Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 8 urami, Snečer pravi:

to pa je sick :)

ja je .. kar se tiče rdečih ...

se pa lepo vidi , da bi lahko pretočnost tomačevskega rondoja povečali .. v teh časih senzorjev , fotocelic in kamer , ki prepoznajo vse in še malo več naj to nebi predstavljalo problema..

skopje ima zeleno desno ob rdeči naravnost .. psihično sproščujoč detajl.. 

se spomnite utripajoče zelene? kaj pa 2-3 krat utripne zelena , potem zelena obenem z rumeno 2-3 x in nato se prižge rdeča? pa v rdeči se pokaže ura do max.99 sekund? eh...:hmm:

kamioni s svojim nekajkilometrskim prehitevanjem na ac? generalna prepoved prehitevanja na ac za kamione.. kako naj kamion prehiti 0.6km/h počasnejši kamion katerega dohiti? naj se zmenijo med sabo - kakšen odsek tretjega pasu več na ac bi prišel pav za te stvari ..saj vseskozi skupinsko nekaj izsiljujejo , grozijo s štrajki in podobno pa naj se zmenijo med sabo še za vključevanje počasnejšega nazaj....

 

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Zok pravi:

Tega je se vec...

 

Upam, da bo nasel 40 t tovornjak in ne neke nedolzne reveze v drugem avtu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, na vsak način je treba prehitevati. Ne more se motorist peljati za avtom. Treba je prehiteti. Pa niso to vozniki začetniki, ki še ne štekajo čist šofiranja. Izkušeni šoferji z desetletji vozniških izkušenj se koljejo, ker ne znajo varno prehiteti avta.

Popravljeno . Popravil Vin
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta in kilometri izkušenj še ne pomenijo da je nekdo pri nekem početju zelo dober in/ali zanesljiv. Pomenijo zgolj to, da že nekaj časa nekaj počne.

(Povprečna) resnica o starih mačkih je da so stari. V slabi kondiciji, predebeli, marsikdo z za današnji čas dvomljivimi navadami (kava pa šnops za zajtrk, pivo al dva za odžejat, ipd). Ni jih tak malo z dioptrijo, pa so preponosni za očala. Takemu milijon kilometrov ne pomaga veliko, ker kup ostalih pogojev za varno udeležbo v prometu ne štima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak ne glej samo tega primera. Kaj pa tisti prejšnji teden pri Izlakah? V križišču je prehiteval. Pa ni bil star, z dioptrijo in preponosen za očala. Treba si je vzeti nekaj sekund časa za razmislek in oceno situacije, ne pa iti direkt v prehitevanje, ko nekoga dohitiš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Vin pravi:

Ja, ampak ne glej samo tega primera. Kaj pa tisti prejšnji teden pri Izlakah? V križišču je prehiteval. Pa ni bil star, z dioptrijo in preponosen za očala. Treba si je vzeti nekaj sekund časa za razmislek in oceno situacije, ne pa iti direkt v prehitevanje, ko nekoga dohitiš.

Jaz to vse razumem. Marsikdo pa sploh ne. Letos sem mel do sedaj eno situacijo, ki bi se komot končala slabo za motorista. Sem šal v Ribnik na XC trening (z avtom, motor na prikolci) in sta me par sto metrov pred odcepom za progo dohitela motorista, LJ tablice. En je skočil mimo takoj, v ovinek (v naselju), drug je malo počakal in takrat sem ene 50 - 100m pred odcepom za progo dal žmigavec za levo - da me ja ne bo šal prehitevat med zavijanjem. Veš, kaj je naredil? Šal me je prehitevat par metrov preden bi moral zaviti. Se malo odpre pogled iz ovinka in se je mudilo. Če bi se meni na isti idiotizem mudilo zavit, bi ga snel sredi manevra. Kaj češ takemu cepcu dopovedat? Ne boš mu, dokler ga ne bo nekdo manj pozoren snel. Pol bo pa jok in vrsta za tahitrim, v sprevodu na britofu. V mojem primeru se je obilno naposlušal hupe, jaz pa sem moral ustaviti na cesti da ne bi sfalil odcepa. Hvala, prjatu al kako bi rekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih opažanjih stari mački vozijo še bolj nevarno, predvsem prehitro.

Tista trasa, kjer so se danes zaleteli je nevarna, ozka cesta. Motorji premočni, v čredi se divja in prehiteva brezglavo.

66 letnik na motorju? ... ne vem no

samo naj mi še keri napiše, da je bi na cestaku, čeprav tudi "velike" enduro po zmogljivostih agregata prav ničemer ne zaostajajo in so že pravi projektili

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/clanek/mirko-zapustil-tri-otroke-gasilce-in-motoriste-190451

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snečer pravi:

Žalostno, ampak tukaj se človek vpraša, kam se mu je po tako dolgi vožnji mudilo.

V kolikor se prav spomnim se je ponesrečil, ko je prehiteval kolono in je vozilo spredaj zavijalo levo? Se mi zdi, da se takšne nesreče, kar pogosto dogajajo. Sam se držim tega, da tam kjer so znaki za odcepe - stranske ceste, ne prehitevam. Če te nekdo ne preseneti z zavijanjem, pa lahko kdo pravilno pripelje iz stranske ceste in nesreča je tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snečer said:

Po mojih opažanjih stari mački vozijo še bolj nevarno, predvsem prehitro.

Tista trasa, kjer so se danes zaleteli je nevarna, ozka cesta. Motorji premočni, v čredi se divja in prehiteva brezglavo.

66 letnik na motorju? ... ne vem no

samo naj mi še keri napiše, da je bi na cestaku, čeprav tudi "velike" enduro po zmogljivostih agregata prav ničemer ne zaostajajo in so že pravi projektili

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/clanek/mirko-zapustil-tri-otroke-gasilce-in-motoriste-190451

 

A to o Kobariski avstriski tragedeiji ugibas? Jez vidim vespo in “viragota”. Vir Delo.

A so cist vsi tvoji zakljucki napacni? Jp. 

 

https://www.delo.si/novice/crna-kronika/v-hudi-prometni-nesreci-umrla-dva-motorista-190926.html

C8764D4D-3936-4DC0-8FB3-1C3AACDDF2F6.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Kričač said:

Žalostno, ampak tukaj se človek vpraša, kam se mu je po tako dolgi vožnji mudilo.

 

Sej ne de se cloveku mudi....na domacem se bols pocuti, pa mal bol na pamet pele, mal nezbranosti, in je POK. 

 

Jez sm se natreniral, in vedno pri istih krajih zacnem vozit popolnoma defenzivno in pocas. Zadnjih par km pred ciljem, obicajno je to postojna, ce so avti,  vozim u kolonci, ne prehitevam. Ce je prazno, odprem vizir in cist pocas priropotam v mesto....ce grem is smeri LJ, ride,  grem u “safety mode” ze pred kriziscem za Unec. Iz Reske strani, pred Prestrankom.....Primorska, konec Hrasc.....kaj kak folk pocne mi pa ni jasno. Vcasih se mi zdi, da se malo poka. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ali se samo meni tako zdi, ampak Avstrinci so najhujši. Tako na motorjih, kot tudi v avtih, čim prečkajo mejo...

Te dni, ko se svaljkam po Sardiniji, v množici moto skupin vidim svašta. In zopet so najbolj nori prav Avstrijci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snečer pravi:

 

66 letnik na motorju? ... ne vem no

in so že pravi projektili

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/clanek/mirko-zapustil-tri-otroke-gasilce-in-motoriste-190451

 

Prvo leto v penziji....za odpravnino si privoscil moped...cez kako leto,ko spet spremenijo upokojitveno mejo....pa....

Vzdrzi se....

Naj jma bo zemlja lahko...avto se spregleda kaj sele motor z motorja....zal se pac ni izslo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Snečer pravi:

 

Tista trasa, kjer so se danes zaleteli je nevarna, ozka cesta. Motorji premočni, v čredi se divja in prehiteva brezglavo.

66 letnik na motorju? ... ne vem no

Tista trasa je " dirkaška". In ni ozka in sama po sebi  ni nevarna.  Iz smeri Bovca, kjer imaš nekaj zaprtih, nepreglednih ovinkov in se cjaziš za kaksnim avtodomom max. 60 km/ h se ti naenkrat odpre pregledna cesta, ki se povrhu še spušča in na koncu dokaj pregleden ovinek v levo...ga ni motorista, ki tam ne bi izkoristil in prehiteval.

66 letnik na motorju? Prid na Bled al pa v Bohinj in si oglej organizirane skupine Nemcev, ko snamejo čelade. Tisti z 66 na grbi je med mlajšimi?.

 

Joker.....strinjam se.....najhujši v Trenti in naprej po soski dolini so Avstrijci.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi se stvari "poklopijo". Ni nekega pravila. En kup faktorjev in potem gre v momentu vse v franže. Stari motoristi...  jah tudi to je faktor. Motoristična populacija se stara. Mladi imajo sedaj druge prioritete. Zanimivo mi je, da tisti ki vozijo kot budale presenetljivo dolgo "zdržijo". Se isti folk ponavlja na cesti in tudi dela vsak dan iste bedarije... Na žalost cepam z avtom po 60K/letno ( ni velik, ni pa tudi malo) in vidim svašta, ampak res svašta čudnih in bizarnih stvari. Iz leta v leto vozim "bolj po jajcih". Varnostne razdalje imam čedalje več, pa se mi še vedno dogaja, da jo zvozim zaradi čiste sreče.

Uglavnem pazite se, pa veliko sreče na cesti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi vožnje v skupinah so nevarnejše, kot solo. Na krajšem odseku, kjer varno lahko prehiti eden ali dva se jih zadaj požene še ene par...če enemu ne znese se lahko potem cijazi za kolono še dolgo ter zaostane za skupino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Snečer pravi:

Po mojih opažanjih stari mački vozijo še bolj nevarno, predvsem prehitro.

Tista trasa, kjer so se danes zaleteli je nevarna, ozka cesta. Motorji premočni, v čredi se divja in prehiteva brezglavo.

66 letnik na motorju? ... ne vem no

samo naj mi še keri napiše, da je bi na cestaku, čeprav tudi "velike" enduro po zmogljivostih agregata prav ničemer ne zaostajajo in so že pravi projektili

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/clanek/mirko-zapustil-tri-otroke-gasilce-in-motoriste-190451

 

Naj te popravim,tam je cesta široka in pregledna,vendar ne moreš prehitevati v ovinek.Sem šel mimo z biciklom in sem videl,žalostno....Vendar kako deluje čredni nagon prehitevanja proti Trenti:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Snečer pravi:

Po mojih opažanjih stari mački vozijo še bolj nevarno, predvsem prehitro.

Tista trasa, kjer so se danes zaleteli je nevarna, ozka cesta. Motorji premočni, v čredi se divja in prehiteva brezglavo.

66 letnik na motorju? ... ne vem no

samo naj mi še keri napiše, da je bi na cestaku, čeprav tudi "velike" enduro po zmogljivostih agregata prav ničemer ne zaostajajo in so že pravi projektili

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/clanek/mirko-zapustil-tri-otroke-gasilce-in-motoriste-190451

 

kar se tiče Soške, pa AU starejših gospodov na GSih (karikiram) je, da je soška nevarna v prvi vrsti, da je verjetno guspod mencal, potem pa ko poka pač poka. Pa še gneča je na nji. Vsaj po mojem mišlenju, ni problem v "premočnih" agregatih ampak nedeljskih voznikih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Vsaj po mojem mišlenju, ni problem v "premočnih" agregatih ampak nedeljskih voznikih.

Poroblem je v ničelni toleranci do drugih udeležencev v prometu, v pomankanja predvidevanja. Predvsem pa neupoštevanju CPP. Pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Kričač pravi:

Žalostno, ampak tukaj se človek vpraša, kam se mu je po tako dolgi vožnji mudilo.

Zadnjih par kilometrov poti je po daljših vožnjah najbolj nevarnih. Utrujenost, glava je že doma, preklopiš na avtopilot in se preveč sprostiš. Jaz se takrat prav zavestno silim ostati skoncentriran. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, jskrablin pravi:

Zadnjih par kilometrov poti je po daljših vožnjah najbolj nevarnih. Utrujenost, glava je že doma, preklopiš na avtopilot in se preveč sprostiš. Jaz se takrat prav zavestno silim ostati skoncentriran. 

Pri haed enduro vožnjah se lepo vidi ko koncentracija popusti si hitro na tleh,pa magari zadnji km po asfaltu pred domom.Preveč se vozi po cestah na pamet,predvidevanja je premalo,pa tudi miselnosti,spet me bodo čakali(prijatelji vedno počakajo)je veliko.Vsem želim max srečno,pa po pameti..........  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, skalar36 pravi:

Poroblem je v ničelni toleranci do drugih udeležencev v prometu, v pomankanja predvidevanja. Predvsem pa neupoštevanju CPP. Pika.

če govorimo o tujcih na soški (pisal sem o konkretnem primeru) bi rekel prej neznanje, vse ostalo so floskule, ki jih skozi poslušam.

Pišem samo iz tega kar vidim, Avstrijci pa Italijani so mnogo bolj motorističen narod, kar pomeni, da je veliko več ljudi in veliko več neznanja na motorjih. Tako vsaj jaz vdim, ko mi soška dolina leži pred nosom in jo rad uberem.

Največkrat jih preseneti zahrbtnost ceste in lastno neznanje, bog ne daj ,če je še čredica tujcev...potem so pa maline. Žal se jih na letni ravni prav na soški kar lepo število skanta.

Ampak lej, ni nujno da je vse kar sem opisal 100%, je bolj subjektivno opažanje.

in pika. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, jskrablin pravi:

Zadnjih par kilometrov poti je po daljših vožnjah najbolj nevarnih. Utrujenost, glava je že doma, preklopiš na avtopilot in se preveč sprostiš. Jaz se takrat prav zavestno silim ostati skoncentriran. 

Zadnji mora biti najbolj izkušen, ker zadnji pelje najbolj hitro (mnogo prehitro), medtem, ko prvi lahko čisto normalno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!