Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

@pervy: hum... kaj pa kaki virus scann si opravil? zadne cajte dosti črvov razhaja.. ipd... kaj pa če greš v raziskovalca oz. moj računalnik oz. explorer.. ti dela normalno, al isto šteka?...

LP

-matej

bolj počasi preberi, kaj je pervy napisal - da mu ravno v Windows Explorerju/Raziskovalcu šteka ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko malo pregledujem direktorije ali kaj delam se enostavno upočasni, procesor dela na 10-15% zmogljivosti memorija pa je polno zasedena.

.....

da je nekaj narobe se tudi vidi če predvajam video, ki redno šteka in ne teče tekoče ali glasba, ki včasih zašteka za par sec.

Hm - a uporabljaš antivirusni program? Kakšen?

Kot so ti že svetovali - v task managerju preveri kateri proces ti kuri največ moči.

Priporočam ti tudi, da s programoma SpyBot in AdAware pregledaš celoten računalnik. To sta programa, ki poiščeta in umakneta smeti, ki se ti naselijo v računalniku med neprevidnim surfanjem :naughty: .

AdAware

SpyBot S&D

Mogoče bi pomagala slika task managerja in bi skupaj pogruntali kaj te heca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja.. 800mega CD daš not.. pa ga tak nero prepozna... upam da maš kako novejšo verzijo?.. 5.5 ali več....

drugač pa za overburn pa si moreš nastavit v:

File -> Preferences -> expert features -> enable overburn....

mislim da ni treba posebej nastavlat, kr nero tak prepozna da maš večji CD.. če pa ne pa ti bo reko da je CD premali.. pol pa overburn nastavi na 80 min!! pa ti bo tak pol overburnal, pa kr oš meu večji CD not.. bo šlo do konca overburnat... - vsaj zdi se mi :D hehe.. probaj pa bo, mislim pa, da bo :D

to je to...

LP

-matej

mam nerota 6.303 pa ne prepozna cedeja 800 mega...ker dam cede not pa pol poskušam zapečt 750 mb pa piše da je premalo prostora in nej vstavim drug disk...overburn mam pa na 704 mb naštiman...bom probal povečat overburn....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče pa tvoj pekač ne podpira 800Mb CD-jev. Probaj najti novejši firmware.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče pa tvoj pekač ne podpira 800Mb CD-jev. Probaj najti novejši firmware.

ja pekač mam pa res že star..peče s 16 kratno maksimum....

firmware pa je??

driverji od pekača al kaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK ja premalo podatkov sem dal. torej uporabljam norton antivitus, Zone Alerm Pro firewall, Adaware in Spybot S&D. Virusa nimam nobenega, registri in Startup spucani. Vse nepotrebne programe sem spucal, igrice tudi, ostali so samo nujno potrebni.

virtualno memorijo oz. tisto navidezno datoteko imam nastavljeno na 268 (min) do 800 MB na C disku (sistemski) in 268 do 500 MB na F disku. spodnje cifre so priporočene za minimum, zgornje sem določil "na oko". A bi jih še povečal?

Odkar sem naredil (včeraj) še virt. file na F: disku mi sicer ne javlja več pomanjkanja memorije, ampak še vedno pa se ful upočasni.

Memorijo mi žere (ko pogledam task manager): explorer.exe in vsmon.exe (včasih)

Računalnik laufa čisto normalno dokler ne zalaufam explorerja oziroma če ga samo na hitro malo uporabljam brez da bi odpiral folderje, ki vsebujejo dosti podatkov. Vedno se obesi v folderjih ki imajo več kot 1 GB podatkov direktno ali v poddirektorijih.

Ko se enkrat upočasni se tudi če vse zaprem, nikoli več ne pobere na normalno delovanje ampak pomaga samo tipka reset ker tudi programsko resetiranje traja abnormalno dolgo.

Vem da bi bilo najboljše sistem naložit na novo ampak so gor programi računovodski programi in podobne stvari, ki bi jih potem morali prit ponovno nastavljat kar je jasno drago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm.. podoben problem sem meu jaz na neki firmi... ko si zagnal sicer INTERNET EXPLORER, je začela zadeva hudo štekat.. vzroka nisn najdo.. pa sn šau na microsoftov pejđ pa potegno dol nove update.. zadevo pognal.. pa stvar delala normalno...

probaj kaj v tej smeri

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK ja premalo podatkov sem dal. torej uporabljam norton antivitus, Zone Alerm Pro firewall, Adaware in Spybot S&D. Virusa nimam nobenega, registri in Startup spucani. Vse nepotrebne programe sem spucal, igrice tudi, ostali so samo nujno potrebni.

Ok. Vidim, da nisi začetnik :D .

Prvo vprašanje - imaš v tistih folderjih kake velike AVI fajle. Sicer je to problem XP-jev a nikdar ne veš...

Drugo vprašanje - si poizkusil odinštalirat Norton-a in poizkusit brez njega. Požrešen antivirusni program lahko pri malo švohnejši mašini naredi štalo. Še posebej. če se loti pregledovat večjo količino fajlov.

Tretjič - tudi požarni zid ima lahko prste vmes. Reinštalacija ponavadi pomaga.

Četrtič - po spominu je bil tak problem s compressed folders. Nekaj z zip???.dll.

registracija/deregistracija (regsrv32.exe zip???.dll /u) tega dll-ja je rešila zadevo. hmmm pa tud to bi bilo samo za XP-je...

Petič - pokvarjen index.dat v tvojem profilu. Sam tu bi bila težava že pri bootanju.

Na SysInternals lahko pobereš program Filemon.exe s katerim lahko monitoriraš dogajanje na računalniku preden zmrzne. V log fajlu potem poiščeš vse kar se nanaša na explorer.exe in preveriš kaj se je dogajalo.

Ne glede na to, da imaš antivirusni program - poglej, koliko explorer.exe programov imaš na sistemu. Če najdeš kakega na root-u imaš virus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Prvo vprašanje - imaš v tistih folderjih kake velike AVI fajle. Sicer je to problem XP-jev a nikdar ne veš...

2. Drugo vprašanje - si poizkusil odinštalirat Norton-a in poizkusit brez njega.

3. Tretjič - tudi požarni zid ima lahko prste vmes. Reinštalacija ponavadi pomaga.

4. Četrtič - po spominu je bil tak problem s compressed folders. Nekaj z zip???.dll.

5. Petič - pokvarjen index.dat v tvojem profilu. Sam tu bi bila težava že pri bootanju.

6. lahko pobereš program Filemon.exe s katerim lahko monitoriraš dogajanje na računalniku preden zmrzne.

7. poglej, koliko explorer.exe programov imaš na sistemu. Če najdeš kakega na root-u imaš virus.

1. mam avi, mpg itd. filme in MP3, zmrzne tudi pri corel direktorijih in raznih sistemskih direktorijih.

2. nisem nortona dol dal, bom ga pa probal izklopit in videt kaj bo. sem mel vedno gor nortona in filme, napaka se je pojavila komaj zdaj prej je bilo OK zato pomoje norton ni kriv.

3. gulp, to bom probal kot zadnje, je preveč časa da si ga spet nastavim nazaj.

4. enako, gulp. bom probal kot zadnje

5. treba preverit, boot-a normalno

6. evo ravno nameščam, bom pogledal

7. imam 2. enega na C:/winnt in na c:/winnt/servicepackfiles/i386. je to OK?

torej grem probavat rešit zadevo, hvala za vse, če me par dni ne bo gor potem sem zrušil zadevo dokončno al pa je računalnik letel čez okno :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pekač mam pa res že star..peče s 16 kratno maksimum....

firmware pa je??

driverji od pekača al kaj...

nov software za sam pekač, ki odpravi napako, vgradi podporo za razne nove medije itd ... pojdi na i-net stran proizvajalčca tvojega CDR-ja in preveri ali imajo kaj novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računalnik laufa čisto normalno dokler ne zalaufam explorerja oziroma če ga samo na hitro malo uporabljam brez da bi odpiral folderje, ki vsebujejo dosti podatkov. Vedno se obesi v folderjih ki imajo več kot 1 GB podatkov direktno ali v poddirektorijih.

Ko se enkrat upočasni se tudi če vse zaprem, nikoli več ne pobere na normalno delovanje ampak pomaga samo tipka reset ker tudi programsko resetiranje traja abnormalno dolgo.

iste simptome sm mel ko sm dobu bad sector (zdej mam zde dve bad gruci, 16 kB skupne velikosti :angry:). scandisk s surface testom je pomagal. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Pervy:

kako pa imaš nastavljene poglede na teh mapah. Probaj resetirat/ponastavit vse poglede/view-je na vseh mapah na enotno obliko in tako, da si ne zapomne pogleda na posamezni mapi ...

... ali se enako dogaja tudi če se prijaviš kot drug uporabnik ?

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pekač mam pa res že star..peče s 16 kratno maksimum....

firmware pa je??

driverji od pekača al kaj...

če snema s 16-kratno hitrostjo sploh ni tako star in to, da napiše, da je na CD-ju 700MB, čeprav je več, je čisto normalno...

če uporabljaš nerota imaš v file-preferrences-expert features nastavitve za overburn. tam naštimaj 90min in snemaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

firmware pa je??

firmware posamezne naprave je v bistvu neke vrste bios. se spomnis, kako so tjunali voodooje serije 3 2000, in jih upgradeali v verzijo 3 3000, in jim s tem povecali zmogljivost?? temu so rekli "flashanje", in to ni nic drugega kot zamenjava originalnega firmwarea z drugim (v tem primeru z originalnim firmwareom druge verzije hardvera iz iste druzine). .) nekaksen chip tuning, le da ne menjas cipa. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Pervy:

Hotschko je dal dve dobri ideji. Poskusi se spomnit, če si kaj ponastavljal nastavitve explorerja (nastavitve map). Preveri kako imaš nastavljene "folder options". Zresetiraj nastavitve na default ali pa najprej poskusi preklopit na "Use Windows Classic Folders".

Pa če bo pod novim userjem delalo vse v redu zna bit res nekaj narobe s tvojim profilom - zbriši index.dat ali pa še bolje... preimenuj celoten profil. Ob prijavi se bo skreiral nov in v le tega prepiši stare podatke.

Ma mona... glavno sem te pa pozabil vprašat :rolleyes: . Kaj se kaj pojavlja v Event Viewerju?? To je namreč prva stvar, ki jo pregledam, če se kaj čudnega dogaja.

Administrative Tools - Event Viewer. Če je pod system ali pa pod application polno rdečih klicajev ponavadi nekaj ne štima :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Administrative Tools - Event Viewer. Če je pod system ali pa pod application polno rdečih klicajev ponavadi nekaj ne štima :P .

evo pogledi so nastavljeni OK, sem to že enkrat naredil po hotschotovem nasvetu.

filemon je toliko podatkov ven vrgel da sem zmeden ko šus, edino kar vem je da tudi ko čisto nič ne delam in samo gledam filemon računalnik non-stop nekaj mleje in se ukvarja sam z sabo :kva2: :angry: :fight2:

no potem pogledam event viewer in :kva2: :kva2: :ph34r: :blink: :wacko: :hmm: :BUA: :fight2: :kva2: :xx:

vse rdečo in rumeno!!!!!!!!!!!!!!!!!

najpogostejše opombe, vseh je preveč:

-aplication log

- rdeče (error):

Truevector servis /internetlogs/galerija.lbd was coruppt and being copyed to................

- rumeno (warrning):

MSSQLSERVER - supersocket info (spnregister): error 1321

- systemlog

rdeče: parvdm, HSPpar01, atapi

rumeno: srv, dhcp, parallel, cdrom, dnscache, itd.....

u 3PM pa to ni normalno, zgleda bo lažje vse na novo naložit ko pa se z tem zajebavat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :fight2: :kva2: :ph34r: :angry: :wacko: :blink: :BUA: :fight2: :kva2: :xx: :fight2:

pizda od microsofta!!!!!!!!!!!!! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja in še ena cvetka

system log: error - disc "the driver detected a controler error on device/harddisc2/DR4

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ohooo :wacko:

Se bojim, da reinštalacija ne bo prav veliko pomagala :(

Res, da so lahko driverji vendar... čisto mogoče je, da ti počasi odpoveduje eden od diskov. Ali še huje, da je kontroler na matični plošči fuč.

Če ti kar naprej javlja napake pri branju z diska je lahko to dvoje.

Ahm, tako na pamet je bolj težko... daj, exportiraj (shrani) oba loga in ju zazipana pripni na forum.

Rad bi videl konkretne številke napak (Event ID). Preko njih lahko poiščem možne odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

damn, sem se že popolnoma sprijaznil z reinštalacijo zdaj pa to. ok evo logov pa mi svetujte kaj se splača naredit. sem mislil vse popucat in na novo sistem naložit edino formatirat diskov pa ne morem ker nimam kam računovodskih programov spravit drugače pa plačam ko butl za novo inštalacijo. ej to je višek :BUA:

SYSlog.zip

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ernesto, a boš ti ... jaz sem na tesnem s cajtom ... ;)

@Pervy: za vse te napake, ki jih dobivaš v event logu, lahko vedno najdeš rešitve, razlage, workarounde itd ... na http://support.microsoft.com.

Začneš s tistimi, ki jih je največ in tako naprej dokler ne spucaš vseh. Najlažje iščeš po EventID številki ali delu opisa napake v sporočilu ... do sedaj sem še za vsako reč našel rešitev ... tudi na kompleksnih inštalacijah strežnikov, raznih kombinacij upgrade-ov itd ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole te pa že nekaj časa heca.

Pa si prepričan, da imaš še cel giga prostora na diskih? Ker ti že par mesecev javlja, da zmanjkuje prostora na diskih (na C in F). Swap file si na disku vzame precej prostora. Ga moraš kar prištet k zasedenosti. Čist možno je, da ti resno zmanjkuje prostora na disku.

Hmm OK. Občasne težave imaš s CD-ROM-om. Kaj je bilo občasno narobe veš samo ti.

Ravno tako ti že dolgo javlja napake True Vector Service, ki pa je del Zone Alarma. In napako ti javi skoraj pri vsakem zagonu PC-ja (sesuti podatki o tvojem PC-ju). Sicer ne vem ali je to zaradi ročnega resetiranja računalnika ampak tole boš moral po moje reinštalirat, ker je to marsikomu delalo celo BSD (blue screen of death B) ). Naredi uninstall, restartaj mašino, pobriši mapo od Zone Alarma, in vsebino mape C:\WINNT\Internet Logs ter še enkrat inštaliraj Zone Alarm.

Nastavitve ZA pa so menda v C:\WINNT\Internet Logs\BACKUP.RDB. To verjetno lahko nekje shraniš in potem zamenjaš. Menda pa lahko celo exportiraš in potem importiraš nastavitve. Ne vem, ker že eno leto raje uporabljam Sygatov firewall.

SQL napaka ni vzrok

Imaš pa neko težavo s printanjem. PARVDM.SYS ti javlja napako... pa še HPSPar01, ki je po moje del driverja od HP tiskalnika (vendar ti to javlja že zelo, zelo dolgo). Imel si tudi kar nekaj težav pri printanju (pred časom). Sumljivo a ne dovolj za tvoje težave... če se pojavijo težave s printanjem je lahko ravno tako krivo premalo prostora na disku.

Na tvojem mestu bi jaz še enkrat preveril kako je s prostorom na disku, ko se sistem upočasni, diske bi prečekiral z za to namenjenim orodjem, potem bi poizkusil umaknit Nortona in Zone Alarm in pretestiral delovanje. Šele potem bi razmišljal o ponovni inštalaciji Winsov.

Ne vem :unsure: :wacko: .. lahko še preveriš sistemske datoteke z orodjem SFC.EXE (je v winnt direktoriju).

Pa je to PC ali notesnik... ker enkrat si v mreži enkrat ne... huh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa smo ga dobili ... motosvetov zasebni računalniški bioenergetik :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: :o :blink: :lol1:

Pa si potegnil pravo paralelo :OK: - polno napisanega pa prav nič s čemer bi Pervy lahko resnično in sto procentno rešil problem :grim

...počutim se tako nemočnega... :P :P :book: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!