Skoči na vsebino

Avto moto Černe


Jure12

Priporočene objave

Imaš prav. Se pa iz vesolja vidi, da se spravljajo na napačnega - na kupca. Še vedno ne razumem, zakaj in kako bi me lahko obravnavali kot sostorilca, če sem kupil vozilo pri registriranem podjetju, dobil vse potrebne papirje in ga normalno registriral.

baje z argumentom da si vedel da nekaj ni OK če kupuješ toliko ceneje. vem, moralno imaš prav a to ti pomaga en K!

Včasih je DURS zaklal kakšno podjetje, ki je čakalo, da mu država plača za opravljeno storitev ali dobavljeno blago. Tako se je dogajalo, da je en organ države blokiral podjetje, kateremu je drug organ bil dolžan denar, kar je bil razlog za začasno plačilno nesposobnost podjetja.

Vem kako počasna so sodišča (kar je pogreb pravne države) a državo je treba tožiti, kadar se tako obnaša. Kadar izkoristiš vsa pravna sredstva doma je državo vedno možno tožiti na Evropskem sodišču. To je možnost, ki je prej ni bilo.

poznam iz prve roke, na srečo z dobrim koncem. a kako boš tožil če še za kruh nimaš?

eh brezveze, mene se ne tiče. imam plačane vse davke čeprav se včasih počutim kot bedak zaradi tega :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh brezveze, mene se ne tiče. imam plačane vse davke čeprav se včasih počutim kot bedak zaradi tega :headbang:

Tudi mene se, vsaj neposredno, ne tiče je pa o tem fajn kaj vedet. Brez davka ti lahko kdo proda tudi kaj drugega in po normalni ceni, zato nizka cena ni nek argument. Še posebej pri vozilih, kjer se da pri vsakem, tudi uradnem prodajalcu, dobiti dober popust, če se le znaš pogajati in ne kupuješ avta čisto po naročilu (pa še tedaj je nekaj tolerance).

Najslabše za državo pa je dejstvo, da se ljudje, ki pošteno plačujejo davke počutijo kot bedaki. DURS, kot ti praviš, dela striktno in učinkovito vendar z zamudo, tako pa prizadene samo tiste, ki delajo po predpisih oz. dovoli da je zaradi daljšega časa poslovanja subjekta, ki goljufa pri davkih, ogoljufanih več ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem nekaj časa bral in zbiral zadeve, na katere bi podal odgovore ipd. Pa se raje lotim zadeve drugače.

1. A mislite, da je Černe edini ? Takih situacij je "ko listja in trave". Tolk, da ni moč vseh pospravt. In evo ene.

2. Davkarija preverja RANDOM! In zeloooo DALEČ od 100%. Zato pa delajo t.i. štih probe in tle in tam jim rata v morju podjetij, goljufij, napačno izpolnjenih pol zadet v gnilo bučo.

3. Pravila so napisana za splošno polulacijo, smrtnike, reveže na kratko "za rajo". Kdor ima, bo našel način, da bo obdržal. Pika.

4. Tudi tako se dela. Je pač tek na kratke proge. Moje osebno mnenje je, da če bi imel družino in otroke, se ne bi spravljal v položaj, kjer bi se moral skrivat pred organi pregona po balkanu. Kakav je to život ? g. Černe je pač drugačnega mnenja. Upam, da se mu bo splačalo. Ostaja vprašanje "valute".

5. Če je g.Černe dost pameten, pa če je še vsaj pol tolk potrpežljiv, se bo čez nek čas vrnil na sceno in tožil državo za kak kvazi napačen rubež ipd., pa bo spet na konju. Pol pa bo živel srečno do konca svojih dni kot renomiran trgovec etc. Kdor bo trdil nasprotno, bo tepen. Tako ali drugače.

6. To je demokracija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biser.....pa vsaka bentola uvaža svoje pivo iz tujine,kajne? pa proda za milijon na mesec tudi,kajne?

ja malo se mi o tej stvari sanja....ampak samo malo.

drugače pa probaj napačno izpolniti davčno napoved oziroma odati mesečni obračun DDV (napačno obračunanega), pa poročaj, koliko časa bo poteklo, preden te bojo pozvali na DURS.

dejj mir. že tko me je strah. še kej de bi testiral ja. . . .

glede prispodobe s pivom pa. . . če nočeš prebrat celga posta, al pa nočeš zastopit, ti jaz neznam pomagat.

Princip je isti, sve su ostalo nijanse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje z argumentom da si vedel da nekaj ni OK če kupuješ toliko ceneje. vem, moralno imaš prav a to ti pomaga en K!

Kdo bo prvi klical na DURS in preveril, če je vse v redu z Renaulti, ki se v TV oglasu prodajajo 25% ceneje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo bo prvi klical na DURS in preveril, če je vse v redu z Renaulti, ki se v TV oglasu prodajajo 25% ceneje?

...in s cunjami na razprodajah do -60%...

A glej ga zlomka! Le kako si lahko privoščijo take popuste, pa da majo še kej od tega? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAO JAO :headbang: Začel sem prebirati tole temo, da bi dobil odgovor na vprašanje, ki ga bom zastavil. Pa kot vedno, po petih straneh sem obupal. Polno rekla-kazala postov, ter "sej sem ti reku, sej sem vedu". Sami generali (po bitki) Spominja me na teme, kjer o motorjih največ vedo povedati tisti, ki jih sploh nimajo, ali o potovanjih tisti, ki niso bili dalj kot 100 km od doma.....

Zanima me sledeče: Pri Černetu sem KUPIL motor (z gotovino)! Imam račun z žigom in podpisom, kjer je lepo specificirana cena in DDV. Registriran je bil že 2X, junija 2007 in junija 2008. Ali me mora kaj skrbeti??

Logika mi daje za vedeti, da ne, ampak v naši kurč.... državi pri takih stvareh nikoli ne veš!

Hvala v naprej za konkretne odgovore!

Saj res, ali je v naših vrstah kak pravnik? Kot pravi biker :naughty: bi z nami lahko delil svoje znanje, vsaj v takšnih, splošnih primerih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne te ne rabi nič skrbeti!Četud bi kupil na leasing te ne rabilo.Samo pri najemu so se pojavili problemi pa še to ni neki velike.Seveda,če si tud ti normalen!In so ti življenske stvari jasne!To sem v tej temi večkrat zapisal za razliko nekaterih,ki me jebejo in sami pišejo stvari,ki si jih sam omenil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa tukaj nekaj drugega ni jasno naprimer da je nekdo res kupil cenejši avto ga nekaj časa vozil in prodal naprej. Se pravi je nekdo drugi lastnik v sloveniji. Sedaj me zanima na kakšen možen način bi se lahko durs spravil na kupca? Se pravi kaj so imeli tukaj v mislih 1 kupec v slo ali končni kupec. Ker kot navajajo je 1 kupec moral sumiti da je nekaj narobe ker je bilo vozilo cenejše. Kar pa sploh ne pomeni za 2 kupca (se pravi če 1kupec proda vozilo naprej) ker 1 kupec lahko postavi kakršno ceno želi.

Malce sem zakompliciral ampak zna kdo pojasnit to.

Vse skupaj se mi zdi precej nelogično glede na to da so se neka vozila lahko tudi ze 5x prodala naprej. In potem tole bere 5ti kupec reče fak durs bo prišel proda 6 kupcu in se reši težav :krneki: ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa tukaj nekaj drugega ni jasno naprimer da je nekdo res kupil cenejši avto ga nekaj časa vozil in prodal naprej. Se pravi je nekdo drugi lastnik v sloveniji. Sedaj me zanima na kakšen možen način bi se lahko durs spravil na kupca? Se pravi kaj so imeli tukaj v mislih 1 kupec v slo ali končni kupec. Ker kot navajajo je 1 kupec moral sumiti da je nekaj narobe ker je bilo vozilo cenejše. Kar pa sploh ne pomeni za 2 kupca (se pravi če 1kupec proda vozilo naprej) ker 1 kupec lahko postavi kakršno ceno želi.

Malce sem zakompliciral ampak zna kdo pojasnit to.

Vse skupaj se mi zdi precej nelogično glede na to da so se neka vozila lahko tudi ze 5x prodala naprej. In potem tole bere 5ti kupec reče fak durs bo prišel proda 6 kupcu in se reši težav :krneki: ??

Že večkrat napisano!Garancija velja!Ni pomembno kater kupec si!Tako ali tako,če si plačal avto ali vzel na kredit,leasing ti nič ne morejo!Razen seveda,če boš ti njim reko se mi je zdelo,da je neki narobe in to v tem primeru bi se dalo imeti kakšne probleme.Če pa si kupec v dobri veri pa ti nima kaj bit!V veliki večini primerov si ti oziroma tisti,ki je pač kupil avto šele drugi ali tretji lastnik.Samo tega niti ne veš!

"Problemi" so samo z avti vzetimi v najem in seveda,če je res s tistimi,ki so dali denar naprej za motor avto in naj bi ga dobili šele pomladi!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ravno o tem govorim da je vsa stvar kar neki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posel je posel,klobasa je pa klobasa.Poslovnež ni vsak ki ima kravato,revež pa ni vsak ki nima kravate.Vesel božič pa velik pirhov.Tud letos bo božiček obdaroval,le s pametjo ne. :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klobuček......kok si ti pameten.....a sem lahko tvoj prjatu????????

BTW.......iz neuradnih virov.......je tole z najemom avtov šele začetek..........taprava jeba bo.....ko bo DURS klical za plačila razne lizinge.....fafinge.....itd.

Pa ne se smejat.......baje tole prihaja po novem letu!!!!!!

Baje.....bo na razpolago kar nekaj Toyot........

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW.......iz neuradnih virov.......je tole z najemom avtov šele začetek..........taprava jeba bo.....ko bo DURS klical za plačila razne lizinge.....fafinge.....itd.

Pa ne se smejat.......baje tole prihaja po novem letu!!!!!!

:nono: poglej!Že zdaj niso "vzeli" avte zaradi davka ampak zaradi neplačanih obrokov!

Tudi tisti,ki so tu in so imeli avto v najem ti lahko potrdijo,da to sploh ni predmet pogovora ampak samo ali ga vzamejo na keš,kredit,leasing ali vrnejo.Drugo sem pa že 10krat napisal

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če je bil avto kupljen pred nekaj meseci pri AMČ rabljen (prej ga je imela neka ženska), uspešno prepisan in registriran, tudi preveri.avtocenter.si kaže, da je vse OK - potem se ni česa bati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem prebrav včeraj v Nedeljcu (sicer ni glih neki najbolj resen cajtung) v primeru, da si preveril avto na spletni strani AJPES in je bil v času kupčije prost vseh bremen, ti ga ne morejo odvzeti oz. te ne morejo terjati za davek.

Še izsek iz članka:

"Davčna uprava lahko omeji ali prepove razpolaganje z motornim vozilom končnemu kupcu le v primeru, da je omejitev oziroma prepoved razpolaganja z motornim vozilom vpisana v register pri AJPES. Torej, če omejitev ni vpisana v register pri AJPES, davčna uprava ne more omejiti ali prepovedati razpolaganja z motornim vozilom. Torej končni kupec v tem primeru ne odgovarja za neplačane davčne obveznosti zavezanca za davek."

Povezava na članek pa je: http://www.dnevnik.si/nedeljski_dnevnik/te...edna/1042228424

LP Darko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klobuček......kok si ti pameten.....a sem lahko tvoj prjatu????????

BTW.......iz neuradnih virov.......je tole z najemom avtov šele začetek..........taprava jeba bo.....ko bo DURS klical za plačila razne lizinge.....fafinge.....itd.

Pa ne se smejat.......baje tole prihaja po novem letu!!!!!!

Baje.....bo na razpolago kar nekaj Toyot........

Kje pa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem prebrav včeraj v Nedeljcu (sicer ni glih neki najbolj resen cajtung) v primeru, da si preveril avto na spletni strani AJPES in je bil v času kupčije prost vseh bremen, ti ga ne morejo odvzeti oz. te ne morejo terjati za davek.

Še izsek iz članka:

"Davčna uprava lahko omeji ali prepove razpolaganje z motornim vozilom končnemu kupcu le v primeru, da je omejitev oziroma prepoved razpolaganja z motornim vozilom vpisana v register pri AJPES. Torej, če omejitev ni vpisana v register pri AJPES, davčna uprava ne more omejiti ali prepovedati razpolaganja z motornim vozilom. Torej končni kupec v tem primeru ne odgovarja za neplačane davčne obveznosti zavezanca za davek."

Povezava na članek pa je: http://www.dnevnik.si/nedeljski_dnevnik/te...edna/1042228424

LP Darko

Se men zdi, da DURS mal neumne razlage daje, kaj kupca briga, če dobi račun na katerem piše da je DDv plačan, a ga je trgovec plačal al ne... Bolj ljudi brezveze strašijo, se mi zdi, da imajo na DURSU nesposobne pravnike, da se takele norčije pojavljajo v javnosti. Na prostem trgu noben ne more od kupca zahtevat, da prodajalca preverja kot potencialnega morilca. Kruh v Mercatorju je tud dražji kot kruh v Tušu in naj zdej stranke ki kupujejo v Tušu skačejo po DURSU in morijo uslužbence, če so bli davki od njihove štruce plačani, ker da je kruh smešno poceni???? Pa sej se pri nobeni stvari ne dela s petimi procenti marže... Tudi Dr. Bajuk je izjavil, da bodo kupci glasovali z nogami, torej šli v tisto trgovino kjer bo ceneje...

Naj dobijo davek od tistega, ki ga je utajil, če ga pač je, če ga niso sposobni iztirjat, ker so njihove službe nesposobne in so podjetja naredila več škode kot je vredno njihovo premoženje, naj pa Dursovci pokrijejo izgubo zaradi nesposobnosti iz lastnega žepa in poštene državljane pustijo na miru.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se men zdi, da DURS mal neumne razlage daje, kaj kupca briga, če dobi račun na katerem piše da je DDv plačan, a ga je trgovec plačal al ne... Bolj ljudi brezveze strašijo, se mi zdi, da imajo na DURSU nesposobne pravnike, da se takele norčije pojavljajo v javnosti. Na prostem trgu noben ne more od kupca zahtevat, da prodajalca preverja kot potencialnega morilca. Kruh v Mercatorju je tud dražji kot kruh v Tušu in naj zdej stranke ki kupujejo v Tušu skačejo po DURSU in morijo uslužbence, če so bli davki od njihove štruce plačani, ker da je kruh smešno poceni???? Pa sej se pri nobeni stvari ne dela s petimi procenti marže... Tudi Dr. Bajuk je izjavil, da bodo kupci glasovali z nogami, torej šli v tisto trgovino kjer bo ceneje...

Naj dobijo davek od tistega, ki ga je utajil, če ga pač je, če ga niso sposobni iztirjat, ker so njihove službe nesposobne in so podjetja naredila več škode kot je vredno njihovo premoženje, naj pa Dursovci pokrijejo izgubo zaradi nesposobnosti iz lastnega žepa in poštene državljane pustijo na miru.

dobro napisano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se men zdi, da DURS mal neumne razlage daje, kaj kupca briga, če dobi račun na katerem piše da je DDv plačan, a ga je trgovec plačal al ne... Bolj ljudi brezveze strašijo, se mi zdi, da imajo na DURSU nesposobne pravnike, da se takele norčije pojavljajo v javnosti. Na prostem trgu noben ne more od kupca zahtevat, da prodajalca preverja kot potencialnega morilca. Kruh v Mercatorju je tud dražji kot kruh v Tušu in naj zdej stranke ki kupujejo v Tušu skačejo po DURSU in morijo uslužbence, če so bli davki od njihove štruce plačani, ker da je kruh smešno poceni???? Pa sej se pri nobeni stvari ne dela s petimi procenti marže... Tudi Dr. Bajuk je izjavil, da bodo kupci glasovali z nogami, torej šli v tisto trgovino kjer bo ceneje...

Naj dobijo davek od tistega, ki ga je utajil, če ga pač je, če ga niso sposobni iztirjat, ker so njihove službe nesposobne in so podjetja naredila več škode kot je vredno njihovo premoženje, naj pa Dursovci pokrijejo izgubo zaradi nesposobnosti iz lastnega žepa in poštene državljane pustijo na miru.

Tud sam istga mnenja :worship: dobr napisan :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam istga mnenja :worship: dobr napisan :whistle:

v Domžalah en pek ni plačal DDV,DURS naproša vse ,ki ste kupovali v prodajalni Cukrpekar ,da vrnete kruh in ostale dobrote!

vir:slovensenovicepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!