu in tam fajn nasmejem tebi,Borutt-u in ja,skor pozabil na Kmet-a:DDD

Evo,zdaj pa nabijajte naprej,pa še ženo lahko vmes nabijete,da ne bo preveč ljubosumna:DDD

Gremo wen na sonček;)

sem hotu ženo, pa so se mi obiski nabili :(

ps. jaz sem obvestila že zdavnaj izklopil :D
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, solorider pravi:

Že to ko je Borutt dal gor je drugače kot ti bluziš! Rad bi videl eno omejitev pri nas, ko prekoračiš 24km in je kazen 40€. Ti si res en Blues Brothers:lol1:

1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 5 km/h;

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 5 do vključno 10 km/h;

3. z globo 250 eurov, če prekorači hitrost za več kot 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke

(6) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, razen na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:

1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h;

(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:

1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 30km/h;

Sem ti povečal, podebljal in še pofarbal, da boš lažje našel ;)... Plačano v 16 dneh je pač 40 eur. Aja, sem to že napisal? Bluzim :hmm:?! Ja, eden od naju je res hitrejši na jeziku/prstih kot je zdravo :dry:...

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, GoBobi pravi:

Sem ti povečal, podebljal in še pofarbal, da boš lažje našel ;)... Plačano v 16 dneh je pač 40 eur. Aja, sem to že napisal? Bluzim :hmm:?! Ja, eden od naju je res hitrejši na jeziku/prstih kot je zdravo :dry:...

Ajd!

a malo zavajaš?  V avstriji je blo 55€ pri omejitvo 70 km/h

 

pri nas je 

Kazni za prekoračitev hitrosti na avtocesti in hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, kjer je največja dovoljena hitrost za osebna vozila 130 km/h oz. 110 km/h:

vključno do 10 km/h = 40 EUR
nad 10 km/h do vključno 30 km/h = 80 EUR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je preprosto. Radar na AC postaviš, kjer so dela na cesti (grda praksa pač). Pri nas je na AC in HC ponavadi 60 km/h ali 80 km/h, v A pa pač 70 km/h. Prekoračil je za 24 km/h, torej nad 10 km/h do 30 km/h. Globa pri nas bi bila torej 80 eur oz. 40 eur, če globo poravnaš v 16 dneh. A sem kaj spregledal? Ne drkam, vprašam:huh:...

Ajd!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, GoBobi pravi:

 praksa pač

Ajd!

V Au je praksa nastvljati radarje na 70 ali 90....pri nas pa na 50...ziher ne zaradi višjih kazni in posledično večjega polnjenja državne malhe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, GoBobi pravi:

zna bit tko, ja :P...

 

Pa nikakor ni a ne bereš teme...Policaji v SLO pa ja niso inkasanti !!!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, GoBobi pravi:

Saj je preprosto. Radar na AC postaviš, kjer so dela na cesti (grda praksa pač). Pri nas je na AC in HC ponavadi 60 km/h ali 80 km/h, v A pa pač 70 km/h. Prekoračil je za 24 km/h, torej nad 10 km/h do 30 km/h. Globa pri nas bi bila torej 80 eur oz. 40 eur, če globo poravnaš v 16 dneh. A sem kaj spregledal? Ne drkam, vprašam:huh:...

Ajd!

Bluzer kdo govori na avtocesti, pa ti si res en pacient! Ti si se vecji bluzer, ti bi bil dober pravljicar, ko si na tako hitro zmisljujes pravljice. 

A ima tudi v naselju, kjer niso na gosto hise hitrost dvignjeno na 70km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!