Skoči na vsebino

Tuji investicijski skladi


Priporočene objave

V popoldanskem času se po novem ukvarjam tudi s svetovanjem o investiranju v tuje investicijske sklade. Ker menim, da je tukaj veliko ljudi, ki bi jih to zanimalo in ki bi se radi pobrigali za prihodnost, sem se odločila, da vam kar na forumu ponudim svetovanje oz. da vam povem, da če vas kaj zanima, mi lahko pošljete PM, ali pa me kontaktirate preko maila pupa113@hotmail.com, pa se bomo potem zmenili ali na kavi, ali v firmi, kakor vam bo ljubše, da vas seznamim s temi skladi.

lp

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne kompetence pa imaš, da si upaš sugerirat, kam naj ljudje naložijo svoj denar :?:

Kolikor pa sem jaz pogledal naokoli imajo tuji vzajemni skladi, vsaj tisti ki so uspešni, izjemno visoke vstopne oz. izstopne provizije. Poleg tega se mi zdi, ko sem primerjal donosnosti različnih obdobij, da donosnost teh skladov precej močno niha....pomeni da so donosi precej nepredvidljivi in nekonstantni.

Če že kdo namerava vlagati v vzajemni sklad se mi zdi trenutno najboljša izbira vzajemni sklad Alfa, ki ga upravlja Probanka DZU. Donosi ki so jih dosegli so na letni ravni 53%, na triletni ravni 150%, v zadnjih petih letih pa je bil donos v povprečju 27,6%. Pri vsem tem pa ne gre zanemariti, da imajo v svojem portfelju največ 60% delnic. Ostalo naložbeno strukturo predstavljajo obveznice. Kaj to pomeni? Da je sklad bolj stabilen kot bolj delniško orientiran in bo donos tudi ob morebitnih slabših borznih časih ostal sprejemljiv.

Seveda se vlaganje v vzajemni sklad izplača samo pri naložbi nad 3 leta, ker se z tem izogneš davku na kapitalski dobiček.

Pa naj še kdo reče, da bo na banki dobil višje obresti.

Pupa, če sem se kje zmotil me prosim popravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne kompetence pa imaš, da si upaš sugerirat, kam naj ljudje naložijo svoj denar :?:

Kolikor pa sem jaz pogledal naokoli imajo tuji vzajemni skladi, vsaj tisti ki so uspešni, izjemno visoke vstopne oz. izstopne provizije. Poleg tega se mi zdi, ko sem primerjal donosnosti različnih obdobij, donosnost teh skladov precej močno niha....pomeni da so donosi precej nepredvidljivi in nekonstantni.

Če že kdo namerava vlagati v vzajemni sklad se mi zdi trenutno najboljša izbira vzajemni sklad Alfa, ki ga upravlja Probanka DZU. Donosi ki so jih dosegli so na letni ravni 53%, na triletni ravni 150%, v zadnjih petih letih pa je bil donos v povprečju 27,6%. Pri vsem tem pa ne gre zanemariti, da imajo v svojem portfelju največ 60% delnic. Ostalo naložbeno strukturo predstavljajo obveznice. Kaj to pomeni? Da je sklad bolj stabilen kot bolj delniško orientiran in bo donos tudi ob morebitnih slabših borznih časih ostal sprejemljiv.

Seveda se vlaganje v vzajemni sklad izplača samo pri naložbi nad 3 leta, ker se z tem izogneš davku na kapitalski dobiček.

Pa naj še kdo reče, da bo na banki dobil višje obresti.

Pupa, če sem se kje zmotil me prosim popravi.

Očitno nisi pogledal vseh skladov, ker si dal napačne podatke

delam v borzni hiši, se spoznam na donose, delnice, rizika in na sklade, bone, obveznice itd... mislim, da že če ne drugače, se ne bi odločila kaj takega delat, če ne bi smatrala, da je dobro... naj povem, da tudi sama investiram.

Nisem dala nobenih podatkov, kolikšni so donosi in navsezadnje... vsi slovenski skladi obstajajo le borih 10 let.. in ti podatki o donosnosti so čito irelavantni, saj se niti pod razno ne morejo primerjati s tujimi,ki obstajajo tudi 80 let in več.

Ne vem, zakaj tak napad.. če ti ni prav, ok je to tvoj problem. Če delaš na Probanki, pa si jezen, ker sem jaz ponudila svoje informacije na tak način, je to tvoj problem, ker se sam nisi tega spomnil.

Ne mislim nobenemu kaj prodajati, ali jim prati možgane. Vse kar lahko naredim je, da jih informiram, izobrazim, saj je ta sklad edini tuji investicijski sklad v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je ta sklad edini tuji investicijski sklad v Sloveniji.

In kaj naj bi to pomenilo ?

Sam da ne:

če so me že nabrisali, sam da me ni ta domač.

Tujci niso nič boljši, hitro se prilagodijo domačim razmeram.

Če so kaj boljši potem imajo sam večji dobiček.

Ovce strižejo tako domači kot tuji.

Mene tja ne dobijo.

Sem toliko podjektnika, da če me preveč denar tišči, vem kako bi ga najbolje obrnil.

Če smo že pri svetovanju, vsakemu povem, tja kamor gre masa, tam ni dobička, tam res sam ovce strižejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj je ta sklad edini tuji investicijski sklad v Sloveniji.

In kaj naj bi to pomenilo ?

Sam da ne:

če so me že nabrisali, sam da me ni ta domač.

Tujci niso nič boljši, hitro se prilagodijo domačim razmeram.

Če so kaj boljši potem imajo sam večji dobiček.

Ovce strižejo tako domači kot tuji.

Mene tja ne dobijo.

Sem toliko podjektnika, da če me preveč denar tišči, vem kako bi ga najbolje obrnil.

Če smo že pri svetovanju, vsakemu povem, tja kamor gre masa, tam ni dobička, tam res sam ovce strižejo.

Ran to pomeni, da je ta sklad edini uradno tu dostopen za ljudi.

In ne vem o kakih ovcah ti govoriš??

Naj ti dam samo podatek, da se 70% ameriškega gospodinjstva in 50% evropskega gospodinjstva odloča za tuje investicijske sklade. Veš koliko pa v Sloveniji?? 0.5%

Lahko ti naredim eno malo predavanje iz delnic in investiranja v delnice, torej tudi v sklade, da boš vsaj vedel, zakaj se ne strinjaš s tem.

Nevednost je najslabša antireklama reklami.

Pa še vsem ostalim.... ne bom se šla sedaj tu pink ponka kaj je dobro in kaj ne... sigurno so tudi ostale stvari dobre.. tega nisem drugače zatrjevala. Preprosto sem vam dala možnost, da če koga kaj zanima, da me lahko vpraša....

Če se pač ne strinjate s tem, prav. Jaz vem zakaj sem se odločila in vem, da mi nikoli ne bo žal... zakaj?? Vprašaj malo resnično bogate ljudi, kje imajo kapital... v DELNICAH!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta sklad je edini tuj investicijski sklad v SLO? Zanimivo! Torej imam izjemno možnost odločati se med enim tujim vzajemnim skladom. O man, how lucky I am!!

Zakaj preprosto ne poveš za kateri sklad gre in kdo ga upravlja, pa si bom sam ustvaril svojo sliko o njem.

Pa še nekaj, morda se motim in bom preveril. Nekako se mi močno zdi, da Gorenjska borzno posredniška hiša ponuja enote premoženja tujih vzajemnih skladov. In to ne samo enega.

In ne delam na Probanki ker še študiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa :

Ne bit takoj užaljena.

Iz mene govori zgolj neka določena mera previdnosti.

Vem pa, da je vsem takim in drgačnim skladom samo kako bi hitro obogateli.

Saj zadnji dogodki v Ameriki kažejo na to (propad kar nekaj svetovno znanih investicijskih skladov z Enronom na čelu).

Tam so ljudje vse svoje imetje zgubili, ki so si ga za na starost prišparali s tem da s v take in drugačne sklade vlagali.

In kaj je to drugega kot striženje ovc?

Ampak ovcam bo druga dlaka zrasla, dotične so pa za zmeraj oskubili.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, pa da začnem:

sklad se imenuje BPN Paribs Fist Selection, ki ga ima čez BPN Paribas banka, ki je 6 na svetu in 4 v evropi.

Sklad je krovni, kar pomeni, da da ta sklad vlaga v tuje sklade, ki delajo zanj. Drugi skladi so recimo Pioneer, ki je najstarejši sklad na svetu.

Sklad dela povprečno letno od 10-15% donosa. Zaradi razpršenosti delnic v podjetjih je manjši riziko za propad sklada. Kupuje delnice tako ameriških firm, kot evropskih, nekaj tudi japonskih in azijskih. Razpršen je v povprečno 3.000 firm širom sveta.

George, do enega leta in pol nazaj, nisi imel tudi te možnosti ne. Vsaj ne uradno.

Kako ima gorenjska borzna hiša ne vem, vem pa samo to, da mogoče oni uredijo dokumentacijo za ta sklad, BNP Paribas pa ima prav podjetje E&S Slovenija, ki vodi info večere, kjer so ljudje, ki svetujejo, kjer se lahko obrneš za vse informacije itd....

Zakaj so nekateri skladi propadli? Čisto enostavno. Imaš večje in manjše ter krovne sklade. Manjši se predvsem ukvarjajo z invstiranjem bolj v rizkantne firme. Kar pomeni, da je lahko donos večji sicer, je pa tudi riziko večji. BPN Paribas pa ima tudi vse te sklade pod sabo, le da ima manjši procent vloženega kapitala tam, ker se zavedajo, da je rizkanten.

Ja je res, trenutno je borzna kriza. In je indek 7 toč in ne 14 kot je navadno. Samo kaj to pomeni. Če kupimo delnice sedaj, jih bomo po 7, ko bo kriza odpravljena bo ta točka spet 14, kar pomeni, da bodo donosi večji, saj bomo proftirali 100%.

Vsaka kriza se slej ko prej konča.. logično saj svetovno gospodarstvo dela na tem, da teh kriz sploh ne bi bilo, če pa že, pa poskrbijo, da jo je čim prej mimo. In v takih krizah manjši, bolj rizični skladi propadejo... BNP Paribas in vsi ostali večji skladi in vsi krovni skladi niso propadli. Ta sklad je preživel že 2 večje gospodarske zlome, sedaj to krizo, pa še vedno dobro dela.. čudno kaj??

Daleč od tega, da bi bila užaljena, samo neumno se mi zdi, da določeni ljudje, ki:

1.niso poučeni o skladih dajejo napačne informacije

2. niso za tak način investiranja s svojimi neutemeljenimi pripombami mogoče celo vplivajo na odločitve drugih

3. vsak človek se lahko pozanima tudi drugje, kaj mu nudijo... gre za samo propagando, da ta sklad obstaja sedaj tudi tu, da je dostopen za navadne smrtnike

še kako vprašanje mogoče??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no spet en dokaz da je PUPA najbolj pametna med nami, pazi z CYC čez čaz bo svetovala tudi na področju Linux-a, skratka zdi se mi da spet en bullshit prodajaš, očitno si v kratkem času izvedela par stvari v borzni hiši kjer delaš in imaš spet občutek da si boga za jajca povlekla. Sej bi reku brez zamere sam me prav boli kurac če bo zamera.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa :

Ampak ovcam bo druga dlaka zrasla, dotične so pa za zmeraj oskubili.

8)

Ok.. napaka št. 1!!

Vsaj ljudje pri tem skladu (za druge ne bom govorila) opozorijo ljudi, da obstaja neka določena stopnja rizika. Če so se ljudje za to odločili, potem so vedeli, kaj jih lahko čaka.

Nihče ni nikogar oskubil, saj si ljudje, ki vodijo sklad niso tega denarja razdelili, ampak so ga zgubili zaradi krize, ker so vlagali v preveč rizkantne firme, da bi ljudem dodelili čim več donosa in ker so bili premajhni, da bi zdržali krizo.

To ni keč d keš, da bi nekdo nekomu za sveto obljubljal in prodajal, pa bi ga potem oskubili.....

Naj še dodam, da se vse dela preko borzne hiše Medvešek Pušnik (jaz ne delam v tej borzni hiši), da ima kontrolo nad transakcijam ATVP (agencija za trg vrednostnih papirjev), davčna... Tako da je sigurno, da ne pride do kakih napak, kot so recimo, da bi se nekje "čudežno" zgubil denar, ali kaj podobnega...

Aha.. lahko bi še na koncu povedala, da iztopne provizije ni in da dobiš denar v 6,7 dneh na tekoči račun/hranilno knjižico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no spet en dokaz da je PUPA najbolj pametna med nami, pazi z CYC čez čaz bo svetovala tudi na področju Linux-a, skratka zdi se mi da spet en bullshit prodajaš, očitno si v kratkem času izvedela par stvari v borzni hiši kjer delaš in imaš spet občutek da si boga za jajca povlekla. Sej bi reku brez zamere sam me prav boli kurac če bo zamera.

Nič ne zamerim... hvala za lepo mnenje, da sem najbolj pametna, za kar ti zatrjujem, da definitivno nisem. Je pa res, da se na določene stvari mogoče bolj spoznam, kot pa se ti. Namesto da bi bil vesel, da ti lahko nekdo poda brezplačne informacije o investiranju za tvojo prihodnjost, me kar nekam pošiljaš.. tudi prav... ljudje so vedno nehvaležni, sem navajena tega.

In teh zadev nisem zvedela v borzni hiši kjer delam, ampak so mi zadeve veliko bolj jasne, zaradi tega, ker delam tu.

In očitno ti meni za nekaj veliko bolj zameriš, kot bi sploh alhko jaz tebi. Mogoče, če bi bil malo bolj odrasel bi to osebno z mano rešil, ne da se spravljaš name po nepotrebnem na forumu. Ampak seveda, tudi primitivci morajo obstajati... očitno si eden izmed njih... bošček....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupo za precednico, ... brez zamere, ampak se mi ne zdiš človek, ki bi mu zaupal v zvezi s financami ... pa ne vem zakaj ... sorči ... in še pretepla si me nekoč ... :twisted: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:shock: :shock: :shock: :shock: Draga Pupa, po tvojem pretresenem telefonskem klicu sem se odločil za javno pojasnilo moje zgornje izjave ...

JAZ tebi NE bi zaupal svojega denarja, niti hotel nasvetov kaj početi z njim. Takšna kot te poznam SEDAJ (motosvet, 3M, OLP, ...) se mi NE zdiš primerna za finančno svetovanje (Kaj naj drugega povem kot tisto kar je ZAME res ?).

Mogoče pa pride nekoč tudi ta dan, ko/če bova poslovno sodelovala in te spoznam še v poslovnem okolju.... ??!!

OK??

Pomiri se in poglej stvari še od daleč in iz druge strani .... pa ne jemlji vsega tako zaresno in .... :wink:

P.S. ampak ugrizne pa vedno :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotscko.. ne zaupaš meni denarja, jaz ti samo svetujem kako in kaj.... upravljajo ti pa ljudje, ki so za to.....

Vse o slovenskih vzajemnih skladih je na voljo na www.vzajemci.com in ne rabiš za njih nobenega posrednika in so malo boljši donosi kot pri investicijskih. Informacije o tujih skladih pa tudi dobiš na Internetu in si lahko čisto fajn sam svetuješ kako in kaj če se vsaj malo spoznaš na različna vlaganja, pa še ogromno literature obstaja ... :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko pripomnem, je 10-15% dokaj slabo na letni ravni za investicijski sklad.

Če v NLB danes vežete 2,5mio

- za 1 leto: ... dobite 10,1% obresti

- za 3 leta (kar je minimalno za vlogo v sklad, drugače fašeš še davek na k.d.): ... 10,9% p.a.

Itak se pa trenutno splača vezat, če že vežete, za čim daljše obdobje. Obrestne mere bodo padale, zato se je fajn "zazihrat" s pogodbo za dlje časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotscko.. ne zaupaš meni denarja, jaz ti samo svetujem kako in kaj.... upravljajo ti pa ljudje, ki so za to.....

Vse o slovenskih vzajemnih skladih je na voljo na www.vzajemci.com in ne rabiš za njih nobenega posrednika in so malo boljši donosi kot pri investicijskih. Informacije o tujih skladih pa tudi dobiš na Internetu in si lahko čisto fajn sam svetuješ kako in kaj če se vsaj malo spoznaš na različna vlaganja, pa še ogromno literature obstaja ... :roll:

NO še en, ki se ne spozna ravno najbolje... investicijski in vzajemni sklad je ena te isto.... tu gre za razliko med tujimi in našimi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko pripomnem, je 10-15% dokaj slabo na letni ravni za investicijski sklad.

Če v NLB danes vežete 2,5mio

- za 1 leto: ... dobite 10,1% obresti

- za 3 leta (kar je minimalno za vlogo v sklad, drugače fašeš še davek na k.d.): ... 10,9% p.a.

Itak se pa trenutno splača vezat, če že vežete, za čim daljše obdobje. Obrestne mere bodo padale, zato se je fajn "zazihrat" s pogodbo za dlje časa.

Ja samo je rizik veliko manjši......

Ne vem od kje tebi podatki, da bo banka dajala 10,1% obresti. Pa še v zelo kratkem času bo davek na donos oz. na obresti.... pa premislite.

In ta investicijski sklad nima nobenega davka za plačat, ker je sedež v luksemburgu. V luksemburgu sploh nimajo davka na dobiček pri skladih, pri nas ti ga pa ne morejo zaračunti, saj obstajajo medsebojni državni dogovori....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kaj informacij o skladu, ki je (že kar pred nekaj leti) imel reklamni slogan "Čutimo da smo ga dobro vložili...". Imenoval se je Anusa ali nekaj podobnega.:idea: :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se se jaz znebim svojih 2c worth: srednje siguren sklad je za dolgorocno nalozbo (min. 5 let),drugace se ne izplaca; stroski so skoraj vecji kot dobicek; ce se se vracuna lasten cas je tak nacin nalozbe nesmiseln.res "obrestovati" se zacnejo skladi z 7 ali vec leti,srednja stopnja obresti je pa realno nekje pri 15-20% na leto.govorim o relativno sigurni nalozbi/skladu z vecino nalozbe (<80%) v obveznicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se se jaz znebim svojih 2c worth: srednje siguren sklad je za dolgorocno nalozbo (min. 5 let),drugace se ne izplaca; stroski so skoraj vecji kot dobicek; ce se se vracuna lasten cas je tak nacin nalozbe nesmiseln.res "obrestovati" se zacnejo skladi z 7 ali vec leti,srednja stopnja obresti je pa realno nekje pri 15-20% na leto.govorim o relativno sigurni nalozbi/skladu z vecino nalozbe (<80%) v obveznicah.

Strošek, ki ga maš je 3% vstopna provizija :shock: , čas ki ga za vlaganje porabiš, pa je nekaj klikov z miško, lahko vlagaš tudi prek trajnika (odpadejo še tisti trije kliki) :shock: . Zakaj bi se naložba splačala šele po 7. letih, pa res ne vem ?

Če sem pred 3. leti v Alfo vložu 1MSIT, mam dons 2.5MSIT in sem prav zadovoljen. :D

Zakaj bi mogu zdaj čakal še 4.leta, da se mi bo naložba obrestovala ?

Pa še nekaj, pri dolgoročnih naložbah je zeloooo velka razlika med 10% na banki pa 15-20% kje drugje !

Kratek izračun.

1MSIT da po 7.letih:

-pri 10% letnem donosu 1,95MSIT

-pri 15% letnem donosu 2.66MSIT

-pri 20% letnem donosu 3.58MSIT

po 15.letih pa:

-pri 10% letnem donosu 4,17MSIT

-pri 15% letnem donosu 8.14MSIT

-pri 20% letnem donosu 15.40MSIT

Zdej grem pa na PIR (super naložba) :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmmm........ premza,pod pogojem,da obvladas zadevo in se ne zaspekuliras.provizijo in davke pa moras vseeno placati - vsaj v AUT je tako (mogoce sem to pozabil prej omeniti). :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmmm........ premza,pod pogojem,da obvladas zadevo in se ne zaspekuliras.provizijo in davke pa moras vseeno placati - vsaj v AUT je tako (mogoce sem to pozabil prej omeniti). :wink:
Davek se plača če iz sklada izstopiš prej kot v treh letih. In sicer 30% od kapitakskega dobička. Se pa dela na tem, da se bi to obdobje skrajšalo.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!