Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

Me prov zanima, po netu tulit #ostanidoma, prbijat na kriz motoriste, ko je pa po fasungo treba, pa jebivetrsko brez maske in rokavic naokoli. ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

a nisi nekje zapisal, da boš mal poservisiral, pol pa mal ofroad po kamnolomu? al sem se zmotil?

Moji mopedi so do nadaljnega lepo parkirani v garaži. Ja, na trialu morem lamele na sklopki menjati. Pa zadnji zavorni disk in ploščice. Hidravlične tekočine in še kako malenkost, sam to ni lih novo... dele mam doma že kar nekaj časa. Verjetno ga bom pol malo zalavfal in na dvorišču skočil preko kakega kosa nečesa. To je pa zaenkrat to, nobenih drugih izletov naokoli ne bo. Pomoje je edini trening na to temo za naslednje tedne - statično balansiranje na trialu, v garaži. Pa bicikl morem na tubeless predelat. Pa 640 morem oprat in malo pretipat. Zadeva vibrira... lahko se kje kak vijak odvije.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, motozajebant pravi:

Bom pazil, ti pa pazi, da te kaka babi ne sklati :004

na babe sem posebej občutljiv :P

 

pred 2 minutami, jskrablin pravi:

Moji mopedi so do nadaljnega lepo parkirani v garaži. Ja, na trialu morem lamele na sklopki menjati. Pa zadnji zavorni disk in ploščice. Hidravlične tekočine in še kako malenkost, sam to ni lih novo... dele mam doma že kar nekaj časa. Verjetno ga bom pol malo zalavfal in na dvorišču skočil preko kakega kosa nečesa. To je pa zaenkrat to, nobenih drugih izletov naokoli ne bo. Pomoje je edini trening na to temo za naslednje tedne - statično balansiranje na trialu, v garaži. Pa bicikl morem na tubeless predelat. Pa 640 morem oprat in malo pretipat. Zadeva vibrira... lahko se kje kak vijak odvije.

pazi da se ne poškoduješ na dvorišču. Statistično se največ nesreč zgodi v bližini doma. Zgrožen sm :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, DAMI34 pravi:

pazi da se ne poškoduješ na dvorišču. Statistično se največ nesreč zgodi v bližini doma. Zgrožen sm :D

Nič bati, za razliko od tebe precej dobro obvladam vožnjo pri nizkih hitrostih (stožci.press) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 hours ago, KLE 500 said:

Tudi jaz sem se danes peljal dobrih 100 km. Umirjeno, po omejitvah, ali vsaj blizu. Malo prometa. Ob normalni vožnji ne vem zakaj bi bilo nevarno.

 Poznam kar nekaj ljudi, tudi tule jih je nekaj, ki so se peljali umirjeno in pod omejitvijami in vseeno pristali na urgenci. In so jih dohtarji sestavli...  Zakaj bi bilo nevarno: kolikokrat si prebral "Izsilil motorista"?  To nevarnost vsi sprejemamo, je pac dejstvo. Tele dni nas pa zdravniki (taisti ki so mnoge skup sestavili itd) prosijo, da naj opustimo motoriranje za kak dan, da se jih se bolj ne obremeni. Ne govorimo o paniki, ipd, govorimo o prosnji zdravstvenih delavcev. In nasem odnosu do te prosnje, nic vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jskrablin pravi:

Nič bati, za razliko od tebe precej dobro obvladam vožnjo pri nizkih hitrostih (stožci.press) :P

ja sej tam se najprej zgodi, ko si misliš da obvladaš :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh


pred 24 minutami, DinDiin pravi:

Me prov zanima, po netu tulit #ostanidoma, prbijat na kriz motoriste, ko je pa po fasungo treba, pa jebivetrsko brez maske in rokavic naokoli. ?

varovalko menjat? glavnih itak ne "smeš", moraš poklicat električarja, ki rešuje Slovenijo (če nimaš ključa in varovalk).

avtomatske menjat? oziroma tudi če je bil predpotopni sistem na navoj, se je to zamenjalo z avtomatskimi

al varovalke za avto, motor?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že dolgo me na bencinskih niso bili tako veseli, kakor zadnji teden, ko vstopam v podkapi, zaprti čeladi in rokavicah. Tudi zadnjič v trgovini enako (pa še vedeli so, da je ne bom izpraznil zaradi velikega prtljažnika). Prometa je občutno manj, zrak je čistejši, ni chemtrailov.... Seveda se vozim z motorjem in tudi naslednji teden se bom. Pač živim za to in mi je pomembno, razen tega ne posedujem alternative. Moraliziranje je čisto OK, vendar bi pričakoval, da je tukaj več ljubiteljev vožnje z motocikli in ne toliko članov Marijine družbe.  V bran svojemu "BMK odnosu" lahko povem le, da pri 120 bolhe in virusi panično zapuščajo ladjo ?. Kot skupnost pa bi lahko pripravili akcijo "vozimo proti koroni" z 10 m razmikom in brez kofetkanja, namesto da si cel dan uničujemo jetra.   V glavnem je bolj varno in manj ofenzivno kot sprehodi v parku in čakanje pred lekarno. Če že moram biti na prisilnem dopustu, bom užival vsaj v najlepšem delu dopusta in posledično umrl dobre volje, ne pa v strahu in internaciji. Ko bodo ceste minirane, bom stališče pač prilagodil.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, lasagna pravi:

Že dolgo me na bencinskih niso bili tako veseli, kakor zadnji teden, ko vstopam v podkapi, zaprti čeladi in rokavicah. Tudi zadnjič v trgovini enako (pa še vedeli so, da je ne bom izpraznil zaradi velikega prtljažnika). Prometa je občutno manj, zrak je čistejši, ni chemtrailov.... Seveda se vozim z motorjem in tudi naslednji teden se bom. Pač živim za to in mi je pomembno, razen tega ne posedujem alternative. Moraliziranje je čisto OK, vendar bi pričakoval, da je tukaj več ljubiteljev vožnje z motocikli in ne toliko članov Marijine družbe.  V bran svojemu "BMK odnosu" lahko povem le, da pri 120 bolhe in virusi panično zapuščajo ladjo ?. Kot skupnost pa bi lahko pripravili akcijo "vozimo proti koroni" z 10 m razmikom in brez kofetkanja, namesto da si cel dan uničujemo jetra.   V glavnem je bolj varno in manj ofenzivno kot sprehodi v parku in čakanje pred lekarno. Če že moram biti na prisilnem dopustu, bom užival vsaj v najlepšem delu dopusta in posledično umrl dobre volje, ne pa v strahu in internaciji. Ko bodo ceste minirane, bom stališče pač prilagodil.

 

bo lušno, ko ti na črpalki ne bi postregli...res bo lušno

ko si vstopil na črpalko si nevede fasal ali prinese korono...zadeva se nugodno širi

kapo dol majster

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi avtomobilisti v odsotnosti javnega prevoza redno tankajo, pa kavo za na pot prešlatajo in rinejo vate s standardnimi "ja en moj znanc se je glih s takim motorjam ubou". Kapo imam pa kar gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, lasagna pravi:

Tudi avtomobilisti v odsotnosti javnega prevoza redno tankajo, pa kavo za na pot prešlatajo in rinejo vate s standardnimi "ja en moj znanc se je glih s takim motorjam ubou". Kapo imam pa kar gor.

verjetno se ne vozakajo za zabavo, ker nimajo kaj bolj pametnega za počet

ok, če te bo snelo, ne kliči...ostani v jarku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštujem tvoje mnenje, vendar me vožnja vedno zabava. Ker imam le dva motocikla, avta pa ne, se z njim ne morem bolj pametno voziti. Resnici na ljubo, tudi če bi ga imel, bi te dni raje izbral motor. Na jarke sem pa že navajen iz svojega HC pijanskega obdobja, ko so bile še noge nevarne ?. Saj bom pazil (sem rekel materi svojega otroka). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, lasagna pravi:

Že dolgo me na bencinskih niso bili tako veseli, kakor zadnji teden, ko vstopam v podkapi, zaprti čeladi in rokavicah. Tudi zadnjič v trgovini enako (pa še vedeli so, da je ne bom izpraznil zaradi velikega prtljažnika). Prometa je občutno manj, zrak je čistejši, ni chemtrailov.... Seveda se vozim z motorjem in tudi naslednji teden se bom. Pač živim za to in mi je pomembno, razen tega ne posedujem alternative. Moraliziranje je čisto OK, vendar bi pričakoval, da je tukaj več ljubiteljev vožnje z motocikli in ne toliko članov Marijine družbe.  V bran svojemu "BMK odnosu" lahko povem le, da pri 120 bolhe in virusi panično zapuščajo ladjo ?. Kot skupnost pa bi lahko pripravili akcijo "vozimo proti koroni" z 10 m razmikom in brez kofetkanja, namesto da si cel dan uničujemo jetra.   V glavnem je bolj varno in manj ofenzivno kot sprehodi v parku in čakanje pred lekarno. Če že moram biti na prisilnem dopustu, bom užival vsaj v najlepšem delu dopusta in posledično umrl dobre volje, ne pa v strahu in internaciji. Ko bodo ceste minirane, bom stališče pač prilagodil.

 

zgrožen sm ;)

pred 44 minutami, Snečer pravi:

verjetno se ne vozakajo za zabavo, ker nimajo kaj bolj pametnega za počet

ok, če te bo snelo, ne kliči...ostani v jarku

običajno, ko te sname nimaš ravno founa za selifie delat pri sebi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

a nisi nekje zapisal, da boš mal poservisiral, pol pa mal ofroad po kamnolomu? al sem se zmotil?

To je vse delaj kot govorim. Nihce ne vodi z zgledom. Štekaš? 
 

vprasanje je retoricno.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kugelschreiber pravi:

To je vse delaj kot govorim. Nihce ne vodi z zgledom. Štekaš? 
 

vprasanje je retoricno.  

citat ni retoričen. Kar je dovoljeno, ni prepovedano. In kako ni zgleda? Previdni ga dajete, najprej na moped potem samo polovica fure pa nazaj, za vzgled :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ni samo prepovedano tisto, kar je zapisano v zakonodaji.

"Prepovedana" so tudi ravnanja v nasprotju z moralnimi načeli.

To spada v ta okvir. Ker pa ravnanja v nasprotju z moralo nimajo neke sankcije, razen družbenega obsojanja, opozarjanja, in ker se eni na to požvižgajo, lahko država izda kakšen akt in je potem črno na belem.

Vožnja z motorjem za zabavo je v dani situacijo nemoralna in neetična :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zelo sočuten človek.

Prav trpim, ker Dami in Snecer nista na motorju :) 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Snečer pravi:

Ampak ni samo prepovedano tisto, kar je zapisano v zakonodaji.

"Prepovedana" so tudi ravnanja v nasprotju z moralnimi načeli.

To spada v ta okvir. Ker pa ravnanja v nasprotju z moralo nimajo neke sankcije, razen družbenega obsojanja, opozarjanja, in ker se eni na to požvižgajo, lahko država izda kakšen akt in je potem črno na belem.

Vožnja z motorjem za zabavo je v dani situacijo nemoralna in neetična :) 

 

kakšno zabavo prosim? Za psihično zdravje, nekaterim se bo pa pred kompom zmešalo..od novic. V bistvu vsi ki se vsaj malo sedaj peljejo, nardijo več za zdravje kot ostali zaprti v bajti. Pa še vitamin D je na soncu :P

 

pred 3 minutami, Darko3g pravi:

Jaz sem zelo sočuten človek.

Prav trpim, ker Dami in Snecer nista na motorju :) 

evo sva že dva, jebenti šiht :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DinDiin pravi:

Me prov zanima, po netu tulit #ostanidoma, prbijat na kriz motoriste, ko je pa po fasungo treba, pa jebivetrsko brez maske in rokavic naokoli. ?

Ajd daj mi zrihtaj masko prosim.. rokavice imam nitrilke ki nih odvrzem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

kakšno zabavo prosim? Za psihično zdravje, nekaterim se bo pa pred kompom zmešalo..od novic. V bistvu vsi ki se vsaj malo sedaj peljejo, nardijo več za zdravje kot ostali zaprti v bajti. Pa še vitamin D je na soncu :P

 

evo sva že dva, jebenti šiht :(

 

Kaj narediš za zdravje na motorju prosim? :)

sej, po eni strani se res strinjam s tabo...greš na motor, se psihično spočiješ, uživaš... je res, ne oporekam. Kaj drugega bistvenega za zdravje pa ne narediš :)

Še vedno pa se je treba zavedat, da ne glede na obdobje, človek na motorju reskira. Pika. 

ti dami to najbolj veš, ne kriv ne dolžan, boloooovanje (nevem kolk časa). 

Ne govorim, da zdaj pa treba skozi življenje samo doma ležat in pazit da se ti kaj ne zgodi, življenje je treba uživat, včasih reskirat, itd. A v trenutnih okoliščinah, definitivno ni pametno na motor. Verjetno tudi fant, ki je kušnil ograjo, je bil previden, pa se je zgodil... se zgodi. 

in ne zdaj nabijat, da hodijo v trgovino, strički in babice po bankah, se družijo v parkih, itd. Smo na moto forumu in o tem debatiramo. 

da se pa ne bo kdo užaljenega našel...ne obsojam nikogar, ki se vozi. Vsak zase ve, kaj in kako... in vsak zase odgovoren :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

Kaj narediš za zdravje na motorju prosim? :)

sej, po eni strani se res strinjam s tabo...greš na motor, se psihično spočiješ, uživaš... je res, ne oporekam. Kaj drugega bistvenega za zdravje pa ne narediš :)

Še vedno pa se je treba zavedat, da ne glede na obdobje, človek na motorju reskira. Pika. 

ti dami to najbolj veš, ne kriv ne dolžan, boloooovanje (nevem kolk časa). 

Ne govorim, da zdaj pa treba skozi življenje samo doma ležat in pazit da se ti kaj ne zgodi, življenje je treba uživat, včasih reskirat, itd. A v trenutnih okoliščinah, definitivno ni pametno na motor. Verjetno tudi fant, ki je kušnil ograjo, je bil previden, pa se je zgodil... se zgodi. 

in ne zdaj nabijat, da hodijo v trgovino, strički in babice po bankah, se družijo v parkih, itd. Smo na moto forumu in o tem debatiramo. 

da se pa ne bo kdo užaljenega našel...ne obsojam nikogar, ki se vozi. Vsak zase ve, kaj in kako... in vsak zase odgovoren :)

reku si da se ne smem jezit, da se po eni strani strinjaš z mano, da se reskira velja vedno, ampak lej tole, boš mogoče razumel temo vtisi z dnevnih voženj : :P

 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

reku si da se ne smem jezit, da se po eni strani strinjaš z mano, da se reskira velja vedno, ampak lej tole, boš mogoče razumel temo vtisi z dnevnih voženj : :P

 

 

Zanimal me je predvsem, kaj narediš za zdravje? ;)

Ne, ne razumem... menjaj ženo potemtakem? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

1. Zanimal me je predvsem, kaj narediš za zdravje? ;)

2. Ne, ne razumem... menjaj ženo potemtakem? :)

1. psiha je tudi zdravje, sedenje na klopci v gozdičku, prejemanje vitamina D, relax itd al pa samo nabijam. Odgovor si izberi sam.

2. raje poznan hudič kot nov :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

1. psiha je tudi zdravje, sedenje na klopci v gozdičku, prejemanje vitamina D, relax itd al pa samo nabijam. Odgovor si izberi sam.

2. raje poznan hudič kot nov :P

 

otroške kapljice za vitamin D vzami :) 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snečer pravi:

otroške kapljice za vitamin D vzami :) 

al pa Arbidol preventivno :P

pa litr rizlinga in mi bodo tički prepevali kar doma na kavču :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!