Skoči na vsebino

Kmetje in traktorji


robberrt

Priporočene objave

Najprej se malo opravičujem na prejšnem članku, ker sem malo iz forme tipkanja, pa še zanič je bila tipkovniva na faksu.

Kot je opaziti se bom moral res losati iz kmetije in postati cestni dirkač, da okusim vašo situacijo, da imate kmete za res tako malomarne. Seveda je memi vseeno, ker sedaj še trenutno študiram in potem več ne bom živel na kmetiji, živel pa bom še vedno za kmete, ker bom izdeloval, če bo le mi pamet dala toliko idej specialne kmetijske stroje, katere bom konstrukcijsko ojača, da tudi zagamani cestni dirkač s 200 kh/h ne bo naredil nič škode na stroju, kar pomeni, da lahko stroj preživi tudi tresk kamiona.

Saj ko bomo šli, če bomo šli v evropsko skupnost bo itak kmalu bilo zelo malo kmetov na cestah, ker si več ne bodo smeli razvijati kmetij in se bo vse skupaj iztrošilo in bo sedanji kmetijski minister moral prižgati žalno svečko slovenskem kmetijstvu.

skuliraj se.je pac tako,da se vecina kmetov en mali kurc briga kaj vse prinese na cesto,ko zavije na njo s polja.ali bos morda rekel,da to ni res?

je tudi tako,da se vecina kmetov bolj malo "spozna" na cestni promet (ali jim je pa vseeno kaj se okoli njih na cesti dogaja) in so iz takih ali drugacnih razlogov vpleteni v pizdarije.stima al´ ne?

da bi pa brez kmetov bolj "tenko piskali" je tudi fakt; samo se mi zdi,da se jim vseeno ni treba na cesti vesti kot slon v trgovini s porcelanom.

lahko pa te potolazim.kdor izdeluje kvaliteto jo bo vedno prodal,tudi ce vec stane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.kdor izdeluje kvaliteto jo bo vedno prodal,tudi ce vec stane.

Je rekel Bentley in se prodam Holcvagnu (se mi zdi), pa Rollce-Royce tudi neki pučki firmi se mi tudi zdi :wink: :lol:

Lahko delaš super 1A kakovost, a če je ne znaš prodati in če je predraga, ni nič. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok ok,z ustreznim marketingom........ zadovoljen,komotoradirkatornaradiator brrrm? :lol:

resno,kmetje v AUT (in evropi) so ze pred leti zaceli z "bio" produkcijo - koliko se tega drzijo je druga stvar; to vedo za sigurno samo oni sami - in ljudje spet kopujejo pri njih (na domu in na trznici),kljub visji ceni izdelkov.ves kdo pridela in kje raste.

so pa tudi ze veletrgovine (a la adeg,billa itd.) zacele kupovati pri kmetih in te ozdelke prodajati pod neko "bio"-linijo v lastnih trgovinah.je dnar tu,je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok ok,z ustreznim marketingom........ zadovoljen,komotoradirkatornaradiator brrrm? :lol:

resno,kmetje v AUT (in evropi) so ze pred leti zaceli z "bio" produkcijo - koliko se tega drzijo je druga stvar; to vedo za sigurno samo oni sami - in ljudje spet kopujejo pri njih (na domu in na trznici),kljub visji ceni izdelkov.ves kdo pridela in kje raste.

so pa tudi ze veletrgovine (a la adeg,billa itd.) zacele kupovati pri kmetih in te ozdelke prodajati pod neko "bio"-linijo v lastnih trgovinah.je dnar tu,je.

Nisem čist vse zastopu. A čte reč, da tisti odseki ceste z ovinki, ki so fajn popacani z blatom in zemljo od traktorskih gum tvorijo bio-linijo:

BIO OVINKI

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bilo enkrat govora o enem zakonu, ki govori da traktorji ne smejo popackati ceste ?

Baje bilo sam gdo jih bo pa merku kje pa gdaj svinjajo cesto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm, policaji?? Hahahahhaaaa, ne me basat. Policaji se valajo po policijski postaji al pa v najboljšem primeru v bifeju al pa avtu. Dopoldne so še kar aktivni, pol se pa neha. Na podeželju, kjer se cesta svinja s traktorji, npr. na našem koncu, se pa smrkci pripeljejo samo ob sredah, se postavijo na naprej znana mesta, pokasirajo kakšnega reveža, ki je pozabil, da je sreda in odpujsajo nazaj v svoj brlog. O odnosu Kmet - policaj, sem pa že razpredal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da za odstranjevanje takih svinjarij še največ lahko naredimo v novem društvu MAKSI. Če bi ustanovili nekakšno službo, ki bi sprejemala podatke s terena, bi motorist, ki opazi svinjarijo na cesti ali celo pujsa samega, poklical, od tam pa bi obvestili policijo in zahtevali, da zadevo počistijo. To bi bila že akcija in ne več samo lapanje in bi po mojem moralo dati rezultate. Bumo vidli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestno podjetje Ljubljana ima za take primere intervencijsko službo.Seveda za ceste,ki so v njeni pristojnosti.

Se pa pjavi problem,ko je potrebno čistilno akcijo plačati........če ni znan storilec.......saj občine nočejo plačevati tega dela.

Torej začarani krog........cesta svinjska,cestar počisti,izstavi račun,ki ga nihče ne plača......naslednjič cestar ne pride več.....cesta še bolj zasvinjana,prometna nesreča.....ugotavljanje krivca,cestar ni počistil,prijava vzdrževalca.......neznani storilec,nič se ne zgodi!!!!!!!!!!!!!!!

Bem ti pravno državo.........pravzaprav BEM TI PACKONE!!!!!!! :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da za odstranjevanje takih svinjarij še največ lahko naredimo v novem društvu MAKSI. Če bi ustanovili nekakšno službo, ki bi sprejemala podatke s terena, bi motorist, ki opazi svinjarijo na cesti ali celo pujsa samega, poklical, od tam pa bi obvestili policijo in zahtevali, da zadevo počistijo. To bi bila že akcija in ne več samo lapanje in bi po mojem moralo dati rezultate. Bumo vidli!

Tole bi pa lahko pomagalo saj imamo vsi mobitele.

Isto smo (mislim)že debaterali okrog norcev na cestah (zapišeše registracijo...)

Sam to je bla pa že druga tema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, Klimbra! Občina je tista ki zaj..e. Kaj lahko naredimo MAKSIjevci. Fotke, plakat, članek v javno glasilo občine. Jaz bom svojega župana okur..l, če ne bo poskrbel za čisto cesto, ker jo packajo njegovi občani in se lahko jaz, ki sem tudi njegov občan, zato zložim po cesti. Treba bo biti samo opazen in glasen. Bo treba naštudirat strategijo.

Seveda Blade, smo govorili in moramo doreči in spraviti v pogon. Več kot nas bo v MAKSIju, lažje bo!

Me veseli, da občinstvo počasi spoznava, kaj bi lahko naredili, če bomo resni in pridni. :lol:

Vabljeni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zakonu kmet s traktorjem spolh ne sme na cesto z umazanimi gumami ... zakoni, pravni sistem in vse v zvezi s tem v naši dragi državici pa vemo kako funkcionira ... :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vidiš, Horjo in sva zopet pri policajih. :P

Brez njih žal ne gre, ker so pač uradni pooblaščeni organ prisile.

Sedeli po pisarnicah, bifejčkih in avtomobilčkih pa ne bojo, če jih bomo stalno zaposlovali in po terenu pošiljali :lol:

Ker na cestah ni samo blata, je tudi pesek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....Sedeli po pisarnicah, bifejčkih in avtomobilčkih pa ne bojo, če jih bomo stalno zaposlovali in po terenu pošiljali :lol:.....

Evo, točno to ves čas trobim. Če sem jim že pendrek, pa pištolo kupil, da o uniformi ne govorim, majo da delajo zame! :!: :!:

Blem je ponavad, da si pri drugih (sosedje in podobna raja) pi..da, ker kličeš policijo, če se en pijanček v graben zvali z avtom, prej pa cesto z oljem posvinja. Več je folku vredna neka lažna solidarnost, kot pa človeško življenje. Samo jih ne porajtam več in bom presneto aktiven, če se bomo dogovorili za tak način delovanja! :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imamo 1122 članov a pa ni nobenega policaja vmes da bi malo razložil kaj in kako

Nimajo po mojem kaj dost razlagat. Dejstvo je, da če nihče ne stoji za prijavo in ne nadzira, kaj so ukrenili, ponavadi zadeva zvodeni, ali pa samo komu rečejo "ti, ti lumpek ti!". Potem se pa sezona obrne, drek pa spet na cesti. Saj razumem stisko kmetov, ki imajo njive ob cesti in morajo peljati po cestah, samo jebi ga, njihov problem, naj rešijo kakor vedo in znajo, jaz se ne bi hotel zaradi njih ubiti!

No, pa res, naj še kdo iz prve roke pove, kako stvar teče! Nekaj konstruktivnega, tako kot je to povedal Klimbra! Bomo skušali ponucat!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zakonu kmet s traktorjem spolh ne sme na cesto z umazanimi gumami ... zakoni, pravni sistem in vse v zvezi s tem v naši dragi državici pa vemo kako funkcionira ... :roll:

Kmet je edini vrtnar naše dežele...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kmet pri nas je res KMET! :twisted:

Ne smeš soditi ljudi tako pavšalno...

Sicer pa so ti to tako ali tako že nekoč povedali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja čeprav danes sije sonce in je ravno po dežju so ceste dokaj dobre, ampak ko bo prvi dež napovedan ko začnejo gnojit bo pa konc...

Pomoje predno prijaviš pa poveš kwa se dogaja bo kmet že doma pa bo pospravu traktor, ne more mu pa noben dokazat razen če ga ne slikaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vozim motor ze nekaj casa, traktor pa se 15 let vec....strinjam se da zemlja na cesti lahko postane zelo nevarna stvar in tudi podpiram to, da bi morali pristojni neregistrirane in neustrezno opremljene traktorje odstranit iz prometa dokler si ne uredijo stvari kot je treba(ravno pred enim tednom sem ponoci prisel ne prepocasi za traktor z prikolico,na kateri ni svetila niti ena luc...sreca da je bil prost drugi pas,da sem sel mimo)Da o alkoholu in voznji niti ne govorim....Je pa dejstvo to da ce je dezevno vreme in ce so vinogradi (oziroma njive) polni blata nemogoce do cistega ocistit gume na traktorju(razen ce si vzames uro casa)Tako,da ce jaz prinesem na cesto dva kilograma blata ostalih dvajset traktoristov pa ravno toliko imas tu ze totalno zasvinjano cesto....Zato ce je le mozno,vozite v casu vecjih kmetijskih opravil okrog njiv malo bolj pocasi in malo bolj strpno glejte na to zadevo......(pa ne zdaj vsi udart po meni)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(pa ne zdaj vsi udart po meni)

Pošteno povedano ... pa še res je tako ... 8)

Dragi moji kolegi motoristi, je treba pazit na vse, ker oni ne bojo na tebe ... jaz sem se to naučil že drugi dan motorizma :wink: :) ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!