Skoči na vsebino

Kdo ima kvalitetnejš bencin: Petrol ali OMV?


AndY1

Priporočene objave

Če voziš dober motor in tankaš 98 ali 100 okt.benzin ne čutiš nobene razlike vsaj jaz ne.Eni pa verjetno tudi vidite kako trava raste,tem se pa opravičujem. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi rekel da ima OMV boljši bencin kot petrol... sem tankal na petrolu in sem delal po nekje maksimum 250km z 10l, z OMV-jevim bencinom pa pridem povprečno nekje na 280km, maksimalno 290km prevoženih na 10l, tako da razlika definitivno je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če voziš dober motor in tankaš 98 ali 100 okt.benzin ne čutiš nobene razlike vsaj jaz ne.Eni pa verjetno tudi vidite kako trava raste,tem se pa opravičujem. :hmm:

in ta dober motor je samo BMW, ali se motim :krneki:

Dvomim da bi toliko ljudi reklo, da naredijo kar nekaj vec km z bencinom, ki ni petrolov, ce to nebi vsaj delno drzalo

Popravljeno . Popravil Gixxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ma OMV res bolši bencin. Zadnč mi je en povesu da Petrol namreč drži bencin v zalogi 2 leti potem ga da v prodajo in nabavi nove rezerve za 2 leti. Benz pa medtem zgubla energijsko vrednost oz. oktane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če voziš dober motor in tankaš 98 ali 100 okt.benzin ne čutiš nobene razlike vsaj jaz ne.Eni pa verjetno tudi vidite kako trava raste,tem se pa opravičujem. :hmm:
98-100 se ne pozna, 95-100 pa ja, če ima moped vsaj malo dirkaških ambicij in kompresijsko razmerje čez 12

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ma OMV res bolši bencin. Zadnč mi je en povesu da Petrol namreč drži bencin v zalogi 2 leti potem ga da v prodajo in nabavi nove rezerve za 2 leti. Benz pa medtem zgubla energijsko vrednost oz. oktane.

Tako je. Bencin skladiščijo, da postane voda, potem pa ga dalje prodajo arabcem :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. Bencin skladiščijo, da postane voda, potem pa ga dalje prodajo arabcem :rolleyes: .

Itak-visoka ekonomija :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višje oktansko število pri bencinu pomeni, da je manjša možnost samovžiga zaradi saj, žareče svečke in mešanico vžiga iskra svečke. S tem je izkoristek boljši, motor lepše in mirneje dela, klenkanja zaradi prehitrega vžiga ni. Tu je prednost. Višji obrati motorja tudi zahtevajo višje oktansko število.

Pri nafti poznamo cetansko število, ker je pri njej vžig pri nižjih temperaturah zaželjen, saj jo vžiga zaradi komprimacije segret zrak.

Torej je logično, da je bencin z več oktani boljši, saj je manj izgub pri moči. OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Višje oktansko število pri bencinu pomeni, da je manjša možnost samovžiga zaradi saj, žareče svečke in mešanico vžiga iskra svečke. S tem je izkoristek boljši, motor lepše in mirneje dela, klenkanja zaradi prehitrega vžiga ni. Tu je prednost. Višji obrati motorja tudi zahtevajo višje oktansko število.

Pri nafti poznamo cetansko število, ker je pri njej vžig pri nižjih temperaturah zaželjen, saj jo vžiga zaradi komprimacije segret zrak.

Torej je logično, da je bencin z več oktani boljši, saj je manj izgub pri moči. OK?

:nono: Močiš se. Sem pa to na MS že vsaj 1x pisal, pa se mi ne da še enkrat...

Ob kakšnem :beer2: pa z veseljem razložim, zakaj temu ni tako.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Petrol in OMW imata isto gorivo 100%, za razliko MOL-a in AGIP-a ki imata vsak svoje in tudi kvalitetnejše gorivo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK?

Ne.

To drži samo za agregate z visokim kompresijskim razmerjem, nad 12.

En povprečen avto bi pa še na normal 91 lepo laufal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Petrol in OMW imata isto gorivo 100%, za razliko MOL-a in AGIP-a ki imata vsak svoje in tudi kvalitetnejše gorivo :whistle:

Keč je v tankih kjer ga hranijo.

Najboljše je it na novejšo pumpo, sem pa absolutni pristaš OMVja. Na Petrolu mel brat na 1.9 JTD probleme, je blo treba komplet razkopat dovode iz tanka do vbrizga in spucat, od takrat še ni šel na Petrol tankat, prjatu na TTR600 mel neko drisko v tanku(potegnlo ko je dal na rezervo) Tako da jaz sem se navadil, kjer tankam spravim račun v denarnco, ko grem naslednjič tankat samo zamenjam račun in gasa.

Oktani se pa poznajo pri visokih kompresijah. Za Supermotarde se priporoča vsaj 98(vsaj te bolj navite), Impreza je pa mela s se mi zdi 115oktanskim benzinom par 10KM več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jah jst se tud branim Petrola, namreč narava mojega dela je, da vseskozi spremljam porabo no res je da nafte :hmm: vendar odkar sm prešalto na MOL je razlika opazna. No moj osebni avto je bencinar vendar striktno tankam samo na molu striktno!!!. V motor pa omv al pa mol, če je sila ampak res da se že res pelem na hlapih pol pa tud petrol obvela.

Popravljeno . Popravil PuSSy3At3R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

petrol, mol, omv, agip, total, aral, esso, avanti itd. itn. poraba (skoraj) vedno med 6,2 in 6,5 l/100 km. odvisno od psihofizicnega pocutja mene in motorja. pa se kaksen milibarcek gor ali dol.......

motor "deluje" in "vlece" vedno bolje z sveze opranimi filtri, ociscenimi/novimi sveckami, pravilnim tlakom v gumah, namazano/ocisceno pogonsko verigo, pravilno kolicino olja v masini, polnim rezervoarjem bencina......... sigurno sem se kaj pozabil......... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo tankali na LOGO in se je zatikal pedal za plin. Očitno se je loputa v motorju kar zalepila.

Zdaj vedno tankamo na OMV super100 tako v avtomobile kot tudi motorje. Če tankam na petrolu, naredim z enim tankom tudi 50km manj. Motor lepše teče z OMV bencinom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa so MOL in OMV črpalke na štajerskem koncu? MOL vem, da je v Bistrici, OMV pa imamo na Ptujski cesti v Mariboru... Je še kje kakšna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa so MOL in OMV črpalke na štajerskem koncu? MOL vem, da je v Bistrici, OMV pa imamo na Ptujski cesti v Mariboru... Je še kje kakšna?

OMV: Ptujska (2x), Tržaška (Bauhaus), Dobrenje (2x, AC proti Šentilju), Bezena, Duplek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sem slišal od raznih "tičev" sploh taxistov, da petrol baje meša bencin z vodo??

Nevem če so govorice resnične, ampak če je le možno zavijem na OMV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz avta izkušnje, iz treh recimo najbolj znanih. Najslabši Petrol, vmes OMV, najboljši Agip :)

Dejansko pa mi je vseeno, sej mi mašina tud na nafto laufa če je sila, tako da četudi je malček vode vmes ni pene sploh :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!