Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Nekaj takega sem imel v mislih - ampak pomanjkljivost je samo bremza - je ni..

če bi našel kaj takega z bremzo bi bilo to to.. ne rabiš nobene elektronike, ampak samo

stikalo s katerim obračaš polariteto.

http://www.ebay.de/itm/Getriebe-Motor-elektrisch-12V-60-U-min-Modellbau-/260683988595?pt=RC_Modellbau&hash=item3cb1f9fe73

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..sem slučajno zašel na tole temo...

glede modelarskega motorčka, ali katerega koli motorčka, ki bi bil povezan s tablico preko ročičevja:

Bilo je govora o zavori, da tablice ne bi mogel premikati. Zavore ne potrebuješ, če pravilno - pod pravilnimi koti postaviš ročico na motorčku. Ko je tablica "dol", to se pravi na svojem mestu, mora biti ročica na servomotorčku čez " "spodnjo ali zgornjo" mrtvo točko. To se pravi, da ko se ročica premika čez mrtvo točko ( ko se tablica malenkostno premakne že malo nazaj) in se nasloni na kako oviro (omejilec) v smeri gibanja, se tablica avtomatično "zaklene". Če jo hočeš premakiti, se ročica od servomotorja hoče premakniti naprej v smeri prejšnjega gibanja, pa ne more, ker je naslonjena na omejilec, nazaj pa itak ne more, ker je čez mrtvo točko gibanja ( kot bat v motorju)...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Če jo hočeš premakiti, se ročica od servomotorja hoče premakniti naprej v smeri prejšnjega gibanja, pa ne more, ker je naslonjena na omejilec, nazaj pa itak ne more, ker je čez mrtvo točko gibanja ( kot bat v motorju)...

Daj nariši kakšno skico, bo vsem bolj jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..sem slučajno zašel na tole temo...

glede modelarskega motorčka, ali katerega koli motorčka, ki bi bil povezan s tablico preko ročičevja:

Bilo je govora o zavori, da tablice ne bi mogel premikati. Zavore ne potrebuješ, če pravilno - pod pravilnimi koti postaviš ročico na motorčku. Ko je tablica "dol", to se pravi na svojem mestu, mora biti ročica na servomotorčku čez " "spodnjo ali zgornjo" mrtvo točko. To se pravi, da ko se ročica premika čez mrtvo točko ( ko se tablica malenkostno premakne že malo nazaj) in se nasloni na kako oviro (omejilec) v smeri gibanja, se tablica avtomatično "zaklene". Če jo hočeš premakiti, se ročica od servomotorja hoče premakniti naprej v smeri prejšnjega gibanja, pa ne more, ker je naslonjena na omejilec, nazaj pa itak ne more, ker je čez mrtvo točko gibanja ( kot bat v motorju)...

ni mi najbolj jasno kaj hočeš povedat ampak nisem še slišal da bi bilokakšen motor imel mrtve točke..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Modelarski servomotor spreminja elektronski signal v mehansko gibanje. Notri je DC motor, zobniški prenosi, potenciometer in krmilnik motorja. Odvisno od signala krmilnik "požene" motor do neke točke. Servomotorji se obračajo (v večini) 90 stopinj v eno in drugo stran. Mrtva točka je največji odmik oz. točka ročice, po tem se ročica spušča.

Zelo primeren bi bil servomotor, ki je namenjen mehanskemu dvigovanju koles, ob sprejemu signala gre iz ene skrajne točke do druge (Hi-Tech HS-75BB EZPW) pa 6,6 kg ima potega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Modelarski servomotor spreminja elektronski signal v mehansko gibanje. (a ne delajo to vsi motorji - kakšen bi lahko sploh bil drug smisel motorjev?) Notri je DC motor, zobniški prenosi, potenciometer in krmilnik motorja. Odvisno od signala krmilnik "požene" motor do neke točke. Servomotorji se obračajo (v večini) 90 stopinj v eno in drugo stran (servomotorji se obračajo toliko, koliko so sprogramirani krmilniki - v eno ali drugo stran) . Mrtva točka je največji odmik oz. točka ročice (torej nima servo motor mrtve točke ampak mehanizem ki ga motor poganja), po tem se ročica spušča.

Zelo primeren bi bil servomotor, ki je namenjen mehanskemu dvigovanju koles, ob sprejemu signala gre iz ene skrajne točke do druge (Hi-Tech HS-75BB EZPW) pa 6,6 kg ima potega.

pardon za dlakocepstvo.

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj bi pa pol sploh tablico imel??? Sem že videl na zgornje dele motorja nalepljene, pa pod sedežem, ker se jim je "snela"......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

js sem tudi imel namen narediti sistem na servo motorček.Ampak po premisleku raje nisem,ker je to predrag hobi.Bog ne daj,ampak slučajno imaš nesrečo.Policija ni neumna.Poznajo vse fore od pantov,servotov,....Vsak elektronski sistem se mora krmiliti.Zato rabiš kakšno stikalo na belanci,posledično tudi nekaj kablovja do tablice kjer ti jo dviguje servo motor.Mislite da se jim to ne bo zdelo sumljivo?Ko se vozim "hitro" so to znane poti,kjer poznaš vse ovinke in tudi kjer policisti stojijo.Tako da tam malo zaviraš in je.Čez naselje in vasi,kjer ogrožam ljudi pa strogo 50!.Če me dobijo pa plačam,saj sem sam kriv za prekršek.Jebat ga.

Ker sem imel servote sem pa naredil tole:

LPM

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

js sem tudi imel namen narediti sistem na servo motorček.Ampak po premisleku raje nisem,ker je to predrag hobi.Bog ne daj,ampak slučajno imaš nesrečo.Policija ni neumna.Poznajo vse fore od pantov,servotov,....Vsak elektronski sistem se mora krmiliti.Zato rabiš kakšno stikalo na belanci,posledično tudi nekaj kablovja do tablice kjer ti jo dviguje servo motor.Mislite da se jim to ne bo zdelo sumljivo?Ko se vozim "hitro" so to znane poti,kjer poznaš vse ovinke in tudi kjer policisti stojijo.Tako da tam malo zaviraš in je.Čez naselje in vasi,kjer ogrožam ljudi pa strogo 50!.Če me dobijo pa plačam,saj sem sam kriv za prekršek.Jebat ga.

Ker sem imel servote sem pa naredil tole:

LPM

Heh, tuki se pa lih ne bi strinjal :D.

Drgač res nevem zakaj bi neke motorčke dajal not, ko ba narediš en tak nosilček kjer se une del ko dejansko nosi tablico lahko premika (npr. daš pante) in ko je sila z roko obrneš pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bom narisal ...

m@dness, I30.....nisem mislil, da ima motorček ( navaden elektromotorček) mrtve točke. Tudi servomotorček nima "mrtve točke".... "mrtvo točko" narediš z ročičevjem.

a kdo ve, kako se daje kake slike gor... meni ne rata :blush: .. pa tudi ta slika v prejšnjem postu marcca je vsa črna....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi,

ni slika je posnetek (video).

Kako pripneš slike na forum:

1,Registriraš se na http://www.shrani.si/

2,shraniš slike iz svojega računalnika na shrani.si

3,kopiraš kodo za forum npr:

img]http://www.shrani.si/f/NA/ds48.jpg[/img

in jo prilepiš v svoj post in objaviš :) .

Brez oglatih oklepajev je ker drugače ne bi prikazalo kodo.

LPM

Popravljeno . Popravil marcc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, tuki se pa lih ne bi strinjal :D.

Drgač res nevem zakaj bi neke motorčke dajal not, ko ba narediš en tak nosilček kjer se une del ko dejansko nosi tablico lahko premika (npr. daš pante) in ko je sila z roko obrneš pa je.

To res,ampak med vožnjo bol težko .) .

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

img9722.jpg

sam nisem naredil tega in tudi najbrž ne bom.... sem samo pojasnil, kako se da samo z ročico " zakleniti" mehanizem, da ne moreš na silo premikati okvirjaj tablice, čeprav odklopiš od elektrike....

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta sistem mam namen tudi jaz narediti sam servomotor ne deluje brez elektronike ki mu daje impulz prek stikala in potencimetra ,kjer lahko reguliraš koliko se lahko dvigne in spusti tablica.

Problem so v večini radarji ki te samo slikajo na cesti sem pred mesecem dobil eno lepo slikco domov pa položnico za 500 evrov pa še 5 pik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff,kruta.

Koliko si prekoračil omejitev če ni skrivnost in koliko je bila omejitev?

P.S.

Glih danes sem enega videl.Je imel tablico tako "zapigano" navzgor da je bila vodoravna z cesto :) .Dodaten pult za pir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peljal sem se 80 kmh sam 5 kmh se tolerira omejitev je bila pa 50 kmh bilo pa je v krški vasi za cesto je stal bel clio ko sem pogledal nazaj mu je na zadnji polici utripala rdeča luč kazen je bila 5 pik in 500 evrov :kva2: v 8 dneh pa 250 evrov.

Zanimivo pa je pri vsem tem ,da smo se trije peljali en za drugim in smo dobili vsak svojo sliko :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivnorc,

ali si ti tudi modelar?

Samo ugibam,ker enega na videz poznam in ga kličejo enako.

Upam da na cesti nisi zivnorc .) ,hec.

LPM

Živnorc na MotoSvetu

Živnorc med modelarji

na cesti sem pa raje ŽIV kot NORC...čeprav mende nisem čisti softič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peljal sem se 80 kmh sam 5 kmh se tolerira omejitev je bila pa 50 kmh bilo pa je v krški vasi za cesto je stal bel clio ko sem pogledal nazaj mu je na zadnji polici utripala rdeča luč kazen je bila 5 pik in 500 evrov :kva2: v 8 dneh pa 250 evrov.

Zanimivo pa je pri vsem tem ,da smo se trije peljali en za drugim in smo dobili vsak svojo sliko :BUA:

Nisem vedel, da te stacionarc lahko slika tudi od zadaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!