Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 25 minutami, thumper pravi:

 

čakamo na tvoje dopolnilo - peljal si 94 v naselju ali izven naselja?

OMEJITEV 70KM!

 

Popravljeno . Popravil solorider
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 4. 2017 ob 11:05, Borutt pravi:

 

Pri nas smo pa itak vsi najpametnejši in lahko počnemo, kar se nam zdi. Zato je pri nas prometna kultura najslabša. In za takšno stanje v prometu smo krivi samo vozniki oziroma udeleženci v cestnem prometu in nihče drug. 

Joooj, oglasil se mi je @Kmet2direkt iz Barcelone, in ker je slab signal, me je zaprosil, da postavim naslednje vprašanje:

 

 

Ali so po tvojem za slabo vzgojo krivi otroci?

lp

Kmet2 :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Da, kultura. In kultura policije,  ki namesto da bi sproščala in usmerjala promet v jutranji konici, raje nabira, ampak to je že preveč za organe, kajti od sproščanja ter urejanja prometa ni denarja, kajne :P

 Točen odraz stanja v državi.

Pa še odgovor na trditev "velik prekrškarjev". Normalno, vsak, ta zadnji, ki ni mogel prej skoz križišče in je še stal v križišču je šel skozi rdečo, ker je normalno. Razen če bi ostal v sredi križišča ali pa kak meter čez prehod za pešce.

Pa ne trudi se z odgovorom. Je brezveze, ti maš svoje mišlenje, jaz svoje.

Nepoznavanje zakonodaja pripelje do takšne razlage, kot jo ti sedaj prodajaš. 

Ti si peljal v rdečo luč, ker si dobil kazen za rdečo luč. V primeru, da bi ti zapeljal v križišče, pa ne bi smel zaradi gostote prometa, bi dobil manjšo kazen. 

Poleg tega bi moral vsak voznik vedeti, da ne sme zapeljati v križišče pri zeleni luči, če bo tam ostal zaradi gostote prometa in s tem oviral druga vozila. Ampak, prometna kultura je pač takšna. 

pred 2 urami, Arzen pravi:

Dobro zadevo konzumiraš :lol1: 

Nekaj vem, z razliko od tebe. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, solorider pravi:

OMEJITEV 70KM!

 

Ker se delaš pametnega, ti bom prilepil del zakonodaje. Pa se potem sam odloči, kje je bil postavljen prometni znak z omejitvijo hitrosti na 70 km/h.

(5) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti v naselju, se kaznuje:

1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 5 km/h;

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 5 do vključno 10 km/h;

3. z globo 250 eurov, če prekorači hitrost za več kot 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke

(6) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, razen na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:

1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h;

(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:

1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 30km/h;

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Joooj, oglasil se mi je @Kmet2direkt iz Barcelone, in ker je slab signal, me je zaprosil, da postavim naslednje vprašanje:

 

 

Ali so po tvojem za slabo vzgojo krivi otroci?

lp

Kmet2 :P

 

Povej mu, da smo mu vsi fouš in, da mu jaz iz največje foušarije ne bom odgovoril :ras:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Nepoznavanje zakonodaja pripelje do takšne razlage, kot jo ti sedaj prodajaš. 

Ti si peljal v rdečo luč, ker si dobil kazen za rdečo luč. V primeru, da bi ti zapeljal v križišče, pa ne bi smel zaradi gostote prometa, bi dobil manjšo kazen. 

Poleg tega bi moral vsak voznik vedeti, da ne sme zapeljati v križišče pri zeleni luči, če bo tam ostal zaradi gostote prometa in s tem oviral druga vozila. Ampak, prometna kultura je pač takšna. 

Nekaj vem, z razliko od tebe. 

kdo je pa trdil, da ne poznam zakonodaje? Mar sem v križišče zapeljal, ker ne poznam zakonodaje, al ker je gneča....

Rdeča luč, kazn pika....na kratko.

Če bi se pa po pameti delalo bi pa bilo lahko tudi:

Ni važen semafor ampak policist, ki usmerja promet. Torej, tudi skrbi da se izpraznijo tisti deli, ker promet bolj stoji.

Ti bi še napisal, ampak to je preveč za tebe, ker ne razumeš, no, jaz ne bom :P

ps. z oziroma, da delam v prodaji, je več efekta "kratkoročno" gledano, če stoji v križišču opazovalec, pa naprej marica in 2 policista. Več dobička je absolutno, efektive v smislu rezultata, ki mora izboljšati pretočnost pa nobene.

 

pred 4 minutami, Borutt pravi:

 

Povej mu, da smo mu vsi fouš in, da mu jaz iz največje foušarije ne bom odgovoril :ras:.

@Kmet2si slišal?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, DAMI34 pravi:

kdo je pa trdil, da ne poznam zakonodaje? Mar sem v križišče zapeljal, ker ne poznam zakonodaje, al ker je gneča....

Rdeča luč, kazn pika....na kratko.

Če bi se pa po pameti delalo bi pa bilo lahko tudi:

Ni važen semafor ampak policist, ki usmerja promet. Torej, tudi skrbi da se izpraznijo tisti deli, ker promet bolj stoji.

Ti bi še napisal, ampak to je preveč za tebe, ker ne razumeš, no, jaz ne bom :P

ps. z oziroma, da delam v prodaji, je več efekta "kratkoročno" gledano, če stoji v križišču opazovalec, pa naprej marica in 2 policista. Več dobička je absolutno, efektive v smislu rezultata, ki mora izboljšati pretočnost pa nobene.

 

@Kmet2si slišal?

 

Ker je bila gneča, si zapeljal v križišče? Reci ali pa napiši, da se hecaš. 

Če bi ti vozil po predpisih, nebi dobil kazen. Simpl. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Borutt pravi:

Ker je bila gneča, si zapeljal v križišče? Reci ali pa napiši, da se hecaš. 

Če bi ti vozil po predpisih, nebi dobil kazen. Simpl. 

uf, tebi je pa tut težko nekaj dopovedati.

Kazen sem dobil, ker so kasirali rdečo, ti je sedaj jasno.

 

Očitno ti pa ni tole:

3 policaji (2 v uniformi en v civilu) so skrbeli za kasiranje. Nihče ni skrbel za zmanjševanje gneče ob jutranji konici.

Kar se tiče efektive, bi bilo velik bolje, če bi samo en policaj usmerjal promet, da bi lahko tudi tisti, ki se vozijo mimo Breze prišli v križišče. Toliko o kulturi, odpravljanju zastojev izboljšanju prometa....ostala 2 bi se pa lahko mirno praskala po riti, ali pa merila hitrost, ali kako drugače polnila proračun. Ampak to vašim šefom, še ni potegnilo...al pa so to lekcijo preslišali v šoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami kaj se trudiš organu razložit analogno on ima sam pred sabo zakonik it to je to vse drugo je balast.

Zakonik je nad človečnostjo in razumom. Kapiš ?!

lp

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

uf, tebi je pa tut težko nekaj dopovedati.

Kazen sem dobil, ker so kasirali rdečo, ti je sedaj jasno.

 

Očitno ti pa ni tole:

3 policaji (2 v uniformi en v civilu) so skrbeli za kasiranje. Nihče ni skrbel za zmanjševanje gneče ob jutranji konici.

Kar se tiče efektive, bi bilo velik bolje, če bi samo en policaj usmerjal promet, da bi lahko tudi tisti, ki se vozijo mimo Breze prišli v križišče. Toliko o kulturi, odpravljanju zastojev izboljšanju prometa....ostala 2 bi se pa lahko mirno praskala po riti, ali pa merila hitrost, ali kako drugače polnila proračun. Ampak to vašim šefom, še ni potegnilo...al pa so to lekcijo preslišali v šoli.

Kazen si dobil, ker si zapeljal v rdečo. Se mi zdi, da si to mislil. 

Ker očitno še nisi slišal, da v tistem križišču vsakodnevno prihaja do voženj v rdečo luč in oviranja ostalih, tudi verjetno še nisi slišal, da je prišlo zaradi tega veliko pritožb na določene naslove. In, ker se prometna kultura ne bo izboljšala sama od sebe oziroma ne bo minil vsaj en dan brez teh prekrškov, so se šefi odločili represivno ukrepati zoper neprilagojene. Simpl. 

pred 1 minuto, exclan pravi:

Dami kaj se trudiš organu razložit analogno on ima sam pred sabo zakonik it to je to vse drugo je balast.

Zakonik je nad človečnostjo in razumom. Kapiš ?!

lp

 

Je storil prekršek ali ga ni storil ? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Borutt pravi:

1. Kazen si dobil, ker si zapeljal v rdečo. Se mi zdi, da si to mislil.  

2. Ker očitno še nisi slišal, da v tistem križišču vsakodnevno prihaja do voženj v rdečo luč in oviranja ostalih, tudi verjetno še nisi slišal, da je prišlo zaradi tega veliko pritožb na določene naslove. In, ker se prometna kultura ne bo izboljšala sama od sebe oziroma ne bo minil vsaj en dan brez teh prekrškov, so se šefi odločili represivno ukrepati zoper neprilagojene. Simpl. 

3. Je storil prekršek ali ga ni storil ? 

1. To sva že zdavnaj rešila.

2. Kako se pa lahko izognemo stalnemu kršenju pravil? Tako da zadeve uredimo. Namreč tudi pravila se kršijo nevede, nenamerno, ali zaradi prekomerne gneče. Reševanje problema zgolj z represijo, kaže na nepoznavanje ostalih zadev, ki bi se jih lahko na dotičnem mestu uvedlo, to so ,krožišča, policaji, ki usmerjajo promet in še in še. Ampak to je že preveč za "inkasantsko" logiko vaših šefov.

3. DA, je in so ga in še ga bojo. Spremenilo se ne bo nič, dokler se bo tako razmišljalo, kot mi pišeš. Dejstvo je, da bodo vedno ujel ta zadnje skoz rdečo. Če jih pa ne bodo več, si bodo pa kaj drugega izmislili. 

Gneča bo ostala, sprememb in izboljšanja stanja ne bo. Kar pa gre itak v prid inkasantom, saj namensko vzdržujejo taka stanja. Ja, potem je pa izgovor vozniška kultura :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Ker se delaš pametnega, ti bom prilepil del zakonodaje. Pa se potem sam odloči, kje je bil postavljen prometni znak z omejitvijo hitrosti na 70 km/h.

(5) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti v naselju, se kaznuje:

1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 5 km/h;

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 5 do vključno 10 km/h;

3. z globo 250 eurov, če prekorači hitrost za več kot 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke

(6) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, razen na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:

1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h;

(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:

1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 30km/h;

Povej mu, da smo mu vsi fouš in, da mu jaz iz največje foušarije ne bom odgovoril :ras:.

Sam si rekel naj ti damo podatke za kazni v tujini in sedaj me imaš za pametnega. :slap: In sedaj ti bom jaz rekel pametjakovič.... model bo plačal 55€ pri nas bi bilo 500€ in 5 kazenskih točk. Pa recimo, če bi plačal v 8 dneh 250€. 

In vidiš razliko A-55€- SLO 250+5kt. Zdaj pa inkasanti razložite zakaj?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker   so   tak  zakon  postavli, milicniki  niso nic krivi.  Krivi smo  sami,  ker  se  pobijamo na cestah in to  skrbi  vodstvo  drzave,  skrbi jih  za nas!  Ker  manj kot nas bo,  manj nas  bo za  lupit.    :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

1. To sva že zdavnaj rešila.

2. Kako se pa lahko izognemo stalnemu kršenju pravil? Tako da zadeve uredimo. Namreč tudi pravila se kršijo nevede, nenamerno, ali zaradi prekomerne gneče. Reševanje problema zgolj z represijo, kaže na nepoznavanje ostalih zadev, ki bi se jih lahko na dotičnem mestu uvedlo, to so ,krožišča, policaji, ki usmerjajo promet in še in še. Ampak to je že preveč za "inkasantsko" logiko vaših šefov.

3. DA, je in so ga in še ga bojo. Spremenilo se ne bo nič, dokler se bo tako razmišljalo, kot mi pišeš. Dejstvo je, da bodo vedno ujel ta zadnje skoz rdečo. Če jih pa ne bodo več, si bodo pa kaj drugega izmislili. 

Gneča bo ostala, sprememb in izboljšanja stanja ne bo. Kar pa gre itak v prid inkasantom, saj namensko vzdržujejo taka stanja. Ja, potem je pa izgovor vozniška kultura :P

 

Zaradi tvojih nebuloz k se prekarjaš s "policajem " Si rešil vse probleme v prometu, ms pa je sam še en šid od foruma zarad tebe. Pa še moderator. K bi bil saj policaj, bi mrbit kej rešu.:fyou:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, DAMI34 said:

1. To sva že zdavnaj rešila.

2. Kako se pa lahko izognemo stalnemu kršenju pravil? Tako da zadeve uredimo. Namreč tudi pravila se kršijo nevede, nenamerno, ali zaradi prekomerne gneče. Reševanje problema zgolj z represijo, kaže na nepoznavanje ostalih zadev, ki bi se jih lahko na dotičnem mestu uvedlo, to so ,krožišča, policaji, ki usmerjajo promet in še in še. Ampak to je že preveč za "inkasantsko" logiko vaših šefov.

3. DA, je in so ga in še ga bojo. Spremenilo se ne bo nič, dokler se bo tako razmišljalo, kot mi pišeš. Dejstvo je, da bodo vedno ujel ta zadnje skoz rdečo. Če jih pa ne bodo več, si bodo pa kaj drugega izmislili. 

Gneča bo ostala, sprememb in izboljšanja stanja ne bo. Kar pa gre itak v prid inkasantom, saj namensko vzdržujejo taka stanja. Ja, potem je pa izgovor vozniška kultura :P

 

Lahko nehas ze enkrat cvilit in nabijat po forumu in se lotis dela,  ce ti je res do tega kar si napisal: "Kako se pa lahko izognemo stalnemu kršenju pravil? Tako da zadeve uredimo. "

ZA zacetek lahko podas:

  •  Predlog oz. potrebo po spremembi prometne ureditve na doticnem kriziscu v vasi obcini.
  • Spremeba represivnih zakonov bo sigurno tudi te famozne šefe v drugacno delovanje prisilila. 

Za vse ostale spremembe, vkljucno z voznisko kulturo lahko zacnemo z strpnostjo . . . 

Drugace pa Ti je / VAm je Burut ze parkrat pojasnil kako se do sprememb v nasi druzbeni ureditvi pride :  

Par nacinov je opisano spodaj . . .  opcija, da se pa preprosto odselite v svojo sanjsko dezelo je pa itaq vedno na voljo . . .

On 13/04/2017 at 0:51 PM, Borutt said:

Zakonska iniciativa: predlagatelji in vrstni red vloženih predlogov zakonov

Zakone lahko predlagajo:

– Vlada,

– vsak poslanec,

– Državni svet,

– najmanj pet tisoč volivcev.

 

Predlagatelj predlog zakona posredujejo predsedniku Državnega zbora.

 

Posamezni predlog zakona lahko vloži več subjektov oziroma lahko več subjektov izjavi, da pristopajo kot predlagatelji zakona (sopredlagatelji). Sopredlagateljstvo je mogoče le, dokler predlog zakona še ni posredovan predsedniku Državnega zbora.

 

Po posredovanju predloga sopredlagateljstva ni več mogoče priglasiti.

 

V postopek je lahko vloženih več predlogov zakonov, ki urejajo isto družbeno razmerje. V takem primeru velja, da Državni zbor predloge obravnava v enakem vrstnem redu, kot so bili vloženi. Najprej obravnava predlog zakona, ki je bil posredovan prvi, in nato po vrstnem redu posredovanja dalje. Državni zbor to lahko stori v primeru, če še ni začel s splošno razpravo na zahtevo najmanj desetih poslancev oziroma če matično delovno telo še ni začelo z drugo obravnavo predloga zakona.

 

Izjema od načela vrstnega reda posredovanja velja v primeru, če je katerega izmed predlogov zakonov posredovala Vlada, vendar ne kot prvega. Tedaj se vladni predlog obravnava po vrstnem redu kot drugi. 

 

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene osebno zelo moti nejasno pisanje in pisanje v nekem skrajšanem slovenskem jeziku, ki ga seveda ne razumemo vsi. Še bolj pa me moti vulgarno izražanje, žaljenje in prehajanje na osebni nivo. To se na forumu ne počne. Kdor pa le to počne, vemo kam paše. Običajno so to skrajno konzervativni desno usmerjeni skriti talenti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, solorider pravi:

Sam si rekel naj ti damo podatke za kazni v tujini in sedaj me imaš za pametnega. :slap: In sedaj ti bom jaz rekel pametjakovič.... model bo plačal 55€ pri nas bi bilo 500€ in 5 kazenskih točk. Pa recimo, če bi plačal v 8 dneh 250€. 

In vidiš razliko A-55€- SLO 250+5kt. Zdaj pa inkasanti razložite zakaj?

Še vedno nisi razložil, kje se je ta omejitev nahajala. Napisal si 24 km/h prekoračitve. S toleranco ali brez ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, DAMI34 pravi:

1. To sva že zdavnaj rešila.

2. Kako se pa lahko izognemo stalnemu kršenju pravil? Tako da zadeve uredimo. Namreč tudi pravila se kršijo nevede, nenamerno, ali zaradi prekomerne gneče. Reševanje problema zgolj z represijo, kaže na nepoznavanje ostalih zadev, ki bi se jih lahko na dotičnem mestu uvedlo, to so ,krožišča, policaji, ki usmerjajo promet in še in še. Ampak to je že preveč za "inkasantsko" logiko vaših šefov.

3. DA, je in so ga in še ga bojo. Spremenilo se ne bo nič, dokler se bo tako razmišljalo, kot mi pišeš. Dejstvo je, da bodo vedno ujel ta zadnje skoz rdečo. Če jih pa ne bodo več, si bodo pa kaj drugega izmislili. 

Gneča bo ostala, sprememb in izboljšanja stanja ne bo. Kar pa gre itak v prid inkasantom, saj namensko vzdržujejo taka stanja. Ja, potem je pa izgovor vozniška kultura :P

 

Ne krši predpisov in ne boš sankcioniran. Ker policisti pišemo kazni prekrškarjem. 

Še dobro, da je tema za nabijati. 

So partizani desničarji ali so samo sovražnika pregnali? Ups, to pa ni za sem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na FopTV sem videl, da bo sedaj huda akcija "hitrost", bodo lovili vse živo.

Mogoče bodo celo javili lokacije :) 

Zanimivo, da se bo tu našel kader, na mejah pa falijo, res zanimivo.

 

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Ne krši predpisov in ne boš sankcioniran. Ker policisti pišemo kazni prekrškarjem. 

Še dobro, da je tema za nabijati. 

So partizani desničarji ali so samo sovražnika pregnali? Ups, to pa ni za sem. 

najjaće je bilo po FopTV, ko nori novinar reče, da je najbolj "pametno" voziti po predpisih. butasta izjava :)

kak lahko sploh tako kozlarijo butne, samo da zapolni 5 minut neumnega prispevka in odda fakturo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, solorider pravi:

Sam si rekel naj ti damo podatke za kazni v tujini in sedaj me imaš za pametnega. :slap: In sedaj ti bom jaz rekel pametjakovič.... model bo plačal 55€ pri nas bi bilo 500€ in 5 kazenskih točk. Pa recimo, če bi plačal v 8 dneh 250€. 

In vidiš razliko A-55€- SLO 250+5kt. Zdaj pa inkasanti razložite zakaj?

Sem šel preverit in je v SLO kazen za 24 km/h čez omejitev natanko 40 EUR, kar je manj kot je dobil tvoj model, tko da ne bluzi, al se pa zjasni kje je blo, tko kot ti jih je napisalo že par pred mano.

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Borutt pravi:

Ne krši predpisov in ne boš sankcioniran. Ker policisti pišemo kazni prekrškarjem. 

Še dobro, da je tema za nabijati. 

So partizani desničarji ali so samo sovražnika pregnali? Ups, to pa ni za sem. 

Zakaj. zmerom preskocis bistvo ,ja imas prav ce je naredi krsitev se sankcionira ampak nekateri te sprasujejo kot organa obstaja se druga alternativa ,da se spremeni kultura razen represije.

V svetu obstaja diplomacija katera stopi v pomoc, da ne pride do hujsih posledic npr. vojn itd.

Torej tudi v prometu verjetno obstaja kaka alternativa represiji in kaznovanje za vsako ceno ze z kakim opozorilmo pri lazjih prekrskih pri cloveku lahko sprozis odgovornost in obcutek krivde da se to ne bo ponovilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, solorider pravi:

Sam si rekel naj ti damo podatke za kazni v tujini in sedaj me imaš za pametnega. :slap: In sedaj ti bom jaz rekel pametjakovič.... model bo plačal 55€ pri nas bi bilo 500€ in 5 kazenskih točk. Pa recimo, če bi plačal v 8 dneh 250€. 

In vidiš razliko A-55€- SLO 250+5kt. Zdaj pa inkasanti razložite zakaj?

V A 55€ se velik je dal... je pa cisto odvisn kje v avstriji  jest placujem od 35-do 80.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, GoBobi pravi:

Sem šel preverit in je v SLO kazen za 24 km/h čez omejitev natanko 40 EUR, kar je manj kot je dobil tvoj model, tko da ne bluzi, al se pa zjasni kje je blo, tko kot ti jih je napisalo že par pred mano.

Ajd!

Že to ko je Borutt dal gor je drugače kot ti bluziš! Rad bi videl eno omejitev pri nas, ko prekoračiš 24km in je kazen 40€. Ti si res en Blues Brothers:lol1:

1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 5 km/h;

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 5 do vključno 10 km/h;

3. z globo 250 eurov, če prekorači hitrost za več kot 10 do vključno 20 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 3 kazenske točke

(6) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom ali prometnim znakom omejeno hitrost na cesti zunaj naselja, razen na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:

1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 20 km/h;

(7) Voznik, ki prekorači s prometnim pravilom, ali prometnim znakom omejeno hitrost na avtocesti ali hitri cesti, ki ima fizično ločeni smerni vozišči z najmanj po dvema prometnima pasovoma in odstavnim pasom ali odstavnimi nišami, se kaznuje:

1. z globo 40 eurov, če prekorači hitrost do vključno 10 km/h;

2. z globo 80 eurov, če prekorači hitrost nad 10 do vključno 30km/h;

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, tomash pravi:

Mene osebno zelo moti nejasno pisanje in pisanje v nekem skrajšanem slovenskem jeziku, ki ga seveda ne razumemo vsi. Še bolj pa me moti vulgarno izražanje, žaljenje in prehajanje na osebni nivo. To se na forumu ne počne. Kdor pa le to počne, vemo kam paše. Običajno so to skrajno konzervativni desno usmerjeni skriti talenti.

So postregli s preveč pekočim hrenom, ali potica ni bila dovolj rahla? 

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakaj pa le more biti na hitrosti..., razni skuteristi in mopedisti divjajo brez čelad in opreme vsevprek po vseh površinah pa vseeno ni prav veliko mrtvih med njimi!? Al s'm kej zgrešu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!