Skoči na vsebino

kdaj kupiti prvi motor otroku?


pupa

Priporočene objave

Časi se spreminjajo :) Kdaj sta Stoner pa Rossi sedla na moped ? Verjetno tut k sta bla stara 3 leta. Če mene vprašate je to čisto ok če ga učiš od malega. Mogoče ko bo meu 16 let bo vidu da je cesta nevarna in se bo peljal samo po pistah. Poznam enga iz mojga kraja k so ga od malega učili na motor pa je pol kasneje superbike vozu. Če njega vprašaš se ne gre pelat po cesti z motorjem ker je preveč nevarno.

Vsak po svoje ne :D

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mojih mulcev (ko bodo enkrat) ne mislim postavljat prezgodaj na motor, ker vedno obstaja možnost, da jih to mogoče ne bo zanimalo, če jih pa posedeš na motor pri 3 letih, jim pa to enostavno privzgojiš.

Skratka, če se ne bodo zanimali za motorje bom čisto zadovoljen in bom bolj mirno spal, če se pa bodo, jim bom pa poskusil omogočit in jih seveda tudi pravilno učit in vzgajat kar se tega tiče. Ampak prvi motor pa šele ko bo otrok dovolj star, da bo sam izrazil željo, da si on to želi in da bi imel motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če koga skrbi da pamž ne bo cenil motorja mu lahko starši vedno ob 15. rojstnem dnevu, ko lahko začne delat in služit denar, postavijo ultimat da si bo moral polovico ali cel naslednji moped prislužit pač sam, ker je toliko star in konec.

Ker mislim, da je to replika na moj post se odzivam...

Zdaleč od tega, da bi prihajal iz kakšne razsute familije... Pri 15ih za birmo dobil nekaj cvenka in kupil mofo, delal celo poletje, da sem zaslužil za izpit H in še nekaj je ostalo. Naslednje poletje s5 delal za izpit A, še naslednje poletje delal za 125ko, naslednje dve poletji (in še vmes ob sobotah) delal za močnejši motor,... Skoraj vse štipendije(ki sem si jo sam zrihtal) so šle v hobi,...

Pa vseeno-a sem zdaj normalen, mi kaj manja? Kar ne ubija krepi!! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mislim, da je to replika na moj post se odzivam...

Zdaleč od tega, da bi prihajal iz kakšne razsute familije... Pri 15ih za birmo dobil nekaj cvenka in kupil mofo, delal celo poletje, da sem zaslužil za izpit H in še nekaj je ostalo. Naslednje poletje s5 delal za izpit A, še naslednje poletje delal za 125ko, naslednje dve poletji (in še vmes ob sobotah) delal za močnejši motor,... Skoraj vse štipendije(ki sem si jo sam zrihtal) so šle v hobi,...

Pa vseeno-a sem zdaj normalen, mi kaj manja? Kar ne ubija krepi!! :naughty:

In tvoje počitniško delo ima s temo zveze v čem?? Lepo da si bil tako zainteresiran in pripravljen malo crnčit za izpolnitev svojih želja, vendar...poanta je v tem, kdaj in ne kako in s čigavim denarjem.. :winkiss:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bo sam izrazil željo, da si on to želi in da bi imel motor.

Sej danes težijo že od 3. leta naprej :whistle:

Saj so vedno težili, tudi že prej - gre samo za to, kako starši razmišljajo in koliko so se pripravljeni sploh ukvarjat z interesi gospoda otroka.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mislim, da je to replika na moj post se odzivam...

super.

samo tvoj odgovor nima nobene veze z debato. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mojih mulcev (ko bodo enkrat) ne mislim postavljat prezgodaj na motor, ker vedno obstaja možnost, da jih to mogoče ne bo zanimalo, če jih pa posedeš na motor pri 3 letih, jim pa to enostavno privzgojiš.

Skratka, če se ne bodo zanimali za motorje bom čisto zadovoljen in bom bolj mirno spal, če se pa bodo, jim bom pa poskusil omogočit in jih seveda tudi pravilno učit in vzgajat kar se tega tiče. Ampak prvi motor pa šele ko bo otrok dovolj star, da bo sam izrazil željo, da si on to želi in da bi imel motor.

pa, a je kdo omenjal, da hoče otroka siliti na motor? :unsure:

lowrenc sej to je čisto fino, da si bil tako zagret.... in tudi veliko otrok je dejansko razvajenih, pa vse dobijo itd... samo nerealno je pa trditi, da VSI otroci, ki dobijo motor, postanejo razvajeni ali pa so že razvajeni, zato motor dobijo.......

osebno pa recimo poznam kar nekaj otrok, ki reče staršem v smislu, kaj te briga, kaj jaz delam s predmetom, saj sem si ga sam kupil.....

mashina - gospoda otroka? Kaj mora biti otrok bebec do 10. leta, pa ne sme pokazati interes do ničesar, pa tudi starši mu ne smejo ničesar privoščiti, sicer bo gospod otrok (to berem kot razvajen pamž)?? Kdaj pa so se začeli vrhunski športniki ukvarjati s športom? Daj prosim odgovori.... potem pa mi še povej, kateri od njih je gospod otrok/razvajen pamž? Kaj ti že imaš otroke, tko btw?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina - gospoda otroka? Kaj mora biti otrok bebec do 10. leta, pa ne sme pokazati interes do ničesar, pa tudi starši mu ne smejo ničesar privoščiti, sicer bo gospod otrok (to berem kot razvajen pamž)?? Kdaj pa so se začeli vrhunski športniki ukvarjati s športom? Daj prosim odgovori.... potem pa mi še povej, kateri od njih je gospod otrok/razvajen pamž? Kaj ti že imaš otroke, tko btw?

Pa koji qrac si me zej napadla, saj ti nič nočem. Repliciral sem unmu 1300thenumber ... Pravim, da otroci niso nič kaj drugačni danes, kot pred 100 leti ... ampak da se je posluh staršev za otroke nekoliko spremenil. Gospod otrok pa ni mišljeno žaljivo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikolaj nima motorja in v naslednjih dveh letih ga zagotovo še ne bo imel. Star je dve leti. Mu je pa všeč vse kar je na kolesih. Na malem poganjalcu se je vozil, ko je zlezel nanj (nekje pred 9 mesecem). Pri letu je podedoval traktor na akumulator in čeprav še ni hodil se je z njim vozil naokoli. Volan je obvladal nekje istočasno s hojo okrog 13 meseca. Potem je malo pozabil na traktor, ker sta mu bila zanimiva poganjalec in motor - podoben kot ga opisuje Pervy. Zdaj se vozi z Ketlerjevim kolesom brez pedal in stranskih koles in traktorjem (to pa samo zato, ker mu je DTW montiral kontakt ključ ;))

Menim, da se mora otrok pred vožnjo z motorjem naučiti drugih veščin, kot je vožnja s kolesom, osnove smučanja, rolanja... pa čisto navadnih iger kot je igra z žogo, igre na igralih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa koji qrac si me zej napadla, saj ti nič nočem. Repliciral sem unmu 1300thenumber ... Pravim, da otroci niso nič kaj drugačni danes, kot pred 100 leti ... ampak da se je posluh staršev za otroke nekoliko spremenil. Gospod otrok pa ni mišljeno žaljivo ...

1. komentiram lahko kogar koli

2. otroci so čisto drugačni, kot so bili 100 let nazaj

3. temu primerno se je tudi posluh staršev spremenil

4. ne vem, kako je bilo mišljeno, meni je delovalo žaljivo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ervina fajn razmišljanje..... samo razmišljam naprej. Vsak starš se mora pa tudi zavedati, da vsi niso za vse. Hočem reči, da ni nujno (pa saj to verjetno veš, ampak malo razpravljam :rolleyes: ), da mora prej obvladati še rolanje, pa smučanje itd... se pa zagotovo strinjam, da se pa mora znati voziti s kolesom, ker je ravnotežje in motorične sposobnosti ključnega pomena......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa, a je kdo omenjal, da hoče otroka siliti na motor? :unsure:

Saj tudi jaz nisem omenjal, da je kdo to rekel.

Ampak otrokom pri treh letih je zanimivo marsikaj in pokažejo interes do miljon stvari, s katerimi se potem v življenju ne bodo ukvarjali. Če pa ti takoj pri treh letih, ko otrok izkaže interes do motorja na tole pališ in mu kupiš, ter mu omogočiš, ga učiš, spodbujaš, ga pa lahko s tem samo še bolj navdušiš, medtem, ko bi ga lahko sicer minilo samo od sebe.. Jaz bom raje počakal, da pridejo do osnovne šole in če bo v teh letih, npr. od 3-7 konstanten interes do motorja in bo videt, da ima to res v sebi, se bomo pa pogovorili in bom probal kolikor bo v moji moči, da mu omogočim začetek in ga zgodaj naučim kako pa kaj je prav. Še vedno pa upam, da ga motorji ne bodo zanimali, bi mu raje omogočil kakšen drug, malce manj nevaren hobi :)

Je pa to zgolj moje mnenje in nočem nobenega prepričevat v tole, samo povem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tvoje počitniško delo ima s temo zveze v čem?? Lepo da si bil tako zainteresiran in pripravljen malo crnčit za izpolnitev svojih želja, vendar...poanta je v tem, kdaj in ne kako in s čigavim denarjem...
Nisem edini, ki zahaja s teme in nevem zakaj se si spravil ravno name... Sem ti mogoče dolžan kakšno pivo O:-)

samo tvoj odgovor nima nobene veze z debato. :rolleyes:
Če se ne motim tudi del tvojega posta na katerega sem nanaša moj post nima zveze z debato, če smo natančni...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ervina fajn razmišljanje..... samo razmišljam naprej. Vsak starš se mora pa tudi zavedati, da vsi niso za vse. Hočem reči, da ni nujno (pa saj to verjetno veš, ampak malo razpravljam :rolleyes: ), da mora prej obvladati še rolanje, pa smučanje itd... se pa zagotovo strinjam, da se pa mora znati voziti s kolesom, ker je ravnotežje in motorične sposobnosti ključnega pomena......

Še jaz malo razpravljam. ;) Glih ene toliko, da naju dajo v temo ''kr neki''.

Mislila sem, da moraš otroku ponuditi, če imaš možnost, da poskusi tudi druge stvari in ne da ga takoj usmeriš v eno stvar pa naj bo to motor, smučanje, glasba... V takem kontekstu je bilo to mišljeno. Če bo pokazal interes bo dobil motor ali katerokoli drugo stvar, ki mu bo v interesu, drugače ne. Za vse pa bo zagotovo veljalo, da v mejah normale (tako količinsko kot denarno).

Popravljeno . Popravil Ervina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim tudi del tvojega posta na katerega sem nanaša moj post nima zveze z debato, če smo natančni...

ni res.

jaz odgovarjam na teorijo, da naj si mulc sam prisluzi motor ko bo dovolj star, ki je bazirana na ugotovitvi, da bo otrok postal razvajen če mu bomo pri treh letih kupili mini krosko...

kot je povedal XR800, pa to nima nobene veze s tvojim počitniškim delom in nerazsutostjo famiije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splošno:

1. otroku ne kupujte motorja, ker ga ima sosedov.

2. otroku ne kupujte motorja, ker imate preveč denarja.

3. otroku ne kupujte motorja, ker to sedaj cool.

4. otroku ne kupujte motorja, ker ga sami vozite.

5. otroku ne kupujte motorja, da boste imeli več miru pred njim

6. otroku ne kupujte motorja, kot odpustek, da niste zadosti z njim

Točka ena, največja neumnost kupiti nekaj, kar ima sosedov otrok in seveda naš ne sme biti slabši…

Točka dve, ne bom komentiral, ker ne spadam v to skupino…

Točka tri, ne kupujte, da bo mali »kao« frajer pri petih letih z kakimi kitajskimi polizdelki…

Točka štiri, lahko je reči ampak težko izpeljati, tukaj sem pa tudi jaz zmrznil.

Kot voznik motorja (od mladosti), je bil motor vedno pri hiši, bolj cross ali enduro, nikoli resno tekmovalno.

Motorje sem vedno vzdrževal sam. In bolj, ko je mali rasel, večkrat se mi je pridružil pri raznašanju orodja.

Nekje pri šestih letih, sva v kosih (kot odpad) pripeljala »tori«-ta, ga čez zimo skupaj, zares skupaj (saj sva popravljala samo, ko je bil poleg) uredila v »0«. Čelada, oprema je bila seveda vedno obvezna.

Tukaj apeliram na starše, prosim vas, ne vozite otrok brez čelade, pa tudi 10m ne. Naj se otrok navadi, da brez čelade ne gre pa pika.

Naprej je šlo pa takole: ko je prerasel tori-ta, je prišel na vrsto Tomos avtomatik, nato APN, prvi izpit, 125cc, drugi izpit.

In izpit za avto, tu pa ga je končno, malo minilo, saj je ugotovil, da je bolj udobno in ceneje punce prevažati v fotrovem avtu kot na motorju. In tako motorja nima več.

Kaj lahko še dodam, da je vedno za vsak motor prispeval svoj denar, počasi je dobil malce občutka, da nič ne pade z neba. Da za novega in servise (kot dijak) nima, s rabljenimi je pa loterija.

Da je od malega moral (starosti primerno) skrbeti za svoj motor (vzdrževanje, čiščenje,…), pospravljanje na svoje mesto. Tudi LEGO kocke se no pospravijo same!?

Pridobil je občutek, da motorizem ni samo vožnja z motorjem ampak še kup opravil pred in po vožnji.

Pod črto, plusi in minusi:

+ zna voziti in upravljati motor, 2×izpit

+ dobil je spoštovanje do motorjev, ker tudi padec z tori-jem boli

+ naučil se je veliko okoli šraufanja

+ veliko časa sva preživela skupaj

- večna bojazen, da se mu kaj ne zgodi, sploh kasneje pri solo vožnjah

Težko je biti pameten starš in pravilno narediti, s ženo sva zaenkrat prebrodila te težave, saj sin ne kaže več kakšne želje po motorju, hčerka je pa čisto zadovoljna če jo jaz popeljem (ona že ne bo šraufala in pucala motorja). Nazadnje je celo tako, da se sin ukvarja z go kart-tom, pa noben od naju ni dirkač, hčerka pa je v športu (mladinska reprezentanca), pa noben od naju ni športnik.

Točka pet in šest, ne bom komentiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem edini, ki zahaja s teme in nevem zakaj se si spravil ravno name... Sem ti mogoče dolžan kakšno pivo O:-)

Če se ne motim tudi del tvojega posta na katerega sem nanaša moj post nima zveze z debato, če smo natančni...

:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tudi jaz nisem omenjal, da je kdo to rekel.

Ampak otrokom pri treh letih je zanimivo marsikaj in pokažejo interes do miljon stvari, s katerimi se potem v življenju ne bodo ukvarjali. Če pa ti takoj pri treh letih, ko otrok izkaže interes do motorja na tole pališ in mu kupiš, ter mu omogočiš, ga učiš, spodbujaš, ga pa lahko s tem samo še bolj navdušiš, medtem, ko bi ga lahko sicer minilo samo od sebe.. Jaz bom raje počakal, da pridejo do osnovne šole in če bo v teh letih, npr. od 3-7 konstanten interes do motorja in bo videt, da ima to res v sebi, se bomo pa pogovorili in bom probal kolikor bo v moji moči, da mu omogočim začetek in ga zgodaj naučim kako pa kaj je prav. Še vedno pa upam, da ga motorji ne bodo zanimali, bi mu raje omogočil kakšen drug, malce manj nevaren hobi :)

Je pa to zgolj moje mnenje in nočem nobenega prepričevat v tole, samo povem :)

Še en teoretik...... :evilgrin: :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupit mulcu motor čimprej, da ima mama mir in se s tamalim čimveč ukvarja ata.. :winkiss:

me ne moti, se prav veselim.

glede razvajenosti pa: vidim vsak dan 1000 razvajenih frocov pa verjetno noben nima motorja. otroka razvadiš z vzgojo ne z motorjem. če mu kupim motor in ga naučim odnosa je to več vredno kot če nimam motorja, mu pa vedno kupim vsako drugo igračo ki si jo trenutno zmisli.

teorija da se bo otrok razvadil če bo imel motor ne zdrži. sam sem vedno imel motor (moped) ali katere koli druge pripomočke za šport - ni bilo problema. sem pa zato imel dosti manj igrač kot marsikateri drug otrok. kar sem imel sem cenil, za razliko od mnogih drugih.

jaka in zala dosta imela kmalu še vse moje igrače in lego kocke ker sem vse ohranil, medtem ko jih je marsikdo uničil ali pogubil v enem letu.

če pa ima kdo traume ker ni dobil mopeda ko je bil mali in sedaj hoče isto otroku delat pa je to njegov problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!