Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 56 minutami, MdAzz pravi:

Pozabil si na gluhe ljudi. Še ti, ko slišiš, da je nekje sirena začneš zbegano gledat naokoli, od kje bo priletel. Predstavljaj si gluhega pešca, ki strmi v semafor v popolni tišini in čaka, da se mu prižge zelena - sigurno ne gleda pri vsaki zeleni naokoli in gleda, če kje 120 leti kak motor z lučko proti križišču... Ne more bit absolutne prednosti. Z razlogom...

Vedno je kakšna izjema .. saj gre lahko tudi gluhemu pomagat ;)

Jaz že kar nekaj časa, ko se mi prižge zelena počakam, čeprav imam absolutno prednost .. štekaš ... ker se mnogokrat zgodi, da imam že vsaj nekaj sekund zeleno, ko pripizdi kakšen (običajno) nemški "superavto" ...  

Tudi ko sem na glavni cesti in iz stranske na polno  pride do glavne ceste  (običajno) nemški "superavto", postanem pozorno pozoren, čeprav imam absolutno prednost ... upam, da razumeš kaj hočem povedati .. če pa ne .. pa ne morem pomagat :P

p.s.

itak je to moje mnenje laičnega obćana in prometnega udeleženca v prometnem prometu

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Samo debilom to nikakor ne potegne. Se že iz komentarjev vidi IQ mrzle sobe. Tako, da se zelo čudim, da ni vsak dan sto mrtvih. Ker bedaki res ne štekajo, da so sami odgovorni za varnost v prometu in, da sami poskrbijo za črno kroniko. 

Ti si pa res za luno, če tega še ne veš. Imamo in jih uporabljamo. Zdaj pa razmišljaj, kakšni so. 

Zakaj ne povečate nadzora nad vožnjo skozi rdečo,ker tega je absolutno preveč!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, lukec pravi:

Zakaj ne povečate nadzora nad vožnjo skozi rdečo,ker tega je absolutno preveč!!!

sej nadzirajo, običajno stoječe kolone v jutranji konici, pa pišejo potem kazni, preverjeno. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

sej nadzirajo, običajno stoječe kolone v jutranji konici, pa pišejo potem kazni, preverjeno. :P

 

iz prve roke ??????

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

Šofer v avtu je imel manj kot pol sekunde časa, da odreagira. Motorist je imel na števcu krepko čez 100km/h in mu je priletel v desni bok... ni šans, da bi ga opazil, ker je motor bistveno nižji kot reševalni kombi - popolnoma zakrit z avtomobili. Reševalec je mimo mene švignil 10 sekund preden je počilo.

Tole je en na 24kur napisal med komentarje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, lukec pravi:

iz prve roke ??????

 

:OK:

V stari Gorici so imeli kamero na semaforju in je beležila vožnjo v rdečo, ter posledično so potem pošiljali položnice na dom. Sam moj šef je dobil ene 5 komadov, da ne govorim koliko cela horica. In se je potem zbrala klapa, najeli odvetnika, dokazali nek nesmisel, pa še župan je odletu. Niko neče taljanima da govori kako se u crveno vozi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz včerajšnjih Primorskih novic:

"Nerealno je pričakovati, da bi vsake 0,8s pogledala nazaj ob tem ko je zavijala levo in spremljala dogajanje pred seboj".

IMG_20190604_202503~2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Tole je en na 24kur napisal med komentarje...

sirene se pa tut ne sliši? Sicer pa tist duče ni tok nizek, je kar višji od osebnih vozil. s šoferjem seveda.

Ja vem, mogoče je imela radijo ful na glas (kar vem je tut to prepovedano, ker zmanjšuje zaznavanje okolice), mogoč je telefonirala (to me res zanima), mogoč je pa res na polno moped uletu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, lukec said:

Zakaj ne povečate nadzora nad vožnjo skozi rdečo,ker tega je absolutno preveč!!!

Ma to se zakomplicira. Kje naj avto pusti v križišču? A kar na žgočem soncu naj stoji? Mah, je ja lažje nekje na koncu naselja na avtobusni parkirat in z pištolco skoz okno merit, v klimatiziranem avtu. Pa zaslužek bo večji z radarjem, jih več vozi 60 tik pred koncem naselja kot v rdečo. Učinek ogrožanja pa je .... aja, to ni pomembno, točno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, DAMI34 said:

:OK:

V stari Gorici so imeli kamero na semaforju in je beležila vožnjo v rdečo, ter posledično so potem pošiljali položnice na dom. Sam moj šef je dobil ene 5 komadov, da ne govorim koliko cela horica. In se je potem zbrala klapa, najeli odvetnika, dokazali nek nesmisel, pa še župan je odletu. Niko neče taljanima da govori kako se u crveno vozi :P

 

A ni blo v italiji to mal po mariborsko? Ko so nameravali radarje dat privatnikom? 

 

Vem da so meli koncesionarje in de so ti naprogramirali semaforje, da so strasno hitro spremenili med zeleno in rdeco....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kugelschreiber pravi:

A ni blo v italiji to mal po mariborsko? Ko so nameravali radarje dat privatnikom? 

 

Vem da so meli koncesionarje in de so ti naprogramirali semaforje, da so strasno hitro spremenili med zeleno in rdeco....

to točno ne bi vedel, baje pa so dokazali, da je kamera prehitro slikala al nekaj takega. aja koncesije so za Italijo nekaj normalnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Kugelschreiber said:

A ni blo v italiji to mal po mariborsko? Ko so nameravali radarje dat privatnikom? 

 

Vem da so meli koncesionarje in de so ti naprogramirali semaforje, da so strasno hitro spremenili med zeleno in rdeco....

Jaz sem bil takoj za te naše MB radarje. V končni fazi je (skoraj) vseeno kam bi dnar šel, samo da bi se red nardil v križiščih. No, pol, ko so jih namestili, se je izkazalo, da zakonodaja ne štima in so red-light kamere ostale izključene; radar pa je seveda palil od dne 1 .. in to na takih lokacijah, da te **** stisne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, jskrablin pravi:

Tipični kreteni za volanom. Počasi bo treba res začeti kamere in čitalce tablic montirat v križišča. Če kulture ni naj bo pa vsaj palca.

Tole montirat je  "čist simpl"...le:

a. če je križišče državno, je lastnik Direkcija za infrastrukturo - soglasje

b. če je občinsko - soglasje.

c. če je kombinacija obeh - soglasje + soglasje

d. ker gre za snemanje - verjetno mora kakšno soglasje dati varuh čl. pravic, ali pa vsaj informacijska pooblaščenka / zamaščenka.

e.določiti izvajalca - javni razpis

f. MNZ ali policija določiti nekoga, ki bo pregledoval posnetke in pošiljal položnice.

 

Pri točki f. pričakujem, da me bo nekdo ? obvestil, da nimam pojma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuhtam, a pri nas še nimamo daljinsko vodenih semaforjev? Tako bi se dalo elegantno omogočiti reševalcu prosto pot. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, J.a.m.e.s said:

Tuhtam, a pri nas še nimamo daljinsko vodenih semaforjev? Tako bi se dalo elegantno omogočiti reševalcu prosto pot. 

Pri nas še zelenega vala nimamo, kamoli kaj pametnejšega ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Spet si se oglasil v zvezi tega in spet si se debelo zlagal. Res ne vem, kaj se ti dogaja, da konstantno lažeš o tej zadevi. Vi trije ste bili prišleki in vi trije ste delali sranje in vi trije ste v naselju prehiteli nas štiri in šli po svoje. Raje prenehaj s temi tvojimi lažmi v zvezi tega. 

Kar se pa tiče vožnje dva in dva, pa spet na veliko lažeš, ker smo se mi štirje na blagajni dogovorili, da gremo v parih na vrh. Ker pa tega ne veš, pač spet neke svoje laži trosiš okoli. 

Raje pri sebi razčisti in prenehaj lagati o tej zadevi. Ker nula si bil ti in verjetno si še vedno, kar si dokazal na tisti vožnji. 

O zadevi nimaš pojma in takšno pametovanje raje zadrži zase. 

Pozanimaj se o zadevi in potem bluzi. Bo šlo? 

Ker ti ne zadržiš nobenega pametovanja zase je težko, res težko brat tvoje  bluzenje . 

Ne bo šlo , kolen me boli .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Kmet2 pravi:

Ker ti ne zadržiš nobenega pametovanja zase je težko, res težko brat tvoje  bluzenje . 

Ne bo šlo , kolen me boli .

Kje te boli koleno,a na nogi????

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kugelschreiber pravi:

 

A ma nemoj? Veš kako se temu reče? LAŽ.  :D Po pravici, skupina ti je razpadla. Pa ne enkat, dvakat. Iz 7 na 4, pol pa še na pol. Na edelvajsšpici so eni že vidli svizce, kupli suvenirčke, pomlatil sendviče in se odpravlali dol,  sta prišla TDM in Bandit SAMA, in pizdila, da ste se zgubili, navajam:"kr kaj j blu treba jt gwar na pas mater?" Sam tako, za informacijo, KER TE V RAZPADLI SKUPINI NI BLO ZRAVN. Jp, tako Borutt skrbi za manj hitre. V teoriji pa na netu. Prilagodlivost v praksi je nula.  

lp, prišlek. 

Eno tvojo laž sem pa prav preveril, da ne bom lažnivec, kot si ti; na ledeniku se sploh niste pogovarjali in ste šli mimo naših dveh, kot, da se niste nikoli videli. 

Zato si tista nula lahko samo ti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

nikjer nisem zapisal, da ima absolutno prednost. Dopovedala mu je to, da se je v bistvu žrtvoval in nič drugega. Enako bi se lahko zgodilo (in se) tudi policistu, ali gasilcu na nujni vožnji.

Tudi nisem zapisal ali komentiral kdo je kriv, sem pa zapisal, qurčev splet okoliščin.

 

Saj nisem mislil, da si ti tako napisal. Samo komentiral sem, da lučke in sirena ne pomenita absolutno prednost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Saj nisem mislil, da si ti tako napisal. Samo komentiral sem, da lučke in sirena ne pomenita absolutno prednost. 

sj zelena luč tudi ne :P ...

na žalost :dry: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, lukec pravi:

Zakaj ne povečate nadzora nad vožnjo skozi rdečo,ker tega je absolutno preveč!!!

Pri nas bodo vsak čas podrli zadnji semafor in smo potem brez dela. 

Po pravici povedano pa imamo eno patruljo na AC od Unca do Izole in Fernetičev. Na splošni je tudi ena patrulja in ima nonstop delo v dveh občinah. Kdo naj potem gleda semafor? 

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

sej nadzirajo, običajno stoječe kolone v jutranji konici, pa pišejo potem kazni, preverjeno. :P

 

Ko bom videl stoječo kolono peljati v rdečo, bom lahko rekel, da sem videl že čisto vse :lol1::jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, 3nity pravi:

Iz včerajšnjih Primorskih novic:

"Nerealno je pričakovati, da bi vsake 0,8s pogledala nazaj ob tem ko je zavijala levo in spremljala dogajanje pred seboj".

IMG_20190604_202503~2.jpg

V članku je več novinarskih rac. In štos je v tem, da je tožilstvo zanjo zahtevalo kazensko ovadbo, čeprav ni bilo mogoče ugotoviti, kdo je zaj... zadevo. Ker mrtev ne more odgovarjati, je treba živega obsoditi. 

pred 45 minutami, Tex pravi:

Ma to se zakomplicira. Kje naj avto pusti v križišču? A kar na žgočem soncu naj stoji? Mah, je ja lažje nekje na koncu naselja na avtobusni parkirat in z pištolco skoz okno merit, v klimatiziranem avtu. Pa zaslužek bo večji z radarjem, jih več vozi 60 tik pred koncem naselja kot v rdečo. Učinek ogrožanja pa je .... aja, to ni pomembno, točno.

Sem že večkrat napisal, naj nekdo dokaže, da je bila opravljena meritev hitrosti tik pred koncem naselja. Pa ni bilo nikoli odgovora. Boš tudi ti samo nabijal ali boš dokazal? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Tedybear pravi:

Tole montirat je  "čist simpl"...le:

a. če je križišče državno, je lastnik Direkcija za infrastrukturo - soglasje

b. če je občinsko - soglasje.

c. če je kombinacija obeh - soglasje + soglasje

d. ker gre za snemanje - verjetno mora kakšno soglasje dati varuh čl. pravic, ali pa vsaj informacijska pooblaščenka / zamaščenka.

e.določiti izvajalca - javni razpis

f. MNZ ali policija določiti nekoga, ki bo pregledoval posnetke in pošiljal položnice.

 

Pri točki f. pričakujem, da me bo nekdo ? obvestil, da nimam pojma.

Čitalce tablic nam ravnokar montirajo v vozila. Si vedel? 

pred 39 minutami, Kmet2 pravi:

Ker ti ne zadržiš nobenega pametovanja zase je težko, res težko brat tvoje  bluzenje . 

Ne bo šlo , kolen me boli .

Ne razumem tvojega bluzenja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!