Skoči na vsebino

kdaj kupiti prvi motor otroku?


pupa

Priporočene objave

Hmm, od sošolca kolega ja.. sm slišu zgodbo :krneki: Huda zadeva da mu stari pustijo se vozit brez izpita itd...

Pa to neb smelo poknat.. mi smo na YZF450 grušt zvil ko je na ta fatbar od renthala padu z lufta, balanca ko nova pa vse :D

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To predvsem zato, ker ni ravno poceni šport :) Drugače pa se strinjam, da če ima ambicije in ima starš dovolj denarja in prostega časa, da ga bo vozil po tekmovanjih, naj mu omogoči zadevo. So pa tudi takšni, ki začnejo pri 16-ih, pa so ravno tako uspešni v motošportu.

če vprašaš starše ki jim otroci trenirajo smučanje ali golf potem mogoče to niti ni drag šport. govorimo o temu da otrok pride do nekega nivoja, če bi začel evropsko ali svetovno prvenstvo vozit potem je jasno da je tu treba sponzorje najt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lohk prosim poveste, kej se dobi to kolo "poganjalček" za tamale?

poganjalčka dobiš v vsaki bolje založeni otroški trgovini.......Baby center bo kar primeren naslov.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največja prelomnica za vsakega mulca je, ko naredi izpit za avto in ugotovi kakšen luksuz je avto.

Če še naprej rine na motorje, mu ni več pomoiči. :)

Jaz sem namesto prvega avta hotel kupit suzukija gsx1100 iz začetka osemdesetih. Na "srečo" sta mi starša z mojim denarjem kupila avto, da ne bi kakšne neumnosti ušpičil. :P Pol sem pa super tenere kupil, z dežja pod kap. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lohk prosim poveste, kej se dobi to kolo "poganjalček" za tamale?

Kupiš ga pri meni :)

Kupiš ga pri meni :)

Aja pa glej da kupiš Kettler poganjalec ker drugo je vse kitajska poceni plastika. Kettler pa izdeluje kvalitetna igrala.

kot sem rekla....kaj pa vem...saj sem sama še otrok :blush:

otrok in voziš buella ? :whistle: ti pa si za šale :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj kupit..to je zelo težko rečt...js osebno ga ne bi kupu mulcu( starševstvo pa to - skrbi. Sej js si zdj ne predstavlam kuko je to, ko z dvorišča poštartam, mati pa obupno gleda pa upa da se bom vrnil)...ravnal bi tako kot sm js pri svojih letih...k bo meu keš si ga bo pa kupu, sam s svojim kešom. Starši so mi hotel plačat izpit pa dati keš zraven motorja, k so vidl da si to res želim. Samo nism hotel nikol denarja od staršev kar se motorjev tiče, ker nočem da bi se potem sekiral, ko bi do nesreče prišlo(upam da nikol)...zakaj sm mu izpit plačala, zakaj sm mu motor kupila...vedno zakaj?...glede na to kok je piz...rij na cest. Me je že zapustil nekaj frendov motoristov, med njimi bratranec. Tko da kar mam motorjev, opreme, izpit, redni servisi, gume , bencin sam financiram, starši me sploh ne vprašajo več, če kaj rabim glede motorjev, ker sm jim razložil sceno s tistim ZAKAJ. Fotr mi je reku dost si star, da veš v kaj se spuščaš. Če bo denar se bomo pa vozil...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi stvari niso letele v mojo sobo iz neba in sem načeloma moral za to nekaj "narediti", sem jih znal toliko bolj ceniti.

Ko sem sam dojel, kaj bi vbistvu rad in ko sta moja dojela kaj si želim in za katero stvar bi ubijal, sta mi jo nazadnje kupila ali vsaj pomagala kupiti. Seveda, sta se morala skozi leta prepričat, da imam čisto podstrešje (nisem duševno labilen - kar pri 4 letnem otroku ne moreš vedet) in sem motorično dovolj spreten. Nihče mi ni nič vsiljeval, vse je bilo le v mojih željah. Če so bile dovolj močne, so se mi načeloma izpolnile. In to je treba otroku pustiti - da ima želje in hotenja, ki mu jih starši brezpogojno ne izpolnjujejo. Ali še hujše, da mu vcepljajo svoje želje. Moja največja želja je bila motor. In raje umrem prehitro s uresničenimi željami kot (pre)pozno brez njih. To pa ne pomeni, da bom svojim otrokom hotel vcepiti isti način razmišljanja ali boknedaj, svoje želje. Kot nekateri moji sošolci, ki so morali hoditi na tenis... vsem znana zgodba, ne?

Tomozuki, ti razmišljaš, kot da bi imel že izkušnje! :worship:

Bi lahko rekla, da vsa čast tvojima staršema.

He, he, sicer vem, kako si se s tistim prdalom od skuterja podil po cestah, :winkiss: :slap: sem se v živo prepričala, ampak ostal si živ. Aleluja.

Prav nasmejal si me s svojo pripovedjo.

In tole, kar sem poudarila, mi je skrajno všeč. Tako razmišljam tudi sama in upam, res upam, da mi je nekaj podobnega uspelo pri mojih dveh otrocih. Z rahlimi odstopanji v praksi.

Marsikaj, kar tukaj razpredamo, je zgolj teorija, ki se, takšna ali drugačna, v praksi obrne povsem drugače, kot si niti v sanjah ne bi znali predstavljati.

Tudi to sem že (na žalost in neštetokrat) preizkusila na lastni koži.

In moja otroka tudi.

mutika in tomozuki zelo lepo napisana posta :worship: :worship: definitivno vredna razmisleka......

bi pa vseeno nekaj dodala. Da nekako razčistimo. Moja spodnja meja, ki je še sprejemljiva, kdaj otroka postaviti na motor je kljub vsemu 5. let ali več..... da ne bo kdo resno mislil, da bi pri dveh letih otroka tlačila na motor.....

Hvala, Pupa! Upam, da je kaj koristnega nakladanja.

Ne, ne, brez skrbi. Jaz sem pisala o dveletnikih le na splošno, pač na osnovi vsega, kar sem v tej temi prebrala.

Pa četudi bi ... saj sem rekla, vsak se ravna pač po svojem najboljšem prepričanju, da dela najboljše.

vsi gledate na motor kot na nekaj kar je za prosti čas in potem ko imaš svoj denar. če lahko vsak otrok od svojega najbolj ranega obdobja trenira košarko, nogometi itd. zakaj pa ne motorje?

Jaz na to ne gledam tako, Pervy.

Mogoče izključno zase, ne pa za otroke drugih ljudi.

Zdi se mi le preuranjeno v nežnem otroštvu razmišljati o tem, kako bi otroka posadil(a) na motor. Kakršenkoli.

Pa da ga sam vozi.

Mogoče pač nikoli nisem razmišljala, da bi kateri od otrok postal motorist? Mogoče zato, ker nikoli sploh nisem razmišljala na tak način, da bi kateri od otrok počel tisto, kar meni pomeni vse na svetu. Ali pa trajbal tisti šport, ki je mene najbolj zanimal (ali pa me še). Kako naj vem, če bi njemu to, kar počenjam jaz, tudi pomenilo toliko? Nenehno ukvarjanje z lastnim otrokom staršu pove marsikaj. In če si ti mnenja, da se tvoj otrok razvija v to smer, da je čisto mahnjen na motorizem, potem ja ni nobene dileme. Vzpodbujaš ga dalje. Saj ga sam najbolje poznaš.

In kot starš lahko sprejemaš vse najlepše, kar se iz tega izcimi, odgovornost za morebitne neprijetne ali še kakšne hujše zaplete pa tudi sprejmeš le ti. Saj smo starši tisti, ki vemo, kaj je za naše otroke najboljše, ne? Upam vsaj :unsure: ...

Slovenci smo pač obsedeni z nacionalnim športom - zijanje v sosedove piskre, iz gole zavisti smo nagnjeni h kritiziranju vsepovprek, najmanj pa znamo pometat pred svojim pragom in skrbeti za lasten peskovnik.

Sicer pa, tole pa je že :topic: :P !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenci smo pač obsedeni z nacionalnim športom - zijanje v sosedove piskre, iz gole zavisti smo nagnjeni h kritiziranju vsepovprek, najmanj pa znamo pometat pred svojim pragom in skrbeti za lasten peskovnik.

Sicer pa, tole pa je že :topic: :P !

Predvsem pa radi teoretiziramo, se kregamo in pamet solimo :D

Pervy bo že naredil, kot se mu bo zdelo, in dvomim, da bo naredilo veliko 'narobe'. PRav tako Pupa. In še kdo. Tudi tisti ystarši, ki otroke 'razvadijo', delajo to v najboljši veri in tudi to ni ravno 'narobe' - tak je pač njihov pristop.

Skratka - kupte otrokom motorje, ko imate za to dnar in ko jim to želite omogočit/približat. Potem napprej boste pa že videli ,v katero smer bo šlo vse skupaj. SAmi veste, da se lahko navdušijo in so 'rossiji', lahko se pa tudi fentajo - verjetno bistveno prej in bistveno bolj, kot z največjo škatlo legokock (ki so pa tudi lahko nevarne, če jih recimo otrok v usta vtika in pogoltne).

:)

Bolj sumim, da je Pupa pač hotla kvečjemu povedet, da bo mali motor kupla in da je mala razturala, kot pa da bi dejansko bila dovzetna za katere od teh (teoretičnih in praktičnih) odgovorov. Ipak vemo, da je Pupa eno trmasto bitje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če si ti mnenja, da se tvoj otrok razvija v to smer, da je čisto mahnjen na motorizem, potem ja ni nobene dileme. Vzpodbujaš ga dalje. Saj ga sam najbolje poznaš.

glede na to da se igra skoraj samo z motorji (pri vseh ostalih igračah ki jih ima), glede na to da je čisto nor na njegov motor na nožni pogon, glede na to da vedno pokaže vsak motor ki kje stoji, glede na to da mi pride za računalnik in dela brum brum in mu morem po youtube kazat posnetke motorjev, glede na to da noče oblečt pižame ko pa mu rečem da je to kombinezon za motor in da ga ima ati tudi pa ni problema,....

ja, bi rekel da kaže določen interes!

vsi gledate na motorje kot na nevarnost. ja ziher sigurno ni, ampak saj nič ni. jaz sem hvaležen staršem da so me podpirali ko sem se pri 13 začel ukvarjat z alpinizmom in pri 17 še z padalstvom. vsi so jim pravili da so nori in kako je nevarno ampak jaz sem doživel nekaj najlepših trenutkov v hribih in prostem padu. lahko pa bi me starši varno imeli doma in bi ta čas tako kot mnogi preživel v kaki gostilni.

če bo hotel vozit potem bo pač vozil in če bo vozil od rane mladosti potem bo verjetno tudi tekmoval in če bo tekmoval bo to delal na pistah ali kros progah in se bo zavedal kaj pomeni motor, ne pa ko šmrkavci ki pri 14 dobijo skuterja in so potem v prometu glavni carji z znanjem skoraj nula. isto velja seveda za malo starejše ki si motor kupijo sami.

če začenš v mladosti ali po 20. letu - sorry ni isto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komplicirate...za otroka je motorizem enak vsem ostalim športom.

pupa - kupi ko bo čas. Jaz/midva ga bova - če/ko bo čas. Če ne drugega bo imel/a pri 14ih nekaj osnove motorike in znanja, da se ne bo ubil/a v prvem ovinku ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem pa radi teoretiziramo, se kregamo in pamet solimo :D

Pervy bo že naredil, kot se mu bo zdelo, in dvomim, da bo naredilo veliko 'narobe'. PRav tako Pupa. In še kdo. Tudi tisti ystarši, ki otroke 'razvadijo', delajo to v najboljši veri in tudi to ni ravno 'narobe' - tak je pač njihov pristop.

Skratka - kupte otrokom motorje, ko imate za to dnar in ko jim to želite omogočit/približat. Potem napprej boste pa že videli ,v katero smer bo šlo vse skupaj. SAmi veste, da se lahko navdušijo in so 'rossiji', lahko se pa tudi fentajo - verjetno bistveno prej in bistveno bolj, kot z največjo škatlo legokock (ki so pa tudi lahko nevarne, če jih recimo otrok v usta vtika in pogoltne).

:)

Tole je nekako povzetek vsega, kar sem tudi jaz napisala.

No, vsak sam najbolje vé.

:worship:

glede na to da se igra skoraj samo z motorji (pri vseh ostalih igračah ki jih ima), glede na to da je čisto nor na njegov motor na nožni pogon, glede na to da vedno pokaže vsak motor ki kje stoji, glede na to da mi pride za računalnik in dela brum brum in mu morem po youtube kazat posnetke motorjev, glede na to da noče oblečt pižame ko pa mu rečem da je to kombinezon za motor in da ga ima ati tudi pa ni problema,....

ja, bi rekel da kaže določen interes!

če začenš v mladosti ali po 20. letu - sorry ni isto!

Saj točno to sem ti tudi povedala. Če vidiš, da je takšen zanesenjak, potem go for it!

:OK:

No ja, ne strinjam se.

Potemtakem je mnogo, mnogo motoristov slabih ... ker so začeli po 20. letu.

komplicirate...za otroka je motorizem enak vsem ostalim športom.

pupa - kupi ko bo čas. Jaz/midva ga bova - če/ko bo čas. Če ne drugega bo imel/a pri 14ih nekaj osnove motorike in znanja, da se ne bo ubil/a v prvem ovinku ceste.

Ja, res je. Za otroka je vse enako. Šele ko si nabere lastnih izkušenj, potem ni več enako. In starši so, smo, so bili in bodo tisti zgled, ki vleče. Uspeli s(m)o, če znaj(m)o otroku omogočiti takšno nabiranje izkušenj. Tu pa se vsak po svoje odloči.

Ne kompliciramo.

Razpravljamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, ne strinjam se.

Potemtakem je mnogo, mnogo motoristov slabih ... ker so začeli po 20. letu.

niso ampak vsaj v štartu in prvih nekaj let so v dosti slabšem položaju ker se učijo gibanja, v mladosti pa ti to zleze pod kožo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem pa radi teoretiziramo, se kregamo in pamet solimo :D

Bolj sumim, da je Pupa pač hotla kvečjemu povedet, da bo mali motor kupla in da je mala razturala, kot pa da bi dejansko bila dovzetna za katere od teh (teoretičnih in praktičnih) odgovorov. Ipak vemo, da je Pupa eno trmasto bitje ;)

s prvim odstavkom se strinjam do zadnje pike.

z zadnjim stavkom se pa ne strinjam do zadnje pike. No, mogoče tisto o trmi bi še držalo :whistle:

Hočem reči, da sem to vprašala, ker me res zanima vaše mišljenje. Zato sem bila tudi postov od Mutike in Tomozukija (mislim, da je on napisal) zelo vesela, ker sta mi kljub vsemu dala nek drug aspekt. Tudi od drugih sem marsikaj koristnega povzela in sem tudi začela razmišljati, da je mogoče 6. let vseeno prezgodaj..... da ne bo otrok nič zamudil, če bo šel kasneje na motor, ko bo res imel razčiščene pojme, če hoče motor ali ne. Ne vem sicer, kdo je pisal, ampak je ravno pisal o tem, da so vsi otroci čisto nori na motrje, da ima pa mogoče 5% teh otrok v odrasli dobi motor v svoji garaži......

Ne vem, če ji ga bom kupila. Niti ne vem, če si bom to lahko privoščila. Bog ne daj, da bi se rada s tem športno ukvarjala, ker bankrotiram. Na kar prej tudi nisem razmišljala, dokler ni o tem napisal Pervy......

ko potegnem črto, sem dobila en kup koristih informacij iz obeh zornih kotov, ki so mi dale za misliti.....

btw... res sem trmasto bitje, me je pa otrok precej spremenil. Marsikdo, ki me že dolgo pozna (v RL) ne more verjeti, da me lahko eno malo bitje in najboljši v.d. možek tako spremenita :winkiss: :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor na osnovno vprašanje:

Za na cesto?

NIKOLI.

misim, da ni potrebno posebej poudarjat ,da 6-letnih otrok ljudje nimajo namena spuščat na cesto samih (ne peš ne z motorji ali kakorkoli drugače)...

ampak zgleda, da je marsikdo sodelujoč v tej temi (pa to ne leti nate) to spregledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

misim, da ni potrebno posebej poudarjat ,da 6-letnih otrok ljudje nimajo namena spuščat na cesto samih (ne peš ne z motorji ali kakorkoli drugače)...

ampak zgleda, da je marsikdo sodelujoč v tej temi (pa to ne leti nate) to spregledal.

Kaj pa una mularija 5-letna, ko se preganja med bloki z minimotardi? Tistim bi jaz varuško zrihtal - Strica Fakerja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa una mularija 5-letna, ko se preganja med bloki z minimotardi? Tistim bi jaz varuško zrihtal - Strica Fakerja :D

[sarcasm]tiste pa lahko itak povozi avto, ker majo očitno slabe gene in jih mora darwin odnest.

[/sarcasm]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretiki :D a bi lahko povedali, kje bi se otroci učili voziti moto zadevščine???

mx pista? baje da jih je kar neki? :naughty: in mulci začetniki tam niso redkost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!