Skoči na vsebino

Pomoč pri nadgradnji...


cole2109

Priporočene objave

Pozdravljeni

Bom še na tem forumu poizkusil, če bo kaj več sreče :unsure:

Pred kakim mesecem sem svojega Peugeota Looxorja (speedfight mašina. AIR) nadgradil na 70cc. Dal sem ga serviserju, da sestavi zadevo. Po začetnih težavah (izgubljal je moč. Rešitev je bila 19mm ferg.) sedaj dela "normalno" Končna je tam cca 95-100 po števcu (težko ocenit, ker je na števcu samo do 80 :whistle: ). Ampak nekako nisem zadovoljen s pospeški. Sedaj bi pa rad še sam malo sprobaval z valjčki in podobnimi stvarmi. No in tukaj pride do problema. Ker nisem nek majster in šele začenjam niti ne vem kateri valjčki bi bili primerni. Rad bi nabavil recimo 3 različne teže, da malo sprobavam. Samo nimam pojma katero velikost oz. težo in podobno. Tako da, če mi lahko kdo svetuje recimo katere naj vzamem? Pa a se mi splača vzeti še kake druge fedrce za sklopko? Ali bi bilo bolje kupit športno sklopko? Ali pa katera druga stvar, ki bi pripomogla k boljšim pospeškom.

Skuter ima...

-Malossi Sport 70cc

-Malossi MULTIVAR 2000 (original v setu naj bi bili 7g valjčki samo mi je serviser dal notri 6g, da naj bi bilo bolje. Tako je vsaj rekel)

-Ferg. 19mm PHBG Malossi

-ZX

-original sklopka + fedrci, ki so bili priloženi ZXu

Vsi nasveti bi bili dobrodošli.

PS: Ve kdo za kakega dobrega serviserja z LJ, ki se dobro spozna na predelave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Bom še na tem forumu poizkusil, če bo kaj več sreče :unsure:

Pred kakim mesecem sem svojega Peugeota Looxorja (speedfight mašina. AIR) nadgradil na 70cc. Dal sem ga serviserju, da sestavi zadevo. Po začetnih težavah (izgubljal je moč. Rešitev je bila 19mm ferg.) sedaj dela "normalno" Končna je tam cca 95-100 po števcu (težko ocenit, ker je na števcu samo do 80 :whistle: ). Ampak nekako nisem zadovoljen s pospeški. Sedaj bi pa rad še sam malo sprobaval z valjčki in podobnimi stvarmi. No in tukaj pride do problema. Ker nisem nek majster in šele začenjam niti ne vem kateri valjčki bi bili primerni. Rad bi nabavil recimo 3 različne teže, da malo sprobavam. Samo nimam pojma katero velikost oz. težo in podobno. Tako da, če mi lahko kdo svetuje recimo katere naj vzamem? Pa a se mi splača vzeti še kake druge fedrce za sklopko? Ali bi bilo bolje kupit športno sklopko? Ali pa katera druga stvar, ki bi pripomogla k boljšim pospeškom.

Skuter ima...

-Malossi Sport 70cc

-Malossi MULTIVAR 2000 (original v setu naj bi bili 7g valjčki samo mi je serviser dal notri 6g, da naj bi bilo bolje. Tako je vsaj rekel)

-Ferg. 19mm PHBG Malossi

-ZX

-original sklopka + fedrci, ki so bili priloženi ZXu

Vsi nasveti bi bili dobrodošli.

PS: Ve kdo za kakega dobrega serviserja z LJ, ki se dobro spozna na predelave?

zdej tako zamenjej fedrce z rumenimi pa probej 4g valčke. to mislm da bi bilo najbolš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdej tako zamenjej fedrce z rumenimi pa probej 4g valčke. to mislm da bi bilo najbolš

Aha...

Ja naročil bom komplet federčke od malossija (3je različni) Bo to ok?

Sem pa klical na skuterist.si pa mi je model predlagal od 5.5 do 6.5 gramske valčke :blink: Da naj bi bilo za peugeota tukaj nekje. Pa sem mu povedal kakšna predelava je. Še kakšna mnenja glede valčkov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje se ti splače vzeti komplet valjčkov od polinija al malossija ko jih je 10 različnih tež mensezdi. Komplet pride mensezdi da okoli 10€, pa sprobaš z njimi samo keri bi bili najboljši za to. Potem pa greš v trgovino in kupiš valjčke s težo ki ustrezajo motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RS70 je dosti bolj odprt, in bi z njim izvlekel dosti več moči, ki jo ponuja malossi sport. ZX je dober samo za original cilindre, vse kar je 70cc že duši ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem gledal in za peugeota se dobi...

-TECNIGAS RS 2

-Stage6 PRO

-TP -NARDO-

-TP Top Performance TOP LINE

-Yasuni R

-Yasuni Z

Tecnigas RS70 ni za peugeota. Kateri od teh bi bil najbolje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem gledal in za peugeota se dobi...

-TECNIGAS RS 2

-Stage6 PRO

-TP -NARDO-

-TP Top Performance TOP LINE

-Yasuni R

-Yasuni Z

Tecnigas RS70 ni za peugeota. Kateri od teh bi bil najbolje?

pol pa Yasuni R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se malo igral in sem hotel menjat fedrčke v sklopki in naletel na problem :whistle:

Kaj naj odvijem matico iz sklopke?

contra3.jpg

A se da še kako odvit matico z variomata, ker so mi poslali napačen orodje za variomat :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da še kako odvit matico z variomata, ker so mi poslali napačen orodje za variomat :headbang:

pnevmatska pištola pa gas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš s pištolo se ne bo dobro končalo. Najbolje je da jo nekak zagrabiš in je stabilna, potem jo pa z navadnim klučem odšravfaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si mal sposodim temo...

no imam kymco super 9

rad bi ga predelal in sicer kit 70 pa vplinjač 19 ali več,nimam pojma kaj mi bo pasalo gor in kaj ne in nevem ali moram še kaj zamenati.

Prosim če mi svetujete kateri kit in vplinjač naj dam gor pa še vse ostalo,povejte točne podatke ker jaz se ne spoznam niti malo.

hvala

P.S. leovince zx že mam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš s pištolo se ne bo dobro končalo. Najbolje je da jo nekak zagrabiš in je stabilna, potem jo pa z navadnim klučem odšravfaš.

Zakaj ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si mal sposodim temo...

no imam kymco super 9

rad bi ga predelal in sicer kit 70 pa vplinjač 19 ali več,nimam pojma kaj mi bo pasalo gor in kaj ne in nevem ali moram še kaj zamenati.

Prosim če mi svetujete kateri kit in vplinjač naj dam gor pa še vse ostalo,povejte točne podatke ker jaz se ne spoznam niti malo.

hvala

P.S. leovince zx že mam

imaš par slovenskih internetnih strani ki prodajajo dele za predelave pa pojdi gor pa lastnika dodaj na msn pa ti bo on svetoval kaj naroči..

jest ti svetujem

malossi/polini/DR - sport 70ccm - 8KM

uplinjač je dovolj 17.5mm - dellorto

neki sportni variomat

pa imas za vsakodnevno voznjo super

auspuh pa pusti zx, ce bos menjal bo imela gred prevec napora in potem moras se gred, lezaje in vse menjati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

auspuh pa pusti zx, ce bos menjal bo imela gred prevec napora in potem moras se gred, lezaje in vse menjati

Hmmm. Aja? Ker sem ja imel v planu menjat ZXa z Yasuni R. A to je sigurno treba menjat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gadore uzem in z momentom odšraufi...

Tak bi blo najbuljš ja. Ker če boš z pištolo ko bo naenkrat odšravfalo ti bo en del vrglo gor al pa dol zaradi povratne vzmeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ja smo se malo narobe razumeli. Sem mislil da mi govorite za variomat, da ne z pištolo. Ja to mi je jasno da naj z gidoro ali ključem odšraufam samo ne vem kako naj primem sklopko, da se mi ne vrti.

auspuh pa pusti zx, ce bos menjal bo imela gred prevec napora in potem moras se gred, lezaje in vse menjati

Kako je stem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjaj izpuh, pa ležaje na gredi menjaj samo. Ker zx je premalo odprt in ti ne bo dovolj moči iztisnil iz cilindra tako kot bi z drugim izpuhom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha potem bi bilo dovolj, če bi samo ležaje menjal. Koliko je pa dela, da se menja ležaje? Ker to sam po vsej verjetnosti nebi delal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!