Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Kva to enih pi*darij za sabo potegne! Tablico dobis novo, drugo stevilko. Pol pa moras novo prometno nardit, pa na polici moras spremenit stevilko, pa novo zeleno karto. Se prej te pa zaslisijo, pa moras podpisat zapisnik zaslisanja, pa izjavo, da nisi naredu pi*darije, bistvo pa je, da si cim prej prijavu izgubo na policiji... me ze glava boli..

M@to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje dobit okvir tablice ? Danes sem vprašal na 3 (!?) bencinskih črpalkah, pa nikjer niso meli. :angry:

upraš svojga mehanika :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje dobit okvir tablice ? Danes sem vprašal na 3 (!?) bencinskih črpalkah, pa nikjer niso meli. 

V vsaki trgovini z motoristično opremo. Zastonj! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje dobit okvir tablice ? Danes sem vprašal na 3 (!?) bencinskih črpalkah, pa nikjer niso meli. 

V vsaki trgovini z motoristično opremo. Zastonj! ;)

V TC-ju jo moraš plačati in to 400 sit(se mi zdi brat jo je kupil) po kosu. sumljivo tudi meni, glede na to da čez cel okvir piše TC- MOTOSHOP d.o.o., tako da mu v bistvu reklamo delaš!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst je pozim k sm lihk motor nabavu nism nikjer dubu in sem prelutu pol lublane! na konc sm jo dubu v Apriliji tud za dnar. Ne vem točno kok sem mogu plačat, ampak useen, največja tema je tole: na velk piše na tablci Aprilia - kul, sam ne na Kawasakiju!!!!!! :blink: :unsure: :) :P :D ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knipinga?? Za 6200 SIT jo bom z M8 prisraufal. To sta dva rezervarja bencina :)

Pozdrav z gorenjske ;)

M@to

Midva sva novo tablco kar s silikonom gor prlimala - ma drži k norc. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5dni nazaj jo je moj fotr zgubu na jugu italije reggio di calabrija v premieru 200km,itak da jo ne bo noben najdu.Če pa slučajno je oznaka LJ in cerkniški grb,najditelj dobi 100evrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5dni nazaj jo je moj fotr zgubu na jugu italije reggio di calabrija v premieru 200km,itak da jo ne bo noben najdu.Če pa slučajno je oznaka LJ in cerkniški grb,najditelj dobi 100evrov

Cenejš novo prometno in tablca 6.283 SIT, no pa jurčka zelena karta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5dni nazaj jo je moj fotr zgubu na jugu italije reggio di calabrija v premieru 200km,itak da jo ne bo noben najdu.Če pa slučajno je oznaka LJ in cerkniški grb,najditelj dobi 100evrov

kako je blo pa na meji? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj 11. 8. sem pri Pazinu našel registrsko tablico:

CE K1-60

S celjskim mestnim grbom.

Kdor jo pogreša naj me pokliče na GSM 040/533-778, do jutri ob 12:00, sicer jo nesem na policijsko postajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje dobit okvir tablice ? Danes sem vprašal na 3 (!?) bencinskih črpalkah, pa nikjer niso meli. 

V vsaki trgovini z motoristično opremo. Zastonj! ;)

V TC-ju jo moraš plačati in to 400 sit(se mi zdi brat jo je kupil) po kosu. sumljivo tudi meni, glede na to da čez cel okvir piše TC- MOTOSHOP d.o.o., tako da mu v bistvu reklamo delaš!!

za TC ne vem, pri HMCju pa ti jo dajo zastonj če kaj kupiš pri njih (vsaj meni so jo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz okvirja za tablico sploh nimam, sem jo raje prisraufal pa tud bratu sm reku da nj jo rajs prisraufa (ceprav ma okvir) ;) meni se zdi to bolj sigurno, pa se ukrasti ti je nemorjo (kar sem tudi za kaj takega ze slisal da se je zgodilo) :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz okvirja za tablico sploh nimam, sem jo raje prisraufal pa tud bratu sm reku da nj jo rajs prisraufa (ceprav ma okvir) ;) meni se zdi to bolj sigurno, pa se ukrasti ti je nemorjo (kar sem tudi za kaj takega ze slisal da se je zgodilo) :angry:

Jst tud nimam okvirja, pa sm ga mel.....in kaj se je zgodilo......ja po pričakovanju.....zlomil se je in tablca.....puf pa je šla rakom žvižgat :D :D

O njej pa ne duha ne sluha <_< <_< logično ne?

Novo pa mam Pršraufano z dvemi spičastimi robatini od 2cm :D :D pa še zvito v pladenj povrh vsega :P :D

policaji pa ne težijo :blink: čudno :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Republika Slovenija bo vsebino registrskih tablic po vstopu v Evropsko unijo uskladila z uredbo sveta Evropske unije o priznavanju razpoznavnega znaka države članice, v kateri so registrirana motorna in priklopna vozila v prometu znotraj EU, po kateri registrske tablice vsebujejo znak EU (dvanajst zvezdic) ter znak države članice (črkovna oznaka za Republiko Slovenijo je SLO) v modrem polju ter registrske oznake.

Novosti, ki jih predvideva bodoča ureditev, se nanašajo tudi na vsebino registrskih tablic. Zaradi predvidene ukinitve krajevne pristojnosti pri registraciji vozila bo vsebina registrskih tablic spremenjena tako, da nove registrske tablice ne bodo vsebovale oznak registrskih območij in grbov občin, temveč le razpoznavni znak Republike Slovenije (SLO) ter registrsko označbo in mesto, na katerega se bo nalepila veljavna nalepka za tehnični pregled vozila.

Že izdane registrske tablice bodo predvidoma ostale v uporabi tudi po vključitvi Slovenije v EU ter se bodo zamenjale za registrske tablice z oznako EU postopoma, ob spremembi lastništva oziroma na posebno zahtevo stranke.

Vir: ja internet, a ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...za avte:

...hmmm...to so pa eni stari osnutki EU tablic - tablice na slikah imajo še vedno krajevne oznake in grbe...nove registrske tablice pa ne bodo vsebovale oznak registrskih območij in grbov občin

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upajmo, da ne bodo tablice(moto) tako velike kot pri NEMCIH :o :o saj bo mašina šla 10km/h manj zaradi zračnega upora :wacko: :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upajmo, da ne bodo tablice(moto) tako velike kot pri NEMCIH :o :o saj bo mašina šla 10km/h manj zaradi zračnega upora :wacko: :wacko:

...pol pa raj za avtomobilsko prosiš in jo pod kotom nazaj namontiraš in imaš spojler :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Državni uradniki razlagajo, da bo možno sedanjo tablico predelati v evropsko.

To pomeni, da boš za avtomobil plačal nekaj čez 5000 tolarjev in izdelali ti bodo evropsko tablico s sedanjimi oznakami.

Torej, bo morala biti na tako predelani tablici tudi krajevna oznaka.

Sicer pa krajevna pristojnost res odpade in avto (motor) bo možno tudi prvič registrirati kjerkoli v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SI (obe veliki tiskani črki, torej si) je poštna oznaka Slovenije.

Torej ne SLO-1000 Ljubljana,

temveč SI-1000 Ljubljana.

Pa internetna zaključnica Slovenije tudi *.si

SLO je mednarodna avtomobilska oznaka za Slovenijo. Ko so nam jo priznali, se v mednarodnem avtomobilskem biroju še niso zavedali, da bo šla narazen tudi čekoslovakija. Potem se je pojavil problem in so nekaj časa težili, da naj ima Slovaška oznako SVK (SloVaKie), Slovenija pa naj bi imela oznako SVN (SloVeNie). Pa so naši na srečo zdržali pritiske in jim rekli, zakaj bi mi SVN,če že imamo SLO. In tako je ostalo in tako bo tudi na evropskih tablicah. Mi SLO, Slovaki pa SVK.

Je pa oznaka SVN obvezna pri nekaterih drugih dokumentih ali priložnostih. Tako naprimer pri novih potnih listih. Pa tudi pri športnih tekmovanjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tole glede predelave stare tablice v novo prvič slišim...

...če bo to res bodo morali spet spremeniti ZVCP, v predlogu katerega sedaj piše, da so izdane registrske tablice vezane na vozilo, za označitev katerega so izdane, in ne vsebujejo krajevnih oznak, kar v praksi pomeni, da tablica ostane na vozilu, tudi ko ga nekdo iz LJ proda v MB...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bo pa s "custom made" tablicami za motorje?????

Jih obdrzimo za vedno take kot so ali jih moramo dati "predelati" oz. narediti nove?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!