Skoči na vsebino

Smo motoristi res izmečki družbe?????


Bejba22

Priporočene objave

:headbang :headbang: :headbang::

SMO RES IZMEČKI DRUŽBE????

Prejšni teden so na RTV SLO1 predvajali dokumentareec "Okus po hitrosti". Po ogledu odaje sem samo odkimaval z glavo in premišljeval, kaj je avtor s temi posnetki hotel pokazati in dokazati javnosti. Nas motoriste je popluval in prikazal samo temno plat motociklizma. Motoristi smo bili prikazani kot največji nespoštovalci cestnoprometnih predpisov, kot največji izzivalci nesreče in smrti. Na moto srečanjih je posneto samo pijančevanje in striptiz. Res smo bili prikazani javnosti kot izmečki naše družbe. Sprašujem se, zakaj avtor ni pokazal resnično pravo podobo motorista. Nikjer ni bilo omenjeno, zakaj se v resnici družimo, zakaj se edini v prometu pozdravljamo z dvigom rok. Zakaj avtor ni pokazal in povedal koliko dobrodelnih akcij motoristi organiziramo. Koliko treningov varne vožnje organiziramo po celi Sloveniji in da so namenjeni predvsem mladim in neizkušenim motoristom. Zakaj se avtor ni zapeljaj z skupino motoristov na potovanje ali izlet. Tudi naslov oddaje mi najbolj ne sede. Pa kaj smo res sami norci in pijanci. Sprašujem se, a še sodimo v to našo družbo? Po vsem tem, kar je bilo prikazano sigurno ne. Prosim RTV SLO da posnamejo novo oddajo, ki bo pokazala motorista v pravi luči, v taki kakršni smo in v kateri živimo.

Prispevek napisal:

Milan - Mišo, podpredsednik MK Kočevski Medvedi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi posnel skupino bajkerjev na potovanju... koga pa to zanima? Saj je Niko lepo povedal, kaj se ''prodaja''.

Tudi one zapiteže na zboru, ki so nekaj filozofirali... vozijo se v mejah svoje občine, več je pa že tuj svet. Takšen se mi ne zdi najbolj poklican, da je ''vzorčen'' motorist. Mislim, da lahko vsak sam naredi največ za dvig ugleda motoristov.

Bom nekako zaključil s tem: če je motorist to, kar je prikazal avtor dokumentarca (zapit divjak), potem nisem motorist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi naredili dokumentarec o drogeraših in pijancih bi "našega" še veddno lahko vrteli namesto risanke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne splača preveč sekirat. Eni se trudijo drugi brezobzirno podirajo.

Še včeraj gradove iz mivke danes pa nas motoriste blatijo. Kaj moreš?

Ta prispevek si ne zasluži biti imenovan "dokumentarec". Napačno pojmovanje demokracije, pomanjkanje pietete ter sla po (lastni) slavi in denarju ter nadut novinar z eno resnico (samo svojo) in dobiš tako skropucalo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej velik odstotek jih je blizu temu kar so pokazali, zato je jambranje odveč. Zadnje čase se imam tudi sam vsak dan manj za bajkerja (po MotoFrikovo) - predvsem se mi to oddaljevanje dogaja, ko videvam bajkerje, ki si poveznejo čelado enkrat dol in so v mnogih primerih obup! Žal. Vsako tele že mora imet motor in zato je tudi na tem področju iz leta v leto več telet :( meni je zelo žal, da je ta "šport" (hobi, anarhija, karkoli pač poželite) postal tako dostopen, saj sem leta nazaj precej bolj z veseljem, nekim ponosom, pripadnostjo...pozdravljal z visoko dvignjeno roko kot pa to počnem danes. A tako pač je. Grem pa na potovanje daleč od tu, pa sem srečen in srečujem "prave" ljudi in je to to!(ne razumet narobe, a EU popotnik na mopedu je žal popolnoma nekaj drugega kot povprečen SLO bajker). Na naših cestah pa res ni več rožnato. Balkan, nimaš kaj! :(

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najverjetneje kultura. Se strinjam, da število debilov na dveh kolesih narašča.

Meni je vseeno, kaj si kdo misli o meni. Motor sem kupil zase, ne za druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....in kaj manjka Balkanu, če smem zvedeti?

... čevapi so v recesiji nekoliko manjši .... :whistle: :evilgrin: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidi, da nekateri.......sploh še niste vozili po Balkanu.

Pač.....kot je prikazal "kvazi dokumentarec".....skrajni domet SLO motorista-domača vas!!!!!

Zgolj v obrazložitev.........po Balkanu ( razen Hrvaške )......vozijo mnogo, mnogo bolj kultivirano. Če sam ne počneš pizdarij in se jajčiš po cestah, kritičnih situacij praktično NI!!!!

Pri nas pa.......ma brez veze razlagat......divjanje, brez kančka razuma......nedofukanih mladcev, ki jim polna jajca pač ne dovoljujejo nežnosti v desno roko....( jeba, preveč drkajo )........čist brez veze!!!!!

Pa roko na srce.......v vsaki stvari......je delček resnice. Razlika je zgolj v tem, če jo nekdo želi videti!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: izmeček družbe ! in kdo še vse v naši bližini ? izbrisani ? cigani ? homoseksualci ? južnjaki ? priseljenci ? metelkovci ? narkomani ? alkoholiki ? motoristi ?

kdo je tukaj najšibkejši člen ? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrjetn nismo novinarju pr src zrasl,če ne bi šou namest mitinga na kak žegn snemat

sej je biu ... pa tam se isto dogaja, ampak pod krinko goveje muske ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najverjetneje kultura. Se strinjam, da število debilov na dveh kolesih narašča.

Meni je vseeno, kaj si kdo misli o meni. Motor sem kupil zase, ne za druge.

Zelo narobe.

Vsak narod ima svojo kulturo, ki je na zelo visoki stopnji v okviru prostora, kjer jo živijo. Težava je predvsem v tem, da je ljudje od drugod niti ne skušajo sprejeti takšno, kot je, kaj šele, da bi se o njej kaj naučili, če je že razumeti niso sposobni.

Ne vidim razloga, zakaj bi se bajkerji, motoristi ali kako se že poimenuje(m)jo, sploh enačili z izmečki družbe.

Kot so že nekateri omenjali ... odvisno, kako sami sebe vidimo, kako se obnašamo in kam nas usmerja naša vest.

Je pa res, da je dekadenca družbe vedno bolj prisotna.

Ne bom uporabila izraza "debil", ker mi vest ne dopušča žaliti kogarkoli kar tako, še najmanj na pamet, se pa strinjam, da je vedno več nestrpnih, nespametnih, neukih in nerazgledanih, ki preprosto niso sposobni razumeti, kaj pomeni življenje v družbi, za katero pač veljajo neke določene norme, sicer se lahko vrnemo v mračnjaški srednji vek.

In jasno ... zato je vedno več takih tudi na dveh kolesih.

Kot povsod drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA smo....itak :P

šur - jaz sem tudi! gremo na pir????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: izmeček družbe ! in kdo še vse v naši bližini ? izbrisani ? cigani ? homoseksualci ? južnjaki ? priseljenci ? metelkovci ? narkomani ? alkoholiki ? motoristi ?

kdo je tukaj najšibkejši člen ? :evilgrin:

Jaz, valjda, kdo pa drug :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res, da je dekadenca družbe vedno bolj prisotna.

Ne bom uporabila izraza "debil", ker mi vest ne dopušča žaliti kogarkoli kar tako, še najmanj na pamet, se pa strinjam, da je vedno več nestrpnih, nespametnih, neukih in nerazgledanih, ki preprosto niso sposobni razumeti, kaj pomeni življenje v družbi, za katero pač veljajo neke določene norme, sicer se lahko vrnemo v mračnjaški srednji vek.

In jasno ... zato je vedno več takih tudi na dveh kolesih.

Kot povsod drugje.

Pa tudi pravih debilov ne smeš žaliti s tem, ko z njihovo 'besedo' etiketiraš navadne nedojebane kretene. Debili so namreč duševno nerazviti ljudje, nedojebani kreteni pa navadni mentalno leni in prostovoljno z idiotizmi okrancljani posamezniki, ki imajo tehnično možnost biti 'normalni', a se prostovoljno ne odločijo za dosego tega stanja. :-)

Ko se bomo na cestah šli Mad Max varianto, bom do takih neusmiljen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: izmeček družbe ! in kdo še vse v naši bližini ? izbrisani ? cigani ? homoseksualci ? južnjaki ? priseljenci ? metelkovci ? narkomani ? alkoholiki ? motoristi ?

kdo je tukaj najšibkejši člen ? :evilgrin:

Sigurno,da mi! Smo edini med temi,ki ne dobimo mesečne rente ali odškodnine,.....pa ne bi blo kaj narobe,če bi nam primaknili kaki eu za benz :naughty: če se nas že meče v isti koš!Ah,ne!Mi smo očitno največji izmečki saj nam bodo še ceno vinjete dvignili,da bodo drugi od naštetih lahko dobili še več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se bomo na cestah šli Mad Max varianto, bom do takih neusmiljen :)

Boš pa eden redkih,ki ne boš rabil motorja predelovati-je glih v stilu z tistimi iz filma

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!