Skoči na vsebino

Raceland 2009


Jure

Priporočene objave

Kul :)

Me pa nek zanima.. Ti si najbrž tisti s fazerjem, ki tam okoli 12 minute meri čas, kamera pa postavljena tako da te snema od spred. Smem vprašat kaj počneš s sklopko?? V enem krogu Racelanda jo stisneš večkrat kakor jst v enem krogu Pannonia Ringa :)

Pri 600 (ali več) kubičnem motorju prestaviš na Racelandu v prvo ko spelješ in daš v ler, ko prideš s piste dol v bokse in parkiraš. To je pa tut to :D

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul :)

Me pa nek zanima.. Ti si najbrž tisti s fazerjem, ki tam okoli 12 minute meri čas, kamera pa postavljena tako da te snema od spred. Smem vprašat kaj počneš s sklopko?? V enem krogu Racelanda jo stisneš večkrat kakor jst v enem krogu Pannonia Ringa :)

Pri 600 (ali več) kubičnem motorju prestaviš na Racelandu v prvo ko spelješ in daš v ler, ko prideš s piste dol v bokse in parkiraš. To je pa tut to :D

...a ne vidiš, da ima slušalke v ušesih pa musko posluša, pol pa po taktu stiska kuplungo..... :music4:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he! Slabo opažanje slap.gif Tisto sem moped posodil enmu nevajenmu mulčku ki se je prvič peljal na več kot 125ccm. Ker ga je blo strah grobe mašine se je pač zazihrov s sklopko!! trance_41_w00t2.gif Tud men smešno tongue.gif

Ampak stari ne vem kake zobnike bi ti imel ampak s prvo bi bla pa čist kriza vozit eek.gif Sicer pa mam blokado serijsko in bi verjetn skoz izklapljala heh!!

Ja kaj si pa ti drajsal???trance_43_wavetowel2.gif

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he! Slabo opažanje slap.gif Tisto sem moped posodil enmu nevajenmu mulčku ki se je prvič peljal na več kot 125ccm. Ker ga je blo strah grobe mašine se je pač zazihrov s sklopko!! trance_41_w00t2.gif Tud men smešno tongue.gif

Ampak stari ne vem kake zobnike bi ti imel ampak s prvo bi bla pa čist kriza vozit eek.gif Sicer pa mam blokado serijsko in bi verjetn skoz izklapljala heh!!

Ja kaj si pa ti drajsal???trance_43_wavetowel2.gif

Ja odvisno kakšen motor/prenosi. Z športakom res prva poje cel krog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja odvisno kakšen motor/prenosi. Z športakom res prva poje cel krog.

Pa sej gre prva 120 ampak ne morem je tko mrcvarit ko pa gre zaenkat z drugo čist dost in tud gume sportsmart težko zdržijo kej več napora surrender.gif Ampak je kar dolga iz LJ po stranskih cestah prke KK pol pa tam noret in še nazaj slap.gif Maš pohn kufer!! Drugič mormo še brisače sabo vzet pa it mal čofotat gredoč trance_30_punk.gif ; ))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej gre prva 120 ampak ne morem je tko mrcvarit ko pa gre zaenkat z drugo čist dost in tud gume sportsmart težko zdržijo kej več napora surrender.gif Ampak je kar dolga iz LJ po stranskih cestah prke KK pol pa tam noret in še nazaj slap.gif Maš pohn kufer!! Drugič mormo še brisače sabo vzet pa it mal čofotat gredoč trance_30_punk.gif ; ))

Koliko se pa gume zrabijo na stezi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko se pa gume zrabijo na stezi?

Odvisno koliko si na progi, če si samo enkrat 20min, pa da si še med tistimi počasnimi, potem prideš z še več gume, kot prej ko si šel gor ;)

Pri srednje trdi gumi (ST.guma), je poraba zanemarljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To če maš gumo popackano in "nalito" ne pomeni da ni obrabljena!! Če maš s sabo merilec profila boš videl da v nobenem primeru gume ni več kot prej oziroma smeti hitro odpadejo.

eek.gifja no... jest nisem neki dirkač ampak mam že tolk izkušenj da recimo z RoadSmart in SportSmart Dunlop, ne narediš kaj dosti po pisti. trance_39_thumbdown.gif Drugo je race guma katero moram zdej kupit ker tole je čist predrago. slap.gif Če pelješ 5-6 krogov na polno, kolkor pač jest upam (mam cajt tam okol 57 če se zelo potrudim) in malo poslajdaš iz ovinka se gume pri zunanji temperaturi čez 30° začnejo topiti kot sadoled in jih lahko v enem dnevu popolnoma uničiš!! Sicer nisem probal to dosežt ampak po recimo 10 krogih cestna guma ni več vozna ali je celo nevarna wallbash.gif

Sem se pogovarjal z nekimi apeilia rs dirkači ki trdijo da celo sezono furajo en komplet, pa mi zej ni jasno a majo tolk dobre gume, al malo vozijo ali pač malo konjev toliko manj obremenjuje gume???surrender.gifsurrender.gif

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej gre prva 120 ampak ne morem je tko mrcvarit

Najvisja sploh do zdaj dosezena hitrost na racelandu je 118km/h po gps.

Ce hoces peljat malo hitrej moras ves cas imeti v prvi.

To če maš gumo popackano in "nalito" ne pomeni da ni obrabljena!! ... jest nisem neki dirkač ampak mam že tolk izkušenj da recimo z RoadSmart in SportSmart Dunlop, Drugo je race guma katero moram zdej kupit. Če pelješ 5-6 krogov na polno, kolkor pač jest upam (mam cajt tam okol 57 če se zelo potrudim) in malo poslajdaš iz ovinka se gume pri zunanji temperaturi čez 30° začnejo topiti kot sadoled in jih lahko v enem dnevu popolnoma uničiš!

Recimo Gp racer M zadnja se je veliko bolj obrabila po 100km avtoceste napumpana na 2.5bar.Kot pa se obrabi po 60 krogih napumpana circa 1.6bar.Pri casih med 52s in 56s.

Ce si ti svinjarija nabira na gumo pa so tvoji casi rahlo visji kot 57s,ker glih tle nekje se ne nabira vec...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Skozi Litijo zidani most v Krško trance_05_banana.gif Bil na stezi (Sobota) in preizkusil čist novo GP Racerko!! trance_41_w00t2.gif Prva liga!! trance_43_wavetowel2.gifEnkat je sicer spustila ampak to zaradi previsokega tlaka!slap.gifKo sem jo spustil na 2 bara(mal toplo) je pa držala k matr!! Obraba zanemarljiva trance_40_thumbup.gif

Končno sreču enga orek bajkerja na Racelandu. Miha trance_27_notworthy.gif Pa dozdej nisem vedu de gre moja freza tud u rikverc tongue.gif No ja vsaj zgledal je tako ninja.gif

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da si zadovoljen :) Drugič GP Racerko (če imaš model 211, ne 209) na stezi hladno spusti na cca 1.25 bar. Guma je Ntec in ti bo optimalno delala pri tem tlaku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da si zadovoljen :) Drugič GP Racerko (če imaš model 211, ne 209) na stezi hladno spusti na cca 1.25 bar. Guma je Ntec in ti bo optimalno delala pri tem tlaku.

Mogoče pa je mel kar pravi tlak,jaz sem mel na panonniji prvo tlak 1.3 bar,hladna seveda in je skoz nekaj spuščala in grdo jo je trgal,potem reče mehanik na servisu da je treba met 1.9 bara in res je potem delala zelo lepo,tko da treba sprobat rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jo spustil na 2 bara(mal toplo) je pa držala k matr!! Obraba zanemarljiva.

Končno sreču enga orek bajkerja na Racelandu.

Jz sem se se pol malo vozil,ko sta vidva sla.In sem na koncu kar fajn nacel gumo.Za enkrat se bo..Pol pa D211 gp,da pridem na 50.xx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem se se pol malo vozil,ko sta vidva sla.In sem na koncu kar fajn nacel gumo.Za enkrat se bo..Pol pa D211 gp,da pridem na 50.xx

Dvomim, da se ti letos splača natikati D211 GP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa je mel kar pravi tlak,jaz sem mel na panonniji prvo tlak 1.3 bar,hladna seveda in je skoz nekaj spuščala in grdo jo je trgal,potem reče mehanik na servisu da je treba met 1.9 bara in res je potem delala zelo lepo,tko da treba sprobat rolleyes.gif

GP racer NTEC (D211) se prvo polni na 1.8, zadnjo pa na 1.3 bara pri hladni gumi, za na pisto seveda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bagio

Se dobro da se nisi sesul pri takem tlaku! Prve dunlopke, gp racer, gp in kr s pumpa na od 1.8 do 2.0 hladne!! To pa zato ker Ntec prva guma ne obstaja!! So vse klasicne. Ampak folk, tudi dosti tisih ki vozijo po dirkaliscih tega ne vedo in kot ntec nazivajo tudi prednje. Ampak ntec je lahko vesno samo zadnja guma, tudi pri najbolj dirkalnem modelu KR.

Pri zadnjih je pa opitimalni tlak med 1.1 in 1.3 hladna. Vec ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bagio

Se dobro da se nisi sesul pri takem tlaku! Prve dunlopke, gp racer, gp in kr s pumpa na od 1.8 do 2.0 hladne!! To pa zato ker Ntec prva guma ne obstaja!! So vse klasicne. Ampak folk, tudi dosti tisih ki vozijo po dirkaliscih tega ne vedo in kot ntec nazivajo tudi prednje. Ampak ntec je lahko vesno samo zadnja guma, tudi pri najbolj dirkalnem modelu KR.

Pri zadnjih je pa opitimalni tlak med 1.1 in 1.3 hladna. Vec ne

Saj pa on je pisal o zadnji gumi.Nisi dober razumel :) Če bi imel prednjo le 1,3 bi bil motor okoren ko...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še flajer za v soboto. Vljudno vabljeni vsi!

A se ob prireditvah tud najde luft še za kak hitrejši krog?? A se bomo z mopedi čez frizbi vozil !!!eek.gif To bo pa hudo he he slap.gif

Drugač sem potem ko sem šel iz LJ skoz zasavje do Krškega in potem čez Žužemberk in Škoflco bil še na Rakitni, OMW PO in na Ridah kjer pa je na žalost bilo preveč prometa in sem naredu samo 2 Wc flybajatrance_21_laughing1.gif

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A drgač se pa moto gume nikoli ne polni z nekim plinom ki ma manjši raztezek kot zrak?? Kot ponekod polnijo avto pnevmatike trance_19_hmm.gif

Je pa res da sem v prvem krogu potem ko sem spustil tlak 2x skoraj zapeljal s steze slap.gif Pri zaviranju naravnost je bilo OK ampak ko sem zaviranje malce preveč potegnil v ovinek je zadeva hotla kar naravnost eek.gifeek.gif

Nisem bil čist ziher glede tlaka ker gume niso bile popolnoma hladne tako da niti ne morem trdit na kaki tlak sem jih v resnici spustil ampak po 2 krogih je šlo dobro. Res pa je da sem po tistem prestavljanju zadka mal oladil ; )

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ob prireditvah tud najde luft še za kak hitrejši krog?? A se bomo z mopedi čez frizbi vozil !!!eek.gif To bo pa hudo he he slap.gif

Bom napisal kaj več,ko bo vse znano. Čez frizbi se bomo samo določeni vozili.Pa še to za tem,ko naredimo dodatke za mopi :) In ko najdemo "bedaka"ki bo prvi preizkusil :) Jz bom drugi :D

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!