Skoči na vsebino

IZPIT PRI 21 ?


hors3

Priporočene objave

A je res kar sem slisal, da bi naj naslednjo leto sprejeli zakon, da lahko nardis izpit pri 21-ih. Naj bi se to zacelo z 86 letniki, kar sem jaz :<

A je tor es?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm jaz sem tak slišal: da bi ga naj začel delat že pri 17. ampak to nebi bil trajni izpit, mogo bi dokazovat zrelost, hodit na neka srečanja in izmenjevat izkušnje, pa v začetku se nebi smel vozit sam oz. bi se mogo vozit z osebo starejšo od 25. let, ki že ima izkušnje...ne me za besedo držat, parlament pa kljub vsemu lahko minirate :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....., parlament pa kljub vsemu lahko minirate :lol:

ja prosim, da se ta masina za izdelovanje idiotskih zakonov in trosenje nasega denarja saj malo ustavi. me zanim kdo bi se upal bit poslanec ce bi za vsako bedarijo kako bombo noter vrgli :twisted: (sarajevo pickin dim) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je res kar sem slisal, da bi naj naslednjo leto sprejeli zakon, da lahko nardis izpit pri 21-ih. Naj bi se to zacelo z 86 letniki, kar sem jaz :<

A je tor es?

:shock: :shock: Kje si to pobrav :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ v prid takemu zakonu pove statistika starosti umrlih in invalidnih mladih voznikov na cesti !!!

Pojdite na dan odprtih vrat v Inštitut za Rehabilitacijo invalidov v LJ ... bo vse jasno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delno se strinjam s Hotschkotom vendar najbrž pri 21 tudi ni kaj boljše. Mislim, da je dosti odvisno od kulture naroda in od splošne kulture voznikov, ki je pri nas na psu, še hujši od mladih voznikov pa so penzionisti. Naj prej pri njih uredijo, da se jim pri določenih letih znova preverijo psihi fizične sposobnosti. Ravno včeraj sen bila priča dogodku, ko je cca 80 let star nono v petki skoraj povozil pešca na prehodu in ko je videl kaj bi skoraj povzročil se je manično zakrohotal dal še bolj po gasu in odpeljal :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschko, točno vem na kaj misliš in se popolnoma strinjam s tabo, ampak ne pozabi, da smo tudi taki, ki bi radi avto uporabljali preprosto za se vozit okoli (npr. v deževnih vremenih, kadar z motorjem ne moreš oz za malo daljše fure) in ne za to da bi divjali!! OK?! Navadi se ločit ljudi. Nismo vsi enaki in nekateri si ne zaslužimo tega, da bi zaradi nekaterih bili ob avto za 3 leta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja meni so zdaj tko ze 3 kolegi rekli, baje da bojo naslednjo leto sprejeli ta zakon. Zdaj nevem, mogoci si je eden zmislil pa se je razsirlo, mogoce je pa res. Saj zato sem pa tudi pisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te dni naj bi v parlamentu res različni resorni ministri podali predloge za zmanjšanje števila smrtnih žrtev v različnih kategorijah udeležencev (pešci, kolesarji, otroci) in smrtnih nesreč zaradi različnih vzrokov (najpogostejši med njimi so prehitra vožnja (do-50%), neizkušenost (mladost) ter alkohol). Kaj bo v teh predlogih zapisano zaenkrat ne vem, je pa možno, da je eden od teh predlogov tudi ta, o katerem zdaj tu razpravljamo. Vendar, če bo ta tako radikalen, kaj bodo prinesli šele ostali. Mogoče bomo pa doegli tak red na cesti kot v Švici? Čas bi že bil, čeprav močno dvomim, dokler represivni aparat ne bo znal (zmogel?) izterjati kazni za hujše prekrške.

Kaj in koliko pa pomeni od predloga do sprejema novega zakona, pa itaq vsi, ki ste čakali neomejeno veste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol grem pa jest protestirat!!!

Če se gre tle za zrelost (z inteligenčne plati) je človek dokazano na vrhu med 17 in 19 letom.

Če se gre za to, da ne bo neizkušenih voznikov - what the f*** je razlika med tem al pri 18ih začneš z nule al pri 21ih???

Starga psa ne boš trika nauču! Sicer je razlika sam tri leta, tko da ne pravim da so ljudje pr 21ih senilni starčki, ampak čist nč lažje jim ne bo kot 18-letnikom!

BREZVEZE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js pa bi še dodal, da če tisti, ki misli le na divjanje z avtom, bo to delal ravno tako pri 18letih kot kasneje pri 21letih ko bi dobil izpit v roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ v prid takemu zakonu pove statistika starosti umrlih in invalidnih mladih voznikov na cesti !!!

Pojdite na dan odprtih vrat v Inštitut za Rehabilitacijo invalidov v LJ ... bo vse jasno

Sicer bom prešaltal v motoristične vode.

Letoj je bilo največ mrtvih motoristov, med srednjo populacijo.

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ v prid takemu zakonu pove statistika starosti umrlih in invalidnih mladih voznikov na cesti !!!

Pojdite na dan odprtih vrat v Inštitut za Rehabilitacijo invalidov v LJ ... bo vse jasno

Sicer bom prešaltal v motoristične vode.

Letoj je bilo največ mrtvih motoristov, med srednjo populacijo.

:cry:

Mislim, da je tukaj govora o izpitu za avto in ne motor. Če pa bi gledal razmerje med številom voznikov pri določeni starosti in število povzročenih nesreč ... daleč vodijo mladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ v prid takemu zakonu pove statistika starosti umrlih in invalidnih mladih voznikov na cesti !!!

Pojdite na dan odprtih vrat v Inštitut za Rehabilitacijo invalidov v LJ ... bo vse jasno

Sicer bom prešaltal v motoristične vode.

Letoj je bilo največ mrtvih motoristov, med srednjo populacijo.

:cry:

Mislim, da je tukaj govora o izpitu za avto in ne motor. Če pa bi gledal razmerje med številom voznikov pri določeni starosti in število povzročenih nesreč ... daleč vodijo mladi.

Ja, ja saj se strinjam z tabo, ampak pretresel me je podatek za motoriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pa mislm da bi mogl tud mal na upokojence pazit ker delajo take p******* po cesti da je kar hudo - včeraj je neki ata v Kranju falil izvoz na ronduju - bohnedaj it še en krog - stari je šu rajš rikverc!!!! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se čisto strinjam. Mislim, da bi morali vsi po 60. letu starosti še enkrat it na preverjanje znanja, predvsem pa na preverjanje refleksov. Največji norci na cesti so res nonoti in none. Zadnjič je na koprskem rondoju ena nona celo v nasprotno smer peljala in sploh ni štekala, da vozi v napačno smer.

To se po 10 letih vsedejo za volan in mislijo, da so ceste še vedno tako speljane, kot so bile pred 20. leti. :roll: :shock: :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!