Skoči na vsebino

Kmetje in traktorji


robberrt

Priporočene objave

danasnji pripetljaj, sicer sem se peljal z avtom, ampak sem bil ravno pozoren. po stari cesti iz Kranj - Medvodam skozi mavčiče in tiste vasi, postavijo prometniki znake šola, omejitev 40, cesta je pa čist vsa od strjenega blata, pol nej pa na hitr dež zapade pa se pripelji 40, pa da ti mulček na hitro skoči na cesto pred avto ali motor se tud pod razno ne ustaviš.

hvala bogu, da se ni nič zgodilo ampak če bi se, je to elegantno rešeno v zakonu, nisi prilagodil vožnjo razmeram na cesti, ker ti sama omejitev v takih primerih ne pomeni nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danasnji pripetljaj, sicer sem se peljal z avtom, ampak sem bil ravno pozoren. po stari cesti iz Kranj - Medvodam skozi mavčiče in tiste vasi, postavijo prometniki znake šola, omejitev 40, cesta je pa čist vsa od strjenega blata, pol nej pa na hitr dež zapade pa se pripelji 40, pa da ti mulček na hitro skoči na cesto pred avto ali motor se tud pod razno ne ustaviš.

hvala bogu, da se ni nič zgodilo ampak če bi se, je to elegantno rešeno v zakonu, nisi prilagodil vožnjo razmeram na cesti, ker ti sama omejitev v takih primerih ne pomeni nič

... ne bo popolnoma držalo ... če je cesta na debelo zasvinjana z blatom, potem je za takšno stanje odgovoren tisti, ki jo je zasvinjal ... če ga pa ne najdejo, potem odgovarja upravitelj ceste ... če ne more zagotoviti varne vožnje po predpisih v vseh razmerah, potem mora cesto takrat zapreti za promet ... ampak če boš zaradu tega koga povozil, boš imel ti uničeno življenje ... da o povoženem ne govorimo ...

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal imamo tudi mi kmetijo... 2 traktorja... neregistrirana.. sorry pač predrago (nafto tankamo). Ko se peljem po cesti peljem vedno po bankini... da majo motoristi še vedno svoj koridor. Je pa res sranje vse kar pravite... top speed povprečnega traktorja je ene 25 - 30 km za ene 70% traktorjev na naših cestah, kar je enako kot da stoji na cesti.

Njive ne orjemo do ceste nikoli... ker ne vem kje vi vsi živite pri nas pridejo policaji... in ti dajo neke vrste ultimat in lepo očistiš....

Vseeno ste se mal preveč spravli na kmete. Spravte se raje na kvalitetne slovenske ceste... tu lahko napišem ROMAN. Kmeti morjo prekleto delat, če si hočejo kupt motor... sploh kaki hribovski...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ne veš, da imate sredi prestolnice še aktivne kmetije? :lol:

In jaz dejansko zivim v Ljubljani v takem delu, da imam okoli sebe kmetije - zakon - vas sredi Ljubljane!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmeti morjo prekleto delat, če si hočejo kupt motor... sploh kaki hribovski...

Ja a mislš da mi navadni ljudje (delavci) pa motor kr zastonj dobimo :evil: :evil: :evil: :evil: (zdejle bi te pa požru če bi bil zraven mene)Imam nekaj sodelavcev s kmetij.

Ne mi govort od dela :!: boš reku da tisti k smo pa po firmah pa lepo ležimo in denar sam pride :twisted: jest če pokosim okrog hiše nimam kaj drugega pokazat razen da sem pač delu (kosil)ti pa lahko ko je čas za to pokažeš bika ali kravo ali...ki ga/jo boš zaklal in dobil denar zanj

mislm halo zbud se

ČE SE TI NEBI SPLAČALO KMETOVATI SIGURNO NE BI (drži / ne drži)

sory zdej sam tole sm pa še vsakmu kmetu povedu k je začel jambrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja a mislš da mi navadni ljudje (delavci) pa motor kr zastonj dobimo :evil: :evil: :evil: :evil: (zdejle bi te pa požru če bi bil zraven mene)Imam nekaj sodelavcev s kmetij.

Ne mi govort od dela :!: boš reku da tisti k smo pa po firmah pa lepo ležimo in denar sam pride :twisted: jest če pokosim okrog hiše nimam kaj drugega pokazat razen da sem pač delu (kosil)ti pa lahko ko je čas za to pokažeš bika ali kravo ali...ki ga/jo boš zaklal in dobil denar zanj

mislm halo zbud se

Se popolnoma strinjam. Naenkrat imamo pa vsi ostali vse podarjeno. Kmetje, ubogi reveži pa morajo tako garati. Če morajo pa tako garati, pa naj si poiščejo službo. Bomo potem videli ali imamo ostali res vse podarjeno????!!!!???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MIR!

... zdaj imam pa jaz tega dosti ... :evil: :evil: :evil:

Takole bomo naredili ... menjajte svoja delovna področja za 1 teden pa potem razglabljajte, kdo mora garati in kdo ne, kdo je bogi in kdo ne ... do takrat pa ... :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet eno udrihanje eden čez drugega. To je Slovenija. Če pa smo odkriti, bi brez kmetov mestni živelj zelo težko živel. Kaj bi pa pol papcali. Tako da eno ne gre brez drugega. Dejte mal bolj trezno razmišljat, brez stereotipov. Dasnes pogosto slišiš besedo "kmet" kot psovko.

Dejstvo je, da je narod brez kmečkega zaledja obsojen na popolno odvisnost od tujih trgov in izdelkov. Tam pa je vprašanje, kako robo ponujajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomnem se, da sva se šla z frendom malo peljat.................čez nekaj trenutkov(10ur) se pa zbudim v bolnici!!!!!!!

Ležim v postelji z zlomljeno stegnjenico in poškodbami ledvice in tebušne slinovke, zraven mene pa še prijatelj ravno tako z zlomljeno nogo in odstranjeno vranico.

Po 15 dneh sva danes končno prišla domov!

Jaz se dogodkov ne spomnim nič ampak po besedah prijatelja je za nepreglednim ovinkom čez cesto z traktorjem zapeljal KMET!

Jaz sem ga menda še poskušal obvoziti tako da sva na srečo zadela samo z nogami in trebuhom!

Od motorja ni ostalo veliko.....itak mi bo vse zavarovalnica vrnila ampak kaj ko bom 5 mesecev hodil z berglami, prijatelju pa vranica ne bo nikoli zrasla samo zaradi tega BEDNEGA KMETA!!!!!!!!!!!!!

pozdrav vsem srečnežem, ki lahko normalno hodijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomnem se, da sva se šla z frendom malo peljat.................čez nekaj trenutkov(10ur) se pa zbudim v bolnici!!!!!!!

Ležim v postelji z zlomljeno stegnjenico in poškodbami ledvice in tebušne slinovke, zraven mene pa še prijatelj ravno tako z zlomljeno nogo in odstranjeno vranico.

Po 15 dneh sva danes končno prišla domov!

Jaz se dogodkov ne spomnim nič ampak po besedah prijatelja je za nepreglednim ovinkom čez cesto z traktorjem zapeljal KMET!

Jaz sem ga menda še poskušal obvoziti tako da sva na srečo zadela samo z nogami in trebuhom!

Od motorja ni ostalo veliko.....itak mi bo vse zavarovalnica vrnila ampak kaj ko bom 5 mesecev hodil z berglami, prijatelju pa vranica ne bo nikoli zrasla samo zaradi tega BEDNEGA KMETA!!!!!!!!!!!!!

pozdrav vsem srečnežem, ki lahko normalno hodijo

To je samo ena stran zgodbe. Zanimivo bi bilo slišati še drugo. Tudi hitrost motorja verjento ni bila zanemarljiva glede na posledice. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomnem se, da sva se šla z frendom malo peljat.................čez nekaj trenutkov(10ur) se pa zbudim v bolnici!!!!!!!

Ležim v postelji z zlomljeno stegnjenico in poškodbami ledvice in tebušne slinovke, zraven mene pa še prijatelj ravno tako z zlomljeno nogo in odstranjeno vranico.

Po 15 dneh sva danes končno prišla domov!

Jaz se dogodkov ne spomnim nič ampak po besedah prijatelja je za nepreglednim ovinkom čez cesto z traktorjem zapeljal KMET!

Jaz sem ga menda še poskušal obvoziti tako da sva na srečo zadela samo z nogami in trebuhom!

Od motorja ni ostalo veliko.....itak mi bo vse zavarovalnica vrnila ampak kaj ko bom 5 mesecev hodil z berglami, prijatelju pa vranica ne bo nikoli zrasla samo zaradi tega BEDNEGA KMETA!!!!!!!!!!!!!

pozdrav vsem srečnežem, ki lahko normalno hodijo

To je samo ena stran zgodbe. Zanimivo bi bilo slišati še drugo. Tudi hitrost motorja verjento ni bila zanemarljiva glede na posledice. :?

Po mojem tale yamaha tdr 125 kod piše da jo ima ne gre bogve kako hitro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že če gre 80km/h je več kot dovolj, da se pošteno razbiješ. Sploh če ne upoštevaš "haklcov", ki te lahko čakajo za kakim ovinkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že če gre 80km/h je več kot dovolj, da se pošteno razbiješ. Sploh če ne upoštevaš "haklcov", ki te lahko čakajo za kakim ovinkom.

Ok to se pa 100% strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko odkrijete kje ni treba nic delat in dnar samo skupaj leti pa mi prosim javite, meni je kmetija ali tovarna cisto vseeno samo da je dosti denarja za nic (oz zelo malo) dela. no kmetija mi bolj pase je bolj cist zrak pa narava in tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrost je bila(vsaj tko je prijatelj reku) 70-80. Fora je bila da je tisti kmet do ceste posadil koruzo in se ni videlo nič, seveda jo je naslednji dan posekal!

nič ne moreš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALI IMAŠ KAKŠNO ŠANSO ZA ODŠKODNINO, ČE SE ULEŽEŠ NA DREKU, KI GA JE TRAKTORIST NANESEL NA CESTO (LAHKO TUDI KAMION)?

ALI JE TO>>NEPRILAGOJENA HITROST<<???

KAJ ČE NE MOREŠ NAJTI KRIVCA ZA DREK NA CESTI??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALI IMAŠ KAKŠNO ŠANSO ZA ODŠKODNINO, ČE SE ULEŽEŠ NA DREKU, KI GA JE TRAKTORIST NANESEL NA CESTO (LAHKO TUDI KAMION)?

ALI JE TO>>NEPRILAGOJENA HITROST<<???

KAJ ČE NE MOREŠ NAJTI KRIVCA ZA DREK NA CESTI??

Tole pa tud mene zanima

Je cca 5 Km ceste ( Šk.Loka-Železniki) tok zasvinjane da ne veš a se peleš po cest ali si na njivi.

Koruza pa na obeh straneh ceste (cca 0,5m)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BOJAN6 je napisal:

ALI IMAŠ KAKŠNO ŠANSO ZA ODŠKODNINO, ČE SE ULEŽEŠ NA DREKU, KI GA JE TRAKTORIST NANESEL NA CESTO (LAHKO TUDI KAMION)?

ALI JE TO>>NEPRILAGOJENA HITROST<<???

KAJ ČE NE MOREŠ NAJTI KRIVCA ZA DREK NA CESTI??

Tole pa tud mene zanima

Je cca 5 Km ceste ( Šk.Loka-Železniki) tok zasvinjane da ne veš a se peleš po cest ali si na njivi.

Koruza pa na obeh straneh ceste (cca 0,5m)

prilagoditi je treba vožnjo tem razmeram na cesti (prvo paravilo) ali se pač ne voziti po tej cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALI IMAŠ KAKŠNO ŠANSO ZA ODŠKODNINO, ČE SE ULEŽEŠ NA DREKU, KI GA JE TRAKTORIST NANESEL NA CESTO (LAHKO TUDI KAMION)?

ALI JE TO>>NEPRILAGOJENA HITROST<<???

KAJ ČE NE MOREŠ NAJTI KRIVCA ZA DREK NA CESTI??

Tole pa tud mene zanima

Je cca 5 Km ceste ( Šk.Loka-Železniki) tok zasvinjane da ne veš a se peleš po cest ali si na njivi.

Koruza pa na obeh straneh ceste (cca 0,5m)

Žal vem, kateri del ceste misliš... Koruze tam na srečo ni več - prejšnji teden so ji skinili.

Svinjarija pa ostaja... Hm... bomo vidli, kolk časa bo - dokler se ne bo en razlepu?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ALI IMAŠ KAKŠNO ŠANSO ZA ODŠKODNINO, ČE SE ULEŽEŠ NA DREKU, KI GA JE TRAKTORIST NANESEL NA CESTO (LAHKO TUDI KAMION)?

ALI JE TO>>NEPRILAGOJENA HITROST<<???

KAJ ČE NE MOREŠ NAJTI KRIVCA ZA DREK NA CESTI??

Tole pa tud mene zanima

Je cca 5 Km ceste ( Šk.Loka-Železniki) tok zasvinjane da ne veš a se peleš po cest ali si na njivi.

Koruza pa na obeh straneh ceste (cca 0,5m)

Žal vem, kateri del ceste misliš... Koruze tam na srečo ni več - prejšnji teden so ji skinili.

Svinjarija pa ostaja... Hm... bomo vidli, kolk časa bo - dokler se ne bo en razlepu?!

Ne pnavadi je tako ,da dež dobro opere cesto (kdaj bo dežžž)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!