Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Gruzija pa Armenija? Ok. Prav imaš. Sori. Motil sem se. Zdaj pa razumem.  Slovenija nujno potrebuke najmanj osem dirkališč. Da bomo vsi enakopravni, mora država zagotovit enako dostopnost VSEM prebivalcem. Neki u stilu prevoza v bolnico. Če hočeš na pisto, te morajo pridet iskat s kombijem, te dostavit na dirkališče, in po koncu eventa odpeljat domow. vse to mora bit manj kot 19,99€ na leto, ne glede na število obiskov pist. To bo rešilo vse naše prometne zagate. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, bikez pravi:

Problem je drugje!

 Problem je v miselnosti in nesprejemanju odgovornosti za svoja dejanja. Tu je tudi ključ do resitve. :winkiss:

.... in seveda. Ce zadeva ni dobickonosna nima prihodnosti,  v neoliberalni družbi ni prostora za take stvari. Ker pa bi Slovenci radi vse napol zastonj pa je tako kot je. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, dr.looney pravi:

 Problem je v miselnosti in nesprejemanju odgovornosti za svoja dejanja. Tu je tudi ključ do resitve. :winkiss:

.... in seveda. Ce zadeva ni dobickonosna nima prihodnosti,  v neoliberalni družbi ni prostora za take stvari. Ker pa bi Slovenci radi vse napol zastonj pa je tako kot je. 

Ne, žal ne poznaš scene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Kugelschreiber pravi:

Gruzija pa Armenija? Ok. Prav imaš. Sori. Motil sem se. Zdaj pa razumem.  Slovenija nujno potrebuke najmanj osem dirkališč. Da bomo vsi enakopravni, mora država zagotovit enako dostopnost VSEM prebivalcem. Neki u stilu prevoza v bolnico. Če hočeš na pisto, te morajo pridet iskat s kombijem, te dostavit na dirkališče, in po koncu eventa odpeljat domow. vse to mora bit manj kot 19,99€ na leto, ne glede na število obiskov pist. To bo rešilo vse naše prometne zagate. 

Adijo pamet! Najboljš, da se voziš samo v SLO in ti ne privoščim, da se kadarkoli poškuduješ v tujini! Ni samo v Gruziji tak problem. Podal sem link, ker vse druga ne velja, ampak trolaš brez izkušenj bolnic v tujini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, bikez pravi:

Ne, žal ne poznaš scene.

Jo ne rabim. To so osnovna dejstva, ki veljajo  za vsa podrocja . Po mojem skromnem mišljenju. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, dr.looney pravi:

Jo ne rabim. To so osnovna dejstva, ki veljajo  za vsa podrocja . Po mojem skromnem mišljenju. :winkiss:

Zakaj pa drugje zadeve lavfajo? V SLO pač ne, dokler ne prodamo kure, ki nese zlata jajca. Pr nas se nč ne da. Moje skromno mišljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, bikez said:

Adijo pamet! Najboljš, da se voziš samo v SLO in ti ne privoščim, da se kadarkoli poškuduješ v tujini! Ni samo v Gruziji tak problem. Podal sem link, ker vse druga ne velja, ampak trolaš brez izkušenj bolnic v tujini.

 

:hmm: Ko se pogovarjamo o DIRKALIŠČIH V RADIJU 200km, pa pridemo do zapletov z zdravljenjem v Gruziji, in je to očitno normaln tok debate, pol ja, absolutno trolam. 

 

IWTF?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

:hmm: Ko se pogovarjamo o DIRKALIŠČIH V RADIJU 200km, pa pridemo do zapletov z zdravljenjem v Gruziji, in je to očitno normaln tok debate, pol ja, absolutno trolam.

IWTF?

Navedel sem samo en primer. Saj si iz foha? Zelo dobro poznam to področje, tle me ne moreš farbat ;).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, maus pravi:

to eni ne morjo razumet .. ravno sedaj sem bil s prijateljem na pijači in veliko potuje okoli in tudi po Avstriji ... po avstriji naredi približno toliko kilometrov kot po Sloveniji ... letno vinjeto plača v Avstriji 87,00 € ... pa za vsak prehod tunela 11.00 € in tega mora preškati vsaj 10 x na leto .... toliko o tem.

Ko se je uvajal ECS so vsi DARS spraševali, če bo to tudi za osebna vozila (elektronsko cestninjenje na prevožen kilometer) in je že bila panika, da raje plačajo 150 € za letno vinjeto, kot pa da se to uvede.

Itak nikomur ni prav karkol bi bilo.

P.S.

cene določa vlada in ne DARS ... kot gorivo, katero je občutno predrago in se ne dela nikakršna anketa ali je gorivo predrago, ker odgovor bi bil 100 %, da je gorivo predrago in ga je potrebno znižati za 50 %.

Cestno omrežje je tako kot je... zdj vsi navijajo za električna vozila ... mi je en povedu, ki se ukvarja z elektroomrežjem in mi je reku ... prajtu ... če gre 30 % slovenskih voznikov na elektriko nam bo šlo za nohte, ker trenutno električno omrežje tega ne bi preneselo.

 

pred 7 urami, ukica pravi:

Zakaj pa imas 3.0 motor? Kupi manjsega.. 

 

Slovenska AC sploh ni slaba.. da ne omenjamo cene vinjete ki je naravnost smesna, za tiste ki delamo vecjo kilometrino na leto.

V tujini so ceste po vecino enakovredne, ce ne se slabse. Sam tistih ne vidis ker tam ni turizma, oziroma te pot tja ne zanese.. jo pa poznajo lokalci.

 

Se pa strinjam da SZ so jama brez dna. Privatizirat, pa naj se drug lastnik zejbava z njo.. dokler nebo hitrost potovanja iz kraja do kraja podobna kot z avtom je ne rabim :) 

Sicer je šla debata že naprej od vinjet pa vseeno v razmislek: 3 tedne nazaj sva šla z mojo drago na "vikend izlet" z avtom. Cestnina za relacijo Koper - Padova - Bologna - Firenze - Pisa - La Spezia - Parma - Bologna - Padova - Koper (1150km) je nanesla dobrih 90€. Skoraj celoletna SLO vinjeta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, bikez pravi:

Ker ni lepšega za uho kot šest valjni motor :).

S kako turbino se posebej...

https://www.avto-magazin.si/novice/z-danasnjim-dnem-na-avstrijskih-avtocestah-do-140-kilometrov/

 

V Sloveni pa na vecini delov 70kmh....hehe

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, MdAzz pravi:

Sam višina kazni JE pomembna. Pred tednom, ko smo jo mahali na morje sem nekje v Iatri prekoračil hitrost z družinskim avtom, pa so me sneli hrvaški organi z 82 na 60. 28 EUR kazni je pomenilo, da nisem niti za trenutek pomislil in skozi naslednji odsek s 60 peljal ravno toliko kot vedno, ker sem imel občutek, da s tem ne ogrožam nikogar. Po drugi strani pa pri nas krepko gledam omejitve, ker mi 250 EUR in 3 pike še po dobrem letu krepko odzvanja v glavi...

Da zaradi strahu pred visoko kaznijo, ampak v omejitev še vedno ne verjameš, sploh če so te velikokrat nelogično postavljene.

Uspeh bo, ko bomo razumeli, da je v naseljih potrebno zmanjšati hitrost zaradi varnosti (pa naj bo to 50 , 60km/h ali tam okoli) Šele takrat smo nekaj naredili.

Jaz v naseljih zmanjšam...ne gledam vedno na števec ampak zmanjšam. Ker se mi zdi smiselno, ker je postalo prenevarno. Sponzor raznim skritim radarjem pa nočem biti, ker popolnoma nič ne prispevajo k varnosti-

Še nekaj o strahu pred visoko kaznijo. Čas celi rane in nekoč boš pozabil koliko je bolelo teh 250€ in boš lahko spet malo "podivjal" (sem napisal v navednicah) Namreč nisi edini, jaz tudi priznam, da v kolikor je ravno pregledno in nobenih bajt, gladko grem hitrej.

Tako da, tudi 35€ je kazen, ne da ni. In če prvič nisi pazil boš četrtič, ker 4x35€ tudi boli.

 

pred 3 urami, sesir pravi:

S kako turbino se posebej...

https://www.avto-magazin.si/novice/z-danasnjim-dnem-na-avstrijskih-avtocestah-do-140-kilometrov/

 

V Sloveni pa na vecini delov 70kmh....hehe

pri nas je skoz eno samo gradbišče :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Da zaradi strahu pred visoko kaznijo, ampak v omejitev še vedno ne verjameš, sploh če so te velikokrat nelogično postavljene.

Uspeh bo, ko bomo razumeli, da je v naseljih potrebno zmanjšati hitrost zaradi varnosti (pa naj bo to 50 , 60km/h ali tam okoli) Šele takrat smo nekaj naredili.

Jaz v naseljih zmanjšam...ne gledam vedno na števec ampak zmanjšam. Ker se mi zdi smiselno, ker je postalo prenevarno. Sponzor raznim skritim radarjem pa nočem biti, ker popolnoma nič ne prispevajo k varnosti-

Še nekaj o strahu pred visoko kaznijo. Čas celi rane in nekoč boš pozabil koliko je bolelo teh 250€ in boš lahko spet malo "podivjal" (sem napisal v navednicah) Namreč nisi edini, jaz tudi priznam, da v kolikor je ravno pregledno in nobenih bajt, gladko grem hitrej.

Tako da, tudi 35€ je kazen, ne da ni. In če prvič nisi pazil boš četrtič, ker 4x35€ tudi boli.

 

pri nas je skoz eno samo gradbišče :P

 

Bo treba tudi v glavah urediti, da bo prometna varnost boljša. Ker z našim obnašanjem in vedenjem vidimo prometno varnost in kulturo. 

50 ali 60 je velika razlika. Matematika na hitro pove, da boš pri 60 toliko metrov kasneje pričel zavirati in sicer z višjo hitrostjo. Torej je teh nekaj metrov razlika med življenjem in smrtjo. 

Tabla za naselje ni skrita. Zakaj te potem skrbijo skriti radarji? In še enkrat; radar beleži kršitve, za katere so odgovorni vozniki sami. Ne krši, ni kazni. Simpl. 

Bo treba v glavah spremeniti. Takrat, čez tooooooliiiikoooo let bo boljše. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo jokanje in stokanje. Še hiše bi kar podrli, če niso 100 m stran od ceste, omejitve bi ukinili, kazni tudi, vožnjo z avtomobili prepovedali kadar ste vi na motorju. V 30 letih so me na motorju ustavili 2 x. Enkrat kontrola in enkrat radar. Pokorno proznam, da manjše prekrške delam na vsaki vožnji in težav z organi nimam. Trkam na les, mogoče imam samo srečo. Ko so me dobili sem peljal 83 namesto 50. Na ravnini, že na koncu naselja, kjer ni več hiš. Tablo sem videl, vedel kaj pomeni, kazen sem plačal in to brez jeze na sodstvo, policijo, leve in desne, ceste, vreme itd. Itd. Sicer pa to ne velja samo za mopediste. Na splosno eno samo jamranje kako je vse u kurcu, kako za tak denar ne bomo delali, kako je mladina zavožena, kakšne so cene na Hrvaškem itd., samo mi smo popolni, pa tega noben ne opazi, ker so itak vsi kreteni.

Predlagam selitev na Mars, če pa nimate te možnosti pa vsaj Apaurin, alkohol ali THC. Lahko tudi vse naenkrat, mogoče vas potem kakšna malenkost ne bo več motila. Pejte ležat u senco in ne jokajte Kalimeroti.:fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda je bil moj post narobe razumljen. Sem absulutno na strani kazni, poudariti sem hotel, da je prav, da so dovolj visoke tudi. Ker če je prenizka se požvižgamo na njih in zbledijo še preden zasijejo. Sicer pa se sam vedno čudim, kako narodu, predvsem kolegom motoristom ni jasno, kaj pomeni prehitro skozi naselje in če se že jaz peljem šesdeset, pa mimo mene padajo kot da stojim, potem je tragedija prej ali slej neizogibna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, MdAzz pravi:

Morda je bil moj post narobe razumljen. Sem absulutno na strani kazni, poudariti sem hotel, da je prav, da so dovolj visoke tudi. Ker če je prenizka se požvižgamo na njih in zbledijo še preden zasijejo. 

Se strinjam s tabo. A, dohodkov nimamo vsi enakih - torej kazen za vse je enaka, a za nekatere drobiž.

Eni vozijo v krču z enim očesom stalno na števcu (da ne ogrozijo družinske eksistence), drugim pa se po domače j... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je DARS kriv, da butasti vozniki delajo gužvo na levem pasu, medtem, ko sta srednji in desni pas prazna in osamljena. Prav ste prebrali, na naših avtocestah imamo tudi tri prometne pasove. Tudi za to je kriv DARS. In DARS je kriv, da ti isti vozniki na dveh pasovih iz ljubega miru vse skupaj začarajo v piknik in se žogajo. DARS je kriv. Majke mi. Ker brez cest ne bi bilo butastih voznikov in z njimi povezanega svega i swašta.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Se strinjam s tabo. A, dohodkov nimamo vsi enakih - torej kazen za vse je enaka, a za nekatere drobiž.

Eni vozijo v krču z enim očesom stalno na števcu (da ne ogrozijo družinske eksistence), drugim pa se po domače j... 

Cena kruha je za vse enaka, cena goriva je za vse enaka, cena vozila je za vse enaka. Se strinjam; bogati naj vse to dražje plačujejo. 

V krču je voznik brez znanja. Ali si mislil na nogo oziroma roko v krču na gasu. Si mislil; tisti, katerim se j...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Cena kruha je za vse enaka, cena goriva je za vse enaka, cena vozila je za vse enaka. Se strinjam; bogati naj vse to dražje plačujejo. 

 

Po tvoji logiki bi kaznoval uspesnost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že napisal, pa bom še 1x. Za vsak prekršek sekat roko. A ne...

Problema ne rešuje kazen niti dovolj visoka kazen, ampak vzgoja, zavest. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

Sem že napisal, pa bom še 1x. Za vsak prekršek sekat roko. A ne...

Problema ne rešuje kazen niti dovolj visoka kazen, ampak vzgoja, zavest. 

In, je pri tebi kazen delovala vzgojno?

Koliko prekrškov narediš na dan? Ker si tako vzgojen ali, ker nimaš zavesti? Kako naj bo potem problem rešen? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

Zgubil si se. 

Sem pol vidu,da bi drugi take klobasarije...ko una vsem enake penzije...haha...po njihovi logiki naj un ki se trudil solala in ustvarjal celo zivljenje na stare lete trpi kot oni,ki so gnili in lenarili   

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

 

V krču je voznik brez znanja. Ali si mislil na nogo oziroma roko v krču na gasu. Si mislil; tisti, katerim se j...

Kdor ni sposoben peljati vozila na tocno doloceni hitrost brez tega, da je ves čas prilepljen na stevc naj vrne izpit. 

@Igi Pop :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Turbo kapitalizem, posledično razhojena družba in imamo kar pač imamo.

Preden sem šel na Nizozemsko, sem se pozanimal, kako je tam, kakšne imajo navade. Informacije sem pridobil od pri nam stanujoči Nizozemki.

Promet. A je kaj radarjev in policajev?:) Ja, nekaj jih je, ne veliko. Vozijo po predpisih. OK, saj bom sam videl.

In res sem videl. V 12 dneh nisem videl nobene leteče sekire. Vsi motoristi so peljali normalno. Omejitev na lokalnih cestah je 80kmh, v mestih in vaseh običajno 60, lahko tudi 50. A pazi, kjer je zgoščeno naselje je omejitev 30kmh. Teh omejitev je za naše razmere grozljivo veliko. A pazi, skoraj noben ne krši predpisov. Največ kršitev sem opazil na avtocesti.

Pa še malo za informacijo. Imajo ogromno farm in rastlinjakov. Njihove hiše so običajne, nič bahatega, pred hišami pa ni dragih avtov. Seveda so tudi izjeme.

Mož Nizozemke je rekel, da so škrt, a je ona rekla ne bi dejala, mi smo varčni. :)

Morali se bomo spremeniti kot družba. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Scarabeo 500 pravi:

Turbo kapitalizem, posledično razhojena družba in imamo kar pač imamo.

Preden sem šel na Nizozemsko, sem se pozanimal, kako je tam, kakšne imajo navade. Informacije sem pridobil od pri nam stanujoči Nizozemki.

Promet. A je kaj radarjev in policajev?:) Ja, nekaj jih je, ne veliko. Vozijo po predpisih. OK, saj bom sam videl.

In res sem videl. V 12 dneh nisem videl nobene leteče sekire. Vsi motoristi so peljali normalno. Omejitev na lokalnih cestah je 80kmh, v mestih in vaseh običajno 60, lahko tudi 50. A pazi, kjer je zgoščeno naselje je omejitev 30kmh. Teh omejitev je za naše razmere grozljivo veliko. A pazi, skoraj noben ne krši predpisov. Največ kršitev sem opazil na avtocesti.

Pa še malo za informacijo. Imajo ogromno farm in rastlinjakov. Njihove hiše so običajne, nič bahatega, pred hišami pa ni dragih avtov. Seveda so tudi izjeme.

Mož Nizozemke je rekel, da so škrt, a je ona rekla ne bi dejala, mi smo varčni. :)

Morali se bomo spremeniti kot družba. 

Ti si to čisto zgrešil. Sploh ni problem v voznikih, ampak v skritih radarjih, previsokih kaznih, neživljenskih predpisih, cestah in še čem.

Kot dokaz, da so ceste krive za gluposti voznikov, si lahko ogledaš pri poročilih; taljenje asfalta na Nizozemskem. Kako naj potem tam hitro vozijo. Ni šans, kajne. Torej so sedaj varni.

Ker so pa pri nas najboljše ceste, so lahko tudi hitrosti višje. Vsaj tako trdijo naši strokovnjaki (sem izbral daljšo besedo). Menda so tudi reakcijski časi naših voznikov nekaj neverjetnega. Da ne pišem o vedeževanju, kaj je za ovinkom in podobni pogledi v stekleno kroglo. Samo je problem v tem, da se strokovnjaki ne morejo odločiti ali so naše ceste najboljše ali najslabše ali posledično lahko vozijo do daske ali pod omejitvijo ali naj skozi naselje vozijo po omejitvi ali na oko, ker z drugim iščejo skrite radarje. Še teh par malenkosti uredimo, pa smo zmagali. 

Do takrat pa prisluhnimo pravljicam s Finske in z Nizozemske. Verjamem, da bo v kratkem na sporedu kakšna uspavanka z nam eksotične sosede. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!