Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

:huh: :o :blink: :lol1:

Pa si potegnil pravo paralelo :OK: - polno napisanega pa prav nič s čemer bi Pervy lahko resnično in sto procentno rešil problem :grim

...počutim se tako nemočnega... :P :P :book: :hmm:

ja no....sej si tak....k usi bioenergetiki.....velik povejo...pa nc ne nardijo .)

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole te pa že nekaj časa heca.

.

.

.

.

.

.

Pa je to PC ali notesnik... ker enkrat si v mreži enkrat ne... huh.

uuuhhhhhhhhhh :hmm: :? :wacko:

aja rač je PC, tista mreža je povezava z laptopom ali adsl.

ok hvala za nasvete, ja problemov je občasno več kot vidiš (printer, itd.) ta je pač samo največji.

sedaj sem prišel do 2. alternativ:

1. prepričam šefe (50% mamina firma, 50% fotrova firma :P ), da je za normalno delo nujen nov računalnik, na tem vse popucam, naložim nov sistem in ga uporabljam samo za računovodstvo in podobe zadeve. vse ostalo (grafika in privat zadeve) naložim na nov računalnik in uporabljam tistega.

2. ne naredim nič, naredim backupe vseh pomembnih stvari in čakam da zadeva dokončno crkne. namreč enostavno nimam časa in volje se ukvarjat z njim, že tako sem zaradi tega z delom v zaostanku, 1 teden dopusta pa si za to kišto res ne morem privoščit.

še enkrat hvala za vse nasvete, bom počasi (ko bo čas) preizkušal te zadeve, mogoče pa rata, zaenkrat nimam volje. ernessto maš pir v dobrem :OK: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en problem....

dobil sem cede kjer naj bi bile slike gor slikane z digitalcem..lastniki ne vedo za kaj se gre...

vglavnem ime cedeja je MGI DVDM1.0 in na njemu sta dva fajla AUDIO_TS in VIDEO_TS...pod fajlom Video_Ts so not fajli s sledečimi končnicami:

.BUP

.IFO

windows jih ne prepozna na spletu pa ne najdem nč pametnega...kao da je to dvd backup fajl al kaj...slike naj bi bile na cedeju lepo vidne na lastnikovem računalniku-ker gre za frende od staršev nimajo pojma o tem...vedo sam da dela...

zanima me če se komu kaj sanj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... na njemu sta dva fajla AUDIO_TS in VIDEO_TS...

Hola!

Folderji s takimi imeni so pri meni na filmskem DVDju, ki mi ga je presnel prijatelj... Definitivno poskusi zadevi vtakniti namesto v CD ROM v DVD ROM...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Thundercat: IFO falji vsebujejo informacije od VOB fajlov.. ti pa povedo DVDpleyeru natančno kako naj predvaja DVD... BUB fajli pa so bekupi IFO fajlof...

tak da.. verjetno rabiš pol DVD enoto za branje CD-ja...no, pa sej je lunč že reko :D

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno poskusi zadevi vtakniti namesto v CD ROM v DVD ROM...

@crashover & @suzuki

a djte no ... a mislite, če bi on imel DVD, pa bi ga v CD enoto dal, da bi mu sploh pokazal imena fajlov? :) očitno ima pač ploščo CD, ki je narejena po standardu DVD ...

stvar je samo v tem, da naj tiste fajle predvaja s programom za predvajanje DVDjev in bo na konju ...

aja, če pa vtakne v kak standalone DVDplayer, bi pa verjetno res iz prve delali O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mejlu sem dobil naslednje sporočilo....

Vasa elektronska posta vsebuje virus : Scenarios/Incoming/Zaznavanje virusov:

Information 0x42060008, W32/Netsky-D

Scenarios/Incoming/Content Scanner - L1: Threat: 'W32/Netsky-D' detected by

'Sophos AV Interface for MIMEsweeper'.

.

Od: thundercat@volja.net

Za: majda.haler@gbkr.si

za kaj gre....???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za kaj gre....???

verjetno je nekdo, ki je okužen in ima tebe in majdo v address-arju

več bi se dalo videti iz message headreja... preko katerega servreja in iz katere IP številke je bil mail poslan ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Na internetu se prodaja sledeči ram......

RAM SODIMM DDR 512MB PC333 DANE-ELEC RETAIL 12.696,00 SIT

zanima me za kaj gre...kakšen ram je to..... :?

ram je nov-online nakup.....

več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Virus, črv ali kaj je že Netsky se razpošilja na milijon naslovov pri tem, da si pošiljatelja tudi izmišlja.

Ko pride k nekomu v računalnik, najde notri shranjene naslove in se potem pošilja nanje pa še ime pošiljatelja rad zamenja s kakšnim iz spiska.

Tudi k meni prihajajo zavračila poštnih strežnikov, na katere nikoli v življenju nisem nič poslal, pa tudi njih nimam v svojem imeniku zato, ker je Netsky pri nekom opravil svoje delo.

Zaenkrat pri meni Panda in ZoneAlarm še kar dobro opravljata svoje delo.

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na internetu se prodaja sledeči ram......

RAM SODIMM DDR 512MB PC333 DANE-ELEC RETAIL 12.696,00 SIT

zanima me za kaj gre...kakšen ram je to..... :?

ram je nov-online nakup.....

več

RAM za notebooke ... cena je pa malo sumljiva ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na internetu se prodaja sledeči ram......

RAM SODIMM DDR 512MB PC333 DANE-ELEC RETAIL 12.696,00 SIT

zanima me za kaj gre...kakšen ram je to..... :?

ram je nov-online nakup.....

več

kr kupit, sam dvomim da ga boš dobil, ker tak modul je trenutno vreden enih 22.000 SIT :-))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr kupit, sam dvomim da ga boš dobil, ker tak modul je trenutno vreden enih 22.000 SIT :-))

ja kaj čem kupovat če je za notebuk...jst rabim navadnega...tista cena pa je s on line trgovine preveri na povezavi....verjetno je napaka kje.....

pa še to vprašanje:kupujem ram...na matični imam 2X Sdram in 2X DDr ram vtičnici...zdej mam not 320 mb sdrama(1X256 mb in 64 Mb rama)...zdej pa kaj se mi bolj splača kupit 512 Ddr in imet samo tega not ali se mi bolj splača kupit 512 Sdram in bom imel pol not 512+256 mb sdrama torej 768 Sdrama....cena je tam tam...sam me zanima kaj je boljš....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsej verjetnosti (sam namrec se nisem slisal, da bi oba delovala) ti dela samo ena vsta rama...se pravi ali SDR ali DDR, glede na to, da se je cena DDR rama podrazila v preteklih 14 dnevih za skoraj 40% in da ze imas notri SDR, preveri koliko ti ga plata sploh podpira, in poglej...npr. na bolhi, ce dobis SDR (512mb) za kako zmerno ceno. Ker DDR stane dandanes ze krepkih 28K sit in naprej...

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsej verjetnosti (sam namrec se nisem slisal, da bi oba delovala) ti dela samo ena vsta rama...

vem da mi dela samo ena vrsta rama...sej zato pa sprašujem ali naj Sdram nadgradim z 512 mb in bom lahko 256 mb pustil not(imel bom skupaj 768 mb sdrama)...ali pa naj sd ram vržem ven(ga prodam) in kupim v kosu 512 mb DDr rama.....

torej sprašujem kaj je boljše za isto ceno ....512 DDr rama 2700 ali 768 Mb Sdrama..... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da objasnim - doma imam v svoji masini samo pol giga in vem, da mi je premalo (in kolnem ker sem opazil, da Gugova izjava drzi, jaz pa nisem sel se kupit dodatnih pol giga <_< )

V sluzbi imam 1GB, pa je ravno prav. In ne ukvarjam se z grafiko sploh ;)

Vec kot pol giga potrebujes pac, ce uporabljas racunalnik za resno delo, ne surfanje in kako igrico vsake toliko casa :) Seveda je spet odvisno od vrste dela, ampak vseeno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

računalnik ne rabim za zahtevne operacije...vendar glede na to da gre za isti denar mislim da tudi če bi imel 256 rama več kot pa ga potrebujem ne bi bilo greh ga imet......bolj sem spraševal ali je hitrejših 768 mb Sdrama ali 512 mb DDR rama....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DDR RAM je kolikor vem nekaj hitrejsi, ne? No, tkole je: ce bos ti res potreboval samo 512MB RAMa in ti torej ne bo bralo nic z zacasne swap datoteke na disku, bo 512MB DDR RAMa hitrejse od 768MB SDRAMa. Ce pa ti pol giga ne bo zadoscalo, bo 768MB SDRAMa vsekakor hitrejse, ker ti bo bralo manj s swapa.

In vsak RAM je seveda neprimerljivo hitrejsi od branja z diska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

računalnik ne rabim za zahtevne operacije...vendar glede na to da gre za isti denar mislim da tudi če bi imel 256 rama več kot pa ga potrebujem ne bi bilo greh ga imet......bolj sem spraševal ali je hitrejših 768 mb Sdrama ali 512 mb DDR rama....

boljše več malenkost neopazno počasnejše rame kot manj malenkost hitrejše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da objasnim - doma imam v svoji masini samo pol giga in vem, da mi je premalo (in kolnem ker sem opazil, da Gugova izjava drzi, jaz pa nisem sel se kupit dodatnih pol giga <_< )

V sluzbi imam 1GB, pa je ravno prav. In ne ukvarjam se z grafiko sploh ;)

Vec kot pol giga potrebujes pac, ce uporabljas racunalnik za resno delo, ne surfanje in kako igrico vsake toliko casa :) Seveda je spet odvisno od vrste dela, ampak vseeno ...

hum... če ti je giga pa pol premalo, pol bi pa se jaz na tvojem mestu malo prašo kaki programi ti vse laufajo v ozadju pa če jih sploh potrebuješ... dvomim da jih....

sicer pa, lahko ti moje stanje objasnim.... mam 512DDR pa 1,4G procesor.. delam dosti z Corelom, dosti z Catijo (program za 3D risanje), adobe Premiere... montaža filmov... in mi zadošča.. no, pri montaži filmov bi znalo koristit še kaj več rama - samo tam je itaq tak, da ga nikol ni dovol....

tak da - sej pravim.. če ti je doma, giga pa pol premalo... pol pa ziher nekaj na mašini nimaš vreji :) hehehe... lahka pa mi poveš s čim se ukvarjaš doma na PC, da ti je to premalo....

LP

-matej

@thundercat.. DDR imajo hitrejše delovanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hum... če ti je giga pa pol premalo,

pol giga ... ne Giga in Pol ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!