Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj v letu 2009


Brrrm

Priporočene objave

Danes kar nisem mogu verjet očem. Vozim proti Ilirski Bistrici, pripeljem ven iz ovinka, vržem lepo v zadnjo in uizi pospešim na dolgem ravnem delu. Nasproti mene en audi. Naenkrat tip zavije na moj pas in lepo naprej. Gledam prvo sekundo, če se zajebava. Tip še vedno nasproti. Potem me zagrabi panika, ko vidim, da se ne bo umaknil, ne vem ali naj grem v levo ali desno. Odločim se za desno, vmes tolko hitro vse skupaj, da ga vidim že v meni, zadnjo sekundo, hvala ne vem komu, me opazi in zavije vstran. Jst samo še naprej do prve benze, palim dva čika, počasi nazaj in direkt v garažo. Faaak, kakšni norci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes po popolnoma neznanih poteh...ja kar smejte se :blush: ....ljubljana, vrhnika, idrija, žiri, škofja loka, medvode in ljubljana....

nič kaj dolgega...ampak mati sveta-tista gora nad idrijo.... :slap: kake zastoje sem delala skoraj.... ampak ok-za prvič niti ni bilo tako porazno

sej ni treba da sam norijo :P nej se še mal razgledujejo :whistle: sej menda se za mano tud dela usake tolk kolona :blush: glavn da jo pred mano ni :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok pa na spodnjo idrijo...se opravičujem :P happy???

Lahko da si gledal tudi na Idrijo, odvisno kero pot si zbral klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da si gledal tudi na Idrijo, odvisno kero pot si zbral klik

Pol sm pa res na spodnjo Idrijo gledal :D ..zdaj bom šu pa še po drugi poti pogledat..če je slučajno lepši razgled :rolleyes:

Popravljeno . Popravil skofk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj bom šu pa še po drugi poti pogledat..če je slučajno lepši razgled :rolleyes:

Nekaj makadama je vmes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tkole pa je blo danes na vršiču, žal sem bil s kombijem, službeno, srečal skupino švicarskih motoristov, smo tud eno rekel, bli zlo navdušeni nad slovenijo, kar se pa cest tiče, pa živ poden :whistle:

post-2241-1242232211_thumb.jpg

post-2241-1242231952_thumb.jpg

post-2241-1242231859_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni lih dnevna!

Od petka do včerej Severna Hrvaška , Vojvodina, Novi Sad ( blazen prijazni NS Riders-i Majo svoj bife na sejmišču, konc mesca majo baje fenomenalen žur http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=30028) pa čez Šabac pa po severno vshodni Bosni ( grdi kraji, vse pozidano brez reda, ceste pa kar v redu) skupi 1550km.

Popravljeno . Popravil maliP
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, danes je bil lep sončen dan, že zjutraj sem vedel da se moram nekam odpravit. Noben ni hotel zraven, vsi imajo opravke pa sem začel prebirat motosvet :worship: kje kaj dogaja danes in prebral, da je na Vrhniki žegnanje. Tako sem se odpravil Koper - Planina(kjer sem spoznal par frajerjev z motosveta) in ostalih tam smo naredili skupinico in odvihrali proti Vrhniki kjer je bil ob 17 uri zbor, nato pa blagoslov. Prišli smo prezgodaj, tako da smo mislili da smo falili cerkev. Ko smo zvedeli, kje naj bi bil organiziran dogodek smo se odpravli še na kafe v bližji lokalček.

Po žegnu je sledila panoramska vožnja po bližnjih krajih.

Lepo je bilo ! ...Upam, da bo še takih dnevov.

Foto dokumentacija

post-9669-1242514838_thumb.jpg

post-9669-1242514895_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes je "padlo" dobrih 500km, iz Ankarana do Logarske in nazaj, ful motoristov, vsi "pridni" brez nekih hitrostnih izpadov, srečal sem pa vse možne registracije od KP do MS in razen na Kozini za nazaj nikjer policije, ne morš' verjet....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SEOI-NAGE - tebe sm pa vidu. Mislm bl tvoj motor :) Sj bi ti reku zivjo,ce bi vedu ker si ti :D btw a nis mel ti dostkrat parkiran motor u ljubljani na Komenskega ulici??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jup,na vrsicu je blo prov fajn. Sva mela s sosedom furo Vrhnika - Tolmin - Vrsic - Jesenice - LJ - Vrhnika. Se je nabralo blizu 300km,pa je bla res prov zakon furca. Pa na Vrsicu je blo par prov lustnih deklc-motoristk videt B)

Da o raznih kolesarkah,k vec pokazejo k skrijejo raj neb... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko časa rabiš za tako turo skupaj z postanki?

LP Joe

Po GPSju

7h 1min gibanja,

1h 23min postankov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SEOI-NAGE - tebe sm pa vidu. Mislm bl tvoj motor :) Sj bi ti reku zivjo,ce bi vedu ker si ti :D btw a nis mel ti dostkrat parkiran motor u ljubljani na Komenskega ulici??

SI MOGU BOLJ GLEDAL BI REKLA MOJA NONA(babica) ---> ko sem pogrnu z motorjem

Kje smo se pa vidli ?

Lep pozdrav

V ljubljani, NE !!!!! :))) Kako lih mene in Ljubljano povežeš :)

Popravljeno . Popravil SEOI-NAGE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto popoldne: od doma - Lj - kar po AC do NM vzhod in naprej preko Metlike na ogled parih kampov ob Kolpi (Podzemelj, Griblje, Adlešiči), ob Kolpi skozi Vinico do Starega trga pri Kolpi, tam sem pa falil, da bi šel še naprej ob Kolpi do Kostela, zato čez Rajndol v Kočevje in skozi Ribnico in Lj domov. 335 km, od tega nekaj km makadama, vreme oblačno, a suho, soparno. Do doma mi je ostal v nosnicah vonj po akacijah. Me zanima, če bo akacijev med kaj cenejši, ko bo ponudba očitno velika. Ob Kolpi skoraj nihče ni odzdravil, na Kočevskem je bilo že bolje. Slikic za MS bolj malo, so za doma (kampi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je padla ena lepa turca B)

Žalec-Celje-Sevnica-Mokronog-Trebnje-Žužemberg-Kočevje-Ribnica-Sodražica-Bloška Polica-Cerknica-Postojna-Koper(na pizzo)

nazaj na Razdrto-Ajdovščina-Col-Črni vrh-Godovič-Kalce-Logatec-Vrhnika-čez Trojane nazaj domov.

Vreme odlično, motoristov ogromno, policistov tudi, skratka cca 500km-jev, še nisem zračunal :OK:

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana- Kamnik- Logarska dolina- Ljubljana.

Luknja pri luknji ------------) boleče sedalo. Ampak vseeno fino :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SEOI-NAGE -Vidlu sem te v soboto na vrhniki pri zegnanju. Sam sem skor zihr,da sem vidu tvoj motor v ljubljani? Ok,res da je blo to lan sam okej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedelja je bla moja, pa sem se odločil za Nocklamstrasse :worship:

Že v soboto sem si nardil "ruto" na ZUMO-tu :headbang::headbang::headbang: in seveda obredel vse, kar je po ovinkih dišalo tam okoli. Program me je vstrajno odvračal, jaz pa pičil pike po tistih jodlarskih ridah in se že veselil naslednjega dne. Bumbar nori, ko bi vedel, kaj me čaka :headbang::headbang:

Torej ura sedem zjutraj, jaz pa na motorju, ker nisem več zdržal. Obetalo se mi je cca 50 ++ lepih km, torej gremo. Da bo mera polna, saj je v jodlariji premalo ovinkov, sem se odločil za pot preko Pavličevega sedla.

Logarska pa lepa, kot zmeraj :worship:

post-5391-1242659789_thumb.jpg

Cesta je bila, podobno kot se je spomnem iz prvih oktoberskih dni delno popeskana, ampak sedaj to tudi pričakujem. Jodlarji so se še zbujali, ko sem veselo šibal (vse v okviru omejitev seveda) proti Železni kaplji in dalje, prti meni neznanemu svetu Nocklamstrasse.

Bolj se furam, ožje so ceste. Vedno slabši asfalt, tako da sem mislil, da sem že falil, in sem spet doma. Potem končno neki kraj (ne me sprašvat po imenih) in odcep. No pa smo tam. :010 Na ZUMO-tu vidim malo naprej same kljuke od ovinkov in se previdno zapeljem med hiškami ven iz naselja. In glej ga zlomka. Prva rida, asfalt širine cca 1.5 m, pocukran s peskom do konca. Naslednja rida, je enak prvi, samo da je malo više in globje v hosti in vsaka naslednja seveda enako. Po več kilometrih pa novo "presenečenje" . Zmanjkalo asfalta in cca 8 km sicer solidnega makadama. :headbang::headbang:

Takoj sem vedel, zakaj mi je program za rute delat , včeraj vztrajno odsvetoval tiste ride, jaz pa ko mutav na telefon.

OK, bomo preživeli. No, pa se naenkrat znajdem na nekem smučišču. Zgledalo je kot konec vsega, višina cca 1600 ++ . Par A bajkerjev me je potolažil, da nisem čisto falil, saj sem bil od Nocklamstrasse oddaljel le še nekaj km. No teh nekaj km so jodlarji po koncu zimske sezone pač začeli obnavljati in komaj sem se privlekel skozi cca 2 km dolgo gradbišče.

Malo sem že začel voljo zgubljat, ko sem naenkrat zagledal tisto mitnico. :worship: Porinem teti 7 € s :cry: ona pa nič. Mi da karto in šibam. Cesta sama po sebi nič pretresljivega, je pa par lepih punktov in si jo bom kdaj še privoščil. Na prvem biker punktu (cca 2030 m.n.m.) , mi je prijazni gostilničar ponudil da me fotografira in mi nato še (čez cesto) prinesel karto okoliša. Mater, da nisem jaz preveč dobro shujšal in je možak mal na ono stran :hmm:

Tole je s tega punkta fotka

post-5391-1242657301_thumb.jpg

Ok, saj sem šel hitro dalje . Na drugem punktu 2042 visoko sem spoznal posadko A Policijskega helikopterja. Ne sicer osebno, ampak smo bli pa blizu.

post-5391-1242657313_thumb.jpg

Drugi del poti se je nadaljeval v stilu prvega, le ceste so bile za spoznanje boljše. Za kraje, skozi katere sem se vozil, ne bom najbrž nikoli več slišal , v glavnem same vasice in nekaj večjih krajev.

post-5391-1242659300_thumb.jpg

Proti koncu, sem tudi nekaj "bližnjic udaril", ker sem že na GPS-u videl , da sem pri načrtovanju res izbiral najbolj zakotne ceste. Malo zmatran (priznam) sem razmišljal kje se naj malo ustavim in glej hudiča, zagledam neko gužvo nepopisno in se jo napotim še povečati. Na moje zadovoljsvo, narod ni opazoval fuzbala ali podobne zadeva ampak driftanje .

post-5391-1242659346_thumb.jpg

Malo sem se odpočil in nato pot pod kolesa pa proti domu. Vmes mi je žena poslala SMS s sporočilom, da se kesa, ker ni hotela z menoj. Jaz sem se tudi, ker če bi bila ona z mano, bi vso zadevo že pred polovico začel krajšati :whistle:

post-5391-1242659470_thumb.jpg

No, ko sem tole slikco posnel, sem vedel da sem že nazaj v civilizaciji in dom ni več daleč.

Pa še eno za konec nalimam.

post-5391-1242659544_thumb.jpg

Cca 550 km je ratalo in cca 10 ur . Prvič se mi zdi, da sem se vrnil utrujen s fure. Zdaj pa ne vem, ali je to EMŠO problem al samo slabo izbrane ceste.

Popravljeno . Popravil bmwslo
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

narod ni opazoval fuzbala ali podobne zadeva ampak driftanje .

Skoda da nisi slikal nasega Luko Marko Groslja, ki je tudi tekmoval tam in zasedel 5 mesto! Sicer pa lepa fura po A!

lp Anze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!