Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj v letu 2009


Brrrm

Priporočene objave

Hola,

hja, ne bom povedal nič novega če napišem da so taki cajti, ko je treba bit skoz našpičen kdaj bo nehalo deževat, da takoj osedlam Lubico in jo peljem na sprehod preden se znova ulije :( in tko je blo tudi danes, nekje po četrti uri se je radarska slika padavin okoli Vrhnike začela praznit, najprej počasi, nato vedno hitreje, in glih ko sem stegnil roko po telefonu, da pokličem Hitro Perut, je telefon zazvonil: ejga, kwa je zdej, zuni je sonček, jst sem že čist hin, pejmo se hitr pelat!!! hahaha, Perutka bere misli, zgleda :D

pobasal sem svoj "novi prenosni računalnik" (staro škatlo. monitor, tipke in žival :rolleyes: ) in komaj prinesel do avta (upam da mi bodo notebooka kmalu popravili, ga je veliko lažje nest, pišuka) in gasa iz službe proti domu... nisem bil dovolj hiter, že na Logu je spet zazvonil telefon, hej, jst sem že pri tebi... pišuka, tole je pa resna abstinenčna kriza :naughty:

ko sem osedlal Lubico in se oblekel sva štartala - na sladoled, v Idrijo :D perutka je šla v rahlem LS stilu naprej, jst pa sem se trudil ne preveč zaostajat, po 4 dneh posta :P prvi omembe vreden dogodek se je zgodil že na Vrhniškem klancu, ko sva prehitevala dva avta, Perutka je prišlo čist lepo mimo, ko pa sem jst zapeljal vštric s prvim avtom (Mercedes iz časov izpred samostojnosti Kure)) mi je voznik - čiča z bujnimi sivimi brki - zelo nazorno pokazal da se njega pač ne sme kr tko prehitet in če je že Perutka tko nespoštljivo šla mimo, jst ne bom!!! in je sunkovito zavil vame (in spet nazaj na svoj pas) in zraven grozeče mahal z eno roko, medtem ko so se mu usta v neenakomerno hitrem zaporedju široko odpirala in zapirala (mislim da je vadil kletvice, lahko pa se motim in je samo pel kak znan šlager Miša Kovaća) no jst sem refleksno zavil vstran in hkrati resno dodal gas (če bi čičota slučajno prijelo ponoviti vajo), potem pa ne vem več kaj je dogajalo (dosledno spoštujem pravila g. Murphyja, v tem primeru "nikoli se ne prepiraj z idiotom, kajti ostali ne bodo opazili nobene razlike")

seveda nisem pustil da me idiot spravi v slabo voljo, zato sem hitro ujel Perutko in se zadovoljno ulegel v meni tako ljube ovinke tik pod vrhom klanca, hehe kaj je blo fajn :naughty: na Molu sva tankala, tud naprej je blo vse sicer zelo zabavno, a tako je vedno in zato nevredno posebne omembe, dokler nisem opazil, da je nek (najbrž tovornjakarski :evilgrin: ) bimbo polival nafto iz rezervoarja malo naprej od Godoviča pa vse do Idrije - ni glih najbolj sveže polito, pa tud črti se da izogibat, ampak vseeno bodite previdni

sladoled pri Gabronu je pasal ko ata na mamo in že je blo treba nežno odskakljat proti domu - seveda po bližnjici, do vrha rid in spet nazaj - in kot že tolikokrat poprej, je srbenje kolen malce ponehalo :naughty: luštno je blo pa bolj kot lahko povejo še tako izbrane besede :OK: in ko je tema začela padat proti nižinam sta se oglasila tudi želodčka, pa sva ju šla napolnit v tanovo pizzerijo Bella na Vrhniki (tam kjer je bla prej Kašča), nasmejala sva se nasmrt zmedenemu kelnarju, ene 3x je prišel vprašat kaj že bova pila in če ne zameriva kaj sva že naročila za eno pizzo, k je pozabil... pravi car :lol1:

no, vseskup le uborna, a neskončno zabavna 102 kmjčka v odlični družbi :OK: jutri pa da vidimo kašno bo vreme popoldne :naughty: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krško-Brestanica-Senovo-Podsreda-Kozje-Lisično-Šentjur-Planina pri Sevnici-Šentjur-Štore-Celje-Laško-ZM-Sevnica-Krško.

Tu črez je katastrofa cesta.Same luknje.Ti ves časa drma mopi!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

domžale-celje-rogaška slatina-prekmurje-maribor-dravograd-????-trojane-domžale

470km

domaribora je skoz sonce žgal, tak da sem čist zapečen

pol pa skor do trojan skoz dž

pol pa spet sonce :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj skočil s sinom do Portoroža. Nazaj grede, zaradi premočnega naliva dvakrat vedril. Najprej v Divači (na sreči je bla gostilna povsem blizu, tako da ni bilo težko) drugič pa kak kilometer pred Šentviškim predorom pod enim cestnim nadvozom. Za par minut sta se pridružla še en na Repsolki in Kawi Zx - 10( - 6???). Kdo od tlele???

Aja še to..stara cesta od Postojne do Kopra v dopoldanskem času popolnoma prazna. Pa tudi nazaj, okol tretje, četrte ure ni blo dost drugače.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj do Pule, potem pa po drugi strani domov do Labinja in na Rijeko. V glavnem, ko je začelo padat in tist njihov narezan in zlizan asfalt, da sm pred mano gledu enga v avtu, ko je zapelu v škarpo, zraven pa še gradbišče in hrvaški primitivci, ki ne znajo uštimat intervala, tko da naletiš direkt na valjar al pa riskiraš gumo pa ga užgeš po vročem asfaltu in potem poslušaš za tabo kletvice (ma to sam en odsek proti Labinu al naprej od Labina, se ne spomnim več) ... drugač pa kar o.k, predvsem tist njihov amfiteater, sam ni blo cajta pogledat noter, ker je blo treba vmes tut pogledat kako toplo je morje. Pa kdaj drugič :-)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-15475-1246753125_thumb.jpgKljub slabi napovedi za Avstrijo za soboto ob enajstih nisem več zdržal in sem jo mahnil izzivat oblake. Čez Koren do Arnoldsteina preko Vindisher Hoche do Millstatter See.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-15475-1246754148_thumb.jpgČe smo že eno plačal pa hočemo še eno zastonj. Nazaj čez Turacher Hoche in spet do Gmunda.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

hja, saj ko enkrat sprejmeš za dejstvo da naši vremenarji nimajo pojma, in da kakršna država - tako vreme, pol se pač nehaš sekirat, usedeš se na Lubico in se odpelješ novim dogodovščinam nasproti... in danes sploh ni blo slabo, no my precious, sploh ni blo slabo :naughty:

za spremembo sem se tokrat podal na Štajersko, v CE, pogledat en potencialno fajn kombi, potem pa še na drink alidva s prijatelji... a je v Žalcu začelo deževati, v smeri CE pa čista tema, pa sem zavil v zavetje Tuša in poklical Fripsa kaj dogaja... in izvedel da lije, itak :rolleyes: z Laro sta takoj ko je nehalo deževat hitro šibnila domov, jst pa sem želel še pokukat kako je z našo Marijo, zato sem obrnil proti Trbovljam; na Mariji je spet začelo kapljat, zato sem moral prav pohitet da nisem bil moker - čist na silo, seveda :naughty: nekaj časa sem se uspešno izmikal vlagi, pri Hudiču (Hotiču, sorry) pa se je končno ulilo, zato sva se z Lubico zaparkirala v malo avtobusno postajico in počakala pol ure, potem pa sva v zmernem galopu nadaljevala proti domu

na Vrhniki naju je pričakal krasen sonček, zato sem se odločil da poskusiva še proti morčku, a je nebo spet začelo puščati (malo pred Postojno); vmes me je na parkirišču tik pod vrhom rid ustavila ful simpatična policistka, mi je blo skor žal da ni blo nič narobe :naughty: pol sem se ustavil še na počivališču na ridah in mal poklepetal z zbrano družbo, uletela tud Maus in cb1300, oblaki so se nekoliko razkadili, začel je pripekat sonček, pa sem se pustil cb1300tki pregovorit da greva še do Idrije na sladoled (in pol naprej do MnaS), ampak je blo kmalu za Godovičem nebo spet čist črno, shladilo se je, tko da sva hitro polizala nekaj kepic pri Gabronu in švignila nazaj - v Mantovo, na še nekaj sladkih kepic... ah, ta lajf... :OK: doma sem še nahitro stuširal Lubico, da bo lepa za jutrišnjo nedeljsko furco :D

pot: Vrhnika-Domžale-Vransko-Žalec-Marija Reka-Trbovlje-Hudič (ups, Hotič sem mislu :P )-Litija-LJ-Vrhnika-Kalce-Stara pošta-Kalce-ride-Kalce-Idrija-Mantova - lepih in veselih, čeprav na trenutke tud mal fajhtnih 306 kmjčkov :OK: in posebna zahvala KeCu, ki je danes prevzel vlogo mojega angela varuha in mi sporočal vremenske podatke, sicer bi bil precej moker: hvala, stari :worship:

pa še mal slikc

post-163-1246754121_thumb.jpg post-163-1246754152_thumb.jpg

post-163-1246754203_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-15475-1246754830_thumb.jpgIn na poto domov še dežela čudes ali Spittal po avstrijsko. Suzuki v vlogi minimota in bencen na OMV po 0,856 evra za liter.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-15475-1246755454_thumb.jpgIn ko se je že mrak spustil na zemljo po čudovitem dnevu v družbi Suzike končno pohitim v objem svoji drugi ljubici.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dopoldanska vožnja: Maribor-Radelj-Deutschlandsberg-Hebealp-Pack-Gaberl-....-Wolfsberg-Dravograd-Maribor.

Povratek je bil planiran preko Weinebena ali Golice, a smo se mu zaradi grozečih oblakov odpovedali. Verjetno je bila to prava odločitev, saj smo se po Dravski dolini (od Mute do Ožbalta) vozili tik po nevihti in ostali suhi.

Drugače odlično vreme, saj smo se na nevihtne oblake povsod naokrog že navadili (pač izbiraš pot med njimi), dobra družba in 310 km za uživanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dns se je pa naš lokalni Gromovje team odloču, d vseen sproba srečo pa via morje....sreča nas je zapustila že v Trebnjem kjer nas je samo opozorilno stuširalo, sm se nismo dal in smo rinli naprej vse do Planine (parkplac zabasan čist :rolleyes: , tko d smo sm mim padl), na vrhu smo pogruntal, d v tisto črnino prot postojni vrjetn ni za rint, k so se vsi vozil od tam :unsure: , padu jako pameten plan, d gremo ob AC do Unca in nazaj domov čez cerknico, Ribnico, Kočevje, Žužemberk do Trebnjega pa domov....v glavnem v Rakeku nas je v dveh minutah opral k mačke :angry: , no sj pol naprej je sonce prbiju, glavn d smo bli ušpricani do ušes.....sm je blo vseen fajn sprobat kako dva Gromčka skup grmita :OK: pa še v 222km so se tanove gume prov fajn ulaufale :P .

post-16032-1246816462_thumb.jpg post-16032-1246816481_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes sem se dopoldne najprej posvetil (fajnim) obiskom, ampak okoli 13 ure nama je le uspelo startat (danes je uletel na furco še gsx750f); nebo je bilo že precej temne barve, zato sva se - tko kot je pač treba v teh časih - pustila vodit oblakom; plan je bil v Kalcah na levo preko Stare pošte do Ajdovščine in Vipave, tam pa - če bi vreme dopuščalo - preko Krasa na morje in potem po klasiki domov

ampak želje so eno, realnost pa nekaj drugega: v Podkraju so naju pričakali črni oblaki in prve dežne kaplje, zato sva obrnila nazaj do Kalc in od tam preko Postojne zavila za morčka... pa se tudi to ni izšlo, v Postojni spet čisto črni oblaki in bliskanje iz Primorske smeri; nekaj časa sva čakala če bo nevihtne oblake kam odpihnilo, a se jim ni nikamor mudilo :( OMV črpalka je bla vedno bolj polna parkiranih motorčkov, in vsi smo čakali kaj bo... in smo dočakali, kmalu so se čist točno nad nami nabrali črni oblaki, začelo je grmeti in... v hipu je črpalka izumrla, saj smo vsi spokali in gasa nazaj :)

midva sva se ustavila na počivališču na ridah (danes ni blo "moje" policajke :( ) mal smo se pogovarjali, mal smo se vozili, potegnili iz grabna en motor, izvedeli da je bila na vrhu rid (pri gostilni) huda nesreča, menda je kombi iz gozdne poti zapeljal na glavno cesto točno pred motorista :slap: (ako su lagali mene i ja lažem vas), pa videli dva letečmana k sta šibala gor, tisti k so prišli iz PO smeri so srečali rešilca s sireno :( vseeno upam da ni bilo nič zares hudega!!

skratka skoz je dogajalo, čeprav smo vsi najbolj napeto čakali kam bodo šli oblaki - da bomo šli mi drugam :P pa niso šli nikamor, le čepeli so nad nami in se debelili, vedno bolj temneli in ko so začeli spuščati tiste prve, redke, debele kaplje, smo vsi prisotni spet nahitro spokali domov... no, skoraj domov: pred tem je seveda še obvezen postanek v Mantovi za nekaj kepic sladke radosti, potem pa sva tudi midva zavila domov

števec na Lubici je pokazal točno 100 km in 100 m :D sitnica, ampak so bli pa zares luštni, čist vsak m posebej :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu črez je katastrofa cesta.Same luknje.Ti ves časa drma mopi!

Hehehe, res je, ampak je pa čez Lisično zakon. Gor pa dol, pa gor pa dol, pol pa treba it, ker se že domačini zbirajo :evilgrin: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okol 600 nč mokrih kilometrčkov do Grossglocknerja in nazaj :)

post-17572-1246823978_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dopoldanska vožnja: Maribor-Radelj-Deutschlandsberg-Hebealp-Pack-Gaberl-....-Wolfsberg-Dravograd-Maribor.

Povratek je bil planiran preko Weinebena ali Golice, a smo se mu zaradi grozečih oblakov odpovedali. Verjetno je bila to prava odločitev, saj smo se po Dravski dolini (od Mute do Ožbalta) vozili tik po nevihti in ostali suhi.

Drugače odlično vreme, saj smo se na nevihtne oblake povsod naokrog že navadili (pač izbiraš pot med njimi), dobra družba in 310 km za uživanje.

Začetna pot je bila ista tudi pri meni.. Ste slučajno vi tankali na OMV v Bad St Leonhard?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo je pred kosilom padla zamisel, da se malo zapeljem. Na hitro sem zmetal kalorije vase in odrinil proti Primorski. Pripeljal sem se samo do Rid, kjer je bilo kar nekaj "utrujenih" motoristov. Vreme se je nad Postojno pooblačilo, začele so padati tudi posamezne kaplje, zato sem se odločil spremeniti smer. Odkuril sem jo proti Uncu, Rakeku, Cerknici in naprej proti Bloški Polici. Do Žlebiča ni bilo skoraj nič prometa, asfalt grob, vreme sončno, zato je šlo precej nad omejitvami. Nato sem zavil proti Kočevju in na standardno motoristično traso proti Dvoru. V Dvoru sem zavil proti NM, nato nadaljeval skozi Šentjernej, Kostanjevico, Krško, Brestanico, Senovo, Podsredo do Lesičnega, kjer je sledil postanek pri stricu na kapljici rujnega. Po dobri uri počitka sem nadaljeval do Šentjurja, Celja in nato do Trojan, kjer sem nakupil krofe. Krofi so idealno opravičilo pri moji najdražji; sploh ni nič omenila, kje sem se izgubil to pot :naughty: . Nato je sledila še ena postaja, tokrat pri vaških v Domžalah. Po dveh kozarcih tekočine je bil pa že tudi čas, da se spokam domov. Nabralo se je lepih, malo tudi mokrih (poudarek je na malo) 336 kilometrov.

LP Robert

post-20894-1246832187_thumb.jpg Grad Podsreda

post-20894-1246832358_thumb.jpg Ostanek dežja na Vranskem

post-20894-1246832755_thumb.jpg Mejni kamen med deželama Kranjska in Štajerska

post-20894-1246832910_thumb.jpg Pa še moped na meji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začetna pot je bila ista tudi pri meni.. Ste slučajno vi tankali na OMV v Bad St Leonhard?

Ja, okoli 12. ure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolmin, Bovec, Predil, čez Fusine nazaj v Slo in čez Korensko sedlo v Villach, Klagenfurt, Volkermarkt, kjer je po slabih 3 urah nehalo deževat. Cene goriva v Volkermarktu ugodne od 0,85 do 0,98 centa za liter :worship: , avti stojijo v vrstah. Vožnja v dežju ima svoj čar :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil zjutri tak lep sonček in nebo brez oblačka, d sm držala obljubo in šla navijat za naše rejserje na Grobnik (pa pokazat jim, kwa je to motor haha B) , sicer je blo pa Aprilij dns tok dol d je vse grmel :OK: )....MP- NM-Dvor-Kočevje-Delnice-Grobnik....tačas k so drugi dirkal scva z Domino nardile en fotosešn taljanske lepote :photo: , za nazaj je bla pa kriza, z vseh strani so se neki črni oblaki navlekl, tko d sm izbrala plan b, se prav nazaj tm kjer je ac, d če me pere, d me vsaj po ravnem.....že v Reki se je ulil, tko d via Jelšane-Ilirska Bistrica-Postojna-LJ-Ivančna Gorica-Trebnje-MP je bla v stilu "pusti, naj te nosi voda" ....mokra k miš in zmrznjena prplavala do doma, pod mus bo treba dežjaka nabavt :slap: ....310km, od tega enih 200 plavanja, dobr d mam tuno d dobr plava :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!