Skoči na vsebino

Okus po hitrosti, slo moto dokumentarec -


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

tu meni osebno, mi ni blo bogve kaj.

....je pa pater Niko pozval k izgradnji piste!!! :worship:

se vidmoo v Štifti! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne vem, kakšen je bil namen oddaje. Pokazati, kakšen je motorizem v SLO?? Pokazati nevarnosti motorizma?? Pokazati, da je kurbarija in pijančevanje samo na motozborih?? Nevarnosti motorizma?? Ali pa so pač posnel stvari, kako je na motozborih in kolk se jih poškoduje na cesti. Kot ste že napisali, motorizem ni samo takšen (je pa tudi takšen). Slovenskih goldwingarjev niso vklučili. Če bi njih, bi marsikdo rekel "uff, te pa uživajo" Ampak folk najprej opazi motor, ki skozi naselje ali pa kjerkoli drvi z XXX km/h in da se ga pošteno sliši. Pol pa razni komentarji čez vse. Tisti, ki peljejo normalno (jih je tudi veliko) sploh niso bili omenjeni. Tako, da so po moje tudi vrgli eno slabo luč ne vse motoriste. Očitno pa so hotel prikazati najbol extremne stvari, ki se dogajajo v SLO. No, po svoje je bilo pa tudi zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokumentarec je narejen kot tipičen slovenski film. Zelo težko gledljiv, vsebina nepovezana, prikazane so pa itak same negativne plati motorizma.

Skratka stran vržen dnar in čas. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fakin FDVjevci!!!

draga domina..

naredila si popolnoma isto kot kreatorji tega ''dokumentarca''. oni so vse motoriste stlačili v tistih nekaj borih procentov ki jim pravimo divjaki čoperisti, pijanci...in kot dober šef, ki ima svojega voznika še predobro veš, a je realnost daleč od tega. in mirno si stlačila vse FDVjevce v en koš, iz katerega ponavadi gledajo prepotentni komunikologi ali pa novinarji... :rolleyes:

film pa res....ave cezar! :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer nisem gledal, mi pa reakcije vseh vas veliko povedo :whistle:

Moja mama (69 let) je gledala in mi rekla, da ni vidla nubenga tok lepo oblečenga kt js, pa vsi so imel ene čudne motorje in da takih motoristov sploh še ni vidla ter da sploh ni vedla za kaj gre pri dokumentarcu. Je rekla "kr neki" ... moja mama carica :worship:

Zdj pa nj nardijo še dokumentarec o:

- avtomobilistih, ki po celo noč škripajo z gumami in driftajo po krožiščih,

- kolesarjih, ki se jih več kot 50 % vozi v napačno smer seveda ponoči brez luči,

- pešcih, ki brezkrbno prečkajo cesto pri rdeči luči,

- planincih, ki v coklah hodijo na triglav......

Komaj čakam lepo vreme ... pa na motoooooooooooooooooor :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaključek je bil v stilu. Če jim ne moremo zakonsko prepovedati motociklizma, se pač naj razbijajo in popivajo do onemoglosti ob plesu vročih Ukraink, ker taki pač so. Aspekt svobode in potovanj je bil potisnjen v 30 sekund 60 minutnega dokumentarca. Pa še to na način, ki je najbližje čoperistom, kar nas spet vrne na popivanje in nage babe, ko pridejo na svoj cilj.

Imeli smo torej ekstremistične čoperiste in divjake, nikjer pa endurašev (ki se vozijo tudi po Tuniziji), allrounderjev in okusa po raziskovanju, nakedašev itd. Kot, da bi predstavil avtomobilizem s Ferrarijem in Porschejem, potem pa še nekaj malega nostalgikov ala VW Hrošč in Trabant, ki se dobivajo na vsake toliko, da si jih lahko kažejo.

Manjkalo je tisto pomembno - zakaj imamo to v krvi. Kdo nas je navdušil, kako se je začelo. Nekaj, da bi ljudje, ki niso motoristi, razumeli, da vseeno nismo neka brezglava drhal in da smo si podobni, le hobiji nas razlikujejo. Da vsakdo od nas hodi v službo, šolo, dela povsem vsakdanje stvari. Ne pa v stilu; sej, če jim manjka noga, ni problema - itak se samo vozijo.

Za dokumentarec ne bi potrebovali kamere, pač pa dostop do nekaj posnetkov iz "tvoje tube". Pa recimo kakšni odvzemi prednosti v premikajoči se sliki. Ker po gledanju tega prispevka sem se počutil 99,9% krivega za vse moje bodoče napake. Ker pač imam motor in izzivam usodo. Pogreb je nekaj, kar se ne zgodi vsakemu, pač pa samo motoristu. Verjetno je ta izsek dokumentarca še bolj opogumil kakšno ženo ali mamo, da svojemu možu ali sinu zatre še zadnji up po 2 kolesih. Nekaj časa nazaj je bil en dober članek na motosvetu prav o tej temi. Razložil je vse, kar sem pogrešal v temu video prispevku. Tudi to, da je planinarjenje bolj nevarno od motociklizma. Nažalost ga več ne najdem, ker se ne spomnim naslova.

Tako pač to je. Tudi avtomobilistični zanesenjak ni naredil Fast & Furiousa, ampak nekdo, ki je začel spoznavat 3D programe in posebne efekte, tudi poslanci v državnem zboru odločajo o prometu pa jih večinoma drugi vozijo okoli, vodovodar se spozna na zdravstvo, parketar na zdravstvo in vodovodarstvo itd. Kopitar pa na umetnine, seveda ;)

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokumentarec je narejen kot tipičen slovenski film. Zelo težko gledljiv, vsebina nepovezana, prikazane so pa itak same negativne plati motorizma.

Skratka stran vržen dnar in čas. :headbang:

Se kar strinjam.. Poleg tega sem imel v prvi tretjini filma obcutek, da je nedelja dopoldne, pa tud fore s fotoshutingom z Reboljem nism zastopu... :? :O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gleda dokumentarc 20 min. od tega morm rečt da prikazujejo večinoma brkonje na čoperjih kako ga pijejo in plavajo v joškah.

Me zanima kaj si folk misli k so enga ven dobili k je razlagal "life na motorju" o polaganju itd. ( k če mene prašaš tip se vozi samo od kafane do kafane ) z velikim pirom v roki skoraj da mrtvo pijan... in razlaga...jao. :slap:

Uno kar sem vidu tam je čist kr neki :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Razlog je welcome drink, pa kurbe, pa da nam na vsakem drugem ovinku umetna noga odpade.

Motoristi smo tisti ljudje, ki smo si namesto štrika, za odhod iz tega sveta kupili 110 kojsk dvokolesnik.

Motor=smrt, smrt=motor... Živela smrt !!!

Na zdravje in full gassss... hicc :drunk:

Pi*da, moj ma pa samo 109 konjičev :unsure: A zdej sm pa izključen iz elitne družbe :cry:

Pa kaj maste tolko proti babam, men so pa čist vredi, že kr mal Pio (al kaj je bla že) pogrešam :kva2:

brez veze...grem rajš na pir

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi vsak dan gledal takšne poškodbe (in ne bil motorist) bi se verjetno tudi ti.

všeč mi je tale tvoja izjava, "če ne bi bil motorist", kajti veliko nas je, ki smo blizu temu, pa smo motoristi in se srečujemo s temi stvarmi na delovnem mestu, da ne govorimo o temu, da poslušamo vsak dan opozorila, daj je to nevarno ...................

ampak izbira je stvar posameznika........... :krneki:

tudi zelo dobri travmatologi vozijo motorje............ :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz osebno mislim da si ta film debate ne zasluži da o tituli dokumentarec meseca sploh ne govorim.

110 konju! a si morte mislt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaključek je bil v stilu. Če jim ne moremo zakonsko prepovedati motociklizma, se pač naj razbijajo in popivajo do onemoglosti ob plesu vročih Ukraink, ker taki pač so. Aspekt svobode in potovanj je bil potisnjen v 30 sekund 60 minutnega dokumentarca. Pa še to na način, ki je najbližje čoperistom, kar nas spet vrne na popivanje in nage babe, ko pridejo na svoj cilj.

Imeli smo torej ekstremistične čoperiste in divjake, nikjer pa endurašev (ki se vozijo tudi po Tuniziji), allrounderjev in okusa po raziskovanju, nakedašev itd. Kot, da bi predstavil avtomobilizem s Ferrarijem in Porschejem, potem pa še nekaj malega nostalgikov ala VW Hrošč in Trabant, ki se dobivajo na vsake toliko, da si jih lahko kažejo.

Manjkalo je tisto pomembno - zakaj imamo to v krvi. Kdo nas je navdušil, kako se je začelo. Nekaj, da bi ljudje, ki niso motoristi, razumeli, da vseeno nismo neka brezglava drhal in da smo si podobni, le hobiji nas razlikujejo. Da vsakdo od nas hodi v službo, šolo, dela povsem vsakdanje stvari. Ne pa v stilu; sej, če jim manjka noga, ni problema - itak se samo vozijo.

Za dokumentarec ne bi potrebovali kamere, pač pa dostop do nekaj posnetkov iz "tvoje tube". Pa recimo kakšni odvzemi prednosti v premikajoči se sliki. Ker po gledanju tega prispevka sem se počutil 99,9% krivega za vse moje bodoče napake. Ker pač imam motor in izzivam usodo. Pogreb je nekaj, kar se ne zgodi vsakemu, pač pa samo motoristu. Verjetno je ta izsek dokumentarca še bolj opogumil kakšno ženo ali mamo, da svojemu možu ali sinu zatre še zadnji up po 2 kolesih. Nekaj časa nazaj je bil en dober članek na motosvetu prav o tej temi. Razložil je vse, kar sem pogrešal v temu video prispevku. Tudi to, da je planinarjenje bolj nevarno od motociklizma. Nažalost ga več ne najdem, ker se ne spomnim naslova.

Tako pač to je. Tudi avtomobilistični zanesenjak ni naredil Fast & Furiousa, ampak nekdo, ki je začel spoznavat 3D programe in posebne efekte, tudi poslanci v državnem zboru odločajo o prometu pa jih večinoma drugi vozijo okoli, vodovodar se spozna na zdravstvo, parketar na zdravstvo in vodovodarstvo itd. Kopitar pa na umetnine, seveda ;)

odlično povedano! :) :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz si še dokuta nisem pogledal, si ga pa bom čez par minut ko bo na sporedu ponovitev.

Sem si prebral komentarje in me res zanima kaj me čaka. Nekaj mi je povedal že oče ki ga je gldal že včeraj. Tudi on pravi :SS

No pa da še povem nekaj prej ko si ga pogledam in me za zmeraj zaznamuje:

Moje mnenje je, da smo si motoristi med sabo zelo različni. Eni hodijo na motozbore, žegnanja in skupinske vožnje, medtem ko drugi najraje uživajo v samostojni vožnji ko na vikend naredijo 2000km in zelo malo prekrškov. Enim odgovarja to da se vsedejo na motor in se vozijo od gostilne do gostilne in se kažejo kelnarcam, tako nardijo čez vikend 200km in obilico prekrškov. Obstaja še polno takšnih in drugačnih motoristov, tako da bi v eni uri komajda vse tipe našteli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja mama (69 let) je gledala in mi rekla, da ni vidla nubenga tok lepo oblečenga kt js, pa vsi so imel ene čudne motorje in da takih motoristov sploh še ni vidla ter da sploh ni vedla za kaj gre pri dokumentarcu. Je rekla "kr neki" ... moja mama carica :worship:

:OK::P , kaj maš ti fajn mamo..... izjava mesca :OK: , k moja je rekla, d zdj ji je pa končn jasn zakaj se mi je v zadnih 4 letih tok poslabšal vedenjski vzorc :lol1: ...eureka :worship: , pa smo misl, d me sm tadruga puberteta daje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!