Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

torej po nalaganju XP fixov je zadeva zginla. sedaj sem namestil firewall, norton 2004, spyboot S&D, Adaware, počistil registre, itd. no vglavnem zdaj vse dela normalno.

ampak še vedno mi ni jasno kje je zdaj ta črv, ki ga ne najde noben AV ali trojan scanner? A je zginil? Se je kam potuhnil? Je končno mašina čista in jo lahko brezskbno povežem z drugo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej po nalaganju XP fixov je zadeva zginla. sedaj sem namestil firewall, norton 2004, spyboot S&D, Adaware, počistil registre, itd. no vglavnem zdaj vse dela normalno.

ampak še vedno mi ni jasno kje je zdaj ta črv, ki ga ne najde noben AV ali trojan scanner? A je zginil? Se je kam potuhnil? Je končno mašina čista in jo lahko brezskbno povežem z drugo? 

a ti ne bereš kaj ti napišem :P

NIKOLI sploh nisi imel okuženega PC-ja (vsaj s tem črvom ne) ... mašina se resetira med tem, ko je napadena in ne ko je okužena !!! B)

Od vsega naštetega obrdži samo Antivirus program (po možnosti ne Nortona), na svoji I-net povezavi vklopi firewall (vgrajen v XP) in redno (dnevno) poganjaj Windows Update, ali kar nastavi avtomatiko !!!

Več kot to ni potrebno za popolnoma varno delovanje sistema. B) ... no pa ne intaliravaj ničesar drugega kot tisto, kar dejansko potrebuješ.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti ne bereš kaj ti napišem :P

NIKOLI sploh nisi imel okuženega PC-ja (vsaj s tem črvom ne) ... mašina se resetira med tem, ko je napadena in ne ko je okužena !!! B)

Od vsega naštetega obrdži samo Antivirus program (po možnosti ne Nortona), na svoji I-net povezavi vklopi firewall (vgrajen v XP) in redno (dnevno) poganjaj Windows Update, ali kar nastavi avtomatiko !!!

Več kot to ni potrebno za popolnoma varno delovanje sistema. B) ... no pa ne intaliravaj ničesar drugega kot tisto, kar dejansko potrebuješ.

To, da se ti računalnik resetira ko je napaden je mišljeno s tistim odštevanjem? Ker namreč meni se je parkrat zgodilo, da se je računalnik sredi vsega brez kakršnegakoli opozorila resetiral, kot da bi nekdo stistil gumb na škatli :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je to že zgodilo, ah kaj češ Windows :P , smo prešaltal na LinSpire, samo kle pa nč ne znamo :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem pomoč, upam, da mi bo kdo znal pomagati.

Laptop in hišni, mrežna ter križni kabel, oba XP Pro, se ne vidita. Izklopil Nortona, izklopil Zone Alarm, nastavil IP-je 192 168 0 7 ter 8, če potegnem mrežni kabel ven, to oba zaznata. Workgroup nastavljena na MS Home na obeh. Vsak vidi v mreži le sebe, pred časom je laptop videl oba, a do hišnega ni imel dostopa, hišni pa ni imel dostopa niti do samega sebe. Zdaj, kot že rečeno, vsak vidi le sebe. Laptop se mi v cybercafejih normalno priklaplja preko LAN.

Ali je problem kartica na hišnem ali je lahko kaj drugega?

Hvala za pomoč. :( :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na nekaj ti lahko odgovorim, tisto da en računalnik nima dostopa do drugega lahko rešiš tako, da na šerani mapi klikneš security, gumbek advanced, add, advanced/find now in izbereš "everyone". No to bi mogle delati, da bi imel dostop do tiste mape, upam da s tem nisem naredil kakšne pizdarije :unsure: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je problem kartica na hišnem ali je lahko kaj drugega?

Za začetek inštaliraj še enkrat najnovejše in originalne (ne MS) driverje za mrežne kartice.

A ping dela iz obeh strani ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gebre, do šerane mape nisem še niti prišel (iz obupa pred časom celo koren diska dal na ogled vsem), se zafrkavam z bolj osnovnimi stvarmi.

Hotschko, pinganje dela v obe smeri, po ažuriranju gonilnika mi laptop celo vidi oba (prej je videl le sebe), vendar pa nima dostopa do hišnega. Hišni pa mi, ko kliknem "view workgroup comps", napiše:

Mshome is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access permissions.

Any ideas? Heeelp! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazerer, kabel je dvosmerni križni, ping dela v obe smeri. V davnini sem celo že uspel ene filete spraviti z laptopa na hišnega, preko commanderja, pa vem, da sem samo na enem delal, na drugem ni šlo nič (se ne spomnim, kateri je bil :P , ampak mislim, da sem na hišnem vlekel dol z laptopa).

Simonsi, malo debilno bom izpadel, ampak veš, da ne vem... :? Kje se to pogleda? Sam ju gotovo nisem tako nastavljal, prej pa topogledno ni bilo nič.

Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi, malo debilno bom izpadel, ampak veš, da ne vem... :? Kje se to pogleda? Sam ju gotovo nisem tako nastavljal, prej pa topogledno ni bilo nič.

Hvala za pomoč.

klikneš na start, kot da bi hotel kak program zagnat, pa ti čist zgoraj piše pod kaj si prijavljen.

Drugač maš pa v nadzorni plošči ikonco uporabniški računi, pa tam lahko mal šariš, pa pogledaš :)

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha! To je to! Oba sta administratorja. To je verjetno ok?

P.S.: Na laptopu našel še en account, ASP.NET Machine administrator, limited account password protected. KAJ ZA VRAGA JE PA TO??!!! Tega že nisem jaz skotil! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ni DNS serverja dela TCP/IP za en klinc in so vedno tezave (vsaj jaz sem jih imel). Za v omrezjih brez serverja (ta so ponavadi manjsa) je mnogo boljsa uporaba IPX oz. NETBUI protokola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ni DNS serverja dela TCP/IP za en klinc ....

DNS nima nič skupnega s TCP/IP protokolom. DNS prevaja npr. "www.siol.net" v "193.189.160.170". To pa predvsem zato, ker se imena ljudje lažje zapomnijo od številk. Če v lokalnem omrežju ni dobro nastavljenih DNS imen (lahko narediš tudi z aliasi, ni potreben DNS strežnik), potem uporabljaj IP številke.

Uporaba različnih protokolov je pa odvisna od programske opreme, ki jo uporabljaš, in ne od omrežja.

Popravljeno . Popravil GhostRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure: :unsure: :?

Ne se kregat. :cry: :D

Če prav razumem, ste nad mojo težavo obupali in ste ugotovili, da mi ni pomoči? Da moram pogledat, če je računalnik sploh vklopljen? :lol1:

Ok, še enkrat. Pingata se oba, laptop vidi oba, a v hišnega nima dostopa, hišni pa nima dostopa niti v "View workgroup computers".

Torej, ali to pomeni, da je s karticama vse ok? :( :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti vidi en enega pa drug drugega pomeni da ni panike( mrežne delajo normalno) mi2 z sosedom sma prikloplena prek 30m cros link kabla :P dela vse normalno, v dežju, v snegu, ni panike. je pa bil problem pri priklaplanju. zonealarm izklopi. firewall izklopi (onega na windowsih pa če maš še kakšen pandin firewall al pa kaj takega). zdaj ti bom povedal kak mam jaz nastavleno pa pali bp, samo kable vštekam pa 3x refresh stisnem pa dela :) ko ustvariš lan conection, nastaviš da ti IPje samo pridobi, dns tudi avtomastko, pa private IP adres tud na avtomatik( vse kaj je v internet protocol (TCP/IP) properties---> nastavi na avtomatsko) ko maš tam naslednji jeziček Authetication, prva 2 kvadratka odklukaj, tretjega ne. v advanced properties(3tji jeziček) pustiš oboje dvoje neodkljukano! pazi!!, včasih se kompu malo zmeša pa vrže npr. tvoj kompjuter v workgrup, drugi pa v MS home. ti v bistvu vidiš oba kompa, samo da sta pač vsak v svoji skupini, problemov pa pri sharanju nebi smelo bit :P

LP :yea1:

PS: nastavi na obeh kompih, da nebi samo na enem, na drugem pa ne... :afro1:

Popravljeno . Popravil [SLO]Gobec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aleluja!!! Hvala, Gobec. Vse bilo odkljukano in neodkljukano kot si napisal, le avtomatiko sem dal na obeh mašinah za IP-je. Situacija trenutno naslednja:

Laptop ne vidi hišnega, hišni nima dostopa do workgroup comps, vendar pa imam s hišnega neomejen dostop do VSEGA na laptopu, kljub temu, da nisem še nič shareal!!!

OK, zadano si nalogo bom danes sicer opravil, a moti me, da pojma nimam absolutno nobenega, kako in zakaj je to danes ratalo. ???

Kaj pa tisti drugi account na laptopu, ki ga nisem jaz delal (in tudi nihče drug ga ni mogel)? Kakšna ideja? Thanks.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej... če ma kdo s tem izkušnje bi ga lepo proso za pomoč:

zadeva je taka, da sem po pomoti zbrisal particijo, ki jo še rabim... kako do filejof nazaj? .... mam že več programov (getFilesBack, recoveri šit.. ipd) ... ti programi samo razne datoteke najdejo..... jaz bi pa rad kak program ko bi mi samo FAT tabelo obnovil, da bi jaz mel vse mape in datoteke urejene po mapah - tako kot so bile .... če kdo ve za kak tak program?.... drugače pa bo treba kr ene prek 2000 filejov razsortirat :(

hvala za pomoč

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s programom DISK-SECURE .... preskenira disk, pa ti vrže ven Closterje .. pol pa morš samo poiskat pravega.. oz. v katerem so mape.. itd... pa je

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!