Skoči na vsebino

Tuji investicijski skladi


Priporočene objave

NO pri BNP Paribas pa sploh nimaš davka... ne glede na to, a iztopiš jutri, čez eno leto ali čez 15 let..... ga ni sploh!!

In Ice, tudi jaz ne štekam o kakem lastnem času ti govoriš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa, kot klasičnega slovenca, ki ima pufe na vseh straneh, zanima, kje bi si lahko čim bolj ugodno kaj denarja sposodil... Ma kdo jurja? :oops: :oops: :roll: :roll: :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:shock: :shock: :shock: :shock: Draga Pupa, po tvojem pretresenem telefonskem klicu sem se odločil za javno pojasnilo moje zgornje izjave ...

JAZ tebi NE bi zaupal svojega denarja, niti hotel nasvetov kaj početi z njim. Takšna kot te poznam SEDAJ (motosvet, 3M, OLP, ...) se mi NE zdiš primerna za finančno svetovanje (Kaj naj drugega povem kot tisto kar je ZAME res ?).

Mogoče pa pride nekoč tudi ta dan, ko/če bova poslovno sodelovala in te spoznam še v poslovnem okolju.... ??!!

OK??

Pomiri se in poglej stvari še od daleč in iz druge strani .... pa ne jemlji vsega tako zaresno in .... :wink:

P.S. ampak ugrizne pa vedno :twisted:

Obstaja en knofek spodaj PM pa bi PUPI lahko preko njega poslal to, kar si tle napisal.

Jaz nisem za osebne dikvalifikacije na forumu.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO pri BNP Paribas pa sploh nimaš davka... ne glede na to, a iztopiš jutri, čez eno leto ali čez 15 let..... ga ni sploh!!

Pupa, pa veš zakaj je temu tako?? Zato ker je tuj sklad in se na kapitakske dobičke dosežene v tujuni ne plača davkov (vsaj ne davka na kap. dobiček).......ne pa zato ker je sedež sklada v kakšnem davkarskem paradizu.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sklad se imenuje BPN Paribs Fist Selection, ki ga ima čez BPN Paribas banka, ki je 6 na svetu in 4 v evropi.

Pupa, če si si pozorno ogledala donose Paribasa za nazaj (vsaj 5 let), pa do danes so septembra 2001 investitorji 'popušili' ne samo profit, ampak celo svoje vložke.

In še ena zanimiva stvar. Paribas je ravno v tem času (konec septembra 2001) prišel v Slovenijo. Rabijo investitorje, ki bojo zaflikal finančno luknjo :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oni bi že veliko prej prišli v SLO pa so čakali na vsa dovoljenja iz strani ATVP, Banke Slovenija, dogovori med Medvešek Pušnik BPH-jem.

Žal to ne gre iz danes na jutri. Ne gre za filanje luknje, ampak za razširitev trga, kot to dela večina firm, skladov, v glavnem vsi, ki so zainteresirani za širitev trga.

Aja, pa daj povej mi vir teh tabel in podatkov. Pa še nekaj, vsi skladi in vso svetovno borzništvo je imelo zgube lani septembra 2001. Si mogoče pozabil, da je bil napad na WTC??

Oni so se pa skoraj leto dni matrali, da so dobili vsa dovoljenja za uradno zastopništvo.

To je zgolj naklučje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da je Luxemburg davkarski "paradiz". Ker imajo tam veliko bolj napredne zakone, kar se davkov tiče... tudi to je dejstvo!!
Ja, ja....to je že res. Pupika, da te citiram:

In ta investicijski sklad nima nobenega davka za plačat, ker pri nas ti ga pa ne morejo zaračunti, saj obstajajo medsebojni državni dogovori....

Punca, mimo si vsekala. Vsaj pokončno priznaj.

Sicer pa, zakaj si sploh načela temo? Si hotela delovati pametno, ali se samo poskušaš naprej metat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa daj povej mi vir teh tabel in podatkov. Pa še nekaj, vsi skladi in vso svetovno borzništvo je imelo zgube lani septembra 2001. Si mogoče pozabil, da je bil napad na WTC??

Lansko leto sem govoril s kolegom iz Avstrije, ki je bil med prvimi, ki so začeli prodajat Paribasov sklad v Sloveniji. Na žalost v nepravem momentu (Talibani), tako da je bil viden 'izpuh' naložbe...

Težko je prepričevat ljudi v sigurnost naložbe, ko vidiš, kako ti lahko gre v maloro tvoja življenska investicija - poleg tega še v vzajemne sklade, ki imajo najmanjši donos ob predpostavki 'varne' naložbe.

PS

Sicer je pa to samo moje razmišljanje, tebi pa želim veliko uspeha...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer je bla tlele gor ze pred kakim letom tema ki jo je načel YZFGeorge o nalozbah in donosih, pa je potem enostavno utihnil.

Me pa zanima kamvi nalagate denar, da ga oplemenitite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da je Luxemburg davkarski "paradiz". Ker imajo tam veliko bolj napredne zakone, kar se davkov tiče... tudi to je dejstvo!!
Ja, ja....to je že res. Pupika, da te citiram:

In ta investicijski sklad nima nobenega davka za plačat, ker pri nas ti ga pa ne morejo zaračunti, saj obstajajo medsebojni državni dogovori....

Punca, mimo si vsekala. Vsaj pokončno priznaj.

Sicer pa, zakaj si sploh načela temo? Si hotela delovati pametno, ali se samo poskušaš naprej metat

Ja mogoče sem se malo štorasto izrazila... in je zvenelo vse skupaj čudno... pač vse povedati ob takem gromozanskem napadu iz vseh strani, je težko ohraniti trezno glavo, mirno razložiti in se zbrati, da napišeš tako, da te bodo drugi razumeli.

Vsa zadeva bazira na tem, da jaz lahko nekomu svetujem. Nič se nisem hotla "ven dajati" v osnovnem postu ni bilo nobenih podatkov, ravno zaradi tega, ker sem se hotela izgoniti vsej tej vojni nasprotnikom, ki pa vedno obstajajo.

AK:

nikjer ni rečeno, da je naložba 100% varna!!! in to še enkrat ponavljam..... NI ZAGOTOVOLJENO!!!! in to se vsi tisti, ki se zanimajo za to dobro zavedajo. Zato pa banka ponuja samo 3%, ker je skoraj 100% varna naložba, skladi pa nekaj več, ker je tukaj tudi procent rizika. Ampak kot je Ran omenil, manjši skladi so se stegnili ob pritisku na krizo, ta sklad se ni. Pa tudi razni skladi drugi, ki so močni.

In bodi še tok fer, ker daješ neke informacije ljudi ven, če mi poveš, kdo je bil tisti avstrijec, ki ti je to povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sedaj ko se je debata v toliko izkristalizirala, da se vidi da čudežev na svetu ni in ker Miki sprašuje, kam se potem denar daje če te tišči bom poskušal odgovoriti :

1.) Poskušajte biti avtor neke podjetniške zadeve v katero vi vključujete druge, torej da drugi sodelujejo v vaši zgodbi, ne pa obratno. Avtor zgodbe ob predpostavki da mu uspe potegne max. dobiček ostalim prepusti

a) izgubo če mu ne rata;

B) drobtinice če mu uspe;

To pomeni da smo navadni smrtniki večji del obsojeni zgolj na to dvoje.

Kot podjetniki torej avtorji nekega podviga je pa tisoče možnosti nobena pa sigurna.

Najbolj gotova stvar trenutno na slovenskem je investicijski inženiring.

Zgradite objekt za 1000 EUrov na m2 prodajate ga za 1700 EUrov.

Profiti so extremno veliki. Odprete firmo z tajnico in fikusom vsa ostala podizvajalska dela predate podizvajalcem, katere plačujete šele po prispelih tranšah bodočih kupcev, pa še te najraje z nekajmesečnim zamikom.

Ko objekt prodate in izplačate vse sodelujoče razformirate firmo date davek na dobiček, ki je cca. 30 % državi, ostalo pobašete kot fizična oseba in greste se mal odpočit na Tahiti do novega podviga in odprtja nove firme.

In tako dokler vas veseli.

Predpogoj za start je začetni kapital cca. 20-25 % vrednosti končnega objekta s katerim boste kupili zemljišče, plačali projektno dokumentacijo in zakopali gradbeno jamo h kateri boste vozili bodoče kupce, da vam bodo podpisali pogodbo in začeli sredstva nakazovati.

Če nimate začetnega kapitala boste zastavili hipoteko banki, ki vam bo za oderuške obresti le tega posodila, sprememba je le v toliko da bodo počitnice na Haitiju nekoliko krajše, ker se bo hotela tudi banka omastiti.

Če nimate hipotek imate dobre prijatle in boste skupaj izbrali začetni kapital ter odprli konzorcij partnerjev po vloženih deležih, če pa še tega nimate, ja pol pa loterijo vplačat, pa upat da bo kaj ratalo.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bedarija.....pa siv bom prej, preden bom dobil vsa dovoljenja.

Saj zato se pa sam sivi v BMWjih in Audijih z dvasetletnicami furajo.

Če niso trenutno na počitnicah.

Si nisem jaz ta svet zmislu.

:D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In bodi še tok fer, ker daješ neke informacije ljudi ven, če mi poveš, kdo je bil tisti avstrijec, ki ti je to povedal.

1.Ne vem zakaj je ime važno, razen če bi kerga rada linčala, ker je pokazal, kaj se dogaja z Paribasovim skladom al kaj?

2.Če sama kot svetovalec nimaš dostopa do teh informacij, pol res ne vem, kakšen svetovalec si...

PS

Bom pa poiskal grafični prikaz donosa Paribasovega sklada First selection in ga objavil - če želiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In bodi še tok fer, ker daješ neke informacije ljudi ven, če mi poveš, kdo je bil tisti avstrijec, ki ti je to povedal.

1.Ne vem zakaj je ime važno, razen če bi kerga rada linčala, ker je pokazal, kaj se dogaja z Paribasovim skladom al kaj?

2.Če sama kot svetovalec nimaš dostopa do teh informacij, pol res ne vem, kakšen svetovalec si...

PS

Bom pa poiskal grafični prikaz donosa Paribasovega sklada First selection in ga objavil - če želiš

Čisto preprosto AK, ker me zanima točnost podatkov, ki si jih navedel. Tako imen kot tabel, podatkov.

Jaz že imam svoje tabele in svoje preglednice, vem kateri ljudje so s tem začeli iz Aut v Slo, jih tudi osebno poznam in nobenega nočem linčati, nočem le, da bi kdo širil neke govorice. Takih je že tako ali tako dovolj.....

George.. daj pa ti nam povej, kaj se tebi zdi najbolj primerna investicija za prihodnost. Govorimo za dolgoročne naložbe........ Bodi potem še ti konkreten, ker samo raznega pluvanja sem počasi sita. Hočem konkretne argumente.......

tole gre po sistemu Much ado about nothing...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naložil v Alfo, ker je precej konzervativna.

Poleg tega imam nekaj v SOS2, ki sem jo kupil po 69, zdaj pa je cena okoli 94-96. Vezana je na evro in mi pri kupni ceni daje obresti EVRO+8,7%. Pridobil sem pa tudi na ceni, in sicer 37%.

Ostalo je še v SKR1, BTC hipotekarna, nekaj je v RS04 (tukaj je šlo nekaj v minus pri ceni ker so del predčasnno odplačali, se je pa že pokrilo z obrestmi in dolgoročno ni problematično), AB01 pa je pravkar zapadla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ja.......nikomur ne priporočam ali svetujem podobne naložbene strukture ker nisem "svetovalec", niti nisem pripravljen prevzeti kakršnih koli odgovornosti za morebitne izgube, niti nočem kasnejših očitkov da sem morebiti koga na kaj napeljal!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah ja.......nikomur ne priporočam ali svetujem podobne naložbene strukture ker nisem "svetovalec", niti nisem pripravljen prevzeti kakršnih koli odgovornosti za morebitne izgube, niti nočem kasnejših očitkov da sem morebiti koga na kaj napeljal!!!!

Nič se zdaj ven vlečt. :evil:

Jaz sem svoj portfelj čist premešu in ga na novo sestavu (po tvojih napotkih) in bom pol tebe za vrat, če ne bo vse tko, kot sem si zamislu :) :) :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO pri BNP Paribas pa sploh nimaš davka... ne glede na to, a iztopiš jutri, čez eno leto ali čez 15 let..... ga ni sploh!!

In Ice, tudi jaz ne štekam o kakem lastnem času ti govoriš....

ZDAJ PA ŠE POVEJ KAKŠEN JE MINIMALEN ZAČETNI VLOŽEK... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest vse kar zaslužim investiram v delavnico, družino, hišo, MOTOR..., tako da se mi na srečo :D (ali pa žalost :cry: ) z donosi raznih skladov ni treba obremenjevati - delnice, ki sem jih dobil iz certifikatov sem pa že prodal, pa še tam sem "popušil". Lahko pa svetujem s področja varjenja, krivljenja cevi, kuhanja... :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja je res, trenutno je borzna kriza. In je indek 7 toč in ne 14 kot je navadno. Samo kaj to pomeni. Če kupimo delnice sedaj, jih bomo po 7, ko bo kriza odpravljena bo ta točka spet 14, kar pomeni, da bodo donosi večji, saj bomo proftirali 100%.  

Pa še to......pupa, a veš kako dolgo je že japonska borza v krizi??? 100% na tako dolgo rok se dobi tudi na banki. Pa še ni rečeno da se bo izkopala. Gre sicer nekoliko na bolje, vsaj občasno, je pa letna rast BDP še vedno negativna.

Pa še zanimivost iz Financ, ki bi jih Pupa kot "finančni svetovalec" vlaganja v tuje vrednostne papirje, kdaj pa kdaj lahko prelistala:

"Vrenosti indeksov delnic največjih ameriških in evropskih družb so se med julijem in septembrom letos v povprečju znižale za več kot petino....... Upad tečajev delnic na ameriškem in evropskem trgu kapitala bo v zadnjem četrtletju sicer manjši (od pet do deset odstotkov), vendar se bo nadaljeval, ocenjuje Bob Parker, globalni strateg pri Credit Suisse Asset Management."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja je res, trenutno je borzna kriza. In je indek 7 toč in ne 14 kot je navadno. Samo kaj to pomeni. Če kupimo delnice sedaj, jih bomo po 7, ko bo kriza odpravljena bo ta točka spet 14, kar pomeni, da bodo donosi večji, saj bomo proftirali 100%.

Pa še to......pupa, a veš kako dolgo je že japonska borza v krizi??? 100% na tako dolgo rok se dobi tudi na banki. Pa še ni rečeno da se bo izkopala. Gre sicer nekoliko na bolje, vsaj občasno, je pa letna rast BDP še vedno negativna.

Pa še zanimivost iz Financ, ki bi jih Pupa kot "finančni svetovalec" vlaganja v tuje vrednostne papirje, kdaj pa kdaj lahko prelistala:

"Vrenosti indeksov delnic največjih ameriških in evropskih družb so se med julijem in septembrom letos v povprečju znižale za več kot petino....... Upad tečajev delnic na ameriškem in evropskem trgu kapitala bo v zadnjem četrtletju sicer manjši (od pet do deset odstotkov), vendar se bo nadaljeval, ocenjuje Bob Parker, globalni strateg pri Credit Suisse Asset Management."

No srce, pa bodi še priden, pa dobi podatke, kam BNP Paribas vlaga.... kok % ima v Ameriki, koliko na Japonskem, koliko v Evropi in še drugod.... daješ neke polovičarske podatke, ki jih obrneš (kao) tebi v prid.

In kdo si ti, da boš mene obsojal, kaj jaz delam in kaj ne... žal, so meni Finance jutranja kava... Obvezna in redna.... in res, naj bi ta "kriza" trajala še nekje pol leta, najdlje eno leto. Godpod Parker pa ni dal ocene koliko časa bo to trajalo... zakaj?? Ker se ne ve.. on ocenjuje.. ni pa nujno.... če bi se kolčkej spoznal na delnice, na borzno poslovanje na rast in padanje cen na borzi bi vedel, da se ne da predvidevati..... so neki faktorji, ki kažejo določene rezultate, predvidevanja itd.. nič pa ni zasigurano.... Ravno sedaj se čudimo obratom cen na trgu zaradi Leka... je čisto nekaj drugače, kot se je pričakovalo.....

Ampak taki so najboljši, kot si ti... en delček je zvedel, malo mu je jasno, malo se je pozanimal, koga vprašal (ki je imel mogoče pristransko mnenje o tem) in potem misli, da se spozna na zadeve....

Jaz po 4h letih dela v borzni hiši ne vem vsega, se vsak dan nekaj naučim, nekaj zvem..... in se nimam za pametno.

In v končni fazi.... če tebi ni do tega, ok....... jaz se ne bom s tabo spušala v neke fighte in se šla po sistemu otrok: moj oči je pa močnejši od tebe... itd.... ker se mi zdi popolnoma nesmiselno.

Tisti, ki ga bo zanimalo, se bo pozanimal...... lahko pa se zmeniva, da ti v roku enega tedna naredim primerjavo med tvojim svetim, najboljšim, edinim izberljivim skladom Alfa.. ki vlaga samo v obveznice, da so ja varni donosi,sicer manjši, ampak kažejo tako lepe podatke na prvi pogled... sklad, ki obstaja borih 10 let največ..... na trgu, ki se šele formira, ki ni siguren sam po sebi, kjer imaš na izbiro samo 10-20 firm, v katere se trenutno splača vlagat in pa BPN Paribas, ki je najslabši, ki je že zdavnaj šel v franže... pa bi radi dobili ljudi, da pokrijejo luknjo, ki dela že 80 let.. ki ima bolj realne letne donose letno glede na vsa leta delovanja, ki je na svetovnem trgu, kjer se malo več dogaja kot pri nas, kjer lahko vložiš v 3.000 različnih dobro stoječih ali povprečnih firm.....

Vsakemu človeku svoje.... in ti si hujši, kot kak verski fanatik, ko vse ostalo je grozno.. samo vera je tista, ki nas bo rešila (v tvojem primeru Alfa) vse ostalo je pa pogubno...Dragi George... naj ti povem, da vse stvari v življenju imajo dve plati medalje.. tudi tvoja Alfa ima drugo.. verjemi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa izberi kategorijo kjer si najboljša. A se nisi včasih z nekimi borilnimi športi ukvarjala ?

Pozovi ga na dvoboj.

En par okrog kepe eno nanjo pa mirna Bosna.

Ma da verjame kar pišeš.

Bomo na forumu bolj uživali kot pa pri tem nakladanju o delnicah, katero redke zanima, pa še spoznamo se ne najbolje.

:twisted: :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko živet ko vidiš da se ni svet ustavil in se v kontra zavrtel, ker si ti tako rekla. Pač na podlagi tvojih preostalih 3300 postov te pač ne jemljemo resno glede finančnega "svetovanja". Si pač znana po tem da daš prej noge narazen kot dober nasvet. Pa ne se matrat z osebnimi sporočili, ker pred prebiranjem romajo v pozabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!