Skoči na vsebino

Okus po hitrosti, slo moto dokumentarec -


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Saj ni bil slab dokumentarc, samo pozabil so dat gor tisti znakec, da ni za mladino pod 15 let in pa novega bi moral naredit,

da za NEmotoriste ogled filma ni priporočljiv. :alien1:

Nam pa ki približno poznamo motosceno pa itak niso pokazali nič novega.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal film v kinu, kjer je imel predgovor tudi režiser. Mogoče vam bo malo bolj razumljiv njegov pogled na motoriste oz. bikerje: kot je sam povedal, ni motorist in še nikoli ni vozil motorja, niti se ne druži z motoristi. Tudi projekt sam je bil na začetku zastavljen precej neambicijozno in se je sproti razvijal v nekaj "več".

Se pa strinjam, da je celotna zadeva izpadla nekako površno, brez glave in repa, brez prave vsebine, še manj pa prikazuje življenje in miselnost večine motoristov (vsaj upam da ne, čeprav ob burnih aplavzih in vzklikih v dvorani pri kadrih nažganih trotov nisem povsem prepričan). :evilgrin:

Ja v tem smislu delujeji tudi naši politiki. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prčakoval sem več... kaj zanimivega.

to da je dost smrtnih žrtev vem že tak... zato ni treba dokumentarca da to veš

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kretenizem kot ga že dolgo ni bilo videt

.. ta bi res lahko bil "okus po pivu" kot je nekdo že omenil..

zbori pa take fore..

Skrpucalo od dokumentarca. :SS Žal mi je, da sem ga sploh pogledal.

Mislim, da tole več ali manj pove tudi moje mnenje..

Polovico dokumentarca samo maškare v okovju in kromu, ki pijančujejo na motozborih.. Če bi bilo to vse kar je motorizem, takoj prodam motor in ga nikoli niti pogledam ne več. Ker pri tem dokumentarcu je ravno tako izpadlo..

Edini dober del je bil prispevek o Grobniku..

Kje je bila pa kakšna pametna na dejansko problematiko, ograje, ceste? Reportaža s kakšnega treninga varne vožnje, ki jih organizira policija ali Maksi, in poziv motoristom, naj se malo bolj udelećujejo teh zadev? Kakšna reportaža ali potopis kakšnega popotnika, ki se je z motorjem šel kam dlje potepat, itd, idt.

Zbori in pijančevanje so na žalost znaten del moto scene, prav tako nesreče, vsekakor je prav da se v nekem dokumentarcu to omeni. Ampak ne pa prikazat, da je tipičen slovenski motorist čupavi drekpumpar s pirom v roki in jezikom do tal in izbuljenimi očmi ob podpovprečnih striptizetah, ki omaga in se zbudi zjutraj v blatu :headbang:

Pa čist preveč govora o smrti, saj je prav da se pove in opozori na to, ter se pokaže, kako hude poškodbe lahko dobiš pri moto nesrečah, ter da smo toliko bolj izpostavljeni, itd, itd. Ampak vsekakor pa ne moreš enačit nakupa motorja z "nakupom smrti". Zgodi se lahko vsakemu, ampak če si previden in odgovoren, imaš lepe možnosti, da ti motor predstavlja zelo lep hobi in neizmerne užitke v varni vožnji, potovanjih, odkrivanju novih krajev,....

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokumentarec bullshit.

Za bodoče motoriste poučen saj verjetno so dobil vtis da si kot "" kvazi motoristi "" odrinjen na dno kot oseba z posebnimi željami in vrednotami in nisi preveč žaželjen  na cesti ampak v kaki gostilni z pivom v roki .Po tem dokumentarcu te mine volja za motor.

Za nas katere je teško prepričat da to kar so prikazali  je motorist pa itak je samo vprašanje časa kdaj nam bodo zrihtali parcelo pri pinjah.

RTV-ejevci če boste mal prebrskali forum boste videli da je še v najbolj bedenm postu tukaj več govora o varnosti na cestah in opozarjanja drug drugega kot ste vi prikazali v dokumentarcu.

Dejstvo pa je da so nas prikazali kot bednike na dveh kolesi kateri ne nosijo v glavi nič razen zunanjih rogov pa pivo v roki.

Hvala !!!!!!! Beda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me je draga opozorila še na eno stvar s katero se moram strinjat.

kaj je sploh zanimivega v povprečnem slovenskem motoristu?

kdo sploh smo?

v prvi vrsti, z izjemo prikazanega v "dokumentarcu" eni velki individualisti.

vsak po svoje, mogoče v dvoje..

greš mal podrgnit grobnik, mogoče ride, kupiš PC in odprt ror..

al si pa enostavno Z750 oziroma FZ6 farer..

kaj je tu zanimivega? ja valda..striptiz in prebujanje v blatu..

ni bil dokumentarc najbrž niti mišljen v smeri osveščanja itd..

hotel so pokazat nekaj zanimivega in ker druzga enostavno ni je izpadlo tole..

pa ni treba omenjat slovenskih dnevov pa štajerskih dnevov..

individualisti in konec..

štifta je pa tako samo enkrat letno..

pa še ta dogodek je proti neki daytoni pljunek v morje..

rekli so da bojo naredl dokumentarec in pol ni šlo drugače kot da nekej naredijo..

zopet na škodo motoristov/individualistov..

ampak ograje se pa delajo..če bo še kaka pista pa kak kos novega asfalta bo pa že pravljica..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da tole več ali manj pove tudi moje mnenje..

Polovico dokumentarca samo maškare v okovju in kromu, ki pijančujejo na motozborih.. Če bi bilo to vse kar je motorizem, takoj prodam motor in ga nikoli niti pogledam ne več. Ker pri tem dokumentarcu je ravno tako izpadlo..

Edini dober del je bil prispevek o Grobniku..

Kje je bila pa kakšna pametna na dejansko problematiko, ograje, ceste? Reportaža s kakšnega treninga varne vožnje, ki jih organizira policija ali Maksi, in poziv motoristom, naj se malo bolj udelećujejo teh zadev? Kakšna reportaža ali potopis kakšnega popotnika, ki se je z motorjem šel kam dlje potepat, itd, idt.

Zbori in pijančevanje so na žalost znaten del moto scene, prav tako nesreče, vsekakor je prav da se v nekem dokumentarcu to omeni. Ampak ne pa prikazat, da je tipičen slovenski motorist čupavi drekpumpar s pirom v roki in jezikom do tal in izbuljenimi očmi ob podpovprečnih striptizetah, ki omaga in se zbudi zjutraj v blatu :headbang:

Pa čist preveč govora o smrti, saj je prav da se pove in opozori na to, ter se pokaže, kako hude poškodbe lahko dobiš pri moto nesrečah, ter da smo toliko bolj izpostavljeni, itd, itd. Ampak vsekakor pa ne moreš enačit nakupa motorja z "nakupom smrti". Zgodi se lahko vsakemu, ampak če si previden in odgovoren, imaš lepe možnosti, da ti motor predstavlja zelo lep hobi in neizmerne užitke v varni vožnji, potovanjih, odkrivanju novih krajev,....

se popolnoma strinjam s tabo... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst se med temi tipi motoristov nisem prepoznov (razen za bobnom od plehmuske :) )... Sem pač poseben... Al pač ne... ne vem... Sedaj so mi motosceno še bolj zameglili...

LP in prijetno vožnjo!

Wreme bo!

Yoldi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj namen ni koga izpostavljat, ampak si ne morem kaj ko ste se eni tako spravli na motozbore in na čoperiste. Res je da med

motoristi obstaja kr nekaj takšnih ki se neprimerno vedejo kot motoristi ampak se mi zdi metanje v isti koš zelo neprimerno. Druženje

motoristov na motozborih se meni osebno zdi zelo fajn saj sem si pridobil veliko novega poznanstva tistim ki pa do tega ni pa

enostavno na takšne prireditve ne rabite hodit oz. jih ne izpostavljat v slabi luči če jih ne doživljate. V tem sklopu bi izpostavil recimo

tudi to da ne smemo pozabit da pa se tudi tisti recimo, ki na zbore ne hodite (zopet s tem ne mislim metat v isti koš) na cesti grupirate kako drugače in izvajate manevre ki pa zopet niso primerni za motorista. Za primer recimo to (je pa tega na motosvetovi tabli še veliko več): http://www.motosvet.com/album/play.php?cid=131

:whistle:

lp

Popravljeno . Popravil dejc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skrpucalo od dokumentarca. :SS Žal mi je, da sem ga sploh pogledal.

No glede na to kar sm ravnokar vidla, v Sloveniji sploh nis motorist, če nimaš nonstop najmanj tri pire u rit!!! :headbang:

Mogoče vsega skup je blo slabih 10min vredu....ko so mal govoril ponesrečenci in to....drugače pa poden od podna! Nas dajejejo še v slabšo luč......to je bolj dokumentarec z naslovom okus po dreku al pa okus po pviu. Sami drek pumparji...vsi nabiti vsak svoj pir pa vsi nažgani pa nakomirani. Brezveze. naj vsaj dajo drugačen naslov al pa oboje da bodo ljudje ločli motoriste od pjancev na "motorjih". Kr neki :SS :SS :headbang:

In še komentar moje mame? banda....a s takmi se družiš? hehe....sej nekdo ki je laik dobi res tako mnenje :)

Še moje mnenje. Prvi del filma mi je bil totalno brezvezen, ker pač motozborovci zame niso motoristi ampak navadne pijandure! Drugi del filma je bil precej boljši, mal za razmislt ...

...

Hola,

IMHO zgornji komentarji najbolje opišejo film... "druga stran" - individualci brez črednega nagona, trezni športniki ki uživamo v vožnji, potovanjih, tehniki vožnje in razvoju tehnologije smo bili odrinjeni dokaj na rob, izjema je le tisti košček o Grobniku... zakaj tak poudarek na zborih, ali je velika večina motoristov res samo zblojena čreda zaraščenih pijandur, ki jim je absolutni vrh motorizma striptease??? tko to zgleda v filmu...

kljub kao "resnem" pristopu - prikaz nesreč in posledic - praktično niti besede o tem, da se kar nekaj organizacij in ljudi ukvarja tudi z varnostjo, pa kaj lahko vsak naredi zase, za svojo večjo varnost in preživetje... ali vsaj da se zadeve počasi le premikajo naprej, npr postavljanje dvojnih ograj, opozorilnih znakov na nevarnih odsekih itd

manjka osnovna ideja, kaj sploh pokazat, in rdeča nit ki bi nas peljala tja... tko pa je skoraj cel film en sam velik rumen časopis :(

@ rude: hej, a nisi bil tud ti v enem kadru (ovinek za ciljno?), pa Urbi??? :P

@ Tamau: hej, filmska zvezda, a se te bom lahko dotaknu :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom komentiral: je bilo slabo, je bilo dobro, je bilo......

Zakaj ne bom komentiral. Nisem režiser, daleč od tega, nisem scenarist, sem pa nekdo, ki ga motorizem zanima, potujem z motorjem, ne dirkam pa po ridah niti po dirkališču. In sem nekdo, ki grem rad na kakšen zbor da spoznam nove ljudi, pa ne samo v SLO ampak tudi v tujino. Sem eden od cepcev, če hočete pa sem tudi norec, ki mi ni težko v enmu dnevu prepeljat dobrih 1000 km, da pridem do cilja.

Ko pa boste pluval po mojmu delu, pa vam bom rekel: " Naredi boljše če znaš ".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj ima Ducati zvok linijskega motorja? :unsure:

Drugače pa bi mogli preden naredijo tak film na motoriste pogledati iz vseh zornih kotov in kot je že nekdo povedal, obravnavati dejansko problematiko kot so ograje, kvaliteta cestišča, itd. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja fakin FDVjevci!!!

Ta model, ki je avtor, je že tok star, da FDV-ja zagotovo od bliz ni vidu ... skratka - ne žali FDV-jevcev (čeprav so pretty much podn).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne morjo nič drugega naredit, če pa poznajo motorizem samo iz ameriških filmov :rolleyes:

Film /dokumentarec o moto sceni je bil ravno takšen, kot ga vidi navaden državljan in sam režiser, ki je dal piko na i

Nimam kaj več pisat ...je brez veze....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da tole več ali manj pove tudi moje mnenje..

Polovico dokumentarca samo maškare v okovju in kromu, ki pijančujejo na motozborih.. Če bi bilo to vse kar je motorizem, takoj prodam motor in ga nikoli niti pogledam ne več. Ker pri tem dokumentarcu je ravno tako izpadlo..

Edini dober del je bil prispevek o Grobniku..

Kje je bila pa kakšna pametna na dejansko problematiko, ograje, ceste? Reportaža s kakšnega treninga varne vožnje, ki jih organizira policija ali Maksi, in poziv motoristom, naj se malo bolj udelećujejo teh zadev? Kakšna reportaža ali potopis kakšnega popotnika, ki se je z motorjem šel kam dlje potepat, itd, idt.

Zbori in pijančevanje so na žalost znaten del moto scene, prav tako nesreče, vsekakor je prav da se v nekem dokumentarcu to omeni. Ampak ne pa prikazat, da je tipičen slovenski motorist čupavi drekpumpar s pirom v roki in jezikom do tal in izbuljenimi očmi ob podpovprečnih striptizetah, ki omaga in se zbudi zjutraj v blatu :headbang:

Pa čist preveč govora o smrti, saj je prav da se pove in opozori na to, ter se pokaže, kako hude poškodbe lahko dobiš pri moto nesrečah, ter da smo toliko bolj izpostavljeni, itd, itd. Ampak vsekakor pa ne moreš enačit nakupa motorja z "nakupom smrti". Zgodi se lahko vsakemu, ampak če si previden in odgovoren, imaš lepe možnosti, da ti motor predstavlja zelo lep hobi in neizmerne užitke v varni vožnji, potovanjih, odkrivanju novih krajev,....

Tudi jaz se strinjam s teboj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče vam bo malo bolj razumljiv njegov pogled na motoriste oz. bikerje: kot je sam povedal, ni motorist in še nikoli ni vozil motorja, niti se ne druži z motoristi. Tudi projekt sam je bil na začetku zastavljen precej neambicijozno in se je sproti razvijal v nekaj "več".

Potem naj se pa spravi delat film o stvareh, ki jih pozna :whistle:

Se strinjam s skoraj vsem kar ste napisal, z eno besedo beda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokumentarec se mi zdi kar v redu!

Mislim da je hotel režiser prikazat da je večina motoristov bulšit,

en majhen košček je pravih motoristov,

en košček so pa samoupoklicani carji, bolani v glavo!

Edina žalost je ker ljudje ponavadi vse vržejo v isti koš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem je "laična" javnost dobila blazno "dober" vtis o motoristih, če ga že do zdj ni mela slučajn.....vsaj kokr je po odzivu naših slišat :slap: ....norci, pijanci ect., ect.

se strinjam s tabo, ampak saj ljudje to želijo slišati....tisto naj-grše o nas................. :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!