Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

https://www.24ur.com/novice/slovenija/nekdanji-direktor-avp-igor-velov-obtozen-jemanja-podkupnine.html

Citiraj

Specializirano državno tožilstvo je sredi marca vložilo za zdaj še nepravnomočno obtožnico proti nekdanjemu direktorju agencije za varnost prometa Igorju Velovu. Tožilstvo mu očita, da je leta 2016 20.000 evrov vreden posel pogojeval z nakazilom 4000 evrov boksarskemu klubu iz Kranja.

Nekdanjemu direktorju agencije za varnost prometa tožilstvo očita, da je pred štirimi leti na službenem sestanku z ljubljanskim podjetjem, ki naj bi naredilo aplikacijo za varne šolske poti, pridobitev posla, vrednega 20.000 evrov, pogojeval z nakazilom štirih tisočakov boksarskemu klubu iz Kranja, poročajo Slovenske novice.

Ni mogoče...

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

sem prebral enega forumaša, ki je tega Velova ful hvalil, ker je bil sponzor belim golobom ali nekaj podobnega.

ps, je mogoče, in končno da so ga mal pujska

Ob 11. 5. 2020 ob 9:20, Snečer pravi:

Letos ni bilo famoznih tečajev varne vožnje, pa statistika tega ne kaže ...

se bojijo okužb :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

sem prebral enega forumaša, ki je tega Velova ful hvalil, ker je bil sponzor belim golobom ali nekaj podobnega.

ps, je mogoče, in končno da so ga mal pujska

se bojijo okužb :P

 

ubistvu še vedno temelji na izjavi enega človeka. Pa ne zagovarjam tega Velota... 

Kot bi jaz rekel, Dami34 je ukradel pol kombija robe. In bi se te začelo na veliko in široko obtoževati. 

Če je to res zahteval, denarna kazen in zapor. pika. Do takrat pa počakajte z obtožbami :) 

ps. Kdo so beli golobi? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, motozajebant pravi:

ubistvu še vedno temelji na izjavi enega človeka. Pa ne zagovarjam tega Velota... 

Kot bi jaz rekel, Dami34 je ukradel pol kombija robe. In bi se te začelo na veliko in široko obtoževati. 

Če je to res zahteval, denarna kazen in zapor. pika. Do takrat pa počakajte z obtožbami :) 

ps. Kdo so beli golobi? 

Velov je nedolžna ptičica... :P mal preber tole temo 150 strani nazaj

ps. beli golobi so nekaj kar je bele barve :D

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

Velov je nedolžna ptičica... :P mal preber tole temo 150 strani nazaj

ps. beli golobi so nekaj kar je bele barve :D

 

ma ne, izhajal sem iz tega članka... sej, čist zna bit, da je to vse res... sam vseen... do obsodbe je nedolžen. To lahko Snecer potrdi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motozajebant pravi:

ma ne, izhajal sem iz tega članka... sej, čist zna bit, da je to vse res... sam vseen... do obsodbe je nedolžen. To lahko Snecer potrdi :)

To pa res, dokler ni obdolžen je nedolžen. Se strinjam. Tud da je pijan mal po bankinah vozu ni res, ker je sam avto zavil tja. In pol je sam avto tam ostal. Velova je žena prišla iskat. In priče, ki so dejale da je "nabit" prišel na sestanek je zgolj kleveta. Ampak vse to smo že dal skozi. Kot sem rekel, en kup strani nazaj.

Aja, da ni več šef AVP je pa zgolj slučaj :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

To pa res, dokler ni obdolžen je nedolžen. Se strinjam. Tud da je pijan mal po bankinah vozu ni res, ker je sam avto zavil tja. In pol je sam avto tam ostal. Velova je žena prišla iskat. In priče, ki so dejale da je "nabit" prišel na sestanek je zgolj kleveta. Ampak vse to smo že dal skozi. Kot sem rekel, en kup strani nazaj.

Aja, da ni več šef AVP je pa zgolj slučaj :P

 

aja to je ta tip? Vidš, ne spremljah teh neumnosti, pa potem ne vem... 

Kot sem napisal, uradno je nedolžen :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, motozajebant pravi:

aja to je ta tip? Vidš, ne spremljah teh neumnosti, pa potem ne vem... 

Kot sem napisal, uradno je nedolžen :) 

prevod, al pa kako naj sofisticirano in čimbolj vljudno napišem:

CIGO jedni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obdolžen je, dokler ni pravnomočno obsojen, je nedolžen .. bosta zdaj razumela :huh:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, maus pravi:

Obdolžen je, dokler ni pravnomočno obsojen, je nedolžen .. bosta zdaj razumela :huh:

 

Jaz nimam kaj razumet. Napisal sem do obsodbe je nedolžen. A sem se zmotil? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, DAMI34 pravi:

To pa res, dokler ni obdolžen je nedolžen. Se strinjam.

 

@motozajebant ...bolj ne na tole letelo ;) 

pred 21 minutami, motozajebant pravi:

Jaz nimam kaj razumet. Napisal sem do obsodbe je nedolžen. A sem se zmotil? 

vseeno razumeš, kaj nimaš, kaj razumeti .. zdaj pa jaz ne razumem :P 

sem pojasnil zgoraj ;)  ... a zdaj razumeš :jezik: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, maus pravi:

@motozajebant ...bolj ne na tole letelo ;) 

 

a nba koncu si vseeno vprašal v dvojini :P  A je Dami noseč al ga to naslavljaš kot uporabnika in moderatorja? :lol1:

zdej vse razumem... HOW YES NO :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus nehi nas zajebavat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, motozajebant pravi:

Če je to res zahteval, denarna kazen in zapor. pika. Do takrat pa počakajte z obtožbami :) 

če je zahteval plačilo nekega "sponzorstva" ni nič .. če je pa ta denar pobral on osebno potem iz kluba pa je..

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

To pa res, dokler ni obdolžen je nedolžen.

dokler ni obsojen .. dejansko do pravnomočnostosti sodbe.. prej je vse nedolžen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, thumper pravi:

če je zahteval plačilo nekega "sponzorstva" ni nič .. če je pa ta denar pobral on osebno potem iz kluba pa je..

dokler ni obsojen .. dejansko do pravnomočnostosti sodbe.. prej je vse nedolžen..

sponzoriranec pa mu je rekel hvala oz pustil, da 3x boksne v vrečo :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, thumper pravi:

če je zahteval plačilo nekega "sponzorstva" ni nič .. če je pa ta denar pobral on osebno potem iz kluba pa je..

dokler ni obsojen .. dejansko do pravnomočnostosti sodbe.. prej je vse nedolžen..

Mislim da bo tule @Snečer znal kaj več povedati. A jaz mislim, da če za sklenitev posla pogojuješ nakazilo nekam... da je to kaznivo.

Nevem, pomoje, nisem v tej stroki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, motozajebant pravi:

Mislim da bo tule @Snečer znal kaj več povedati. A jaz mislim, da če za sklenitev posla pogojuješ nakazilo nekam... da je to kaznivo.

Nevem, pomoje, nisem v tej stroki. 

strokovno in davčno je to uradno imenovano sponzorstvo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, ampak pogojevanje posla s kakršnimkoli plačilom kamorkoli (tudi z darili ali z nematerialnimi dobrinami) je korupcija. Vprašanje pa je, kako stroka to opredeli in dokaže.

Slišal pa sem že za mnogo primerov poslov, kjer so bila potrebna nakazila na razne športne klube.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, thumper pravi:

strokovno in davčno je to uradno imenovano sponzorstvo..

Ne boš verjel, da sem za besedo sponzorstvo vedel. Sem jih tudi sam malo morje uredil.

A da sklenitev nekega posla pogojuješ s sponzorstvo, je za moje pojme koruptivno dejanje. 

 

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, motozajebant pravi:

Ne boš verjel, da sem za besedo sponzorstvo vedel. Sem jih tudi sam malo morje uredil.

A da sklenitev nekega posla pogojuješ s sponzorstvo, je za moje pojme koruptivno dejanje. 

 

Kaznivo dejanje seveda.

Citiraj

Jemanje podkupnine

261. člen

(1) Uradna oseba ali javni uslužbenec, ki zase ali za koga drugega zahteva ali sprejme nagrado, darilo ali kakšno drugo korist ali obljubo oziroma ponudbo take koristi, da bi v mejah svojih uradnih pravic opravila uradno dejanje, ki ga ne bi smela opraviti, ali da ne bi opravila dejanja, ki bi ga morala ali smela opraviti ali kako drugače zlorabila svoj položaj, ali kdor posreduje pri takem podkupovanju, se kaznuje z zaporom od enega do osmih let in denarno kaznijo.

(2) Uradna oseba ali javni uslužbenec, ki zase ali za koga drugega zahteva ali sprejme nagrado, darilo ali kakšno drugo korist ali obljubo oziroma ponudbo take koristi, da bi v mejah svojih uradnih pravic opravila uradno dejanje, ki bi ga tudi sicer morala ali smela opraviti, ali da ne bi opravila dejanja, ki ga tudi sicer ne bi smela opraviti, ali kako drugače uporabila svoj položaj, ali kdor posreduje pri takem podkupovanju uradne osebe, se kaznuje z zaporom od enega do petih let in denarno kaznijo.

(3) Uradna oseba ali javni uslužbenec, ki, potem ko opravi oziroma ne opravi uradnega dejanja iz prejšnjih odstavkov, zahteva ali sprejme v zvezi s tem nagrado, darilo ali kakšno drugo korist, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do štirih let in denarno kaznijo.

(4) Sprejeta nagrada, darilo in kakšna druga korist se vzamejo.

V zadevi pa je šlo za poskus, ki je pa tudi kazniv.

Ker do "sponzoriranja" ni prišlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snečer pravi:

Kaznivo dejanje seveda.

V zadevi pa je šlo za poskus, ki je pa tudi kazniv.

Ker do "sponzoriranja" ni prišlo.

Thumper pravi drugače :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, motozajebant pravi:

Thumper pravi drugače :)

On je morda opisal formalni pogled na to, ne pa dejanskega :) 

Primer:

tatvina: formalno sprememba lastništva in posesti :) (približno), dejansko pa za odsekat roko

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali recimo sponzor, za izpušne cevi, podkupi voznika z denarjem, da zmaga in s tem sponzorju pridobi materialne koristi, ker imajo kupci tega proizvoda mišljenje, da bodo tudi oni zmagovalci, naredil kaznivo dejanje :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

Ali recimo sponzor, za izpušne cevi, podkupi voznika z denarjem, da zmaga in s tem sponzorju pridobi materialne koristi, ker imajo kupci tega proizvoda mišljenje, da bodo tudi oni zmagovalci, naredil kaznivo dejanje :huh: 

ne, kaznivo bi bilo, če bi ga podkupil da izgubi. Na poraz lahko vplivaš, na zmago tudi a bistveno težje in je odvisna od večih dejavnikov :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!