Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

pomoč rabim...a lahko kdo iz izvorne kode strani razbere številko barve, ki je uporabljena na Ms straneh, konkretno v spodnjem primeru, kjer bi rad ozadje avantarja izenačil z to barvo....

post-21-1091551758.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za drugič... daš prst na tipko Prt Sc (jo najdeš na tipkovnici zgoraj, desno od F12)...odpreš slikarja daš prilepi in imaš na orodjih na levi strani "kapalko" pick color napiše če daš miško gor .) klikneš in greš na barvo ki bi jo rad imel na pencilu, klikneš in jo maš na pencilu :) izi, če rabi ša pa kodo, je postopek isti, le da za vsem tem greš na color v opravilni vrstici (tm pr edit in file... ) in daš define custom colors pa maš še kodo napisano :) če je to to, pole je to to :) čene pa ne vem kaj si mislu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam sledeč problem. v pekač vstavim 800 mb smartbuy cd, grem na Moj računalnik in zazna mi ga kot 800 mb. odprem Nero expres pa hočem spečt BIN fajl ki je velik 790 mb pa ne gre ker mi javi da je kapaciteta na cdju premala. ponovim postopek, samo pogledam kako mi je pa nero zaznal cd. in glej ga zlomka, zazna mi ga kot 703 mb cd. išem po nastavitvah kjer bi se dalo kaj spremeniti, pa ne najdem nič efektivnega. prosim vas za pomoč, kako naj spremenim nastavitve da mi bo v nerotu avtomatsko(če ni druge rešitve bom moral pač vsakič ročno) zaznalo kakšne velikosti je cd ??

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da je tudi patch obstajal ...za nerota...ker niso vsi podpirali 800 mb.....

drgač pa če ima bin file 790 Mb ga odpakiraj in bo šlo na cede od 700mb....potem lahko ponovno na drugem računalniku zadevo zapakiraš v bin in tako je prenos na drugi kompjutr narejen...če te to muči...v bin fajlu imaš pa kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

me neki računalnik zafrkava....vedno ko odprem raziskovalca in kliknem na določeno mapo(je vedno ista) mi računalnik odnosno disk zašteka oz zamrzne...raziskovalec se neha odzivat in potrebuje minuto ali dve da ponovno zažene/prikaže vsebino datoteke....datoteka, ki me zajebava je prostor kamor downloadam stvari z neta in je velika 27 Gb od 80 Gb diska....disk je zaseden 75 %...ampak v času zamrznitve ne downloadam nič.....virusa sodeč po Nortonu nimam, tudi Ad-aware in registry cleanerji mi tedensko preizkujejo disk....

kakšna ideja.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me neki računalnik zafrkava....vedno ko odprem raziskovalca in kliknem na določeno mapo(je vedno ista) mi računalnik odnosno disk zašteka oz zamrzne...raziskovalec se neha odzivat in potrebuje minuto ali dve da ponovno zažene/prikaže vsebino datoteke....datoteka, ki me zajebava je prostor kamor downloadam stvari z neta in je velika 27 Gb od 80 Gb diska....disk je zaseden 75 %...ampak v času zamrznitve ne downloadam nič.....virusa sodeč po Nortonu nimam, tudi Ad-aware in registry cleanerji mi tedensko preizkujejo disk....

kakšna ideja.... :hmm:

sam imam isti problem. delno sem rešil zadevo tako, da sem dokončane file prenesel v več manjših direktorijev, ki se odpirajo normalno. direktorij kjer pa so nedokončani fajli pa še vedno šteka ampak manj kot prej ko je bilo noter toko fajlov. ko sem šel gledat kaj sploh dela in zakaj šteka mi je napisalo debbuging files? kaj natančno to je in zakaj to dela pa nevem. :angry:

ma windows, kaj drugega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mam res veliko nedokončanih fajlov not...problem pa je da tudi tisti dokončani ko jih poskušam odpreti piše "File is corrupted seeking will be slow"...ne vsi nekateri pa....bom poskušal po tvojmu receptu.... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

defragmentacija diska bi znala rešit težavo...

:P :D Po moznosti tiste particije kjer imas gor Winse... :wacko:

Zadnjic sem se zafrkaval, ko sem hotel na CD zapect filetek z zelo dolgim imenom... Nero (6 in nekaj, nisem preverjal) ni javil nobeni tezav, CD je zapekel BP...

Ko sem dal tisti CD v drugo masino (v isti masini je bilo enako) so winsi skoraj zastekali...

Videl sem "ime" CDja, kaj je gor pa ne... Error je bil (priblizno recimo): Directory or data corrupt...

Tako da definitivno je problem v Windowsih... Poskusi z Micro$oft supportom...

(and Good Luck :D )

Ubogaj Pervijev nasvet

: Kids, Try this at home; He's trained professional :OK: :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj naj naredim da izklopim prijavljanje v Windows Xp pro....do sedaj mi ni tega delalo po inštalaciji enega Updata pa mi je začelo po zagonu rač. se pojavljat pozdravni zaslon in moram kliknit na slikco, da se prijavim kao v računalnik...med urejanjem uporabniških profilov najdem le izbris uporabniškega računa...a lahko kar to naredim...sej računalnik uporabljam izključno jaz tako da ni potrebe po tem....

pa a kdo ve kdaj pride Service pack 2 za Xp-je...sem bral že ful kritik na njega vendar pod update ga še ni... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej če imaš res samo en račun in da je administrator. izklopi guest-a in fast user switching (change the way users log on and off), pol bi pa že moral počas delat...

SP2 lahko dol potegneš tukaj ali pa počakaj da bo na windows update...

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SP2 lahko dol potegneš tukaj

kul sem uštimal...hvala..

kaj pa ta Sp2 a je za inštalirat al ne...ker bral sem na slo-techu, da je problemov z njim....pa me zanima kaj je za narest...nudil naj bi zaščite pred virusi in ostalim.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ga bom mogoče inštaliral ko bo na windows update (se mi nič ne mudi, ker mi sistem lepo dela)...

zaščito pred virusi in ostalim pa že imaš, če imaš antivirus in firewall...

Popravljeno . Popravil BC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V SP2 dobis zraven "kao" firewall. Kolikor sem videl, dela na nivoju aplikacij; se pravi, nek program spustis ven ali pa ne...

Pa IE so malo popravili in dodali pop-up blocker.

Toliko na brzino... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MS je začasno ustavil samodejno posodobitev na SP2

Čeprav je Microsoft prvotno načrtoval, da bo preko Auto Update uporabnike prisilil, da namestijo SP2, se je le odločil, da odločitev prepustijo uporabnikom samim.

Zaradi velikega števila problemov pri delovanju nekaterih aplikacij, ki jih uporabniki z nameščenim SP2 vsakodnevno uporabljajo, se je Microsoft odločil, da je vendarle najbolje, da uporabniki sami izberejo ali želijo takoj namestiti SP2 za Windows XP ali pa bodo še malo počakali in videli kako se stvari razvijejo.

Odločitev je vaša. .)

Alla B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, jest sem malo zmeden :wacko: , pravte da SP2 še ni blo na live update :? , kako sem ga pa jest že kakšnih 14 dni nazaj zdownloadal preko live updatea :? mi ga kaže tudi tam pri dodaj/odstrani programe :wacko:

aja pa tanjabol važn je to, da mi sploh nič ne jebe :unsure: , zdej me bo pa zihr Murphy zajebal :lol1:

Popravljeno . Popravil gebre
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni pa tisti opozorilni sistem, ki je prisel z SP2, sploh ne zazna antivirusnega programa, ceprov imam nalozen F-Secure... :) IE mi tezi z popup blockerjem.. drugace skoraj ni sprememb. vseeno ce ga ne bi nalozil.. :wacko: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam en majčekn problem. kupil sem nov trdi disk (120 giga-hitachi) in ga hotel priklopiti. nastavil sem disk na SLAVE funkcijo, tastari disk(80 giga- IBM) pa sem nastavil na MASTER funkcijo. zaženem windowse, disk mi zazna kot hardware, toda noče mi ga prikazat v Moj računalnik. probal sem tudi že da naj izbere po kablu pa je vseeno isto :? a morem jaz kaj nastavit še v windowsih/biosih, in katero kombinacijo naj dam da bosta diska delovala :? na IBMovem disku so windowsi tako da more biti na master, vsaj kolikor jaz vem... :unsure:

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ti bios razpozna oba kot si jih nastavil potem je vse ok. pri xp-jih moras samo se uvozit disk v disk management-u, ki ga najdes v administrator tools -> computer management in pazi da ne zajebes sistemca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče malo noro vprašanje, ampak tega pa res ne najdem. kako pridem do administrtative tools?? kje je to, na nadzorni plošči, samo tam sem že pogledal pa ne najdem... :unsure:

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, našel device managerja, pa tukaj mi zazna disk, samo potem ne vem kaj naj nardim? sem iskal po lasnostih pa mi pokaže kolko je disk velik, ne pokaže pa da je označen ( nima nobene črke kot C, D , F, I ,... ) kako naj to dosežem in da mi ga prikaže na Mojem Računalniku???

LP :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!