Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

2 hours ago, Snečer said:

Ja, vsi razlogi so izpolnjeni za nezgodo:

1. cestak projektil,

2. objestni divjak ter

3. čredna vožnja

Ali niti zbog jednog od navedenih razloga nije otisao u maline:

1. cestak projektil - to znaci po defaultu jurnjava po cesti?! 

2. objestni divjak ter - nije vozio brzo

3. čredna vožnja - tek zbog toga nije pao



 

Popravljeno . Popravil kronik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, kronik pravi:

Ali niti zbog od navedenih razloga nije otisao u maline!! 

 

Prav zaradi navedenih razlogov je odletel pa še kakšen dodaten poleg.

Pri nezgodi se vse poklopi. Še preden je sedel na motor, je vse pripravil da bo letelo.

Sicer pa tudi, jaz nikjer ne vidim nobenih malin.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/29/2021 at 9:28 AM, Lipstick said:

Ko je kkšn za mamo preveč zagnan, mu tam večkrat poblendam z zadnjo zavoro ....

2019 sem se vracal proti domu, me je dohitela ena skupina, prehitela in sem sel potem za njimi.

Ti si sel lepo v ovinke, drugi pa niti ne. Ne spomnim se vec mopedov, sta se pa dva v dveh levih ovinkih kar lepo "zaplezala" in ni dosti manjkalo do roba cesta, v enem desnem je slo potem na levo stran.

Po par ravninah ste se potem odpeljali naprej, ker bi moral nad 5.000 rpm tiscat, kar pa mi ni prevec vsec.

No v Karlobag smo prisli skupaj spet, ustavil se nisem, ker nisel vedel da si ti, ostali pa niso imeli nasih tablic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, kronik pravi:

Ali niti zbog jednog od navedenih razloga nije otisao u maline:

1. cestak projektil - to znaci po defaultu jurnjava po cesti?! 

2. objestni divjak ter - nije vozio brzo

3. čredna vožnja - tek zbog toga nije pao



 

1. da, SS projektil po defaultu dirkanje, logično, saj gre za dirkalnik in ne gs penzić mašino

2. preko 100 so navijali

3. ravno zaradi črede je izpadel, ker ni zvozil, preko zmožnosti in znanja

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, Snečer said:

1. da, SS projektil po defaultu dirkanje, logično, saj gre za dirkalnik in ne gs penzić mašino

2. preko 100 so navijali

3. ravno zaradi črede je izpadel, ker ni zvozil, preko zmožnosti in znanja

 

Snecer ne podcjenjuj GS-a!! 
 

Pa na drzavnin cestama u Austriji i je dozvoljeno 100km/h plus neka tolerancija! 
 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Snečer pravi:

1. da, SS projektil po defaultu dirkanje, logično, saj gre za dirkalnik in ne gs penzić mašino

2. preko 100 so navijali

3. ravno zaradi črede je izpadel, ker ni zvozil, preko zmožnosti in znanja

 

1. če prav vidim samo 600ccm SS motor, cca 120 konjev...tok ma GS :P

2. 100km/h za tisti odsek je malo, zlahka tudi 30% več, vsaj iz posnetka

3. izpadel je drugi v koloni, sem 100% da bi v vsakem primeru izpadel tudi sam. Začetnik na motorju, adrenalin, malo znanja. Absolutno napačen vstop v zavoj, neznanje na zaviranju, prpa pri polaganju

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, kronik pravi:

Snecer ne podcjenjuj GS-a!! 
 

Pa na drzavnin cestama u Austriji i je dozvoljeno 100km/h plus neka tolerancija! 
 

 

poglej kak ga premetava v ovinku in zaviranje :) na 19s že vse vidim, na 1:07 vozi kot da mu nekdo streže po življenju... gska plava po ovinku, da jo bo prelomilo, 1:47 prehiteva že nekoga, ki prehiteva...

je pa to povsem običajna vožnja na Jadranki, tako da nesreče tam ne presenečajo.

 

 

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

1. če prav vidim samo 600ccm SS motor, cca 120 konjev...tok ma GS :P

2. 100km/h za tisti odsek je malo, zlahka tudi 30% več, vsaj iz posnetka

3. izpadel je drugi v koloni, sem 100% da bi v vsakem primeru izpadel tudi sam. Začetnik na motorju, adrenalin, malo znanja. Absolutno napačen vstop v zavoj, neznanje na zaviranju, prpa pri polaganju

GS ima še kakšnih 80kg več :) 

tako je kot sem napisal in še kakšen dodaten razlog poleg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snečer pravi:

 

GS ima še kakšnih 80kg več :) 

tako je kot sem napisal in še kakšen dodaten razlog poleg

še vedno leti, maš adv motorje s 160 konji, pa ST motorje z velik konji,.teža ni problem, ko 1x leti je problem ustaviti. 

 

poudarjam ponovno, da oblika motorja ni kriva za neumnost šoferja, ampak precenjevanje, drugega ni. S takim načinom vožnje, kot ga gledam na posnetku, bi zlahka tudi z Versisom travo objemal :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Snečer said:

poglej kak ga premetava v ovinku in zaviranje :) na 19s že vse vidim, na 1:07 vozi kot da mu nekdo streže po življenju... gska plava po ovinku, da jo bo prelomilo, 1:47 prehiteva že nekoga, ki prehiteva...

je pa to povsem običajna vožnja na Jadranki, tako da nesreče tam ne presenečajo.

 

 

GS ima še kakšnih 80kg več :) 

tako je kot sem napisal in še kakšen dodaten razlog poleg

Snecer nisam siguran da si dovoljno kompetentan za ovakav osvrt tudje voznje. 
 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dramatiziranje okoli nekaterih ovinkov na jadranki je popolnoma irelevantno. Če je znak recimo 50, je nekomu, ki je 10x na leto dol, še 100 premalo... Eni se pa skozi isti ovinek peljemo 70, in nam je čist ok...

Bi bilo pa mnooogo bolj zanimivo od prežvečenih videospotov iz Jadranke gledat filmček takih rejserjev, če bi šli na Grobnik. Se mi pa dozdeva, da bi tam pretežno drugi njih prehitevali...:naughty:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, izibajker said:

Dramatiziranje okoli nekaterih ovinkov na jadranki je popolnoma irelevantno. Če je znak recimo 50, je nekomu, ki je 10x na leto dol, še 100 premalo... Eni se pa skozi isti ovinek peljemo 70, in nam je čist ok...

Bi bilo pa mnooogo bolj zanimivo od prežvečenih videospotov iz Jadranke gledat filmček takih rejserjev, če bi šli na Grobnik. Se mi pa dozdeva, da bi tam pretežno drugi njih prehitevali...:naughty:

taj sa GS-om je bio na Grobniku dok je jos imao XR-a. 
Mislim da sada trazi neki motor koji ce mu sluziti samo za stazu

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, kronik pravi:

Snecer nisam siguran da si dovoljno kompetentan za ovakav osvrt tudje voznje. 
 

Ti si kakšen inženir prometne stroke?

Zapisal sem svoje mnenje in opažanja o sami vožnji.

V tem video posnetku so pri določenih manevrih elementi kaznivega dejanja.

Citiraj

Obijesna vožnja u cestovnom prometu
Članak 226.

Sudionik u cestovnom prometu koji iz obijesti teško krši propise o sigurnosti prometa vozeći u stanju nesposobnosti za vožnju izazvanoj trošenjem alkohola uz koncentraciju od najmanje 1,50 g/kg alkohola u krvi, ili droge ili psihoaktivnih lijekova, ili vozeći u zabranjenom smjeru, ili pretječući na nepreglednom mjestu kolonu vozila, ili vozeći brzinom koja prelazi pedeset km/h iznad dopuštene u naseljenom mjestu ili području s naznačenim ograničenjem brzine, izazove opasnost za život ili tijelo ljudi,

kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

Te elemente sem zaznal v video posnetku. 

Pri nas podobno.

Citiraj

Nevarna vožnja v cestnem prometu

324. člen

(1) Voznik motornega vozila, ki v cestnem prometu povzroči neposredno nevarnost za življenje ali telo kakšne osebe s tem, da

1)     vozi pod vplivom alkohola z več kot 1,10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka ali vozi pod vplivom prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi, ali

2)     prekorači hitrost za več kot 30 km/h od dovoljene na območju za pešce, na območju umirjenega prometa ali na območju omejene hitrosti ali za več kot 50 km/h od dovoljene na cesti, ali

3)     vozi predrzno ali brezobzirno ali vozi motorno vozilo, ki ga nima pravice voziti, in pri tem:

-  ne upošteva pravil o prehitevanju, prednosti ali varnostni razdalji, ali

-  na cesti, ki ima dva ali več označenih pasov za vožnjo v eno smer, vozi po smernem vozišču, namenjenem vožnji v nasprotni smeri, obrača ali vozi vzvratno ali poskuša tako voziti, ali

-  ne prilagodi hitrosti vožnje na nepreglednih odsekih ceste, v križiščih, pred prehodi za pešce ali ob njih, kolesarskih stezah ali prehodih, prehodih ceste čez železniško progo, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do treh let.

(2) Kdor stori dejanje iz prejšnjega odstavka iz malomarnosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.

(3) Če ima dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena za posledico prometno nesrečo z lahko telesno poškodbo ene ali več oseb, se storilec kaznuje za dejanje iz prvega odstavka z denarno kaznijo ali zaporom od treh mesecev do treh let in s prepovedjo vožnje motornega vozila, za dejanje iz drugega odstavka tega člena pa z denarno kaznijo ali z zaporom do dveh let.

(4) Če ima dejanje iz prvega odstavka tega člena za posledico prometno nesrečo s hudo telesno poškodbo ene ali več oseb, se storilec kaznuje z zaporom do petih let in s prepovedjo vožnje motornega vozila.

(5) Če ima dejanje iz prvega odstavka tega člena za posledico prometno nesrečo s smrtjo ene ali več oseb, se storilec kaznuje z zaporom od enega do dvanajstih let in s prepovedjo vožnje motornega vozila.

(6) Storilcu, ki ni imel pravice voziti motornega vozila, s katerim je bilo storjeno kaznivo dejanje iz prvega, drugega, tretjega, četrtega ali petega odstavka tega člena, se to motorno vozilo vzame. Motorno vozilo, ki je last druge osebe, se vzame, če je ta oseba omogočila, dopustila ali dovolila vožnjo storilcu, za katerega je vedela ali bi bila mogla vedeti, da nima pravice voziti.

GSar na videu posnetku in tisti, ki ga je snemal sta zrela za arest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, kronik pravi:

Snecer ne podcjenjuj GS-a!! 
 

Pa na drzavnin cestama u Austriji i je dozvoljeno 100km/h plus neka tolerancija! 
 

 

Tole je pa primer objestne vožnje.

Dva motorista istočasno prehitevata isti avto, pa kam to sodi....?

Pa ko snemalec sili na črto, ko nasproti pripeljeta 2 motorja, a si predstavljaš kako jjih  zmedel in bi zato lahko naredila kakšno napako zatem....  kaj pa veš koliko izkušen je motorist, ki.pripelje nasproti in ga nasproti vozeči s svojim manevrom dejansko ogrozi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je na grobniku kaj drugačen asfalt, da cestni rejserji ne bi speljali ovinka? Sprašujemzaprjatla ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitevat motor, ki že prehiteva avto. Ne vem no...

Vsak ima svoje užitke, tud jest nisem zgled CPP-ja. Ampak je fajn če pridem konc dneva dam, da me ne zbije projektil, ki vozi v v nasproto smer. In obratno, da jaz ne zbijem koga, ki vozi v nasprotno smer. Točno tko kot je Endlih napisal. Lahko maš nebro izkušenj. Kaj pa tisti, ki pride nasproti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Snečer said:

Ti si kakšen inženir prometne stroke?

 

Studirao sam na prometnom falkutetu u Zagrebu .....

 

A sve ostale clanove zakonika koje si napisao ne stoje... niti alkohol, niti droga niti pretjecanje na nepreglednom mjestu ...

Zaboravljas da kamera nije motirana u visini ociju vozaca motocikla. vec dosta nize. Samim time se mijenja i percepcija situacije kod preticanja. Uz to glavu i tako i vidno polje mozes ( cak moras ) okrenuti u smjeru u kojem zelis ici - kamera to ne moze

Popravljeno . Popravil kronik
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, DAMI34 said:

A je na grobniku kaj drugačen asfalt, da cestni rejserji ne bi speljali ovinka? Sprašujemzaprjatla ?

na dirkališčih CPP ne velja, pol pa so cestni rersji izgubljeni, ker jim ni jasno kako naj dobijo sekunde, če ne morejo naredit večjega prekrška kot ostali. A ni to fora street rejsanja? ?

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, kronik said:

..Zaboravljas da kamera nije motirana u visini ociju vozaca motocikla. vec dosta nize. Samim time se mijenja i percepcija situacije kod preticanja. ....

image.thumb.png.70e6639829629405b86d76de279f9280.png

Mja no, geometrije nisi ravno kaj dosti naštudiral, s kamero je na črti, z glavo pa čez. Glede na to da ne prehiteva, je to jasen znak da ne obvlada ravno voznje.

slika je iz 5. sekundo, prehitevanje je bilo ze zdavnaj končano pa se mu ni dalo vrnit na njegov pas. Očitno je na vodi čutil da mu ze nosijo lignje na mizo pa se je mudilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, kronik pravi:

Studirao sam na prometnom falkutetu u Zagrebu .....

 

A sve ostale clanove zakonika koje si napisao ne stoje... niti alkohol, niti droga niti pretjecanje na nepreglednom mjestu ...

Zaboravljas da kamera nije motirana u visini ociju vozaca motocikla. vec dosta nize. Samim time se mijenja i percepcija situacije kod preticanja. Uz to glavu i tako i vidno polje mozes ( cak moras ) okrenuti u smjeru u kojem zelis ici - kamera to ne moze

1:56 je prehitevanje kolone na nepreglednem delu.

Če slučajno ne bi šlo za kaznivo dejanje pa je bilo storjenih cel kup prekrškov za odvzem vozniškega dovoljenja.

Tudi tablico je izgubil. 

Take modele je treba s ceste spravit. 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, nejc74 pravi:

na dirkališčih CPP ne velja, pol pa so cestni rersji izgubljeni, ker jim ni jasno kako naj dobijo sekunde, če ne morejo naredit večjega prekrška kot ostali. A ni to fora street rejsanja? ?

Zakaj pa rabim sekunde?

Na pisti ni:

Nasprotivozecih

Sodra

Avtobusnih postaj

Sekalcev ovinkov

Preglefnost je fantasticna

Ni avtodomarjev niti taljanov ki sredi ovinka nabirajo rozice

 

Se pravi, kje me pista lahko nauci, kaj vse se na cesti lahko zgodi?

Se bolj pomembno vprasanje, ker vse skupaj se je zacelo z videoposnetkom o precenjevamju lastnih zmoznost in malinami..torej?

Je kriva oblika motorja? 609ccm ss moped?

Voznja v skupini?

Itd...seveda vsak ki ne zmore zvozit ovinka po pameti na jadranki, rad pofilozofira kako bi jadranckoti bili prehitevani na grobniku. Ampak se sprasujem, a je to pomemben podatek?

 

Moj je samo eden. Preziveti jadranko zvsemi njenimi pastmi ter uzivati. Nikjer nisem zapisal kako hitro mora kak ovinek biti odpuljen, sem pa veliko filozofiral kje so pasti.

Kdor razume bo razumel, drugi bodo zganjali fousijo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 minutes ago, nejc74 said:

image.thumb.png.70e6639829629405b86d76de279f9280.png

Mja no, geometrije nisi ravno kaj dosti naštudiral, s kamero je na črti, z glavo pa čez. Glede na to da ne prehiteva, je to jasen znak da ne obvlada ravno voznje.

 

a gdje je kamera bila montirana? 
Sa druge strane bez obzira sta dolazi iz kontra smjera i dalje bi bilo dovoljno vremena za korigirati putanju! 

i to je jedina greska snimatelja? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, nejc74 pravi:

image.thumb.png.70e6639829629405b86d76de279f9280.png

Mja no, geometrije nisi ravno kaj dosti naštudiral, s kamero je na črti, z glavo pa čez. Glede na to da ne prehiteva, je to jasen znak da ne obvlada ravno voznje.

slika je iz 5. sekundo, prehitevanje je bilo ze zdavnaj končano pa se mu ni dalo vrnit na njegov pas. Očitno je na vodi čutil da mu ze nosijo lignje na mizo pa se je mudilo.

dokler je fraj lahko voziš po bilo katerem pasu, sam jajca moš met :P

Vsekakor bi žele, da se vrnemo na prvi posnetek SSa, ki je šel v blagem ovinku v travo. Tam se je vse začelo..od tam izvira "da GS " pa česa takega ne zmore...itd...

 

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Prehitevat motor, ki že prehiteva avto. Ne vem no...

Vsak ima svoje užitke, tud jest nisem zgled CPP-ja. Ampak je fajn če pridem konc dneva dam, da me ne zbije projektil, ki vozi v v nasproto smer. In obratno, da jaz ne zbijem koga, ki vozi v nasprotno smer. Točno tko kot je Endlih napisal. Lahko maš nebro izkušenj. Kaj pa tisti, ki pride nasproti?

kar vem, je to samo pokazatelj, da niso na jadranki SS rakete problem, oziroma izključen problem, ampak da GS zmore enako, če ne še bolj objestno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Snečer said:

1:56 je prehitevanje kolone na nepreglednem delu.

Če slučajno ne bi šlo za kaznivo dejanje pa je bilo storjenih cel kup prekrškov za odvzem vozniškega dovoljenja.

Tudi tablico je izgubil. 

Take modele je treba s ceste spravit. 

 

 

u RH je imanje tablice sa sobom koja nije montirana na motur kazna od 25,-€ ca. 
Naravno ako mui ne stanes na njegovu kuhacu ili kako se vec ta stvar zove. 

 

Brzinomjera nema -. tesko je reci kojom se brzinom voze.

Zbog cega mislis da ti imas pravo reci tko treba biti na cesti i imati dozvolu za voznju a tko ne? 

Samo za informaciju na spomenutom zavoju sa zidom je vise palo sporih ( tipa Snecer ) vozaca nego tih takozvanih rejsera 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, nejc74 said:

na dirkališčih CPP ne velja, pol pa so cestni rersji izgubljeni, ker jim ni jasno kako naj dobijo sekunde, če ne morejo naredit večjega prekrška kot ostali. A ni to fora street rejsanja? ?

pitam za prijatelj: koja je to definicija steet rejsanja? 

i koji je cilj street rejsanja? 

Mozda sam i ja jedan takav??? 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!