Skoči na vsebino

Kdo ima kvalitetnejš bencin: Petrol ali OMV?


AndY1

Priporočene objave

Če se hočes vozt moraš pa useglih natankat, vsaj mojo Hondo  :D , če gre BMW na kake hlape pa nism še slišal  :blink:

Moja bemwla gre na SUPER bencin,to pa je v času njenega nastanka pomenilo 98 oktanov .) Dons pa to pomen 98 al pa100 oktanski benz + aditiv,kateri nadomešča svinec :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OMV obljublja od 2 - 4% nižjo porabo glede na 95 oktanski bencin.  Najbolj bistveno za moje pojme pa je to, da ne vsebuje žvepla in drugih nečistoč. .  ekologija, čistejši motor, izpušni plini in izpuh, nenastajanje žveplenih kislin . . .  :D

se pravi boljse za masino? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah naredim, ko tankam poln tank, več kilometrov, če tankam pri OMV-ju kot pri Petrolu.

Kakšne izkušnje imate vi? Kdo ima kvalitetnejši bencin: Petrol ali OMV?

Jest prevozm isto kilometrov pa če tankam na OMV al pa na petrolu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah,naj bo to bencin ali pa nafta je OMV boljši. Pri motorju BMW R 1200 C za orientacijo pri približno isti vožnji to je Domžale- morje zasveti rezerva pri 95 oktanskem pri okoli 210km,pri 98 pri 230 km pri 100 :OK: pa pri 250 km.Pri sto oktanih sem probal dvakrat do sedaj isti rezultat,pa tudi motor po občutku lepše teče in povleče v 5. prestavi ko se mi ne ljubi prestavljati kaj preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj šel natankat 100 oktanca, ker se je ulilo prevozil sam 30 km, zaenkrat sem opazil sam to, da je bil račun mal višji :lol1:

Vsekakor sem točil nekaj drugega kot 95, saj je bil vonj bencina in izpušnih plinov precej drugačen kot ponavad, kr lepo diši :doze:

Kako bo s porabo bomo pa vidl za vikend.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

kaj se mi je pa včeraj zgodilo...

na bencinskem servisu OMW, v kopru pri mercatorju, ko stojim v vrsti pred blagajno, da bi plačal gorivo, pokaže blagajničar s prstom name in

B: " ej ti, čelado dol!!!"

j:???"zakaj pa??"

B:"dol ker je treba tako!!"

si dam dol čelado... stopim k drugi blagajni, ker se je sprostila in vseeno vprašam drugega prodajalca po kakšnih pravilih zahteva da si dajem dol čelado??

nakar se spet iz druge blagajne zadere

B:" zaradi etike da te vidim v oči, kako bi bilo če pridem js k tebi domov s čelado ...pa če se kaj ukrade...."

j: " ok, smo na pumpi, si blagajničar in ne svetovalec za obnašanje pri nakupih," mu obrazlložim, "kako pa lahko blagajničar zahteva kako naj bom oblečen?? kje so kakšna obvestila o tem kako se plačuje gorivo??"

B:" jutri bom dal nalepke na vrata"

ne vem, nikjer po celi evropi se ni kaj takega zgodilo pa ne samo na pumpah, v čeladi sem skočil v kakšen manjši market menjalnico.. za 1 minuto povsod...

a zdej se ne more s kapo in očali več plačevat goriva al kako??

se je komu zgodilo kaj takega??? al je fantina malo preveč nadut in razočaran ker je samo blagajničar namesto policaj??

me ima da bi obvestil njegove nadrejene, če imam seveda pravi argument, da ne morejo zahtevat kako naj bom oblečen pri plačevanju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se kaj podobnega še ni pripetilo. Po mojem mu draga ni DALA, pa je bil mal nataknjen.

Se mi pa dozdeva, da bodo kaj smešnega pogruntal, da s čelado ne smeš prit do blagajne (mogoče zaradi možnega napada, da te noben ne vidi :hmm: ) Kaj pa veš, mogoče ma pa po svoje prav. Čeprav tisto: "zaradi etike, da te vidim v oči" je mal bosa... kaj ga qrac briga, kdo si. Pay & go .)

Aja: "jutri bom dal nalepko gor" - do jutri je pa lahko lepo tiho in naj dela :grim

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rebel za tak odnos bi bilo kar prav, da bi obvestil nadrejene v OMV.

Trgovec s takšnim obnašanjem je navaden PEZDE in ne trgovec. Škoda, ker nimam v kratkem tam kakšnega opravka, bi se prav z veseljem oglasil tam seveda s čelado na glavi in kamero pod pazduho.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se mi je pa včeraj zgodilo...

na bencinskem servisu OMW, v kopru pri mercatorju, ko stojim v vrsti pred blagajno, da bi plačal gorivo, pokaže blagajničar s prstom name in

B: " ej ti, čelado dol!!!"

j:???"zakaj pa??"

Vstop v banke, tankštele in kaj je sličnih firm, ki so podvržene ropom, je prepovedano vstopanje s pokrito glavo. Pred leti sem v banko v Karlovcu šel dvignit denar. Vstopil sem s čelado z dvignjenim preklopom, ampak kljub temu je bila spodaj podkapa,... zunaj pri motorju na pločniku čakal nečak. Povzročil sem pravo paniko, varnostniki so se pojavili od nikoder. Saj so v trenutku bili takoj vljudni, ampak imel sem srečo, da me kakšen prepotentnež ni zrolal. Logično.

Ta tvoj na tankšteli pa potrebuje šolo vljudnosti, saj ti to lahko razloži na normalen način. Zaradi nadutosti zasluži eno po tintari. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Avstriji sem tovrstno nalepko videl že pred cca. 5 leti - na Shellovi črpalki na avtocesti. Seveda je sam nisem opazil, so me pa nanjo (dokaj prijazno) opozorili tam zaposleni.

Strah pred ropom je ob tovrstni 'maski' dokaj upravičen - v Ameriki bi te znali kar pihnit...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, malo iz konteksta. Vedno tankam 100 oktanski bencin. Z BMW F 650 Dakarjem je poraba občutno nižja, da ne govorimo o lepšem teku. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Avstriji sem tovrstno nalepko videl že pred cca. 5 leti - na Shellovi črpalki na avtocesti. Seveda je sam nisem opazil, so me pa nanjo (dokaj prijazno) opozorili tam zaposleni.

Strah pred ropom je ob tovrstni 'maski' dokaj upravičen - v Ameriki bi te znali kar pihnit...

D.

Jp. Tud na postojnskem Petrolu je prečrtan čeladko. mislim, nism pa 100% de so Sežanski OMV oropali čeladkoti ki so kričali italjansko.

Glede bencina pa, ko grem na Pag porabim en rezervar, včasih do retzerve, včasih niti ne, tankam na prvi črpalki po trajektu (INA) ko pa grem domow, tobvezno tankam v Bistrici, ker dam prej na rezervvo. a je to bencin slabši, al višinska razlika :unsure: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vstop v banke, tankštele in kaj je sličnih firm, ki so podvržene ropom, je prepovedano vstopanje s pokrito glavo. Pred leti sem v banko v Karlovcu šel dvignit denar. Vstopil sem s čelado z dvignjenim preklopom, ampak kljub temu je bila spodaj podkapa,... zunaj pri motorju na pločniku čakal nečak. Povzročil sem pravo paniko, varnostniki so se pojavili od nikoder. Saj so v trenutku bili takoj vljudni, ampak imel sem srečo, da me kakšen prepotentnež ni zrolal. Logično.

Ta tvoj na tankšteli pa potrebuje šolo vljudnosti, saj ti to lahko razloži na normalen način. Zaradi nadutosti zasluži eno po tintari. LP.

samo bi morali meti to označeno na pumpi

ok za banke še mi je logično za pumpe pa ne

enostavno ni praktično s čelado pod roko plačati dat je pa nimaš kam ko majo pulte tak zabasane s motora pa ti jo spizdijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pol ure ti vzame če maš še podpako spodi zatlačeno pod jakno, pa morš tist popravljat, pa če maš še kake slušalke za prostoročno spodi.. :)

//NejcZ

Popravljeno . Popravil tomazin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja nevem no... S čelado it za šaltar plačat je res mogoče malo čudno :wacko: Samo, če ni znaka ti nima kaj sitnarit. Če bi se meni to zgodilo sigurno nebi zgubljal energije za obveščanje raznih šrefov, pisanje v knjige pritožb itd.

Drugače pa z OMWjevim dizlom naredim cca 10% več kilometrov od Petrolovega. Z bencinom nimam izkušenj, ker vsakič tankam na drugi pumpi (OMW, Petrol, Agip, INA, Aral itd. ) Kjer mi pač zmanjka :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh jst grem na črpalko kr s čelado plačevat :D do zdej mi ni še noben nič reku :)

kar se tiče pa bencina pa baje narediš z omw več kilometrov kot če tankaš na petrolu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EH, to je čisto relativno... js nisem opazil nobene razlike, a vseeno če je prilika raje tankam na OMV 100-tko, večinoma pa le na Petrolu standard 95, ker drugega nimamo pri nas :whistle:

//NejcZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh jst grem na črpalko kr s čelado plačevat :D do zdej mi ni še noben nič reku :)

kar se tiče pa bencina pa baje narediš z omw več kilometrov kot če tankaš na petrolu .)

Imajo pa iste cisterne, kjer hranijo bencin. Potem si pa naj človk porazloži to :) Probal že tankat vsepovsod. Poraba je bila odvisna od teže noge ali roke. Skratka vsepovsod isto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, to sem se še spomnil.. Fotr odkar je ta Primadizl zuni skos tist tanka in prav da se nekej pozna, pa da čist drgač laufa mašina :) Sicer v avtu to, pa dobr.. kolk je res na tem nevem :)

//NejcZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo pa iste cisterne, kjer hranijo bencin. Potem si pa naj človk porazloži to :) Probal že tankat vsepovsod. Poraba je bila odvisna od teže noge ali roke. Skratka vsepovsod isto.

To je tud res.Samo so tudi na pumpah lumpi. :evilgrin: Nekaj člasa ima omv boljši becin, nekaj časa pa petrol(tko sm opazu)zgleda da so z roko v roki kot naveza spar tuš in mercator. :trance_33_sleep: Je pa omw-jeva 100tka definitivno boljša od 98ke na petrolu, tko da za isto ceno ni niti za razmišljat, razen pri nekaterih motorjih ki naj bi šli na 92 oktanov nevem pa kok takih je...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!