Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

8 minutes ago, ChilliPalmer said:

Zadnjic je bil en slovenc na jadranki prov tkole....  Upam, da mu je kolega s TDM povedal, da je smesn kar dela :)

 

Kronik, a kolegu na GSu tud guma zdrzi sam 1500,tko k teb? :)

interesantno da mu guma izdrzi cak dvostruko dulje!!

2 minutes ago, Spasku said:

Nekateri preprosto niso za na motor in in bi bilo  boljše da ne naredijo izpita za motor in z svojo nerodnostjo večkrat podejo  pri majhni hitrosti ali na mestu al pa ne speljejo ovink takih nesreč nisem zasledu vedno je bila hitrostkriva.Drugo je pa tista  neumna vožnja na tistem posnetku skozi naselja ,straske ceste ...itd namesto 50 Km - 150Km na uro.Tako so ubili tistega nedolžnega  motorista kakšen mesec nazaj ko so ga pokosili norci na svojem pasu.  

mislis na onog jednog koji je pokupio dvojicu?! 
taj i nije bio brz!! 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, kronik said:

interesantno da mu guma izdrzi cak dvostruko dulje!!

mislis na onog jednog koji je pokupio dvojicu?! 
taj i nije bio brz!! 

Se ne spomnim točno imena bom malo poiskal neki čuperisti mislim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Snečer said:

teža motorja še kako vpliva in sam tip motorja tudi...

kažeš in limaš videoposnetke policajec, ki cele dneve drajsajo poligon, to je njihova služba

ajde pokaži ti svoj video kako se na poligonu s precej lažjim motorjem sukaš...

osnove fizike:

lažji in bolj vodljiv motor je lažje vozit

 

sasda kada to znam mogu se jos slobodnije voziti po sloveniji. A ako me jedan i zaustavi odmah cu mu pokazati ovaj post i poslati ga na poligon da nesto nauci.

 

jesi li kada probao voziti GoldWing? Nisi jeli tako? Da jesi shvatio bi svoju gresku u oznacenoj recenici! 

 

17 minutes ago, ChilliPalmer said:

Zadnjic je bil en slovenc na jadranki prov tkole....  Upam, da mu je kolega s TDM povedal, da je smesn kar dela :)

 

Kronik, a kolegu na GSu tud guma zdrzi sam 1500,tko k teb? :)

ovaj ce jos malo i laktom strugati po cesti! ali je zato motiviran!! 

Ali tocno takvi su opasni bez obzira na brzinu kretanja..... 

4 minutes ago, Spasku said:

Se ne spomnim točno imena bom malo poiskal neki čuperisti mislim

nazalost tamo se precesto nesto ruzno dogadja.

Lako je moguce da i ne mislimo na istoga. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, kronik pravi:

Jedan na GSu koji bi brzinom kretanja odgovarao moralnim vrijednstima vecine komentatora. 

Vozi po ogranicenju i pazi na druge ?

 

kar se mene tiče, so taki problem.

1. s kako informacijo in iskušnjami jim je potrebno pomagat

2. ne škodi predebatirat takih situacij, veliko več jih je kot cestnih projektilov

3. cesta ni dirkališče, ampak včasih paše stisnit uno ročko na desni :P

4. do sedaj, še nisem spoznal osebe, ki bi se 100% držala vseh predpisov (sorri @Snečer) sem pa spoznal take, ki veliko dajo na "lastne omejitve". Nekateri strogo pazijo na omejitev 50km/h in ne bodo šli niti kmja hitreje, sem spoznal take, ki prekršijo vse "predpise", a za moj osebni vtis obvladajo vožnjo v nulo. Seveda ne bom delal krivice malce počasnejšim, zlahka naštejem nekaj članov MSja, ki vozijo dobro. Ampak še 1x, nikoga, čisto nikogar ne poznam , ki bi se šel AŠ na cesti.

5. torej moj izvleček, čisto me brigajo raznorazne table ob cesti. dokler imam občutek, da je tisti pred mano ali za mano siguren. Pa tudi njegova brzina me ne zanima. Če gre 2x hitreje od mene al pol počasneje. Dokler varno in normalno izpelje vse, dokler predvideva in dobro rešuje nevarne situacije.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, kronik pravi:

sasda kada to znam mogu se jos slobodnije voziti po sloveniji. A ako me jedan i zaustavi odmah cu mu pokazati ovaj post i poslati ga na poligon da nesto nauci.

 

jesi li kada probao voziti GoldWing? Nisi jeli tako? Da jesi shvatio bi svoju gresku u oznacenoj recenici! 

 

ovaj ce jos malo i laktom strugati po cesti! ali je zato motiviran!! 

Ali tocno takvi su opasni bez obzira na brzinu kretanja..... 

nazalost tamo se precesto nesto ruzno dogadja.

Lako je moguce da i ne mislimo na istoga. 

 

 

vozil enkrat za GW, v vsakem ovinku mu je iskrilo...

ti v video posnetkih kažeš samo skrajneže, objestno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Snečer pravi:

Verjetno ne misliva na isti posnetek. Jaz govorim o norenju na Jadranki.

Stelvio je specifika, nekdo s težkim motorjem (300kg+ z opremo) in že v letih se lahko kar namuči po tistih serpentinah.

Tu se pokaže tudi izbira pravega motorja, ki je vodljiv in ima majhen radij, s takim motorjem serpentin ni potrebno voziti z ajnšlagom.

če zajebe na serpentinah, bo zajebal na vsaki serpentini...sampovem

pred 17 minutami, kronik pravi:

mislis na onog jednog koji je pokupio dvojicu?! 
taj i nije bio brz!! 

točno tako...je bil "brz" za svoje znanje, v resnici pa ni bila brzina, ampak totalno neznanje, nerazumevanje, precenjevanje. 1000 malih zadev, ki jih lahko s pametnim pristopom odpraviš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Snečer said:

vozil enkrat za GW, v vsakem ovinku mu je iskrilo...

ti v video posnetkih kažeš samo skrajneže, objestno vožnjo

Vprašanje je če je ta video posnetek autentičen ker to ti jaz naredim v programu za obdelavo videa z ne neko preveliko težavo:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

kar se mene tiče, so taki problem.

1. s kako informacijo in iskušnjami jim je potrebno pomagat

2. ne škodi predebatirat takih situacij, veliko več jih je kot cestnih projektilov

3. cesta ni dirkališče, ampak včasih paše stisnit uno ročko na desni :P

4. do sedaj, še nisem spoznal osebe, ki bi se 100% držala vseh predpisov (sorri @Snečer) sem pa spoznal take, ki veliko dajo na "lastne omejitve". Nekateri strogo pazijo na omejitev 50km/h in ne bodo šli niti kmja hitreje, sem spoznal take, ki prekršijo vse "predpise", a za moj osebni vtis obvladajo vožnjo v nulo. Seveda ne bom delal krivice malce počasnejšim, zlahka naštejem nekaj članov MSja, ki vozijo dobro. Ampak še 1x, nikoga, čisto nikogar ne poznam , ki bi se šel AŠ na cesti.

5. torej moj izvleček, čisto me brigajo raznorazne table ob cesti. dokler imam občutek, da je tisti pred mano ali za mano siguren. Pa tudi njegova brzina me ne zanima. Če gre 2x hitreje od mene al pol počasneje. Dokler varno in normalno izpelje vse, dokler predvideva in dobro rešuje nevarne situacije.

 

 

 

Bo pa vse pod kamerami zaradi takšnega razmišljanja ... 

Samo ne se pol čudit.

Isto tu gledam okolico pri sebi, v moji mladosti niti enega količka, vsak je razumel, da zelenica je zelenica...

Danes količek pri količku, pa še ni dovolj, kuga v obliki objestnih šoferjev se kar širi...

Tudi v koroni se je marsikaj pokazalo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sej, grem rajs covn kupt, pa gledam take projektile na celino, k da jih gledam kako strezejo men in drugim po zivljenju. Na konc itak v lokalu cilindre kaze, kok so poslajsani, da mu folk per casti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snečer pravi:

Bo pa vse pod kamerami zaradi takšnega razmišljanja ... 

Samo ne se pol čudit.

Isto tu gledam okolico pri sebi, v moji mladosti niti enega količka, vsak je razumel, da zelenica je zelenica...

Danes količek pri količku, pa še ni dovolj, kuga v obliki objestnih šoferjev se kar širi...

Tudi v koroni se je marsikaj pokazalo...

ampak ne razumem, kak demanti je tvoj post mojim trditvam?

Pod kamerami bo tak al tak, to je doba informatike, doba elektronike in interes oblasti je nadzor, če pade še kak dobiček, se nihče ne bo bunil Tudi Kangler je imel željo v MB služit z radarji.

Ker grem vsak teden vsaj 1x skozi MB ti lahko povem, da njegovi radarji niso ali ne bi igrali bistvene vloge pri prometu, bi pa igrali pri kasiranju. Zlahka in z mirnim srcem trdim, da se promet giblje nekje po omejitvah do 20+km/h.

 

Če se vrnem na videoposnetke, da razumem, da se komentira, precej nevarno vožnjo, žal pa velikokrat in tega je velika večina, pa se čisto nič ne komnetira ali poglablja v začetniške napake. Napake, ki jih zlahka odpravimo, če bo voznik vedel kaj početi in kako početi. Če so začetniki prehitri, je večinoma problem v neznanju, ne pa objestnosti. Tem upamo pomagati.

Že ko nekoga naučiš:

1. gledati v iztek ovinka

2. rahlo zavirati in korigirati hitrost v ovinku

si ogromno pripomogel k varnost. Še vedno opažam, da jadranka pobira davek na neznanje, manj na objestnost..pogojno zapisano, lahko bi uporabil termin živahnost (objesten sem tudi sam in občasno ga znam prekleto hudo napulit, ne grem pa v smrt in za vsako ceno mimo)

 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

ampak ne razumem, kak demanti je tvoj post mojim trditvam?

Pod kamerami bo tak al tak, to je doba informatike, doba elektronike in interes oblasti je nadzor, če pade še kak dobiček, se nihče ne bo bunil Tudi Kangler je imel željo v MB služit z radarji.

Ker grem vsak teden vsaj 1x skozi MB ti lahko povem, da njegovi radarji niso ali ne bi igrali bistvene vloge pri prometu, bi pa igrali pri kasiranju. Zlahka in z mirnim srcem trdim, da se promet giblje nekje po omejitvah do 20+km/h.

 

Če se vrnem na videoposnetke, da razumem, da se komentira, precej nevarno vožnjo, žal pa velikokrat in tega je velika večina, pa se čisto nič ne komnetira ali poglablja v začetniške napake. Napake, ki jih zlahka odpravimo, če bo voznik vedel kaj početi in kako početi. Če so začetniki prehitri, je večinoma problem v neznanju, ne pa objestnosti. Tem upamo pomagati.

Že ko nekoga naučiš:

1. gledati v iztek ovinka

2. rahlo zavirati in korigirati hitrost v ovinku

si ogromno pripomogel k varnost. Še vedno opažam, da jadranka pobira davek na neznanje, manj na objestnost..pogojno zapisano, lahko bi uporabil termin živahnost (objesten sem tudi sam in občasno ga znam prekleto hudo napulit, ne grem pa v smrt in za vsako ceno mimo)

 

Z motorji se bistveno bolj divja kot z avtomobili in vozi bolj objestno.

Pravila so enaka za vse, za tiste, znajo "vrhunsko" peljat in tiste ki se prevažajo med točkami.

Zaradi takih modelov, kot sta kronik in njegov gsar brez tablice bo lepega dne vse pokrito z radarji.

Če si prehiter, si prehiter, ne glede na znanje. :) na albumu, ki ga pošljejo ne piše, ali so zmerili rejserju ali začetniku

kronikov mentor na Jadranki

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snečer pravi:

tu sem vozil za nekim GSarjem na Stelvio, je mel kar neke svoje linije

evo...objestnost ali neznanje?

Oba vozita enako hitro, tip vstopa v ovinke popolnoma brez odpeljat krivuljo. Kar se mene tiče, malo korekcije in bo lepo vozil.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Snečer pravi:

 

Če si prehiter, si prehiter, ne glede na znanje. :) na albumu, ki ga pošljejo ne piše, ali so zmerili rejserju ali začetniku

kronikov mentor na Jadranki

 

odebeljeno, ma to ni najin problem mar ne. Je problem prehitrih :D

Če pa naredim rekapitulacijo zadnje jadranke, ki sem jo obiskal:

1. petek, tip poljubil zid v D ovinku, smo debatirali. Tisti zid se poljublja ne toliko iz objestnosti, veliko pa iz naslova neznanja. Poljubljajo ga čisto normalni šoferji.

2. sobota. Medo..baje je bil hiter, ampak uradno je še vedno, da je bil izsiljen. Nekdo je zavil čez polno črto in ga zbil.

sobota dalje. Nekoga je odneslo na drugo stran, dvomim da je bil maher ranga jadrančko, prej je fino zajebal in pokosil še 2. Ni prvi in ni zadnji, tudi jaz se velikorat umaknem, ko jih ovinek preseneti.

Kaj hočem povedati: naučimo vsaj take, ki so nesigurni, da bodo malce bolj sigurni. Vsaka informacija o pasteh jadranke je hudičevo pomembna. Poznam deklico, ki je gledala ograjo in šla v ograjo. Vozila je po predpisih. 

Ko bomo to izvedli, gremo pa na nadaljevalne tečaje in skurcamo objestne GSe :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Snečer pravi:

 

 

tale vožnja ni nič posebnega :P še počasi gre, če ni 180 pred ovinkom ne leti bogvekaj moped sampovem. Pa tudi nekih hudih situacij ni. Sem pa videl Golfa, ki ni sposoben voziti po svojem pasu :D

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, DAMI34 said:

tale vožnja ni nič posebnega :P še počasi gre, če ni 180 pred ovinkom ne leti bogvekaj moped sampovem. Pa tudi nekih hudih situacij ni. Sem pa videl Golfa, ki ni sposoben voziti po svojem pasu :D

 

 

Sm čital na nekem srbskem forumu da je pokojni ,zadnji post je postavu 3 leta.

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

39 minutes ago, Snečer said:

kronikov mentor na Jadranki

Slabo se je naučil... Ti že obvladajo presedanje in so hitri tudi brez elektronskih pomagal. Verjetno je to že višji nivo cestnega dirkanja. :) 

33 minutes ago, DAMI34 said:

Kaj hočem povedati: naučimo vsaj take, ki so nesigurni, da bodo malce bolj sigurni. Vsaka informacija o pasteh jadranke je hudičevo pomembna. Poznam deklico, ki je gledala ograjo in šla v ograjo. Vozila je po predpisih. 

Ko bomo to izvedli, gremo pa na nadaljevalne tečaje in skurcamo objestne GSe :P

Nerodne in nevešče vožnje z motorjem se trenira na poligonih, ne na forumu. Mojster na GS-u (s Stelvia) ne odpelje @Borutt-ovega avtošolskega poligona. Na slalomu bi se mu 100% zataknilo, če ne že prej na osmici.

Veš kje je težava? Kupi iber hud motor, potem ga je pa škoda za na poligon, pa še posmehovali se mu bodo, če ne bo šlo... Že večkrat videno na tečajih. :) Raje samo pozira ob strani. Itak pa se na tem forumu razbere, da so ti tečaji varne vožnje brez pomena, ker se menda samo trenira zaviranje z ABS-om,.. :( 

Odpri temo "Pasti Jadranke" in zmeči skupaj vse nevarne točke. Materiala je na forumu že več kot dovolj, se pa žal izgubi med vsem nabijanjem. Kot si sam ugotovil, tudi normalni vozniki imajo na določenih odsekih težave in bi bilo smiselno opozoriti vsaj novince, ki berejo ta forum.

Drugi del (kurcanje GS-ov) je že izveden, to bi se lahko v novo nastali temi izpustilo, da bi ostala vsaj ena pregledna. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Spasku said:

Vprašanje je če je ta video posnetek autentičen ker to ti jaz naredim v programu za obdelavo videa z ne neko preveliko težavo:)

mislim da se nagib motora bez obzira na znanje programe ne da tako lako odraditi. 

Uz to taj film je "star koliko i svijet" i na forumu dragon´s tail se dugo pricalo o toj dvojici. 

 

A spominjes da ti nebi bio problem obraditi video - koji program koristis za to? 
Mozda bi nekim formuasima ovdje mogao pomoci da i njihovi video uradci izgledaju ozbiljnije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema Pasti Jadranke bi bila zelo zanimiva, morda pa bi le preprečila kakšno težko situacijo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

@DAMI34, da se ti počiš mimo mene, ko sem na levem pasu, te pri Dinkotu zadavim s karirastim prtom ???.

Vzrok smrti bo itak covid ???.

če se ne bom prej sam s travarco :P, vzrok je vozil prehitro :P

 

 

pred eno uro, Spasku pravi:

Sm čital na nekem srbskem forumu da je pokojni ,zadnji post je postavu 3 leta.

tut Max wrist je verjetno pokojni, pa še kdo. Nisem opravičeval, niti dajal za vzgled, sem pa povedal realo.

Ampak GS na Snecijevem posnetku, pa ne rabi biti pokojni. Ćist mal mu manjka, pa bo znal odpeljati serpentino po svojem pasu.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, kronik pravi:

Jedan na GSu koji bi brzinom kretanja odgovarao moralnim vrijednstima vecine komentatora. 

Vozi po ogranicenju i pazi na druge ?

 

Bi prosil @Kronika, da se vzdrži posplošenih ocen o "moralnim vrijednostima večine komentatora". Tale filček, ki si ga ob komentar prilimal je smešen, ampak očitno se tudi taki najdejo na cesti. Ma, v 10 letih sem jih na cestah videl vsaj 100x manj kot pa cestnih projektilov tipa gs brez tablice...

Tule na forumu smo nekateri, ki smo se imeli priliko spoznati tudi v živo. Skupaj odpeljali kakšno etapo in (vsaj ob kofetu) tudi kakšno rekli, izmenjali kakšne misli, stališča... ne nujno motoristične... Moralne vrednosti so neprimerno več kot pa samo ocena odpeljanih ovinkov....

To, da si odlično tehnično podkovan motorist, je pa vsem nam (ali vsaj večini komentatorjev) jasno ko beli dan. Uživaj.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, XTR pravi:

Nerodne in nevešče vožnje z motorjem se trenira na poligonih, ne na forumu. Mojster na GS-u (s Stelvia) ne odpelje @Borutt-ovega avtošolskega poligona. Na slalomu bi se mu 100% zataknilo, če ne že prej na osmici.

Veš kje je težava? Kupi iber hud motor, potem ga je pa škoda za na poligon, pa še posmehovali se mu bodo, če ne bo šlo... Že večkrat videno na tečajih. :) Raje samo pozira ob strani. Itak pa se na tem forumu razbere, da so ti tečaji varne vožnje brez pomena, ker se menda samo trenira zaviranje z ABS-om,.. :( 

Odpri temo "Pasti Jadranke" in zmeči skupaj vse nevarne točke. Materiala je na forumu že več kot dovolj, se pa žal izgubi med vsem nabijanjem. Kot si sam ugotovil, tudi normalni vozniki imajo na določenih odsekih težave in bi bilo smiselno opozoriti vsaj novince, ki berejo ta forum.

Drugi del (kurcanje GS-ov) je že izveden, to bi se lahko v novo nastali temi izpustilo, da bi ostala vsaj ena pregledna. 

poligon ne reši vsega, slej ko prej bo prišel na cesto. Na poligonu so stožci, ni serpentin, ni avtobusa, ki bi sekal serpentino, ni peska. Sam povem, nimam pa nič proti poligonu. In kot opažam, sicer je korona lani zjebala nekaj tečajev, je kar velika želja in udeležba. Nikol pa nisem gledal, kdo kaj vozi. Žal pa bodo vedno na cesti tudi taki, ki niso bili na poligonu.

Nabijaških ali bolje ozko usmerjenih tem v tem sklopu, je že kar nekaj, pa še vedno lahko kdorkoli odpre svojo. Ne vidim problema. Verjetno bo kdo lahko celo bolje zastavil temo/problem, kot jaz.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, KARMEN1 pravi:

Tema Pasti Jadranke bi bila zelo zanimiva, morda pa bi le preprečila kakšno težko situacijo.

se strinjam, ampak potrebno bi bilo določiti vsaj okvire debate, ne da bomo začeli vsepovprek kritizirat, šminkerje, GS fahrerje, divje Ninđe :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!