Skoči na vsebino

kdaj kupiti prvi motor otroku?


pupa

Priporočene objave

Kokr gledam našo skoraj 5 letnico, ki ima energijo starši x 10, prakticiram športe na lastni pogon, kjer se razvija spretnost & mišice & koordinacija .... se pravi rolanje, biciklarjenje, igre z žogo, preganjanje mulcev, igrala - plezala .... potolčena kolena ima, zmatrana je tudi ... zakaj bi že rabili motorni pogon :rolleyes: ??? Ma pa sosedov mulec enake starosti ATV-ja, ne vem če je 50 kg igrača res primerna za tko mičkene škorce, pa še potuho mu daje ker se mu ni treba matrati, mulc ne zna niti laufat :unsure:

smučanje :) ... nikoli prakticirali smučanje v nahrbtniku, še pri hoji se je v rudzaku parkrat podhladila, da o kakih naletih nizkoleterčih smučersko borderskih kamikaz ne govorim :whistle: z nami hodi na smučarijo od 3 meseca .. 1. sezona vozičkanje po smučišču, 2 sezona uvajanje na plastičnih smučkah & sankanje, 3 sezona pa prave smučke ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr gledam našo skoraj 5 letnico, ki ima energijo starši x 10, prakticiram športe na lastni pogon, kjer se razvija spretnost & mišice & koordinacija .... se pravi rolanje, biciklarjenje, igre z žogo, preganjanje mulcev, igrala - plezala .... potolčena kolena ima, zmatrana je tudi ... zakaj bi že rabili motorni pogon :rolleyes: ??? Ma pa sosedov mulec enake starosti ATV-ja, ne vem če je 50 kg igrača res primerna za tko mičkene škorce, pa še potuho mu daje ker se mu ni treba matrati, mulc ne zna niti laufat :unsure:

smučanje :) ... nikoli prakticirali smučanje v nahrbtniku, še pri hoji se je v rudzaku parkrat podhladila, da o kakih naletih nizkoleterčih smučersko borderskih kamikaz ne govorim :whistle: z nami hodi na smučarijo od 3 meseca .. 1. sezona vozičkanje po smučišču, 2 sezona uvajanje na plastičnih smučkah & sankanje, 3 sezona pa prave smučke ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj si hotel povedati! Ne zastopim, mogoče sem blond? Ojoj, stare zamere - wacky :wacko: .

Saj smo na forumu......O kakih zamerah ti to?? :D Da je bilo govora o tem KDAJ KUPITI PRVI MOTOR OTROKU? In ne o tem kaj se mu lahko zgodi in kaj to potegne za sabo.....Še narišem? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz praktičnih izkušenj al kar tako na pamet?? :evilgrin:

Od kje naj imam izkušnje... Na pamet :blush:

Ampak vseeno se je potrebno vprašati zakaj večina frocov postane razvajen, če smo že pri tem? :hmm:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr gledam našo skoraj 5 letnico, ki ima energijo starši x 10, prakticiram športe na lastni pogon, kjer se razvija spretnost & mišice & koordinacija .... se pravi rolanje, biciklarjenje, igre z žogo, preganjanje mulcev, igrala - plezala .... potolčena kolena ima, zmatrana je tudi ... zakaj bi že rabili motorni pogon :rolleyes: ??? Ma pa sosedov mulec enake starosti ATV-ja, ne vem če je 50 kg igrača res primerna za tko mičkene škorce, pa še potuho mu daje ker se mu ni treba matrati, mulc ne zna niti laufat :unsure:

smučanje :) ... nikoli prakticirali smučanje v nahrbtniku, še pri hoji se je v rudzaku parkrat podhladila, da o kakih naletih nizkoleterčih smučersko borderskih kamikaz ne govorim :whistle: z nami hodi na smučarijo od 3 meseca .. 1. sezona vozičkanje po smučišču, 2 sezona uvajanje na plastičnih smučkah & sankanje, 3 sezona pa prave smučke ...

Smučanje :wub: Prva sezona na rokah malo po Žigartu konec marca-začetek aprila, 2.sezona Kronplatz pa malo smučanja, ko je bilo toplo v rukzaku na platoju in nič plastičnih smučk, 3. sezona prave smučke in na špage 4.sezona-Sella Ronda............ Različni pristopi do istega cilja pač :oops: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kje naj imam izkušnje... Na pamet :blush:

Ampak vseeno se je potrebno vprašati zakaj večina frocov postane razvajen, če smo že pri tem? :hmm:

Izkušnje si lahko kar hitro pridobiš :evilgrin: trenutek nepazljivosti pa to in čez 9 mesecev začneš pridobivati tovrstne izkušnje...... :evilgrin: Potem pa hitro poročaj, kako ti kaj gre........... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi ti videl, kako je staršem, ko edincu kupijo motor in se ta ubije

In kako je staršem, če si ga otrok kupi sam in se potem ubije? Po moje jim to ni ravno v tožabo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni se zdi malo bedasto, da bi že dveletnega otroka naučil vožnje z mopedom.

Obstaja ogromno zadev, ki se jih mora dveletni otrok naučiti, moped pa lahko pride na vrsto kasneje. In seveda samo, če bo sam izrazil željo, da bi rad vozil moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kje naj imam izkušnje... Na pamet :blush:

Ampak vseeno se je potrebno vprašati zakaj večina frocov postane razvajen, če smo že pri tem? :hmm:

zaradi vzgoje in ne zaradi stvari, ki jih otroku nudiš.

če menjaš vzgojo in ljubezen za materialne zadeve potem lahko pričakuješ tak odnos, kot je bil že opisan. Tudi razvajene froce producirajo starši, ki nimajo za njih časa. V obratni smeri, če otroka dejansko vzgajaš, mu sicer nudiš, mu pa daš vedeti, da mora to spoštovati, potem pa je manj možnosti, da froc postaje razvajen......

Sicer pa poglejte te recimo motoristične ase, ki sedaj po takih in drugačnih stezah kraljujejo v svojih športih. A so oni tudi postali razvajeni? Menda ne... no, mogoče sedaj od slave.... prej pa so začeli zelo zgodaj in mladi, so se morali marsičemu odpovedati in hudo garati, da so danes razni Rossiji in ostali zmagovalci.......

Kat se 100% strinjam s tabo, samo vseeno se mi zdi, da mešaš hruške in jabolka. Nikoli ne bi kupila tamali nek avto na akumulator, pa neke pizdarije za podpiranje lenobe. Ampak jaz neko krosko ne vidim kot slednje, ker se z njo ne bi preganjala po dvorišču, ampak po travnikih. Eno je športna aktivnost, ki jo 100% podpiram in midva sva skozi celo leto aktivna na kolesu, rolerjih, sprehodih itd....., nekaj je pa potešitev strasti in ljubezni do motorja. To je tako, kot če bi rekla, da ne greste spuščati zmaja, ker otrok samo stoji pri miru, se gremo raje rolat...... Ja, pejte se rolat, lahko pa kdaj pa kdaj tudi zmaja spušča.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni se zdi malo bedasto, da bi že dveletnega otroka naučil vožnje z mopedom.

Obstaja ogromno zadev, ki se jih mora dveletni otrok naučiti, moped pa lahko pride na vrsto kasneje. In seveda samo, če bo sam izrazil željo, da bi rad vozil moped.

no, ne vem, če je kdo govoril o tem, da bo dal dvoletnika na motor? :hmm: na ATV ja, na motor pa ne........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako je staršem, če si ga otrok kupi sam in se potem ubije? Po moje jim to ni ravno v tožabo.....

To ni nikomur v tožabo :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradi vzgoje in ne zaradi stvari, ki jih otroku nudiš.

če menjaš vzgojo in ljubezen za materialne zadeve potem lahko pričakuješ tak odnos, kot je bil že opisan. Tudi razvajene froce producirajo starši, ki nimajo za njih časa. V obratni smeri, če otroka dejansko vzgajaš, mu sicer nudiš, mu pa daš vedeti, da mora to spoštovati, potem pa je manj možnosti, da froc postaje razvajen......

Sicer pa poglejte te recimo motoristične ase, ki sedaj po takih in drugačnih stezah kraljujejo v svojih športih. A so oni tudi postali razvajeni? Menda ne... no, mogoče sedaj od slave.... prej pa so začeli zelo zgodaj in mladi, so se morali marsičemu odpovedati in hudo garati, da so danes razni Rossiji in ostali zmagovalci.......

Kat se 100% strinjam s tabo, samo vseeno se mi zdi, da mešaš hruške in jabolka. Nikoli ne bi kupila tamali nek avto na akumulator, pa neke pizdarije za podpiranje lenobe. Ampak jaz neko krosko ne vidim kot slednje, ker se z njo ne bi preganjala po dvorišču, ampak po travnikih. Eno je športna aktivnost, ki jo 100% podpiram in midva sva skozi celo leto aktivna na kolesu, rolerjih, sprehodih itd....., nekaj je pa potešitev strasti in ljubezni do motorja. To je tako, kot če bi rekla, da ne greste spuščati zmaja, ker otrok samo stoji pri miru, se gremo raje rolat...... Ja, pejte se rolat, lahko pa kdaj pa kdaj tudi zmaja spušča.....

ja sorry :) sem mislila da te že zdej grabi nakup motorja za Dito ... pa sem poudarila da je bolje otroke usmeljati v gibalne aktivnosti, dokler ne osvojijo motoričnih sposobnosti in sami ne pokažejo ekstra zanimanja za moto šport ... seveda če bo naša to želela, ji tega ne bo treba skrivati pred mano in bo dobila fully support, zavestno pa jo gotovo ne bom uvajala v ta šport ;) ....

... nekaj za potešitev strasti in ljubezni do motorja .... vidiš tukaj se je treba vpršati čigave ??? ..... ker vsaj v vrtičkarskih letih smo starši njihovi vzorniki in nas hudo kopirajo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajmo se malo vprašat pri kolkih leti smo mi dobili prve motorje ? sam imam sina starega 6 let in za takega otroka je kolo čisto dovolj .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sorry :) sem mislila da te že zdej grabi nakup motorja za Dito ... pa sem poudarila da je bolje otroke usmeljati v gibalne aktivnosti, dokler ne osvojijo motoričnih sposobnosti in sami ne pokažejo ekstra zanimanja za moto šport ... seveda če bo naša to želela, ji tega ne bo treba skrivati pred mano in bo dobila fully support, zavestno pa jo gotovo ne bom uvajala v ta šport ;) ....

... nekaj za potešitev strasti in ljubezni do motorja .... vidiš tukaj se je treba vpršati čigave ??? ..... ker vsaj v vrtičkarskih letih smo starši njihovi vzorniki in nas hudo kopirajo :D

ne ne... ne sedaj.... samo sem vprašala zato, ker že sedaj kaže začetno navdušenje za motor..... lahko Vuk76 potrdi, kak je delala, ko se je mimo pripeljal....

Seveda pa grem za vse stvari v življenju s predpostavko, da si bo Dita sama tega želela.... na silo nič...... mi je bilo grozno gledat v osnovni šoli sošolko, ki so jo silili balet plesat. Ko so je pa postala resen kandidat za pirma balerino ljubljanske opere, je pa vse skupaj na klin dala, ker je imela čez glavo dost.....

jah sedaj kaže zanimanje... če se bo pa nadaljevalo to v ljubezen in strast, bo pa sama povedala..... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni se zdi malo bedasto, da bi že dveletnega otroka naučil vožnje z mopedom.

Obstaja ogromno zadev, ki se jih mora dveletni otrok naučiti, moped pa lahko pride na vrsto kasneje. In seveda samo, če bo sam izrazil željo, da bi rad vozil moped.

Se strinjam, otroka ne spodbujat k vožnji motorja.

Če si pa sam vztrajno želi motor, bo pač treba nekaj narediti v tej smeri. Naj sam ugotovi če mu odgovarja, brez prisile. Bolje kot da pozneje izživlja frustracije zaradi prepovedi motorja.

Moja nečakinja in nečak se izredno rada vozita na motorju z mano za krmilom. :D

Ampak na srečo pa zaenkrat starejši nečak še ne izraža pretirane želje po samostojni vožnji. Upam da ga bo minilo. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajmo se malo vprašat pri kolkih leti smo mi dobili prve motorje ? sam imam sina starega 6 let in za takega otroka je kolo čisto dovolj .

In prav je tako. Rogovi namreč rastejo od majhnega. Ko so veliki, se jih ne da porezati. Kdor pravi, da bo 18 letnika, ki ga hormoni razganjajo učil pametne vožnje, se krepko moti. Koliko današnjih 18 letnikov sploh posluša svoje starše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajmo se malo vprašat pri kolkih leti smo mi dobili prve motorje ? sam imam sina starega 6 let in za takega otroka je kolo čisto dovolj .

jaz še sedaj nimam svojega lastnega motorja, pa kaj? Kaj zaradi tega ne bom nudila moji mali motor, če ga bo želela?

kaj pa, če ne bi primerjali kaj smo mi dobili in kaj naši otroci dobijo, ker ni primerljivo?

nimam pa nič proti, če si mišljenja, da je 6. letniku čisto dovolj kolo...... zato pa sprašujem za vaša mnenja.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajmo se malo vprašat pri kolkih leti smo mi dobili prve motorje ? sam imam sina starega 6 let in za takega otroka je kolo čisto dovolj .

Časi se spreminjajo :) Kdaj sta Stoner pa Rossi sedla na moped ? Verjetno tut k sta bla stara 3 leta. Če mene vprašate je to čisto ok če ga učiš od malega. Mogoče ko bo meu 16 let bo vidu da je cesta nevarna in se bo peljal samo po pistah. Poznam enga iz mojga kraja k so ga od malega učili na motor pa je pol kasneje superbike vozu. Če njega vprašaš se ne gre pelat po cesti z motorjem ker je preveč nevarno.

Vsak po svoje ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsekakor odločajo starši, ali bo vozil motor ali pa mogoče igral violino. :whistle:

otrok staršev, ki so glasbeniki, bo verjetno zgodaj pokazal interes do igranja inštrumenta, ker je pač to način življenja družine. Ravnotako otrok staršev motoristov, velika verjetnost, da postane motorist. Starši pa se odločijo ali je za otroka bolje, da v otroštvu samo spozna konjičke svojih staršev, ali se tud aktivno ukvarja z njimi.

tud pri 2 letih že nekaj otrok pozna celo abecedo, pa niso kasneje zaradi tega nič bolj uspešni v šoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neumnost. Otrok ne bo postal razvajen zato ker bi mu starši kupili motorček in ga podpirali v navdušenju nad motoriranjem. Potem lahko mulcem takoj zdej nehamo kupovat vse česar ne potrebujejo. V šolo lahko hodijo v uniformah, mobilnikov ne nucajo (mi smo preživeli brez njih) , žepnine tudi ne in niti jim ni treba hodit ven ob petkih zvečer ker se lahko socializirajo lepo doma v krogu širše družine ali med molitvijo.

In če koga skrbi da pamž ne bo cenil motorja mu lahko starši vedno ob 15. rojstnem dnevu, ko lahko začne delat in služit denar, postavijo ultimat da si bo moral polovico ali cel naslednji moped prislužit pač sam, ker je toliko star in konec.

Kdaj točno pa mulca postavit na moped, je pa brez dvoma odvisno tudi od razvitosti njegove koordinacije in njegove želje.

Vsekakor pa ne vidim nič narobe v zgodnjem nabiranju izkušenj. Na smuče bi jih postavljali pri 4ih letih, pa niti bremz nimajo….super. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsekakor odločajo starši, ali bo vozil motor ali pa mogoče igral violino. :whistle:

otrok staršev, ki so glasbeniki, bo verjetno zgodaj pokazal interes do igranja inštrumenta, ker je pač to način življenja družine. Ravnotako otrok staršev motoristov, velika verjetnost, da postane motorist. Starši pa se odločijo ali je za otroka bolje, da v otroštvu samo spozna konjičke svojih staršev, ali se tud aktivno ukvarja z njimi.

tud pri 2 letih že nekaj otrok pozna celo abecedo, pa niso kasneje zaradi tega nič bolj uspešni v šoli.

kaj si sedaj hotela s tem povedat? :blink: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj si sedaj hotela s tem povedat? :blink: :hmm:

da se v imenu otroka odločijo starši, otrok samo pokaže interes in željo...včasih pa tudi tega ni, so le želje staršev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

ja, tudi to je možno otroka naučit, čeprav dvomim, da mu je piflanje abecede pri 2 letihv užitek. Dobro, da so taki starši redki, poznam pa 2 primera iz svoje prakse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!