Skoči na vsebino

Kmetje in traktorji


robberrt

Priporočene objave

Sej to ni za vzet tako osebno. Tudi sam imam izpit za traktor in tudi sam večkrat kaj peljem s traktorjem. A vseeno se kdaj zgodi, da te kakšen traktorist takole razjezi s svojo vožnjo, neizpravnostjo vozil..... da si hitro takega mnenja kot Robberrt.

Kakor vedno pravijo, da ne smemo vedno vse dajati v isti žakelj. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Traktorje DOL iz vsakih javnih cest. Kar se tiče bencinskega tolarja, jozl, pa ne nakladaj, ker se ama baš vsi traktoristi vozijo s kurilnim oljem... Jaz bi uvedel ekstra penale za vsakega lastnika traktorja ker je nevaren za okolico. Tako kot so malusi pri zavarovalnici.

Še enkrat, traktorje dol iz cest. OK, če ne to, pa vsaj magistralk in glavnih cest.... (sem se ravnokar spomnil na eno prigodo, sicer ne s traktorjem, ampak s podobno kmetijsko mehanizacijo... Pred nekaj leti pičim iz Vranskega proti Trojanam, jasno, v Ljubljano. Nekaj sto metrov preden se je začela " trojanska bob steza" (most, nadvoz, karkoli že je tisto nevarno spakedralo bilo) so na desni eni travniki... Pa vozim, vozim, vozim, in kar naenkrat pred mene prileti (po hribu navzdol) KOSILNICA, in TO BREZ človeškega upravljalca... brezam kot budalo a sem še vedno cca 60 na uro čisto po desnem odvozil mimo nje, kosilnica pa prečno še na nasprotni pas in na drugo stran v graben.

Ne bom govoril o tem, da sem se moral na Trojanah ustavit in "oprat gate" na skretu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glede izpita je pa tako.Moraš ga imet ampak tri četrt voznikov ga nima.To so večinoma penzionisti nad 65 let ki za kakšen CPP še slišal niso,pa tudi njihovih psihofizičnih sposobnosti ne bi omenjal.

Starost nima veze, veze ima tista litrca in deset štamperlov, ki jih ogromno zliva vase, da sploh pridejo zjutraj k sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak agregat rabi nekakšno gorivo za dober zagon. Tako tudi oni malo podmažejo "ojnice in bate".

Samo ima to "mazivo" dodatni učinek vožnje, :shock: mal cuka, mal gre v levo, pa malo desno. Naenkrat pa se kar ustavi sredi ceste in se motor vrti kar v prazno oz. se začne vrteti okolica. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Traktorje DOL iz vsakih javnih cest. Kar se tiče bencinskega tolarja, jozl, pa ne nakladaj, ker se ama baš vsi traktoristi vozijo s kurilnim oljem...

Ne bo držalo. Tankam nafto, pa še jih poznam, ki tankajo SAMO nafto...

Tako da zgornja izjava ne drži.

Še enkrat, fantje, preveč posplošujete...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, vzamem nazaj izjavo glede tega da vsi tankajo kurilca.

Še vedno pa sem za popolno prepoved traktorjev na raznih magistralkah in "pomembnejših" cestah (ne poznam klasifikacije, zato ne vem, kako se naj izrazim).

Opasno po život!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno pa sem za popolno prepoved traktorjev na raznih magistralkah in "pomembnejših" cestah (ne poznam klasifikacije, zato ne vem, kako se naj izrazim).

Opasno po život!!

Hja ampak če ni druge poti do njive ali travnika ali gozda ... kaj pa potem ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz vem se je res včasih se je res dobila nafta z regresiranih cenah,za zdaj pa ne vem. Kurilca točit v kakšen traktor z turbo motorjem pa ne vem, če je zdravo,nekatiri so to probali v osebne avomobile z turbo motorji pa je šlo lepo vse v tri pm.

Zavedati se pa moramo ,da traktoji gredo največ 30 ali 40 km/h,da ga bi prhiteval kot kakšen metek,potem pa ta smotan trktorist zavije levo kriza ,trčenje je tako silovito da traktor prelomimo na dva dela,seveda smo vozili po predpisih??

Zato pa pazimo kako bomo prehitevali te ovire na cesti :!: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vidim neke velike "traktorske" nevarnosti, nekaj časa pelješ za njim in oceniš v kakšnem stanju je trakorist, potem ga počasi prehitiš, čimbolj po levi strani. Če se mu med tvojim prehitavanjem zahoče na levo, si še dovolj daleč stran, saj ni tako hiter, da bo kar naenkrat na drugi strani ceste (traktor vozi nekje 8 m/s in ne postavi se kar naenkrat prečno na cesto - ima pretrd volan :D ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem nastane,ko imas ti hitrost okoli 90+,traktorist 30,ravna cesta,nikjer odcepa,poti ali drugega izhoda s ceste,zacnes prehitevati traktor,ta pa veselo v levo brez kakrsnegakoli znaka na travnik. :shock:

naslednji dan v casopisu pa odstavek o nesreci zaradi neprilagojene hitrosti. :evil: :evil:

v tej vezi dva vprasanja: ne vem zakaj velja za vse poklicne voznike 0,0 promile in za ostale 0,5;

- a traktoristi ne zivijo tudi od voznje s traktorjem?

- so nekateri udelezenci bolj enaki od ostalih v cestnem prometu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vidim neke velike "traktorske" nevarnosti, nekaj časa pelješ za njim in oceniš v kakšnem stanju je trakorist, potem ga počasi prehitiš, čimbolj po levi strani. Če se mu med tvojim prehitavanjem zahoče na levo, si še dovolj daleč stran, saj ni tako hiter, da bo kar naenkrat na drugi strani ceste (traktor vozi nekje 8 m/s in ne postavi se kar naenkrat prečno na cesto - ima pretrd volan :D ).

je taku ... traktoristi vseh dežel združite se ... in pazite na motoriste :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je taku ... traktoristi vseh dežel združite se ... in pazite na motoriste :)

saj bi se strinjal,pod pogojem,da ostanejo TREZNI (ajd tist pir jim privoscim),signalizacija na traktorju IN priklopkah,prikolicah itd. DELUJE in mogoce se malo GLEDAJO okoli sebe (TUDI nazaj).tisto,da zaserejo par kilometrov ceste se lahko nekako pogoltnem kot vremenske razmere,ceprav bi jim ZELO hvalezen,ce bi mogoce vsaj malo zemlje pustili na njivi ali travniku ali v gozdu (cudno,drugace se pa vedno grebejo za njo :roll: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor jaz vem se je res včasih se je res dobila nafta z regresiranih cenah,za zdaj pa ne vem. Kurilca točit v kakšen traktor z turbo motorjem pa ne vem, če je zdravo,nekatiri so to probali v osebne avomobile z turbo motorji pa je šlo lepo vse v tri pm.

Zavedati se pa moramo ,da traktoji gredo največ 30 ali 40 km/h,da ga bi prhiteval kot kakšen metek,potem pa ta smotan trktorist zavije levo kriza ,trčenje je tako silovito da traktor prelomimo na dva dela,seveda smo vozili po predpisih??

Zato pa pazimo kako bomo prehitevali te ovire na cesti :!: :!:

Tule mi nekaj ni čisto jasno. Kulikor vem je razlika med kurilnim oljem in plinskim oljem (to čemur vi pravite navta...pravilno se reče plinsko olje...ne se zdej pizdit da sm pikolovski :) samo v barvi in sicer zaradi dodanega barvila. Gre za eno in isto snov. Zato ne vem zakaj bi prišlo do problemov pri uporabi kurilnega olja v turbo (dizeljskih...to imaš v misli?) motorjih. Namreč če lahko normalno prebavljajo plinsko olje(nafto)..zakaj potem naj nebi kurilnega?

Lahko da se motim..potem me pa naj nekdo prosim poduči?

P.S: nekdo je rekel, kaj pa če s traktorji ni druge poti na naslednji travnik kot po magistralki. Jah potem pač po magistralki...ampak takrat bodimo vsi pozorni.

P.P.S: js ne vem zakaj mam vedno tako srečo ravno jaz. Če srečam kje na travniku kakšnega traktorista in ga pozdravim me vedno ignorira. Nekaj izmed vas je baje traktoristov. A mi lahko pove kdo zakaj je temu tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S: nekdo je rekel, kaj pa če s traktorji ni druge poti na naslednji travnik kot po magistralki. Jah potem pač po magistralki...ampak takrat bodimo vsi pozorni.

MA NI ŠANS po magistralki. Okrog al pa po zraku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ avatar: lahko kurilno olje in plinsko olje je eno in isto (razen barve),"navadno" kurilno olje je tezje (ne tako cisto),mazut je pa super tezko (in umazano oz. najmanj rafinirano) kurilno olje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jest bi jim pa začel ogromne kazni colat za vse živo :twisted: :twisted: :twisted:

Me je skor KAP k sm vidu TRAKTOR na koncu Celovške v ljubljani

Pa kva ma s traktorjam za iskat v mestu (na cesti spljoh)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, kolikor vem, dobijo kmetovalci za kmetijsko mehanizacijo nafto po regresiranih cenah, ali pa je bilo vsaj do nedavnega tako.

ni tako, dobijo pa del vrnjene trošarine na koncu leta, za nabavljeno nafto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 sep 2002 19:30

Spomnem se, da sva se šla z frendom malo peljat.................čez nekaj trenutkov(10ur) se pa zbudim v bolnici!!!!!!!

Ležim v postelji z zlomljeno stegnjenico in poškodbami ledvice in tebušne slinovke, zraven mene pa še prijatelj ravno tako z zlomljeno nogo in odstranjeno vranico.

Po 15 dneh sva danes končno prišla domov!

Jaz se dogodkov ne spomnim nič ampak po besedah prijatelja je za nepreglednim ovinkom čez cesto z traktorjem zapeljal KMET!

Jaz sem ga menda še poskušal obvoziti tako da sva na srečo zadela samo z nogami in trebuhom!

Od motorja ni ostalo veliko.....itak mi bo vse zavarovalnica vrnila ampak kaj ko bom 5 mesecev hodil z berglami, prijatelju pa vranica ne bo nikoli zrasla samo zaradi tega BEDNEGA KMETA!!!!!!!!!!!!!

pozdrav vsem srečnežem, ki lahko normalno hodijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani nekega soncnega dne kolega fura po magistralni po omejitvah (125 chopper), ravnina brez odcepov, okol nive, dolg pregleden levi ovinek, kar naenkrat na asfaltu kepe zemlje(gnoja?)... spodneslo prednje kolo ...7dni intenzivne nadaljnih 93 vozicek seenkrat toliko berglje, danes sepa.

Kmet je oral cisto do ceste in obracal na cesti. Ce bi mel scaner bi vam slike pokazal -na cesti je bilo 5cm zemje -plast zemlje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danasnji pripetljaj, sicer sem se peljal z avtom, ampak sem bil ravno pozoren. po stari cesti iz Kranj - Medvodam skozi mavčiče in tiste vasi, postavijo prometniki znake šola, omejitev 40, cesta je pa čist vsa od strjenega blata, pol nej pa na hitr dež zapade pa se pripelji 40, pa da ti mulček na hitro skoči na cesto pred avto ali motor se tud pod razno ne ustaviš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!