Skoči na vsebino

kdaj kupiti prvi motor otroku?


pupa

Priporočene objave

No, Dita je sicer stara šele 14m, ampak pred časom sem jo "za foro" posadila na eno mini krosko (od 4-6.let (če se ne motim)) in je totalno razturala na njej. No, z nogicami še ni segla do tačk, ampak je bila pa čisto navdušena. Tudi na BlueSpeedov motor se mora VEDNO vsesti, kadarkoli ga vidi in tudi z navdušenjem pogleda za vsakim motorjem.

Moje razmišljanje je, da če ima otrok željo po motorju, naj se čimprej z motorjem spozna (torej, za začetek neka mini kroska). Nekako je težko otroka držati nazaj, če imata tudi starša motor......

kaj pa vi menite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Dita je sicer stara šele 14m, ampak pred časom sem jo "za foro" posadila na eno mini krosko (od 4-6.let (če se ne motim)) in je totalno razturala na njej. No, z nogicami še ni segla do tačk, ampak je bila pa čisto navdušena. Tudi na BlueSpeedov motor se mora VEDNO vsesti, kadarkoli ga vidi in tudi z navdušenjem pogleda za vsakim motorjem.

Moje razmišljanje je, da če ima otrok željo po motorju, naj se čimprej z motorjem spozna (torej, za začetek neka mini kroska). Nekako je težko otroka držati nazaj, če imata tudi starša motor......

kaj pa vi menite?

Če bo imel mulc željo in jaz čas in denar da se ubadam s tem, mu/ji bom to omogočil. Se spomnim da sem bil star okoli 5 let in mi je oče hotel kupiti mini krosko (mislim da so bile takrat yamahe pw ali nekaj takega), smo imeli že kataloge doma in vse, potem pa je mati zavrnila najino prošnjo. Mogoče bi se mi kaj zgodilo in je bilo to dobro, mogoče bi pa postal novi rossi ali kaj podobnega :naughty: . Tako da če ima željo in mu jo lahko omogočiš, go for it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri men kolo ni bilo problem.Motor;ko boš dost star in si ga boš lahko prvošču :evilgrin: pa sem počakal par let in sedaj je nekaj konjičev vedno na razpolago.Moje skromno mnenje je ,da na koncu boš boš to morala razčistiti z sabo ,ne glede na naša mnenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi gremo počasi.

sedaj ima jaka (2 leti je bil avgusta) motor na katerem sedi in se poganja z nogami (to je taki brez pomožnih koles). je super ker se nauči ravnotežja in koordinacije, zavijanja z bilanco. čaka ga že tudi kolo (kawasaki jasno :) ) ampak zaenkrat mu je zgleda pretežko pedale poganjat.

potem pa če bo deloval sposoben pride pri cca 3 letih prvi motor, bratranec mu je že dal svoj minimoto ampak ga bo treba malo predelat za teren (prvo se bo vozil po travnikih) pa zapret končno hitrost. ob tam dalje pa bo že sam povedal če je še navdušen ali ne.

itak pa da motorje vidi povsod, hoče sedet na mojem, gre k sosedu (ataIBA) če ima motorje zunaj in loči motor in moped (skuter). najljubši igrači pa sta itak 2 ninji 10 (04 in 05) letnik ki mi jih je zaplenil.

jaz ga ne bom omejeval ker je boljše da gor raste z motorji in mopedi kot pa da se mu prepoveduje in se potem vozi na črno z kolegovimi ali da si potem kupi motor na stara leta ko mu ga več ne moreš prepovedat. jaz sem začel sam vozit moped pri cca 8 letih (še prej pa z očetom ali dedkom zadaj) in sem videl kakšno prednost sem imel v znanju pred drugimi ki so mopede začeli vozit šele pri 14 letih.

seveda pa more biti zraven tudi vzgoja, se pravi vedno čelada, oprema, odnos v prometu in pa znanje pravilne vožnje kar ga more nekdo naučit. jaz se tega že prav veselim da ga bom učil.

če pa seveda ne bo hotel vozit motorjev pa se tudi ne bom prav nič sekiral ker bom sigurno bolj mirno spal pa še denarnica ne bo trpela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naš tamali ga je dobil pri 4ih letih. Sm mu kupu enga ss kitajca :> za mulca je ok k je lahek pa ga kitajski materiali še dobro prenašajo. Drgač je meu že crash k se je zaletel v robnik pa je treba zdej motorček šraufat mal. Drgač mali full uživa in je vidt da se na napakah uči. S tako zgodnjim začetkom mu kasneje lahko mal pameti v glavo spraviš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj ima jaka (2 leti je bil avgusta) motor na katerem sedi in se poganja z nogami (to je taki brez pomožnih koles). je super ker se nauči ravnotežja in koordinacije, zavijanja z bilanco. čaka ga že tudi kolo (kawasaki jasno :) ) ampak zaenkrat mu je zgleda pretežko pedale poganjat.

Naš tamali je tut meu to brez pedal in je motor kasneje takoj obvladal. Ti a je to tist kawasaki iz intersporta ? k ce je bo pedale senaprej tezko obracal k tista kolesa so muka za tamale. Raj mu nabavi eno aluminijasto lahko kolo. K jst sm gledal tale kawasaki kolesa in za tamale to ni primerno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Dita je sicer stara šele 14m, ampak pred časom sem jo "za foro" posadila na eno mini krosko (od 4-6.let (če se ne motim)) in je totalno razturala na njej. No, z nogicami še ni segla do tačk, ampak je bila pa čisto navdušena. Tudi na BlueSpeedov motor se mora VEDNO vsesti, kadarkoli ga vidi in tudi z navdušenjem pogleda za vsakim motorjem.

Moje razmišljanje je, da če ima otrok željo po motorju, naj se čimprej z motorjem spozna (torej, za začetek neka mini kroska). Nekako je težko otroka držati nazaj, če imata tudi starša motor......

kaj pa vi menite?

Začeli pri petih letih z Yamaha PW 50, pa potem Malagutti Grizzly, trenutno Tomos kros 80.....Vseskozi popolna oprema, domač travnik in gozd je za hišo....pa lepo počasi...Vsekakor kasneje kot s smučarijo..... :naughty:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti a je to tist kawasaki iz intersporta ? k ce je bo pedale senaprej tezko obracal k tista kolesa so muka za tamale. Raj mu nabavi eno aluminijasto lahko kolo. K jst sm gledal tale kawasaki kolesa in za tamale to ni primerno.

ja mislim da je isti (trgoavto). ma zajebal sem in sem kupil 14 colskega ker je dovolj velik za njega ampak zgleda je kolo še pretežko in nima dovolj moči. sedaj pa razmišljam če bi kupil še 12 colskega ali ne. po eni strani ni problema ker bo potem lahko ga itak hčerka mela in bomo rabili 2, po drugi strani pa je počasi že konec leta in ne vem če se nebo spomladi lahko kar z tem vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da bo moj mali spomladi, ko bo imel enih 20 mesecev, dobil mini atv 50ccm z blokado. Če se bo obnesel, pa krosko čez leto dni. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm kaj pa vem, jaz upam da moji ne bodo navdušeni nad motorji :krneki: , čeprav sva mi2 oba motorista. Naj si ga kupi sam, z denarjem ki si ga bo zasližil - bo bolje cenil.

To je samo moje mnenje :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zverca, seveda bom mogla pri sebi razčistiti. Zanima me samo, kako vi gledate na to....

Pervy tvoj sistem mi je zelo všeč in tako nekako imam tudi sama v glavi it. Postopoma. Ta kolesa brez pedal so pa super..... so mi bila res takoj všeč in tudi kako koordinacijo in ravnotežje se nauči.. super zadeva :worship:

biker77 za to smo prepozni, ker mala že hodi :headbang: :whistle:

xr800 mala pa letos, če ne na svojih smučah, pa smučanje zgotovo izkusi v nahrtbniku. Se oba z Bluespeedom že veseliva :yea1:

jejž mene pa ATV-ji sploh ne privlačijo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jejž mene pa ATV-ji sploh ne privlačijo....

Saj mene tut ne, ampak otrok pri 20-ih mesecih na dveh kolesih z bencinskim motorjem... :hmm: Je pa že bolje to za začetek. Drugače pa že ima poganjalčka in sicer od švabske polizeije. Ko bo atv obvladal in dobi krosko, bo pa itak :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa, moja dva sta smučarijo oba izkusila najprej na rokah, pol v nahrbtniku, potem na smučeh. Izbirajta lepe sončne dneve, če ne se jim vse skupaj zafržmaga (pa saj vidva s Speedom to vesta-BTW upam da se kaj vidimo zgoraj). Podobno pri motornih kolesih....postopoma pa full oprema, pa nadzor ateja al pa mame, pa je to to. Drugače se popolnoma strinjam z Pervy-evimi razlogi zakaj motor pri mulcih. Nič pa na silo in pod mus. Zanimivost: lani smo v jeseni prodali malaguttija, se dogovorili, da mali denar nameni za nakup računalnika, čez zimo je bilo vse OK (hvala bogu, da mu skijarija toliko pomeni in ni še čez zimo gnjavil), takoj ko je bilo zunaj lepo vreme, pa naju je začel zvijat za krosko. In jo ima. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz otroku ne bi kupil motorja. Naj si ga sam kupi z svojimi prihranki. Imam srečo ali pa nesrečo, da sem videl v žlahti kaj narediš z otrokom, če mu vse k ustim prineseš. Posledica je mrtev bratranec od mame in mrtva moja sestrična ter še en razvajen bratranec, za katerega upam, da zavije na prava pota.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mislim da je isti (trgoavto). ma zajebal sem in sem kupil 14 colskega ker je dovolj velik za njega ampak zgleda je kolo še pretežko in nima dovolj moči. sedaj pa razmišljam če bi kupil še 12 colskega ali ne. po eni strani ni problema ker bo potem lahko ga itak hčerka mela in bomo rabili 2, po drugi strani pa je počasi že konec leta in ne vem če se nebo spomladi lahko kar z tem vozil.

Tisto ni nič vredno. To je bol mučenje za otroka kot kaj druzga. Raj mu kupi kak alu bicikl za 150e. Jst drgač bicikle prodajam ter servisiram če boš rabu kako informacijo sm tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz otroku ne bi kupil motorja. Naj si ga sam kupi z svojimi prihranki. Imam srečo ali pa nesrečo, da sem videl v žlahti kaj narediš z otrokom, če mu vse k ustim prineseš. Posledica je mrtev bratranec od mame in mrtva moja sestrična ter še en razvajen bratranec, za katerega upam, da zavije na prava pota.

Izkušnje bo pa iskal po faksu, ko si bo prvega 1000 kupil, a ne?? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa froc mora vedet, da si je nekaj zaslužu ane? Če se vse takoj h riti prinese je pol razvajen. :hmm:

To je tko al tko večina danes :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa froc mora vedet, da si je nekaj zaslužu ane? Če se vse takoj h riti prinese je pol razvajen. :hmm:

Iz praktičnih izkušenj al kar tako na pamet?? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izkušnje bo pa iskal po faksu, ko si bo prvega 1000 kupil, a ne?? :rolleyes:

Rad bi vedu zakaj zavijaš z očmi in streljaš na prvo žogo. Podal sem svoje mnenje oz. kaj bom jaz naredu, če ti ne paše, tudi prav.

Če bi ti videl, kako je staršem, ko edincu kupijo motor in se ta ubije, bi se mal ohladil, firma propade, prav tako sta propadla starša. Priložnost sem imel videti tudi soseda, k je bil v komi, ter njegova 10 in 13 let stara mulca, ki sta točila krokodilje solze. Mogoče pa po faksu motorja sploh ne bo želel, česar bi bil najbolj vesel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz praktičnih izkušenj al kar tako na pamet?? :evilgrin: BTW govora ja bilo kdaj kupiti motor otroku? Ne, o razvajenosti in podobnih bučah. Bo zdaj šlo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi vedu zakaj zavijaš z očmi in streljaš na prvo žogo. Podal sem svoje mnenje oz. kaj bom jaz naredu, če ti ne paše, tudi prav.

Če bi ti videl, kako je staršem, ko edincu kupijo motor in se ta ubije, bi se mal ohladil, firma propade, prav tako sta propadla starša. Priložnost sem imel videti tudi soseda, k je bil v komi, ter njegova 10 in 13 let stara mulca, ki sta točila krokodilje solze. Mogoče pa po faksu motorja sploh ne bo želel, česar bi bil najbolj vesel.

Jaz sem te samo vprašal in lepo da si podal svoje mnenje. Ostale nebuloze pa trosi v zato primerne teme.......Tud zate velja podobno kot za Lowrenca............ :winkiss: BTW seveda je to samo moje mnenje.........

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem te samo vprašal in lepo da si podal svoje mnenje. Ostale nebuloze pa trosi v zato primerne teme.......Tud zate velja podobno kot za Lowrenca............ :winkiss:

In kaj si hotel povedati! Ne zastopim, mogoče sem blond? Ojoj, stare zamere - wacky :wacko: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr gledam našo skoraj 5 letnico, ki ima energijo starši x 10, prakticiram športe na lastni pogon, kjer se razvija spretnost & mišice & koordinacija .... se pravi rolanje, biciklarjenje, igre z žogo, preganjanje mulcev, igrala - plezala .... potolčena kolena ima, zmatrana je tudi ... zakaj bi že rabili motorni pogon :rolleyes: ??? Ma pa sosedov mulec enake starosti ATV-ja, ne vem če je 50 kg igrača res primerna za tko mičkene škorce, pa še potuho mu daje ker se mu ni treba matrati, mulc ne zna niti laufat :unsure:

smučanje :) ... nikoli prakticirali smučanje v nahrbtniku, še pri hoji se je v rudzaku parkrat podhladila, da o kakih naletih nizkoleterčih smučersko borderskih kamikaz ne govorim :whistle: z nami hodi na smučarijo od 3 meseca .. 1. sezona vozičkanje po smučišču, 2 sezona uvajanje na plastičnih smučkah & sankanje, 3 sezona pa prave smučke ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!