Skoči na vsebino

Cestno črno sivo nabijanje in moraliziranje


Vanga

Priporočene objave

pred 8 minutami, kronik pravi:

pitam za prijatelj: koja je to definicija steet rejsanja? 

i koji je cilj street rejsanja? 

Mozda sam i ja jedan takav??? 

 

 

street rejserji smo tisti, ki prehitimo pussi rejserje na navadni cesti, da se le ti zdrznejo v strahu, ker so med vožnjo sanjali. Potem pa nam hitro naštejejo vse prekrške :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, kronik pravi:

pitam za prijatelj: koja je to definicija steet rejsanja? 

i koji je cilj street rejsanja? 

Mozda sam i ja jedan takav??? 

 

 

Ne, ti si diujak diujaški!

To je višji čin od street rejcerjev ?!

  • Haha 2
  • Srček 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

street rejserji smo tisti, ki prehitimo pussi rejserje na navadni cesti, da se le ti zdrznejo v strahu, ker so med vožnjo sanjali......

 :) mene osebno prav nic ne moti tvoja definicija. Do te tocke je cisto jasno. Samo un ki vozi po drugi strani crte, za unga je jasno, da ne zna vozit. Ce ne zna vozit 170 po svojem pasu, pol pa naj vozi 110, kaj naj rečem. Skupaj z atom s klobučkom, nabasanim mulotom je tak zame v isti kategoriji.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, KARMEN1 said:

Ne, ti si diujak diujaški!

To je višji čin od street rejcerjev ?!

Ljepoto za ovo imas i veceru!!! 


 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, nejc74 pravi:

 :) mene osebno prav nic ne moti tvoja definicija. Do te tocke je cisto jasno. Samo un ki vozi po drugi strani crte, za unga je jasno, da ne zna vozit. Ce ne zna vozit 170 po svojem pasu, pol pa naj vozi 110, kaj naj rečem. Skupaj z atom s klobučkom, nabasanim mulotom je tak zame v isti kategoriji.

 

Pa ravno v tem je bil stos prvega posnetka. Totalno precenjevanje sposobnosti, ter strah pred nagibom...posledice so jasne. Dejstvo pa je..ni kriv motor. Kriv je sofer. Ni kriva grupa, spet je kriv sofer.

In podobno je v znanem ovinku...kar naenkrat je..strah ..panika..zid.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta dva postana video uratka su ociti primjeri kako kod ljudi nije bitno sta je postano vec da imaju mogucnost kritike, pametovanja i pokazivanja svog "neizmernog" znanja i najprije zastita svog nacina zivljenja ( citaj: neznanja)  koji je naravno bolji od svih ostalih. 

Ali nesto i nauciti gledajuci tudja iskustva koja su zavrsila dobro ili lose...... mission impossible. Razmisliti o mogucnosti pitati za neki savjet takodjer. 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, kronik pravi:

u RH je imanje tablice sa sobom koja nije montirana na motur kazna od 25,-€ ca. 
Naravno ako mui ne stanes na njegovu kuhacu ili kako se vec ta stvar zove. 

 

Brzinomjera nema -. tesko je reci kojom se brzinom voze.

Zbog cega mislis da ti imas pravo reci tko treba biti na cesti i imati dozvolu za voznju a tko ne? 

Samo za informaciju na spomenutom zavoju sa zidom je vise palo sporih ( tipa Snecer ) vozaca nego tih takozvanih rejsera 

Ni težko na podlagi videoposnetka izračunati hitrost.

Vsak normalen, ki bo pogledal videoposnetek in tako objestno vožnjo, ti bo povedal enako. Čimprej modela spravit s ceste, da ne bo še koga ubil.

Od kod ti statistika tistega zida? 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, kronik said:

Ta dva postana video uratka su ociti primjeri kako kod ljudi nije bitno sta je postano vec da imaju mogucnost kritike, pametovanja i pokazivanja svog "neizmernog" ....

ves kako je, veliko stvari lahko potegneš iz tega posnetka. Recimo, da un ki ga je delal:

- ne prenese kritike

- ne zna vozit po svoji strani

saj ves, vedno so krivi drugi :) vprašaj Janšo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, kronik pravi:

Ta dva postana video uratka su ociti primjeri kako kod ljudi nije bitno sta je postano vec da imaju mogucnost kritike, pametovanja i pokazivanja svog "neizmernog" znanja i najprije zastita svog nacina zivljenja ( citaj: neznanja)  koji je naravno bolji od svih ostalih. 

Ali nesto i nauciti gledajuci tudja iskustva koja su zavrsila dobro ili lose...... mission impossible. Razmisliti o mogucnosti pitati za neki savjet takodjer. 

 

 

Prometna pravila so za vse enaka.

Takoa za Rossija in za Snecerja.

Glede tega ne more biti nobene debate.

V kolikor misliš tukaj gor reklamirat objestno in nelegalno vožnjo ter vzpodbujati kazniva dejanje v prometu in prekrške, si na napačnem mestu.

Na MS se vzpodbuja varna in odgovorna vožnja.

To kar je v posnetku je šolski primer nevarne in neodgovorne vožnje.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Snečer said:

Ni težko na podlagi videoposnetka izračunati hitrost.

Vsak normalen, ki bo pogledal videoposnetek in tako objestno vožnjo, ti bo povedal enako. Čimprej modela spravit s ceste, da ne bo še koga ubil.

Od kod ti statistika tistega zida? 

 

Mene bi bas zanimala prosjecna brzina kretanja i maksimalna brzina iz tog video uratka. 
Ako ti nije tesko molio bih te za meni interesantne informacije! 

 

Za prijatelja - definicija normalne osobe ako moze iz nekog strucnog medicinskog casopisa, wikipedija..... nesto plausibilno. Subjektivni opisi, uvjerenja i stavovi ne mogu biti uzeti u obzir kao dokaz. 

Imam nekoliko prijatelja koji rade u policiji...  Na drugim mjestima su ti tzv. rejseri pak cesci uzrocnici prometnih nezgoda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, kronik pravi:

 

 

Kar dvakrat sem si ogledal posnetek... 

Neodvisno od položaja kamere, mi njuna vožnja ne daje občutka nadzora hitrosti. Čudne linije, zaletava vožnja, nevarno prehitevanje za vsako ceno... 

Zdaj se resno sprašujem, ali sem tako star, da se je vmes že spremenila tehnika vožnje, ali nemara možakarja res malce čudno vozita...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snečer said:

Prometna pravila so za vse enaka.

Takoa za Rossija in za Snecerja.

Glede tega ne more biti nobene debate.

V kolikor misliš tukaj gor reklamirat objestno in nelegalno vožnjo ter vzpodbujati kazniva dejanje v prometu in prekrške, si na napačnem mestu.

Na MS se vzpodbuja varna in odgovorna vožnja.

To kar je v posnetku je šolski primer nevarne in neodgovorne vožnje.

 

Ne reklamiram nista Snecer. 

Opet si ili izignorirao moj tekst ili si pak preletio napisano bez da si razmislio o napisanom. 

 

Naprotiv - ono sto reklamiram je da bi svi vozaci motorkotaca trebali kao prvo NAUCITI mogucnosti svojeg vozila. A to mogu samo u nekom sigurnom okruzenju kao sto je npr. Kecova skola sigurne voznje na Grobniku! 

Imati raketu sa 200 KS i biti u panici cijelo vrijeme vodi u maline. 

Imati neki motocikl od 120 KS i znati znanje vodi do sigurne voznje tokom cijelog putovanja koje automatski dovodi i do vise prosjecne brzine kretanja. 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, kronik pravi:

Mene bi bas zanimala prosjecna brzina kretanja i maksimalna brzina iz tog video uratka. 
Ako ti nije tesko molio bih te za meni interesantne informacije! 

 

Za prijatelja - definicija normalne osobe ako moze iz nekog strucnog medicinskog casopisa, wikipedija..... nesto plausibilno. Subjektivni opisi, uvjerenja i stavovi ne mogu biti uzeti u obzir kao dokaz. 

Imam nekoliko prijatelja koji rade u policiji...  Na drugim mjestima su ti tzv. rejseri pak cesci uzrocnici prometnih nezgoda. 

Lažje boš sam pridobil te informacije iz izvirnika videoposnetka, v exif podatkih, kjer je zabeležen čas in še kaj.

Sicer pa se lahko posnetek pošlje na analizo in bodo tam natančno izračunali hitrost itd.

Normalna oseba v prometu = ki vozi v skladu s predpisi, razmerami itd.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz razumem, da se komentira drugi videoposnetek, nikakor pa ne morem razumeti, da komentiranja na prvi nismo še zaključili.

DEJSTVO: drugi posnetek je bil kontriranje izjavi na prvi posnetek, da so samo vozniki SS motorjev nevarni. Na drugem posnetku je GS.

 

Zdej, če ne gre pač ne gre, jaz se umikam...brezveze celo drugi posnetek gledat.

 

Zaključimo prvi posnetek, nato raztržemo GSovca..ps, najmanj drža mu je napačna. Zviranje glave v kontra smer...podzavestni strah...na pa ste me dobili, še jaz drugi posnetek komentiram :P

jebite se

poznam še enega na gsu, ki piči neglede na situacijo..levi ovinek desni, avtobus kontra...ms nick se začne na Solo :P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, kronik pravi:

Ne reklamiram nista Snecer. 

Opet si ili izignorirao moj tekst ili si pak preletio napisano bez da si razmislio o napisanom. 

 

Naprotiv - ono sto reklamiram je da bi svi vozaci motorkotaca trebali kao prvo NAUCITI mogucnosti svojeg vozila. A to mogu samo u nekom sigurnom okruzenju kao sto je npr. Kecova skola sigurne voznje na Grobniku! 

Imati raketu sa 200 KS i biti u panici cijelo vrijeme vodi u maline. 

Imati neki motocikl od 120 KS i znati znanje vodi do sigurne voznje tokom cijelog putovanja koje automatski dovodi i do vise prosjecne brzine kretanja. 

 

Statistika tvoji teoriji precej oporeka. v Sloveniji je preko 70.000 motornih koles in sorazmeroma malo prometnih nezgod, sploh smrtnih na leto.

Vožnja z motociklom ni nobena posebnost, dokler je v okvirih.

Seveda reklamiraš divjo in objestno vožnjo, niti v enem segmentu te vožnje nisi kritiziral ali opazil, da je kaj narobe.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snečer pravi:

 

Seveda reklamiraš divjo in objestno vožnjo, niti v enem segmentu te vožnje nisi kritiziral ali opazil, da je kaj narobe.

 

tu se pa ne strinjam, to si začel o nevarnih SS motorjih in je Kronik repliciral, da ne podcenjevat nevarnih GSov...jaz to razumem kot kritiko, tudi drugačnih motorjev kot je SS raketa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Snečer said:

Lažje boš sam pridobil te informacije iz izvirnika videoposnetka, v exif podatkih, kjer je zabeležen čas in še kaj.

Sicer pa se lahko posnetek pošlje na analizo in bodo tam natančno izračunali hitrost itd.

Normalna oseba v prometu = ki vozi v skladu s predpisi, razmerami itd.

 

Napisao si tekst kao odgovor na moj post. Samo niti jednim slovom nisi dao tocan i konkretan odgovor na moja pitanja.

U EXIF podacima se nalazi prosjecna i maksimalna brzina kretanja?!? 

 

I dalje samo postas pausalne recenice i fraze koje nemaju dubljeg znacenja.

Sorry Snecer ali takva diskusija ili razgovor ne mogu dovesti do cilja. Bez dokaznog materijala za napisane izjave, izjave kao takve ne vrijede. 

Normalna oseba v prometu = ki vozi v skladu s predpisi, razmerami itd. - u Njemackoj je jednako tako i normalna osoba koja vozi 300km/h na autoputu. Toliko o skladu sa rezmerami!! 

 

Sa druge strane iako imaju open end ogranicenje na autoput imaju najmanje poginuli na tim istim cestama u usporedbi sa ostatkom EU - jednom sam procitao u novinama. 
Mislim da se to nekako i ne slaze sa tvojom logikom. 

 

 

31 minutes ago, SF said:

Kar dvakrat sem si ogledal posnetek... 

Neodvisno od položaja kamere, mi njuna vožnja ne daje občutka nadzora hitrosti. Čudne linije, zaletava vožnja, nevarno prehitevanje za vsako ceno... 

Zdaj se resno sprašujem, ali sem tako star, da se je vmes že spremenila tehnika vožnje, ali nemara možakarja res malce čudno vozita...?

Koja bi po tebi bila ispravna / ne cudna linija voznje motocikla? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, kronik pravi:

Napisao si tekst kao odgovor na moj post. Samo niti jednim slovom nisi dao tocan i konkretan odgovor na moja pitanja.

U EXIF podacima se nalazi prosjecna i maksimalna brzina kretanja?!? 

 

I dalje samo postas pausalne recenice i fraze koje nemaju dubljeg znacenja.

Sorry Snecer ali takva diskusija ili razgovor ne mogu dovesti do cilja. Bez dokaznog materijala za napisane izjave, izjave kao takve ne vrijede. 

Normalna oseba v prometu = ki vozi v skladu s predpisi, razmerami itd. - u Njemackoj je jednako tako i normalna osoba koja vozi 300km/h na autoputu. Toliko o skladu sa rezmerami!! 

 

Sa druge strane iako imaju open end ogranicenje na autoput imaju najmanje poginuli na tim istim cestama u usporedbi sa ostatkom EU - jednom sam procitao u novinama. 
Mislim da se to nekako i ne slaze sa tvojom logikom. 

 

 

Koja bi po tebi bila ispravna / ne cudna linija voznje motocikla? 

1.

Za natančen izračun hitrosti se obrni sem.

https://spvt.mp.gov.si/izvedenci/promet-raziskave-prometnih-nezgod.html

Predlagam iz Celja. Evo ti konkretnega odgovora.

2.

Povsem konkretno sem ti navedel čas prehitevanja kolone v nepreglednem ovinku. Tudi to si spregledal.

Dokumentirano in dokazano s tvojim videoposnetkom.

3.

Pavšalno si navedel, da počasni motoristi v tistem ovinku bolj padajo od samomorilcev. Nobenega vira nisi podal, povsem pavšalno.

4.

Spet pavšalno nekaj navajaš, od sogovornika pa pričakuješ strokovno dokazano ekspertizo.

5.

Če bi želel, bi lahko sam zračunal hitrost na določenem odseku. To je osnovna šola.

Lociraš šoferja na odseku, zmeriš razdaljo na zemljevidu in izmeriš čas iz video posnetka. 

6.

Lahko pa me razbremeniš in sam daš te podatke, ki jih imaš, saj si ti snemal itd.

Na podlagi gornjega posnetka ti z lahkoto izmerijo brzino...

-----------

Saj ti sam dobro veš, da gre za nelegalno objestno vožnjo, sicer se ne bi skrival na svojih spletnih stranke na neobstoječem naslovu v Floridi s fake številko.

Še enkrat, tu se vzpodbuja varna in odgovorna vožnja.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Snečer said:

1.

Za natančen izračun hitrosti se obrni sem.

https://spvt.mp.gov.si/izvedenci/promet-raziskave-prometnih-nezgod.html

Predlagam iz Celja. Evo ti konkretnega odgovora.

2.

Povsem konkretno sem ti navedel čas prehitevanja kolone v nepreglednem ovinku. Tudi to si spregledal.

Dokumentirano in dokazano s tvojim videoposnetkom.

3.

Pavšalno si navedel, da počasni motoristi v tistem ovinku bolj padajo od samomorilcev. Nobenega vira nisi podal, povsem pavšalno.

4.

Spet pavšalno nekaj navajaš, od sogovornika pa pričakuješ strokovno dokazano ekspertizo.

5.

Če bi želel, bi lahko sam zračunal hitrost na določenem odseku. To je osnovna šola.

Lociraš šoferja na odseku, zmeriš razdaljo na zemljevidu in izmeriš čas iz video posnetka. 

6.

Lahko pa me razbremeniš in sam daš te podatke, ki jih imaš, saj si ti snemal itd.

Na podlagi gornjega posnetka ti z lahkoto izmerijo brzino...

-----------

Saj ti sam dobro veš, da gre za nelegalno objestno vožnjo, sicer se ne bi skrival na svojih spletnih stranke na neobstoječem naslovu v Floridi s fake številko.

Še enkrat, tu se vzpodbuja varna in odgovorna vožnja.

 

 

 

Sorry Snecer ali takva diskusija ili razgovor ne mogu dovesti do cilja. Bez dokaznog materijala za napisane izjave, izjave ti kao takve ne vrijede. 


A kako mi nismo usred sudske rasprave gdje JA MORAM iznositi dokaze mislim da isto i necu napraviti. 

Kako se sta racuna - pogotovo prosjecna brzina mislim da znam kako ide. Zasigurno ne iz EXIF podataka. 

Da vidosnimak nije i ne moze biti dokazni element ti je zasigurno poznato. Iz jednostavnog razloga - ja mogu okrenuti glavu prema smjeru u kojem zelim  ici. Kamera to ne moze. Moja glava / pogled je iznad krovova osobnih vozila. Kamera tamo nije. 

 

"3.

Pavšalno si navedel, da počasni motoristi v tistem ovinku bolj padajo od samomorilcev. Nobenega vira nisi podal, povsem pavšalno. "

Zar stvarno ocekujes takav jedan podatak obajvljen na javnim medijima?!?!? 
Snecer razmisli jos jednom! Uz to samomorilci?! Nije li to direktno vrijedjanje osobe? Ili barem karakterizacija na osnovi subjektivnih stajalista? Snecer - mozes ti to i bolje. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, kronik pravi:

Koja bi po tebi bila ispravna / ne cudna linija voznje motocikla? 

Kaj pa vem... 0.20 min? 1.12 min? Se ti zdi v redu in kontrolirano? :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med Grobnikom in cesto je sam ena. 
Pri Grobniku se razbijem in trpi ego/denarnico(redko kdaj se kaj drugega), pa cesti pa vse ostalo. No pa denarnica druzine pokojnega, zaradi pogreba.

 

Kdor se nezna vsaj malo brzdati na cesti naj naredi uslugo sorodnikom, in proda motor.

 

Ta voznja z GSom.. jaz se s tem nebi hvalil.

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, SF said:

Kaj pa vem... 0.20 min? 1.12 min? Se ti zdi v redu in kontrolirano? :worship:

Na 0:20 je dublje kocenje u zavoj - niti prvi niti posljedni put! 

Na 1:12 kratka korekcija putanje. Minimalni pomak prema van. 
Obje situacije GS nije imao nekih nervoznih reakcija. 

Mozda je u meni ali tu stvarno ne vidim nista problematicnog. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ono sto mi nije jasno - gdje se na tom video uratku vidi direktno ugrozanje nekog drugog? 
Neka bas jako kriticna situacija? 
 

Da je paralelno pretjecanje sporijeg vozila dozvoljeno to znate ili? Naravno ukoliko je razmak pretecucih vozila po zakonu? 

Pretjecanje dok iz suprotnog smjera dolazi auto. Pa to je iz te perspektive nemoguce procijeniti. Valjda vam je i to jasno. 

Da lik vozi brze od ostatka ekipe ..... mozda ostali voze tako da razgledavaju otoke i delfine i cvijece i ribe .... 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, kronik pravi:

Na 0:20 je dublje kocenje u zavoj - niti prvi niti posljedni put! 

Na 1:12 kratka korekcija putanje. Minimalni pomak prema van. 
Obje situacije GS nije imao nekih nervoznih reakcija. 

Mozda je u meni ali tu stvarno ne vidim nista problematicnog. 

Meni pa to, da v desen ovinek zapelješ po desni strani in moraš potem popravljat deluje kot napačen vstop v ovinek. Ponavadi tako vozijo tisti, ki bi se radi dokazali v družbi... 

 

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!