Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 3 minutami, kronik pravi:

nego kakve veze ima trajkt, gliser i bura sa ovom temom??? 

 

 

https://morski.hr/2021/10/17/u-slijetanju-s-ceste-poginuo-austrijski-motociklist/

na jadranki je pihala orkanska burja...

nisi lih najbolj... :)

to je edini zunanji vzrok, ki mi znan in bi lahko pripomogel, da ga je sunek snel

seveda imas ti podatke, no kaj čakaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, kronik pravi:

brzina kretanja je relativan pojam. 
ja prolazim tuda sa jedno 55-60-65km/h - ne znam tocno. 

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Snečer said:

na jadranki je pihala orkanska burja...

nisi lih najbolj... :)

to je edini zunanji vzrok, ki mi znan in bi lahko pripomogel, da ga je sunek snel

seveda imas ti podatke, no kaj čakaš

to sa burom je bilo prije nekoliko dana? 
I dalje kakve to veze ima sa danasnjom prometnom nezgodom? 

 

On 9/28/2021 at 7:23 PM, kronik said:

 

iako sam tu jos na kocenju. Tako da je zavoj na ca. 60km/h To mi je nasporiji zavoj na jadranskoj magistrali.

 

image.thumb.png.a0425592160533125def11c91b090683.png

@izibajker

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že ravno pri pasteh na jadranki... Pred leti sem ravno na tem ovinku ustrelil naravnost. Počasi se je temnilo, presenetil me je rezkan asvalt. Sicer sem vajen vožnje po po takih podlagah, a dokler nisem prišel na pesek, se z motorjem sploh ni dalo namevrirat. Občutek enak, kot bi zmrznil. Motor CBF600, gume Michelin Pilot Power. Ampak... Pošteno povedano ni bilo krivo nič od naštetega, ampak presenečenje in res prevelika hitrost... :slap:

Še link do položaja:

https://bit.ly/3ja3lft

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, kronik pravi:

to sa burom je bilo prije nekoliko dana? 
I dalje kakve to veze ima sa danasnjom prometnom nezgodom? 

 

@izibajker

tudi danes je pihalo, lahko da je bil sunek

ampak saj imaš očitno ti drugačne podatke, zakaj je Avstrijca, 65 letnega vrgla

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Snečer said:

tudi danes je pihalo, lahko da je bil sunek

ampak saj imaš očitno ti drugačne podatke, zakaj je Avstrijca, 65 letnega vrgla

 

Mozda zato jer nije imao tablicu gore?! 

 

9 hours ago, SF said:

Ko smo že ravno pri pasteh na jadranki... Pred leti sem ravno na tem ovinku ustrelil naravnost. Počasi se je temnilo, presenetil me je rezkan asvalt. Sicer sem vajen vožnje po po takih podlagah, a dokler nisem prišel na pesek, se z motorjem sploh ni dalo namevrirat. Občutek enak, kot bi zmrznil. Motor CBF600, gume Michelin Pilot Power. Ampak... Pošteno povedano ni bilo krivo nič od naštetega, ampak presenečenje in res prevelika hitrost... :slap:

Še link do položaja:

https://bit.ly/3ja3lft

Kod tog izfrezanog asfalta treba promijeniti liniju voznje. 

Ne voziti po linijama izfrezanog asfalta vec ih sijeci. 

Brzinu kretanja nije potrebno dodatno smanjivati. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, kronik pravi:

Mozda zato jer nije imao tablicu gore?! 

 

Kod tog izfrezanog asfalta treba promijeniti liniju voznje. 

Ne voziti po linijama izfrezanog asfalta vec ih sijeci. 

Brzinu kretanja nije potrebno dodatno smanjivati. 

 

po frezanem lahko pelješ povsem normalno, nobenih linij ni treba sekat

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo kaj več ve ?

Nesreče v cestnem prometu

17.10.2021   13:27

POSTOJNA

Ob 13.27 se je na cesti med Planino in Postojno, občina Postojna, pri padcu težje poškodoval motorist. Gasilci PGD Postojna so kraj dogodka zavarovali ter nudili pomoč policistom in reševalcem NMP Postojna.

vir: www.spin.si

  • Žalosten 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Snečer pravi:

ocenil je,da ne bo zvozil in šel ravno, saj je videl in ocenil tudi ravnanje os. vozils

pri tej brzini je ogrožal le lak na motorju

on sicer želi zvoziti ovinke, a nezavedno počne napake

ti in gsar brez tablice pa sta se ob zagonu projektilov odločila ,da bosta izvrševala kazniva dejanja in prekrške (naklepno)

velika večina jih oceni, da bo šlo..pa ne gre. Lahko so male brzine, lahko velike, vse precenijo znanje.

Jih prevečkrat vidim in sem jih videl. K sreči sem videl bolj srečne in se umaknil srečnim. Ni pa kar za zanemarit takega dogodka.

Eden največjih vzrokov (neglede al je brzina v okviru omejitev ali čez) je ravno to, ko te v desnem ovinku odnese čez črto, ali v levem v ograjo.

Večinoma projektili, ki obvladajo ne letijo kar tako na drugo stran ali izven svojega voznega pasu. Je pa zelo veliko počasnih projektilov, ki ne gledajo izteka ovinka in nenamenoma kršiti predpise, naredijo čisto popolnoma vse narobe in so prav tako nevarni. Predvsem pa zmrznejo, ko jih situacija pelje scat.

 

Recimo jaz se vprašam, kateremu "projektilu" je lažje pomagati?

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, SF pravi:

Ko smo že ravno pri pasteh na jadranki... Pred leti sem ravno na tem ovinku ustrelil naravnost. Počasi se je temnilo, presenetil me je rezkan asvalt. Sicer sem vajen vožnje po po takih podlagah, a dokler nisem prišel na pesek, se z motorjem sploh ni dalo namevrirat. Občutek enak, kot bi zmrznil. Motor CBF600, gume Michelin Pilot Power. Ampak... Pošteno povedano ni bilo krivo nič od naštetega, ampak presenečenje in res prevelika hitrost... :slap:

Še link do položaja:

https://bit.ly/3ja3lft

še dodam, da je prekleto nevaren, ko vlaga potegne

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, maus pravi:

a kdo kaj več ve ?

Nesreče v cestnem prometu

17.10.2021   13:27

POSTOJNA

Ob 13.27 se je na cesti med Planino in Postojno, občina Postojna, pri padcu težje poškodoval motorist. Gasilci PGD Postojna so kraj dogodka zavarovali ter nudili pomoč policistom in reševalcem NMP Postojna.

vir: www.spin.si

sem videl, ko so nakladali motor. Neznačena nesreča (še dobro da so mi mahali prej), zdrs na pesku od frezanja.

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

sem videl, ko so nakladali motor. Neznačena nesreča (še dobro da so mi mahali prej), zdrs na pesku od frezanja.

ene pol ure za mano .. kakšen moped ?... če si vidu slučajno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

ene pol ure za mano .. kakšen moped ?... če si vidu slučajno

plav :P

nisem kaj pretirano gledal, ker so bili na cesti policaji in avto s prikoličko. Z ozirom, da ni bilo neke hude drame, špekuliram, da je voznik preživel.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, DAMI34 said:

sem videl, ko so nakladali motor. Neznačena nesreča (še dobro da so mi mahali prej), zdrs na pesku od frezanja.

? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole struženje asfalta razumem. Nekako pa ne razumem, da se peska ne pomete. Le tega avti odnesejo tudi na dobro podlago. Pa še slabo viden je, ker je iste barve.

Res, da je delovišče označeno, ma vseeno..ni fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, kronik pravi:

 

Ob 28. 9. 2021 ob 19:23, kronik pravi:

 

iako sam tu jos na kocenju. Tako da je zavoj na ca. 60km/h To mi je nasporiji zavoj na jadranskoj magistrali.

 

image.thumb.png.a0425592160533125def11c91b090683.png

Ja, ce si 10x/leto na tem odseku kočenje prilagajaš poznavanju ovinka oz. veš, kaj te čaka v nadaljevanju. Za navadne smrtnike je pa tisti znak nekih 50 metrov pred zavojem kar uporabna orientacija. Pa potem ni treba dosti bremzati v ovinku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znaki na jadranki so hudo neuporabna informacija, žal. Na čisto lepih ovinkih, ki jih zlahka zvoziš 80km/h je znak 40, potem pa res ne veš, kje je tak ovinek, kjer je 40 hudo pomembno.

Če pa kdorkoli odvozi jadranki po omejitvah, čakam posnetek. :P

še avtodomi je ne, pa gredo max 47km/h :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, DAMI34 said:

znaki na jadranki so hudo neuporabna informacija, žal. Na čisto lepih ovinkih, ki jih zlahka zvoziš 80km/h je znak 40, potem pa res ne veš, kje je tak ovinek, kjer je 40 hudo pomembno.

Če pa kdorkoli odvozi jadranki po omejitvah, čakam posnetek. :P

še avtodomi je ne, pa gredo max 47km/h :P

 

tocno to!!

13 minutes ago, izibajker said:

Ja, ce si 10x/leto na tem odseku kočenje prilagajaš poznavanju ovinka oz. veš, kaj te čaka v nadaljevanju. Za navadne smrtnike je pa tisti znak nekih 50 metrov pred zavojem kar uporabna orientacija. Pa potem ni treba dosti bremzati v ovinku...

nisam 10x godisnje na jadranki

4x mozda

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

znaki na jadranki so hudo neuporabna informacija, žal. Na čisto lepih ovinkih, ki jih zlahka zvoziš 80km/h je znak 40, potem pa res ne veš, kje je tak ovinek, kjer je 40 hudo pomembno.

Če pa kdorkoli odvozi jadranki po omejitvah, čakam posnetek. :P

še avtodomi je ne, pa gredo max 47km/h :P

 

Bi rekel  da so omejitve  ki so za motoriste " pis of kejk", namenjene tudi 40 tonskim in 10 metrov+ dolgim vlačilcem. Za takega pa verjamem, da ma 40 skozi zaprt ovinek povsem dovolj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, kronik pravi:

Mozda zato jer nije imao tablicu gore?! 

 

Kod tog izfrezanog asfalta treba promijeniti liniju voznje. 

Ne voziti po linijama izfrezanog asfalta vec ih sijeci. 

Brzinu kretanja nije potrebno dodatno smanjivati. 

 

Ne, ni bilo to, prej bi rekel, da je šlo za slabo kombinacijo vsega; govorimo o poceni ciklistiki z dodatkom presenečenja in prevelike hitrosti. Se mi pa s touring gumami (roadsmart) to ni dogajalo, pa sem veliko prevozil po takih cestah... Pa tudi hitrosti, ko sem zapeljal na rezkano površino so bile manjše... :hmm:Skratka ustrezna, in prilagojena hitrost reši veliko situacij...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, SF said:

Ne, ni bilo to, prej bi rekel, da je šlo za slabo kombinacijo vsega; govorimo o poceni ciklistiki z dodatkom presenečenja in prevelike hitrosti. Se mi pa s touring gumami (roadsmart) to ni dogajalo, pa sem veliko prevozil po takih cestah... Pa tudi hitrosti, ko sem zapeljal na rezkano površino so bile manjše... :hmm:Skratka ustrezna, in prilagojena hitrost reši veliko situacij...

mozda ti samo tlak u gumama nije bio odgovarajuci? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tedybear pravi:

Bi rekel  da so omejitve  ki so za motoriste " pis of kejk", namenjene tudi 40 tonskim in 10 metrov+ dolgim vlačilcem. Za takega pa verjamem, da ma 40 skozi zaprt ovinek povsem dovolj.

marsikaj sem videl, marsikaj, tut šleperje :P

ps. kamionarji so po pravilu na jasdranki, bolj hitri, bolj varni, lepše vozijo itd od sanjavih turistov in avtodomarjev

pss. same oznake in označbe so na Hrvaškem mnogo slabše ali uporabniku prijazno postavljene kot so pri nas. Pri nas se ve, kdaj bo "crna tačka". Tam so pa kr nametane..kar je padlo je pač padlo :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!