Skoči na vsebino

Okus po hitrosti, slo moto dokumentarec -


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Poba, ne tok butat z glavo v zid, ker te bo bolela. Moped in motor ni eno te isto. 1000km na leto ali 20.000km na leto tudi ni eno te isto. Hitrosti pri motorju so večje, kar pa še ne pomeni, da se vsak ki "pripizdi", pripelje 200 oz 300 na uro. V tem je bil point mojega posta, n oben ni rekel, da frajer ni pripizdil iza ovinka. Ni pa potrebe po pretiravanju o hitrosti, ker če bi ta prletu 200 v vaš avto, ga bi preklal na pol in bogi vi v avtu.

kapiš?

pa dober no...tista hitrost je bla tk mal da sm začinu post :D:P ...vem da sm pretiravu ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. ne hodim na motozbore in mi dol visi kako me gledajo, ker, dobro preberi, imamo motor pri hiši zato, da uživam v vožnji z motorjem.

2. v večini primerov to drži. vzroke je treba iskati pri sebi še enkrat VSAK JE ODGOVOREN ZASE. tako da ni problem v motorju to ni nobena znanost.

primer: če je cesta zelo slaba se boš po njej pač peljal 50 in ne 100 a je to tako težko. a je, seveda ker potem nisi frajer.

3. lepo, da se vsaj v nečem strinjava :winkiss:

dr.looney :alien1:

1. Ravno v tem je problem, da večini dol visi.

2. Upam, da svoje naivnosti nikoli ne plačaš na cesti. Včasih previdnost in predvidevanje v naši ljubi kokošji državici ni dovolj. Zakaj misliš, da smo doma bolj ogroženi kot v tujini??? Misliš, da so drugod motoristi bolj pametni in previdni???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dober no...tista hitrost je bla tk mal da sm začinu post :D:P ...vem da sm pretiravu ja

No viš...sj ni blo težko:) Hec je v tem, da v vseh forumih, debatah, folk v pogovru na cesti...zmer govorijo da norimo z 200,300 itd....

Že tko kaotično situacijo še bolj "začinijo" in očrnijo....To mi gre na živce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No viš...sj ni blo težko:) Hec je v tem, da v vseh forumih, debatah, folk v pogovru na cesti...zmer govorijo da norimo z 200,300 itd....

Že tko kaotično situacijo še bolj "začinijo" in očrnijo....To mi gre na živce.

se oproščam :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo :beer2: ...aja ne smeš še...dj na skirvaj da fotr ne vid :P

eh sj ga ni doma :whistle:

da nebom off...ob tej oddaji sm se zlo zamislu :trance_33_sleep: čeprav vem da je blo vse skup preveč črno prikazano

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapogledat je blo :whistle: Dokumentarc je pomojem nekak hotu streznt par glav oz. povedat da nismo nesmrtni :whistle: . Drugače bi pa tut lahko kej več dobrih stvari pokazal :trance_33_sleep:

Zanimiv je biu un model ko je meu tam 40 razbitih motorjov? Pa je reku da brez čalade se vozjo pol je pa motor totalka[če bi meu čalado nebi biu motor totalka :krneki: ?, mogoče ta ki ga je vozu nebi biu]

Popravljeno . Popravil 50ccm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Armany - ko bos kupu motor,se enkrat preberi kaj si za nazaj pisal :) Moped in motor se ne morta primerjat. No,sej bos vidu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je s tem kj narobe? Pa če si si pogledu moj prispevek pol veš zaa je blo, pa kdo je šraufal, pa zakaj se je šraufalo itd. bot tih če ne poznaš okoliščin.... :trance_33_sleep: :trance_33_sleep:

Pa kaj si tako hitro užaljen :rolleyes: Nič ni narobe če ste šraufal, pa bencin pretakal, tud mi smo že iskal plastenke, pa šlauhe, da smo prišli do bencina :grim

Prav duhovito je bil napisan tvoj prispevek, zato sem si zapomnil.

Glede te oddaje...Tadobre stvari, ki so za ponucat si jih zapomni, pa veliko varnih km-jev ti želim, da se bomo kasneje kdaj skupaj zapeljali :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaka muda tale dokumentarec,čas vržen stran in za to je kriva motosvetova srenja,ko je mogel en odpret temo in me je normalno začel firbec....

Kdorkoli je že bil,naslednjič,prosim NE odpirat takih tem..... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Scena je pač takšna, kot je bila prikazana - pred tem si ne moremo zatiskati oči! Nastopači (čoperisti & co) so bili v večini! Dejstvo je, da je to samo del scene...Zanimivo je bilo videti v Mirni Peči na žegnu, da je bilo čoperjev po mji oceni komaj 20%! Niso točili pira....igral je Slak!

Je pa res, da oni niso tisti, ki so na cesti objestni, naspedirani itd! Na cesti nas postavlja v slabo luč plastik fantastik populacija. Zato tisti, ki ste spljuvali kromane kolege malo premislite, če upravičeno. Objektivnost mnenja je problem v naši družbi, katera tolerira izkrivljene vrednote in tudi pravica ni več pravica - vse prevečkrat je pogojena z dobrim advokatom in količino denarja! Tu lahko pametujemo do onemoglosti pa ne bo nič drugače, kot je. Spremembe bodo nekoč, do takrat pa nas bodo policaji lovili iza grmovja na ravnih in širokih cestah, kjer je omejitev 50! To ti je vsa preventiva, ki jo imajo policaji na zalogi.... Če prekoračiš hitrost za 10 - 20% še nisi divjak! Kazni so postale tako visoke zaradi ekstremistov, ki jih policija ni sposobna ali jih noče kaznovati oziroma jih ne more! Zato se izživljajo nad povprečneži z nemogočimi omejitvami in astronomskimi kaznimi

Lahko bi še razpredal do onemoglosti pa se mi ne da več!

PSI SO LAJALI IN KARAVANA GRE DALJE!

LP Mare

Popravljeno . Popravil Draksler
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaka muda tale dokumentarec,čas vržen stran in za to je kriva motosvetova srenja,ko je mogel en odpret temo in me je normalno začel firbec

A zdj pa MS kriv, k tebe firbec matra ? japajadajede

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak mora poštimati v svoji glavi pa bo. Dokler bomo pa en čez drugega pluvali je pa lahko samo še slabše. Jaz sem vozil SS, enduro in sedaj sem na čoperju ampak nimam netov, hodim na motozbore kar pogosto, ampak še nisem na nobenem prespal v sloveniji, ker mi je to preblizu in ko sem na motorju tako ne pijem, grem pa tja pogledati motorje in kolege. In problem je to, da smo preveč osko usmerjeni. Policaji so dobri, ko jih rabimo, če pa nam napišejo kazen se nam je pa zgodila največja krivica in so vsi prasci itd.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nam je pa zgodila največja krivica in so vsi prasci itd.....

samo v primeru, da me drka v glavo na ravnini, kjer lahko ogrožam samo muho, ki se mi je itak razlepila po vizirju.

:topic:

tečnomijevslužbipress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj si tako hitro užaljen :rolleyes: Nič ni narobe če ste šraufal, pa bencin pretakal, tud mi smo že iskal plastenke, pa šlauhe, da smo prišli do bencina :grim

Prav duhovito je bil napisan tvoj prispevek, zato sem si zapomnil.

Glede te oddaje...Tadobre stvari, ki so za ponucat si jih zapomni, pa veliko varnih km-jev ti želim, da se bomo kasneje kdaj skupaj zapeljali :yea1:

evo se še tep opravičim ampak zdelo se mi je da pišeš to nekako ''proti'' men :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enostavno bi najraje nehal plačevat rtv prispevek, bedast dokumentarec bedastega režiserja, on že ve zakaj tako mislim !

Preveč Mc scene, premalo ostalih pogledov drugačnih motoristov, Niko :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak mora poštimati v svoji glavi pa bo. Dokler bomo pa en čez drugega pluvali je pa lahko samo še slabše. Jaz sem vozil SS, enduro in sedaj sem na čoperju ampak nimam netov, hodim na motozbore kar pogosto, ampak še nisem na nobenem prespal v sloveniji, ker mi je to preblizu in ko sem na motorju tako ne pijem, grem pa tja pogledati motorje in kolege. In problem je to, da smo preveč osko usmerjeni. Policaji so dobri, ko jih rabimo, če pa nam napišejo kazen se nam je pa zgodila največja krivica in so vsi prasci itd.....
Na motorju tud jast na pijem,pr šanku se pa zna zgodit da kakšn :beer1: vase zlijem potem pa prespim :drunk: drug dan pa "prodiram" proti domu.Tako mejhna pa spet ni Slovenija k ti praviš,saj je že DOLENSKA kar velika.Drgač je pa tako ko si napisau vsak naj u svoji glavi pošlihta pa bo red.Nočem se delat pametnega,to je moje mišlenje.Za bistre glave :slap: ni težave.LP
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se in to je pač žalostno da se, ampak NISO pa to edine stvari ki se dogajajo na slo moto sceni in tipičen slo motorist, pač ni bradat zadetek prekrit s ketncami in neti, ki se utaplja v pijači in grdih joških na motozboru.

Men se pa nč ne zdi žalostno, da se dogajajo motozbori ... pa utapljat v pijači se je prav fajn ... kdaj sem pa nazadnje vidu grde joške se pa tud ne spomnim ... pa tud grdi joški so še vedno boljš kot lep dan na šihtu :)

Pa kaj se sam na čoperiste spravlate, tud nakedaši se ga nacejamo na motozborih :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaključek je bil v stilu. Če jim ne moremo zakonsko prepovedati motociklizma, se pač naj razbijajo in popivajo do onemoglosti ob plesu vročih Ukraink, ker taki pač so. Aspekt svobode in potovanj je bil potisnjen v 30 sekund 60 minutnega dokumentarca. Pa še to na način, ki je najbližje čoperistom, kar nas spet vrne na popivanje in nage babe, ko pridejo na svoj cilj.

Imeli smo torej ekstremistične čoperiste in divjake, nikjer pa endurašev (ki se vozijo tudi po Tuniziji), allrounderjev in okusa po raziskovanju, nakedašev itd. Kot, da bi predstavil avtomobilizem s Ferrarijem in Porschejem, potem pa še nekaj malega nostalgikov ala VW Hrošč in Trabant, ki se dobivajo na vsake toliko, da si jih lahko kažejo.

Manjkalo je tisto pomembno - zakaj imamo to v krvi. Kdo nas je navdušil, kako se je začelo. Nekaj, da bi ljudje, ki niso motoristi, razumeli, da vseeno nismo neka brezglava drhal in da smo si podobni, le hobiji nas razlikujejo. Da vsakdo od nas hodi v službo, šolo, dela povsem vsakdanje stvari. Ne pa v stilu; sej, če jim manjka noga, ni problema - itak se samo vozijo.

Za dokumentarec ne bi potrebovali kamere, pač pa dostop do nekaj posnetkov iz "tvoje tube". Pa recimo kakšni odvzemi prednosti v premikajoči se sliki. Ker po gledanju tega prispevka sem se počutil 99,9% krivega za vse moje bodoče napake. Ker pač imam motor in izzivam usodo. Pogreb je nekaj, kar se ne zgodi vsakemu, pač pa samo motoristu. Verjetno je ta izsek dokumentarca še bolj opogumil kakšno ženo ali mamo, da svojemu možu ali sinu zatre še zadnji up po 2 kolesih. Nekaj časa nazaj je bil en dober članek na motosvetu prav o tej temi. Razložil je vse, kar sem pogrešal v temu video prispevku. Tudi to, da je planinarjenje bolj nevarno od motociklizma. Nažalost ga več ne najdem, ker se ne spomnim naslova.

Tako pač to je. Tudi avtomobilistični zanesenjak ni naredil Fast & Furiousa, ampak nekdo, ki je začel spoznavat 3D programe in posebne efekte, tudi poslanci v državnem zboru odločajo o prometu pa jih večinoma drugi vozijo okoli, vodovodar se spozna na zdravstvo, parketar na zdravstvo in vodovodarstvo itd. Kopitar pa na umetnine, seveda ;)

Ogledal sem si dokumentarec, prebral to temo in lahko rečem, da se POPOLNOMA strinjam s teboj. Moji občutki so bili na las podobni. :worship:

Zakaj sem motorist? Kaj mi to pomeni?

Na isti način bi se lahko vprašal vsak, Zakaj sem alpinist, kolesar, športnik, itd. To je zelo težko razložiti še posebej po ogledu tega dokumentarca nekomu, ki mu motorizem ne pomeni ničesar. Je pa zelo pomembno, da nas na nek način spoštujejo in upoštevajo kot enakopravne udeležence v prometu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzel sem si kar nekaj časa,da sem prebral vse kar ste napisali o dokumentarcu oz. filmu.

bil sem na premieri v celju.lahko rečem,da sem bil tudi malce razočaran.tam sem se tudi pogovarjal z režiserjem.pa tudi že pred tem in še na terenu sva se kdaj srečala,ko so snemali.kot dober poznavalec dela motoscene sem hitro ugotovil,da dedec o motorjih itd. ve bolj malo.sicer me to ni motilo,ker,ko sem slišal njegove želje kaj hoče narediti.sem si mislil boš že spoznal v kaj se spuščaš.na konce koncev sem kar vesel,da ne pozna scene,sicer je tudi težko vse poznati.vem pa,da se je verjetno malo oštel in mu ni tako uspelo kot se je on zamislil.povedal mi je,da je naletel na veliko problemov v planu in namenu dokumentarca.veliko ljudi je odpovedalo sodelovanje,nekateri niso hoteli govorit itd.zajebali so ga tako klubi kot posamezniki.porabili so tudi 20 snemalnih dni in še veliko časa za montažo.montaža je pa zame bistvenega pomena in je tudi eden najtežjih del pri filmih.in sedaj kar je ratalo je ratalo.na koncu mogoče res ni to ,kar je on želel prikazati.mi vozniki na dveh ali treh kolesih to gledamo vsak s svojimi očmi,ostali pa spet s svojimi.osebno sem pa kar vesel,da se je kdo sploh pripravljen kaj takega iti.sploh pa z omejitvami ki jih imajo na RTV.lahko bi rekel,da je premalo takih dokumentarcev. za 50 min je pa res premalo,da bi vse zadovoljili.če bi bilo po mojem,bimorali narediti to v nadaljevankah.npr.eno oddajo o športnih motociklistih,eno o "drek pumpah"eno o potovanjih,eno o moto zborih.in še in še tem je na razpolago.potem bi pa bilo za vsakega nekaj in bi bili vsi zadovoljni.lahko rečemo,da je v sedanjih časih scena v zvezi z motorji zelo razvejana.samo verjemite mi teh nadaljevank nikoli ne bo.iz preprostega razloga "ni denarja".

rad bi pa še to povedal,kar me zelo jezi.tukaj gor ste nekateri,ko vse popluvate,kar ni po vašem okusu.tudi po mojem ni pa ne pluvam.nekateri ste glasni in prepametni skoraj na vseh temah tle gor.očitno imate preveč časa.

film je na koncu izpadel vsaj zame bolj ,kot preventiva.za ene in druge.naj dvigne roko tisti ,ki je najboljši in pošten.itd

subkultura se pa ne more primerjati z grobnikom ali obratno.to pa vam tudi lahko kaj pove.to je samo primerjava.tisti ,ki ste že nekaj časa na jeklenih konjičkih boste to vrjetno razumeli kaj sem hotel povedati ostali pa ne.sploh pa tisti ne,ki jim je oči ali mamica kupili motor.

pa še drugič kaj.

:worship: :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil je en manj posrečen poizkus "dokumentiranja" nečesa kar se imenuje motociklizem. Premalo, časa verjetno tudi denarja, predvsem pa izkušenj iz našega zornega kota... Ne moreš na temo avtomobilizem posnet 3/4 filma med šoferji tovornjakov in njihov stil poistovetiti s pojmom voznik avtomobila... možakar je usekal mimo, morda bo naslednjič (če bo) boljše.... pošteno pa nisem pričakoval nič posebnega... itak...

moja ocena od 1 do 5 bi bila 2/3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. Upam, da svoje naivnosti nikoli ne plačaš na cesti. Včasih previdnost in predvidevanje v naši ljubi kokošji državici ni dovolj. Zakaj misliš, da smo doma bolj ogroženi kot v tujini??? Misliš, da so drugod motoristi bolj pametni in previdni???

zakaj? zaradi kulture in sistema kaznovanja( ne višina kazni). in ja varneje je voziti v državah zahodne evrope.

dr.looney

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja da ne pozabim, z tehničnega vidika pa kar se tiče posnetkov, montaže itd. je pa dobro narejeno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mojih 5centov...

Vglavnem se mi zdi, da niso povedali prav ničesar, kar ni res ampak škoda, ker ne bodo posneli še 2. in 3. dela, ker tole je bila le 1/3 celotne zgodbe. Sami kadri so se mi zdeli relativno gledljivi edino vmes se je prevečkrat zgodilo, da je zgodba(kar jo je bilo) padla v nekakšen prosti tek (po slovensko: ''ler'').

To česa je preveč in česa ne v tem t.i. dokumentarcu pa nebi sodil, dejstvo pa je, da (skoraj) ni bilo omenjenih potovanj, nič o opremi, trening varne vožnje, cross, in še marsičesa.

Še tole je malo čudno, da avtor ni motorist. Mi kdo svetuje kako naj posnamem t.i. dokumentarec o potapljačih? Sem namreč iz hribou doma in veliko vode smo nazadnje imeli 11.9.07... Ampak jaz bi vseeno posnel prispevek o potapljačih! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih previdnost in predvidevanje v naši ljubi kokošji državici ni dovolj. Zakaj misliš, da smo doma bolj ogroženi kot v tujini??? Misliš, da so drugod motoristi bolj pametni in previdni???

Imajo boljše ceste, imajo boljšo kulturo vožnje, ki je pogojena tudi z morda bolj doslednim sprovajanjem zakonodaje? Pa tudi vajeni so že teh bencinskih igračk - pri nas pa so ljudje zadnjih nekaj let dobili čuda enih 'bencinskih igračk' v roke, ceste so pa še za stojadine in yugote ... ;)

Hecno je že, če gre kdo čez Jezersko ali pa PAvličevo sedlo ... na slovenski strani sama-jama-peskana, na drugi pa kot da bi nekdo vsak dan pometal tisto široko skoraj-avtocesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!